Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor jirka75 
avatar
mdr
Re: Albánie
27. 01. 2015 18:33
Petře70, ještě by pomohla mapa, kudy jste jeli.
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 18:46
Cestu můžu ukázat na mapě pouze do města Fier ,protože dál dolů vede nová silnice SH4 která není ani v mapě od Google. Snad tady,ale nevím zda je úplně přesná. mapa Vypadá ,že toto je cesta kterou jsme jeli dolů.
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 19:21
Nejhorší část cesty je tento most na silnici SH52 před nájezdem na dálnici SH2 před městem Durres.
video: [youtu.be]
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 19:32
Kontrola na cestě hledali uprchlého vězně.

avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 20:30
Mám dotaz na Petra
co používáš za kameru,pěkný ostrý obraz.
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 21:02
Milane je to tam v popisu DOD LS430W.grinning smiley
Re: Albánie
28. 01. 2015 10:41
Petře a kolik přibližně místa zabere třeba hodina záznamu v nejvyšší kvalitě?
avatar Re: Albánie
28. 01. 2015 12:34
Kamera nahrává v rozlišení 1920x1080 v HD kvalitě po 5ti minutových částech. Velikost 5ti minutového videa je okolo 597MB ale občas se stane ,že i 640MB. Většinou, ale těch 597MB.


Kamera umí použít 64GB kartu na kterou se vejde cca 8hod 40min.

avatar Re: Albánie
28. 01. 2015 14:22
Ty videa jsou od kamaráda z jiného fóra,který má MANa upraveného jako speciál a vzadu vozí čtyřkolku.Jezdí převážně hory.Osobákem se takové cesty většinou nedají zvládnout,buď na motorce a nebo terénním autem,popřípadě na čtyřkolce.Mojí obytkou bych to bohužel také neprojel,ale již něco také projela.Nejvíce záleží na spolujezdci,pokud se bojí jak moje paní,tak takové cesty bych moc nevolil.Jinak jak jsem psal a další tady,cesty kolem moře jsou na velice dobré úrovni a není se čeho bát.Navíc již nějaký pátek je v provozu nový úsek cesty Vladimír na hranice MNE-ALB a také pak nový most přes Bojanu.Tak se už nemusí přes ten původní pražcový a také se minimalizuje obtěžování obyvatel tamních kolonií.Pokud někdo uvažuje návštěvu Albánie,tak raději zavčas než se zkazí turizmem.Zatím je tato země zaslíbená a nezkažená.Jinak podle mého názoru je velice poklidná a pěkná trasa na Ulcinj a dále na Vladimír a jste tam jak na koni.Ulcinj-hranice je asi tak 30 km ??

MirekŠi
avatar Re: Albánie
28. 01. 2015 16:57
tvsat Jednoho takového MAN-a vídám i v Brně u jednoho pojišťováka smoking smiley

petr70 Prosím tě, umí ta tvá kamera záznam nadmořské výšky?
avatar Re: Albánie
28. 01. 2015 19:38
Slavkov - vypadá to, že asi ne.
avatar Re: Albánie
29. 01. 2015 09:48
[www.youtube.com]

Nevím, zatím jsme tam nebyli, ale domnívám se, že v téhle izolované zemi je velký turistický potenciál. Vinou minulého tamějšího režimu v čele s Enverem Hodžou, hodně zaostali a dnes si zbytečně kazí reputaci svou náklonností k zločinu a drogové problematice. Osobně by mě to hodně lákalo a nic není vyloučeno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (29. 01. 2015 09:52).
Re: Albánie
03. 02. 2015 07:01
Zdarec
Poprvé se chystám do Albánie do města Golem kousek od Drače. Cestu znám po HR dálnici a potom přes MNE až do Uljcinu. Ale dále nevím. Někde jsem četl, že je za Uljcinem most do Albánie. Ale nikde na mapách jsem ho nenašel. Jel jsem i cestu přes Srbsko a potom kaňonem Tary na Podgoricu a do Baru. Přes Srbsko je hezká cesta, ale přes den. V noci to asi bude stát za prd. Tak uvažuju jet přes Bosnu a potom na Nikšič. Jaká je cesta přes Bosnu???? Pojedu až v druhé půlce srpna, takže času dost.
Re: Albánie
03. 02. 2015 21:43
Ten most za Ulcinjem je výše popisovaný most za Vladimirem, asi 30 km proti proudu Bojany u Škodry (Skhodra).

Karel
avatar Re: Albánie
05. 02. 2015 17:08
pkluz nechci moc radit,ale ta tvá varianta je asi nejlepší a nejrychlejší.Pokud by jsi jel přes Bosnu,tak asi na Banja Luku a přes Jajce na Mostar a dolů na Metkovič a pak jak píšeš.Jiná cesta je více méně utrpení ?? Na Nikšič ne !!! Jinak do Ulcinje to jak píšeš znáš,tam pak pojedeš směr Vladimír,nevím jak upřesnit,ale ta cesta je kousek od křižovatky na Velikou pláž /taková čtyřproudovka/ a je tam taková malá benzinka.Je to pod ní ?? Pak jedeš přes několik vesnic,trochu takovým kaňonem a jsi ve Vladimíru,tam je křižovatka,stál tam nový Lokol benzina a dáš se doleva nad ní po nové krásné asfaltce a ta tě zavede až na hranice MNE-ALB. Za přechodem jedeš takovou planinou až ¨k řece Bojana a přes nový most atd. V mapách Google to je vše vidět.

