Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 14:07
atnarfus: ano to je logické, vyjádřil jsem se rychle a nepřesně. (Manželka mi pořád mění plán úterý). A já bych měl rád jasno dnes. Neb po a út mám také pracovní. Resp. nebude toho času.

Valeri: rozhodně pro mne jsi "agent číslo 1", protože mne například Tvoje informace za posledních pár hodin pomáhají hodně. Děkuji upřímně.

Jen to zhrnu: u žlutých průhu tedy sjedu, zkusím zaparkovat klidně před policejní služebnou smiling smiley, a v ruce s tím formulářem (mimochodem máte ho někdo už vyplněný?), půjdu bušit na modrou budovu. (doufám, že bez úplatku). A zpět najedu asi nějak intuitivně za bránou? smiling smiley
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 14:23
To vypadá, že se budeš muset vrátit, aby jsi se dostal před mýtnou bránu a legálně najel na dálnici.
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 14:35
vyjedeš z parkoviště na stejném místě, jako do něj vjedeš , přejedeš přes pruhy na ENC a zařadíš se do pruhu k bráně

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 14:40
Já, když jsem kupoval ENC před pár lety hned vedle toho ENC průjezdu, nechal jsem auto stát asi 300m před mýtnicí u svodidel na blikačkách. Úředníka v uniformě jsem vzbudil, ukázal mu formulář, mimochodem od HAC, ten vyhodil, vyplnil mi pro ARZ, vše ochotně vysvětlil, zaplatil jsem kartou a šel. Takže pokud tam Smart kartu prodávají, jako že by měli, postup bude stejný.
HP
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 19:18
Zkusím 2.7. ve večerních hodinách prodejní místo HAC (v modré kukani ) a koupit Smart kartu s vyplněným formulářem od ARZ, uvidíme jak pochodím, dám pak vědět. Děkuji všem za přínosné informace.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
17. 07. 2019 11:42
Chtěl jsem se podívat do ceníku a nechce se mi zobrazit stránka [hac.hr] . Přitom portál [prodaja.hac.hr] normálně funguje.

Máte to také tak?
Re: Placení mýtného
17. 07. 2019 12:03
to mdr: Ano
avatar Re: Placení mýtného
17. 07. 2019 12:39
Funguje to jen chvílemi, ale spíš ne.
Přímý odkaz na ceník A1

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
18. 07. 2019 09:28
[goo.gl]

Co je v tom černožlutém rámečku? Nějaký snímač na speciální kartu?
avatar Re: Placení mýtného
18. 07. 2019 14:55
[www.google.sk]

Podle mě to je snímač na výšku auta

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Placení mýtného
18. 07. 2019 16:26
Čtečka smart karty.
avatar Re: Placení mýtného
18. 07. 2019 22:17
zahajskej: díky moc smiling smileysmileys with beer
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 08:24
Kdyby to byla čtečka na smart karty, bylo by to super, i majitel smart karty by mohl používat ENC pruh. Ale zatím jsem o tom nikde neslyšel.
avatar Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 09:48
Ale v tom červeném kolečku je to napsané, že jde o čtečku SMART CARD.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 09:59
Takže v tom případě je možné i se smart kartou používat ENC pruhy? Tím padá jediná nevýhoda smart karty oproti ENC.
avatar Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 10:20
Hill
Máš úplně jiný rámeček než jsem dával původně mrd

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 11:03
To co dával mdr je na vstupu do placeného úseku, Hillův obrázek je na výstupu.
Jestli se dá se smart kartou jet taky jako s ENC bez odebrání lístku na vstupu, jenom s přiložením ke čtečce, to musí potvrdit nějaký šťastný majitel karty. Na stránkách ARZ nic takového není, jen návod jak platit přiložením karty na Demerje.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 11:09
Na Sv. Heleně na vjezdu je to taky na smart kartu. Vyzkoušejte to někdo, kdo máte smart kartu, jestli to funguje.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 11:15
Na Goričanu jsou jiné snímače, ale velmi mi připomínají ty, které máme u nás na přístup do budovy. Podle mě je to opravdu všechno na smart kartu.

Tak to někdo se smart kartou vyzkoušejte, když to nepůjde, vezmete si lístek, jako dosud.
avatar Re: Placení mýtného
19. 07. 2019 12:27
Pedro66, přece i na bránách podle potřeby přidělovaných opačnému směru jízdy, to musí být nějak ošetřené, aby se příslušná závora zvedla, když rozezná platnou SMART-kartu. Nerozezná-li, je čas si vzít lupen.
A ano, dálnice A4 na Goričan je v seznamu těch, na nichž lze použít ARZ Smart-kartu. Určitě to ale na čtečkách bude napsané. Toto je na vstupních branách (do HR) a toto na výstupních (do HU).
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 00:31
Podrobné informace o novém mýtném systému, od roku 2022, jsou na webu HAC-u spolu s oficiálni brožurou ministerstva dopravy zde.
Stručné shrnutí nového systému:
- přeměna uzavřeného systému na otevřený, bezobslužný (zmizí závory, budky s obsluhou)
- mýto se bude platit pouze bezhotovostně a bezkontaktně, výše mýtného se nezmění
- průjezd mýtnými body bude bez zastavení i bez zpomalení, neměly by tedy vznikat fronty a kolony
- dva souběžné systémy:
> hlavní - elektronický (moderní obdoba ENC) pro stálé a časté uživatele dálnic,
> doplňkový - videotolling (rozpoznávání RZ) pro příležitostné uživatele, a současně jako kontrolní ke hlavnímu systému.

