Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Linkové busy v Chorvatsku

Autor Andy 
Linkové busy v Chorvatsku
06. 09. 2005 12:18
Prosím o radu. Jedeme autobusem do Chorvatska, ale nevysadí nás přímo na místě. Nevíte kde bych našla nějaký jízdní řád, kde sjíždí autobus podél pobřeží? Konkrétně Split- Gradac.
Díky
Re: Linkové busy v Chorvatsku
06. 09. 2005 12:35
Zkus kliknout na odkaz a vybrat GRADAC....(odjezdy z autobusoveho nadrazi ve Splitu)
P.

[www.ak-split.hr]
aha, díky
A nááááhodou
Baška voda- Gradac?
Ještě nemáme rozmyšlenou trasu, s kým pojedem a kde autobus zastaví. Divný, co? Split-Gradac tam sice je, jezdí cca každou hodinu, to je super, ale už jsem nevyčetla zastávky :-(
Re: Linkové busy v Chorvatsku
07. 09. 2005 10:44
Obavam se, ze jizdni rady, na ktere jsme zvykli od nas, zrejme v HR nenajdeme sad smiley viz. [www.vlak.cz]

Na strankach autobusoveho nadrazi Zahreb (nebo Split) jsem nasel pouze odjezdy, ci prijezdy....linky i se zastavkami nikoli sad smiley

Mozna by mohl poradit JIRKA Z RI .... winking smiley

Andy
Re: Linkové busy v Chorvatsku
07. 09. 2005 18:34
aha, já se snžila to najít a bez úspěchu :-(( Dík moc za info
JIRKA Z RI
Re: Linkové busy v Chorvatsku
08. 09. 2005 23:49
...KAŽDE VETŠI MESTO BY MELO MIT NEJAKE DOPRAVCE A JIZDNI RADY...NAPR. V RIJECE...www.autotrans.hr PRO HR NEBO www.autotrolej.hr PRO MESTO A OKOLI... MAJI TAM I ZASTAVKY S ČASEM...AHOJ! (SOUHRN PRO HR JAKO V CESKU SNAD NENI...) AHOJ!
Andy
Re: Linkové busy v Chorvatsku
11. 09. 2005 09:04
Díky :-))
Letos jsme byli v srpnu v Igrane. Vypravili jsme se autobusem do Podgory. Obě městečka leží na jadranské magistrále. U každé vesnice je zastávka - vybudovaná z betonu. Jízdní řád tam absolutně chybí. Autobusy však jezdí přibližně, podle mě, pravidelně po hodině. Když vidí čekající lidi tak zastaví. Autobusy jezdí Slplit - Dubrovník ,nebo alespoň podle řeči jsem to vytušil. Jezdí tam několik společností. U jedné jsem zaplatil za 6 km 16 kun a u druhé za 2 km 28 kun. Byly to mé nejdražší 2 km v životě. No dohadujte se ,když už jednou nohou vystupujete.Naštvalo mě to. Příště půjdu raději pěšky tam i zpět.
Andy
Re: Linkové busy v Chorvatsku
15. 09. 2005 21:02
Díky za příspěvek. Já vím, že bych neměla, ale směju se jak praštěná. Díky :-))
marťa1
Re: Linkové busy v Chorvatsku
01. 10. 2005 18:57
Lidi, ty jízdní řády by fakt v HR měli zavést, je to ostuda už i Bulhaři je mají a to před 2 lety taky ještě neměli.
Bohužel, ani nevím jak se jmenovala autobusová zastávka v Duče, kde jsme bydleli,bohužel jen beton a bez jízdního řádu. Je to trasa Omiš- Split. Ani v Omiši na autobusovém nádraží neměli jízdní řád se stanicemi.
Pile
Re: Linkové busy v Chorvatsku
01. 10. 2005 19:57
Je to balkan... Takze klid, trpelivost, samostatnost, patrat a ptat se...
www.ak-split.hr
[www.trogir-online.com]
[www.dubrovnik-online.com]
[www.tz-rijeka.hr]
[www.pulainfo.hr]
[www.slobodnadalmacija.hr]
[www.makarska-croatia.com]
[www.korcula.net]
[www.ap.hr]
Jinak to tam provozuje jeste napr. Croatia Bus, Autotrans, Cazmatrans, AP Varazdin, Panturist, Croag, Contus, Brioni

