Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?

Autor pavkakral 
Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 18:47
Ahojky jedu do Omiše,je lepší jet přes Passau,Wels,Graz,Zagreb atd po dálnici do Splitu,Nebo přes Cham,Straubing,po 20 do Salzburgu pak po dálnici do Ljubljany a na Karlovac a odtud po dálnici do Splitu?Nevíte někdo co je lepší jak co se týče cestování tak poplatků?Díky cool smiley
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 19:19
to první, pokud se jede přes Dvořiště. Z Plzně ovšem asi Salzburg, protože se jede delší úsek německý dálnice. Určitě to bude rychlejší, pokud se to někde nezasekne.
Modena
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 19:22
Jezdím z KT už posedmé stejnou cestou (jednou jsem jel přez Gratz a Zagreb -fuj ! ! !) a to Deggendorf-Landau-Salzburg-Villach-Ljublana-Novo Mesto-Metlika-Karlovac-Knin-Sinj-Trilj-Cista Provo-Baška Voda- atd až Orebič ! Na poplatcích (nepočítám rakouskou dáln.nálepku) dám asi 25Euro - chorvatskou dálnici vůbec nepoužiju !

Vezmi pravítko, přilož k mapě a kratší cestu nenajdeš ! Silnice jsou OK a málokdy ucpané (pouze jednou ve Slovinsku dělali cosi na silnici a zdržení asi hodinu) ! Jezdím to v klídku a většinou v jednom tahu od 15-20hodin až k deltě Neretvy !

P.S. Nejezdím to Modenou ! :-)))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (28. 03. 2006 19:23).
pavel56
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 19:27
Já tedy jedu vždy Plzeň, nájezd u Straubingu na dálnici a pak pořád po ní v postatě až do Splitu. Vzhledem k tomu, že Omiš máš cca 20km pod Splitem, tak bych asi jinak nejel. Co se týče polatků bylo už popsáno, ale snad to nespletu:
v jednom směru : rakouská dál známka, cca 7,60 EU, tunely v Rakousku 4,50,- a 7,50,-EU, Slovinsko -0,80,-EU, Chorvatsko cca 159 Kn až do Splitu (přesně je to na info pro motoristy na úvodní stránce) Jezdím vždy v pátek tak kolem 17-18.00 hod a naprosto pohodově v loni v Novalje v 08.00 sobota, v 2004 v Primoštenu cca 09.00 a v pohodě, nejsem žádný střelec, nespěchám, tu kávička s cigárkem, tu šlofíček. Pravidelně jezdí na přes Split Franta PM (každý rok, má to najetý určitě líp než já) Ahoj Pavel
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 19:31
Přes Graz to máš blíž a asi i levnější, jel jsem to oběma směry.
Zdravím všechny. Rád bych také přidal svou zkušenost na trasu do Splitu. Byli jsme 4x v Podstraně u Splitu. Jezdíme Nýrsko-Sv.Kateřina-Deggendorf-Passau-Wells-Graz-Maribor-Zagreb-Karlovac-Split.Odjezd v So 18.00 a ve Splitu za 13-14 hodin po staré cestě a v jednom řidiči. Vloni to samé po dálnici za necelých 10 hodin.Po trase Wells-Graz jsou sice dva placené tunely, ale velmi slabý provoz, navíc v SO a NE bez kamionů. Jezdím v pohodě do 130 km/h. Letos jedem na Pelješac a určitě tu samou trasu až po Split. Všechny ty poplatky po cestě jsou v celk. rozpočtu minimální, ale hlavní je pohodlná jízda po dálnici.
Anonymní návštěvník
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
28. 03. 2006 23:53
Zdravím Vás já jedu také od Plzně a sám ještě nevím kudy pojedu.Ale podle Routeplanner Skoda-Auto mě to dělá dost velký časový rozdíl,jedu do Seline Starigrad-Paklenica a je to po dálnici 812 km-13hod. A nejkratší 782 km-15.5hod.
takže 30km míň ale 2.5 hod navíc.tak sám nevímeye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley
avatar Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 07:54
Z Plzně jezdím přes Železnou Rudu a pak na Passu, Linz, Gratz, Maribor a tak dále po HR dálnici.
Franta PM
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 13:10
Nemohu srovnávat obě popsané trasy. Jedeme letos z Plzně do Splitu už poosmé a osvědčenou trasu jak ji popsal Pavel56. Dříve z Karlovace po "staré", poslední dva roky po nové dálnici, vloni už kompletní. Časově to po dálnici vychází tak na 12 až 14 hodin. Záleží na tom, jak to kde jede a jaké se dělají přestávky. Máme vyzkoušenou jízdu na noc, přes den, v týdnu i v pátek a v sobotu. Přes noc je menší provoz, ve všední den je víc kamionů. V sobotu v sezóně problémy na mýtnicích a před tunely v Chorvatsku a také na hraničním přechodu SLO/HR. Několikrát jsme se vyhnuli dálnici ve SLO a také třeba volili starý hraniční přechod SLO/A. Vždy proto, že tam byly dlouhé fronty.
Zdravím všechny
Franta
PavelM
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 15:03
Jezdíme už přes 10 let z Plzně na Istrii a máme vyzkoušenou trasu, o které nikdo nepíše. Istrie je sice bokem, ale přinejmenším do Villachu to máme společné. Když máš trochu rychlejší auto (po Německu tak 150/hod.), zkus jet po dálnici na Rozvadov, dolů na Mnichov a směr Salzburk. Kromě pár km za Rozvadovem jedeš pořád po dálnici. Když se netrefíš na zácpu u Mnichova (už to tam ale taky znatelně rozšířili), je to sice o 100 km delší, ale časově o hodinu kratší.
avatar Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 15:38
Přes Salzburk je to jistě na Istrii super cesta, ale dál dolů na jih je to zajížďka o cca 200 km.hot smileythumbs down
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 17:01
PavelM : a o čem jsem nahoře psal ? confused smiley
PavelM
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 20:30
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> PavelM : a o čem jsem nahoře psal ?


Jasně, omlouvám se, ale nebylo jasné, že to je přes Rozvadov.
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 20:30
Já bych jel přes Maďarsko...cool smiley
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 20:50
To je teda trapsad smileythumbs down
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
29. 03. 2006 22:17
není, naopak se správně zařadil grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Z Plzně přes Graz nebo Salzburg?
30. 03. 2006 13:04
Ahojky! Taky jezdím přes Plzeň a přes Německo. U sousedů i přes 200km/h. Ale to není důležité, přes Passau, Wells, Graz a dolů do HR. A sám osobně jsem spokojený s cestou, a jedu se svoji partou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 203
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.