Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

SARAJEVO

Autor J. 
J.
SARAJEVO
14. 04. 2006 11:32
Nejel jste někdo přez SARAJEVO.Sháním poznatky díky.J.
Mirek III
Re: SARAJEVO
14. 04. 2006 13:08
Projížděl jsem tam, ale už před 20 lety. Sarajevo samotné nic moc. Pohoří Jahorina nad Sarajevem už za to stojí(je to tam co byla olympiáda), a nejkrásnější je cesta ze Sarajeva kolem Neretvy směrem k pobřeží do Metkoviče. Mám projetou bývalou Jugoslávii docela dost a myslím si, že je to jedna z nekrásnějších scénerií.
Re: SARAJEVO
16. 04. 2006 12:08
Zajímá vás Sarajevo jako město, či jen jako průjezd na cestě k moři??
Cestování přes celou BIH může být na některých místech ještě dost složité, hlavně co se týká kvality silnic. Bezpečnost není pro cizince velkým problémem.
Hlavní tahy, zvláště Tuzla - Sarajevo, Sarajevo - Zenica - Banja Luka, se rekonstruují a na některých místech jsou ve velice dobrém stavu. Cesta ze Sarajeva podél Neretvi je dost náročná na řízení (složitý terén), ale hezká rozhodně je.
Jinak v Sarajevu samotném je dobrá možnost ubytování v menších hotelech, prohlídka města je zajímavá, pro toho, který hledá prolínání západu s východem, město má díky své poloze velice svérázný flair.
Památky samozřejmě také jsou. Ten kdo chce si je najde. Jahorina je pěkná na výlety (cca 20 km za město, po nové perfektní silnici). Jsou zde nové nebo rekonstruované hotely a horské chaty, vynikající podmínky pro lyžování v zimě. Ale i v létě je zde hezky, minimálně ten výhled stojí za to.
Po cestě k moři doporučuji prohlédnout i stále dost poškozený Mostar. Most se povedl, skáče se z něj do Neretvi a ve starém městě zase prodávají zboží kovotepci, je zde obrovské množství vynikajících kaváren (hlavně v chorvatské části města). Ze Sarajeva do Metkoviče nebo Pločí je to cca 200 km.
J.
Re: SARAJEVO
17. 04. 2006 07:16
Několik let jezdím Banja luka -Prozor-Jablanica -Mostar-Metkovič.Letos to chci skusit přez z Jablanice přez Sarajevo.A tak sháním každou informaci.Díky J
Re: SARAJEVO
17. 04. 2006 22:21
V Sarajeve si treba napriklad davat pozor, aby ste spravne odbocili. Ked sme tam boli pred troma rokmi, tak chybali dopravne znacky alebo boli znicene. Je tam dost bordel, jazdi sa bez ohladuplnosti.