MirekŠi
Re: Albánie
05. 02. 2015 19:34
tvsat a KarelS díky za odpovědthumbs up. Tak podle toho co jsem si přečetl, tak asi budu volit variantu přes HR dálnici a potom po pobřeží. A kaňon Tary si asi nechám na zpáteční cestu domu. A jak to vypadá s trajektem přes Kotor??? Když jsem tam byl v roce 2010, tak to stálo snad 4E. Jak je to dneska??? A pobyty na hranicích MNE - ALB??? Když jsem jel do MNE tak 20 na hranici HR-BIH a BIH - HR a potom na vjezdu do MNE asi 2hodiny v té dolině a v hicu. a to nebyla sobota. V sobotu jsme se vraceli domů přes Srbsko a na hranici MNE-SRB asi hodina a SRB- HUN asi 2 hodiny a samý turek. Takže to mám zatím naplánovano tak abych tam dojel v neděli a odjel v pátek. Ještě mě napadla jedna varianta a to z konce dálnice na Trebinje - Nikšič - Podgorica - Škodra - Drač. Co toto????smoking smiley
avatar Re: Albánie
05. 02. 2015 20:26
pkluz - já to jezdím od Prahy a dojedu do Foči. Tam přespíme a dáme pěknou snídani ( pošlu kde ) a druhý den v pohodě do Drače dojedeš.Já jezdím druhý den až do Sarandy. Cestou se kochám okolím Pivsko Jezero. Nádhera. Až cestou domů se stavuju na různých místech v Černý hoře a Chorvatsku ( Sutomore,Trpanj ) a po dvou dnech na každém z nich se sunu až na Čiovo. Tam dám poslední dva dny a pak už rovnou k domovu.Loni jsem to jel 2x. Už se těším letos zase.
Re: Albánie
05. 02. 2015 20:46
petr70 Díky. Já pojedu z Jablunkova na Žilinu a potom po SK dálnici do Blavy a potom přes HUN po 86 do HR. No a potom už to buřim po dálnici dolů. Zatím jsem byl 1x MNE a 4x HR pokaždé jinde. A už to chtělo změnu, takže letos Albánie. Trochu mi akorát dělá starost situace na cestě 86 přes Maďarsko, ale to se ještě nějak pořeší do srpna. A zapomněl jsem se zeptat jak je to s cenami benzínu??? Pokud je to jak u nás tak v klídečku. Jestli jak v Itálii, tak kytky.smiling bouncing smiley Bylo by fajn, kdyby někdo jel ve stejném termínu. Ve dvou se to líp táhne. A na zpáteční cestě bych to viděl na jednu noc někde v HR. loni jsme byli v Rogoznici a domácí byli příjemní a milí. Tak snad na jednu noc by to bylo doble.cool smiley
Re: Albánie
06. 02. 2015 06:28
Podivej se tady.video: [youtu.be]
Re: Albánie
06. 02. 2015 06:34
takže loni v létě přibližně stejně jak u nás.
Re: Albánie
09. 02. 2015 08:16
Mám ještě jeden dotaz. Jezdí z Drače a nebo z okolních vesnic nějaké výletní lodě jak je to jinde??? Třeba podél pobřeží???
avatar Re: Albánie
04. 07. 2015 13:11
Re: Albánie
04. 07. 2015 13:22
Ted jsem to docetl.Za19 dní tam odjízdime.
Re: Albánie
04. 07. 2015 20:31
Neviděl bych to tak černě. Stát se to může kdekoliv jinde.
avatar Re: Albánie
04. 07. 2015 20:57
O tom žádná, proto jsem to nechal bez jakéhokoli komentáře smoking smiley
Ono je také otázka, zda to byli obyčejní turisté nebo ....
avatar Re: Albánie
05. 07. 2015 09:48
to je jako v Tunisku, taky tam hned nikdo po tý přestřelce nechce jet, za čas to vychladne....
jen nepobírám tu odměnu, bez ní to nejde vyšetřovat? nebo je za tím něco jinýho?

_______________________________________________________
Re: Albánie
05. 07. 2015 18:40
avatar Re: Albánie
06. 07. 2015 23:25
Tam by som nešiel ani keby mi to núkali zadarmo.
Re: Albánie
07. 07. 2015 03:40
Dnes aby se bál člověk vyjít z baráku. Nejde jenom a pouze o Albánii ale tak celkově.
Zde to není také nic divného . Nelíbíš se někomu a shodí Tě do kolejiště metra. Důvod ? Když ho chytí, omluví se že chybil. Trochu málo a trochu divné. Ten dotyčný mohl přijít o život.
Agresivita je hrozná.
Re: Albánie
07. 07. 2015 12:09
Ten zastrelenej byl soused pres ulici a byli to uplne normalni turisti, tyden pred odjezdem mi rikal ze muzu vzit auto, rodinu a jet take... Toho hajzla by meli popravit...!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 287
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.