Před vjezdem na dálnici bude nutné buď zakoupit zařízení ENC (nové) anebo se registrovat v mýtném systému (přes web). Nová krabička by neměla být dražší než současná (předpoklad asi 10 EUR) a její dostupnost bude podstatně lepší než staré. Bude ke koupi na čerpacích stanicích, poštách, ve vybraných obchodech a dokonce i na hraničních přechodech.
Majitel krabičky bude mít slevu na mýtném (zatím neznámo kolik). Protože ale krabička bude vázána na RZ konkrétního auta, nebude přenosná a nebude tedy možné ji půjčovat.
Nový mýtný systém má fugovat na všech dálnicích u všech mýtooperátorů (zatím k tomu nepřistoupilo AZM - A2).
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 07:44
Ale spomaliť sa bude musieť aspoň na 60km/h nie?
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 08:08
Asi nie, na Slovensku sú mýtne brány,ktoré kontrolujú evidenčné čísla aút , nikde nie je treba spomaliť
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 08:18
A v Čechách, na Moravě a ve Slezku jsou brány, které čtou elektronické jednotky v kamionech při plné rychlosti. Nejdůležitější bude stavební provedení, aby brána neomezovala provoz svou existencí.
Víc mne zajímá, jak budou řešit ne úplně spolehliví čtení registračních značek obecně. Co když bude registrační značka nečitelná (zalepená sněhem, znečištěná...)? Teď když se nenačte krabička ENC, tak je smluvní postih docela vysoký.
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 10:06
Systém má spolehlivě rozeznávat vozidla do rychlosti nejméně 130 km/h, kontrolní body budou nejen na mýtnicích, ale i na trase. Myslím, že nová technologie (používaná mj. v Nizozemsku a Norsku) má vysoké procento spolehlivosti čtení RZ. Podle zákona odpovídá řidič za dostatečnou čitelnost RZ, takže pokud tuto povinnost zanedbá a nedojde k jejímu korektnímu načtení, dostane zaslouženou pokutu.
Zasněžení značky v HR asi nehrozí 😄 , alespoň u osobáků, kdežto nákladní auta, jezdící celoročně, budou mít ENC povinně.
Pokud by přesto došlo k chybnému načtení RZ bez viny řidiče, je zde možnost reklamace stejně jako dnes při nenačtení krabičky.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 10:57
Při chybném načtení RZ se může stát, že bude pokutován řidič (provozovatel vozidla), který tam vůbec nebyl a ten bude muset dokazovat svoji nevinu (třeba když namísto 2AB1234 se načte 2A81234).

Ten, koho RZ se chybně načetla, může být v klidu.

V případě, že systém vyhlásí chybu (nečitelná RZ), tak je postihnutelný jen v případě, že bude zastaven policií někde o kus dál. Jinak je nedohledatelný.

Stejně by mě zajímalo, jak vysoké je to procento úspěšnosti, když třeba u českých RZ jsou podle mně právě B a 8 nebo D a 0 na dálku dost těžko rozlišitelné.
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 12:45
To: Marius
V HR sněží běžně. Koukám na kamery i v zimě a například na přechodu Macelj mají sníh častěji a víc než my na Vysočině. Stejně tak v oblasti kolem Male Kapely.
Letos sněžilo v Dalmácii ještě v Květnu. Samozřejmě jen přeháňky, ale aby to zalepilo RZ to stačí.
avatar Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 14:46
Ta spolehlivost čtení nebude jen úkol jediné kamery, ale průběžně cestou jich bude víc. A jejich výstupy se budou porovnávat, tím se chybovost čtení podstatně sníží. A v takových podmínkách, kdy klesá čitelnost registraček, existuje více způsobů ověření, jako to platí u Videomaut na Brenneru. Vozidla prostě stáhnou do jednoho dvou pruhů, kde zůstaly závory, a kontroluje se zblízka. Ovšem, jestli na Brenneru napadlo 15 cm sněhu během dopoledne, pak v jednu odpoledne není na dálnici ani vločka...
Re: Placení mýtného
30. 07. 2019 16:27
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V HR sněží běžně.

To jistě ano. Nepředpokládám však, že by to postihlo RZ vozidel turistů, kteří jezdí do HR téměř výhradně v letní sezóně. Ostatní, tj. domorodci a nákladní doprava bude vybavena krabičkou, takže sněhem zalepená RZ nevadí.
avatar Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 11:47
Marius ... netýká se tedy moc nás, co jezdíme do HR v létě , ale všeobecně - můžeš mě říct, jak mám v chumelenici zajistit čitelnost RZ , když je zasraná ani ne po 1 km ?? To jako mám zastavovat po ujetí každého kilometru a ve vánici riskovat , že to do mě někdo napere ?? Kdo vymyslel tuhle pí.čovinu , tak bych ho pověsil za koule do průvanu angry smileyangry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.