Ale najhorsia cesta vedie cez Gorazde a k hranicnemu priechodu Scepan Polje... Same jamy na starych uzkych cestach. Tomu sa radsej vyhnite.
J.
Re: SARAJEVO
18. 04. 2006 06:39
Macho díky ,ale mám navigaci tak to nějak zvládnu.
Re: SARAJEVO
07. 08. 2006 22:01
Nemáte někdo zkušenost, za jaký čas se dá z Makarské riviéry dostat do Sarajeva? Dá se za jeden den v klidu stihnout výlet Makarská riviéra - Mostar - Sarajevo? Předpokládám zastávku v Mostaru i Sarajevu cca 2-3 hodiny, ale netuším, za jak dlouho se dá zvládnout cesta tam a zpět.
Re: SARAJEVO
07. 08. 2006 22:06
Můj názor je že v poho. Byli jsme sice jen v Mostaru, ale jeli jsme tam až odpoledne a vklidu. Pokud tam ovšem jako my nezabloudíte asi na 3km čverečných.Na značky jsou v BiH machřismiling smiley
Re: SARAJEVO
07. 08. 2006 22:28
Na každé město 3 hod.?/podle mě málo/,+cesta+kilometrové omezení-fakt to bude na celý den.malý odhad-do Mostaru 80?+120do Sarajeva..
Re: SARAJEVO
08. 08. 2006 12:02
Však bysme vyjeli ráno kolem 7h, takže předpokládám, že kolem 9h by jsme mohli být v Mostaru. Z Mostaru odjezd kolem 13h na Sarajevo, příjezd do Sarajeva nejpozději v 16h. Odjezd ze Sarajeva cca v 19h, návrat do okolí Makarské do půlnoci. Tento harmonogram je podle mě s rezervou dosažitelný, ale otázka je, zda to má smysl takto ve spěchu. Mám rád klid a pohodu. Asi bude lepší jet v klidu na celý den do Mostaru a někdy jindy v klidu na celý den jen do Sarajeva.
Re: SARAJEVO
08. 08. 2006 12:09
Mostar bych taky ráda letos navštívila při zpáteční cestě z Pelješacu... Zatím tedy vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka mě ujišťuje, že Mostar je maličký a za dvě hodiny prohlédnutý...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ifča (08. 08. 2006 12:10).
Re: SARAJEVO
08. 08. 2006 12:56
U mě to klapne doufám příští rok. Letos Chorvatsko nevyšlo, ale za rok doufám vyjde, tak musím už teď plánovat, ať je na co se těšit smiling smiley
avatar Re: SARAJEVO
08. 08. 2006 19:35
Pokud mohu skromně dodat tak jsme v loni s Makarské navštívili BiH a to jsme ještě spojili s návštěvou Medzugorje/zjevení p.Marie,doporučuji také/,Mostar a Sarajevo.Celodenní výlet je v pohodě a dá se stihnout.Není toho moc na prohlížení,pokud to vemu,že nebudete chodit po celém městě,ale navštívíte jen tu historickou část a pokud se vám podaří zaparkovat poblíž středu.Mostar je prakticky jedna ulička a samozřejmě most/za 5EU i pro vás s něho skočí/.Záleží jen na vás,ale doporučil bych se podívat do mapy a tam jet okrajem,tedy horama a zpět se Sarajeva na Metkovič údolím Neretvy ještě za světla ať něco vidíte.Na hranicích v Metkoviči bude určitě fronta,ale ráno přes hory na přechodu seděli jen dvá celníci BiH na židlích.Benzin jsme nabrali v BiH u první čerpačky za přechodem a na kartu bez problémů.Chce to ale mapu a trochu si to naplánovat.Já používám navigaci tak jsme to měli lehčí.Jinak pozor na rychlost,hlavně zpět se Sarajeva na Mostar údolím Neretvy tam je samé omezení a neustále kontroly radarů.Je to hlavní tah k moři.Pak se dáte na Opuzin a spět směr Makarská po magistrále.Ještě je možno navštívit vodopády Kravica,ale ty jsme již bohužel nestihly.

MirekŠi
Re: SARAJEVO
11. 08. 2006 20:54
Na www.jadranka.ic.cz ve foru je o Sarajevu a muzete pokladat i otazky urcite vam budou zodpovezny kamos tam byl letos hodne dlouho v Sarajevu smiling smiley
Re: SARAJEVO
14. 08. 2006 10:15
Pokud nejste na kostelíky tak místo medugorje doporučuji radši tu Kravicu, více je ve vlákně které se věnuje přímo těm vodopádům.
Re: SARAJEVO
18. 08. 2006 11:40
ćauky ,přijeli jsme teď,jsem hotová jak nikdy,tam 5.8.22.hodin,dneska zpatky jo to šlo, přes Plitvice 13 hodin Z Podaci do Borku.Kdo by jste měli problémy s ubytováním v Sarajevu, nemá probléma kamoška Danica Stapič Ulica Skenderia 26 Sarajevo ,nebo potom v překrásné Podace Hercegovačka 16.PŠT je třeba zavolat Čau Stáňa
petra-majinka
Re: SARAJEVO
11. 10. 2006 21:43
ahoj!jsem velice rada,ze jsem konecne nasla nejake diskuzni forum na tema sarajevo.chtela bych se tam vydat v breznu.mam 1 problem,je mi 18,nemam auto,tak se snazim najit nejaky vyhodny odvoz.letadlo je pro studentku moc drahe(9000kc),s vlakem jsi nejsem jista,a tak prichazi do uvahy leda tak autobus.zatim nic prijatelneho nenachazim.nejlepsi by bylo,kdybych jela na makarskou a odtamtud do sarajeva.prosim napiste mi na to svuj nazor,pripadne radu.diky moc
petra-majinka
Re: SARAJEVO
11. 10. 2006 21:58
moje emailova adresa je petramajewska@seznam.cz
Re: SARAJEVO
12. 10. 2006 22:25
Re: SARAJEVO
02. 12. 2006 22:41
V Bosne je treba vesnice ktera se jmenuje KOKOTI. Doporucuji se vyfotit u tabule s odbockou. Vetsinou u tabule parkuji policajti, tak ze zazitek z fotky je dokonaly.
avatar Re: SARAJEVO
04. 12. 2006 16:30
Re: SARAJEVO
04. 12. 2006 19:15
Me by zajimalo jestli Tomislav tu fotku ma grinning smiley
Re: SARAJEVO
05. 12. 2006 09:34
Tomislav ji nemel, ale ted ji ma spinning smiley sticking its tongue out
Re: SARAJEVO
05. 12. 2006 16:17
A nechtel by mi ji tomislav treba ukazat? tongue sticking out smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.