Re: Linkové busy v Chorvatsku
09. 10. 2005 22:08
Lidičky klídek, na jih obvykle jezdíme odpočívat a vypnout z každodenního shonu, ne se čílit... po první šokující zkušenosti si člověk zvykne na skutečnost, že autobus pojede danas nebo sutra...uznejte, není to kouzelné a uklidňující?
Pile díky za adresy
Pile
Re: Linkové busy v Chorvatsku
10. 10. 2005 20:16
Bubli,
neni zac. Pristupuji k tomu naprosto stejne... Chce to klid. A zlate pravidlo je, ze kdyz je u silnice, zvlast u skoly, vice lidi, znamena to, ze je tam autobusova zastavka, byt nicim neoznacena, a co nevidet to pojede... ,-) Mozda danas, mozda sutra... ,-)
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
17. 03. 2011 20:48
Nastala v jizdních řádech linkových autobusů kolem chorvatského pobřeží nějaká vyrazná změna k lepšímu?
Příspěvky jsou zde staré víc než 5 let, tak se ptám.......
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
18. 03. 2011 15:06
Vloni určitě ještě žádná změna nebyla smiling smiley
Re: Linkové busy v Chorvatsku
19. 03. 2011 11:40
Už máte dopravu zajištěnou? Pokud ne, podívejte se přímo na tyto stránky: www.tourbus. mají linku, která zastavuje přímo v Gradacu..... www.tourbus.cz. Lístek stojí do 3000 a je zpáteční.
Jestli už máte dopravu zajištěnou, nedá se nic dělat, podívejte se na "vozni red" - viz přiložený odkaz. Jen si vyberte Gradac, Jezdí tam toho docela dost. Jen za to dáte další peníze....

[www.ak-split.hr]
Re: Linkové busy v Chorvatsku
19. 03. 2011 13:46
Mám pocit, že tu cestu do Gradace už absolvovali, protože se na to ptali v roce 2005 grinning smiley
Re: Linkové busy v Chorvatsku
19. 03. 2011 16:41
no jo - :-D stane se - zmátly mně ty příspěvky z roku 2011
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
25. 03. 2011 10:34
Moje zkušenost s autobusy je sice pár let stará, ale myslím, že až tak se to nezměnilo.
1. V okolí Zadaru (Kožino) - na hlavní silnici se mi autobusovou zastávku podařilo najít, dokonce jsem tam pár krát viděl autobus jet, ale něco jako jízdní řád jsem tam nikde nenašel. Hledání na internetu je vám v situaci na silnici celkem na dvě věci spinning smiley sticking its tongue out
2. Čiovo - Slatine - Jízda místním autobusem městského typu ze Slatine do Trogiru byla nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem. Sedadel, na kterých se dalo sedět byla asi tak polovina, některá měla dokonce i opěradla a zbytky čalounění. Nad technickým stavem podvozku a brzd jsem raději nepřemýšlel. Jízdní řád byl ale ve Slatine na zastávce u přístavu vylepen. Pro zpáteční cestu jsme zvolili jiný druh dopravy - lodní linku Trogir - Slatine - Split. Díky tomu, že právě přišla bouřka byl adrenalin mezi dvoumetrovými vlnami lepší, než v autobuse. Ono to nebyla ani tak loď, spíše takový autobus na vodě. Jak to s námi pohazovalo na vlnách, přídí jsme nabírali vodu z vln, která se nám pak přelívala přes střechu, pěkně to celé vrzalo a dřevěná konstrukce lodi se krásně kroutila. Pro suchozemce perfektní zážitek! Vřele doporučuji.hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (25. 03. 2011 10:35).
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
26. 03. 2011 08:14
Radime perfektní adrenalin za pár kačekthumbs up smiley
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
26. 03. 2011 19:22
Našel jsem starší fotky Čiovo - Slatine
Ten mořský autobus

a my, jako jediní cestující tou linkou :-)

Re: Linkové busy v Chorvatsku
12. 06. 2011 13:48
A platí se tam vždy až přímo v autobuse nebo jde i koupit dopředu lístek? To je asi hloupá otázka, že..., když tam nevyvěšují ani jízdní řádysmiling smiley. Chtěla bych si udělat výlet z Bašky Vody do Splitu busem, ale po loňské zkušenosti s taxi, kdy ani nebylo poznat, kde přesně mají stanoviště...a v kolik to jezdí (bylo to vyloženě o trpělivosti a o náhodě), mám z takové cesty celkem obavy smiling smiley.
Re: Linkové busy v Chorvatsku
26. 06. 2011 14:00
Na mezimestskych linkach v Chorvatsku se daji koupit listky v autobuse i na nadraži.. V Baške Vode ne, protože tam klasicke nadraži neexistuje, jen zastavka... V kolik to jezdi presne z B.V. udaje nejsou ale souvisi to s odjezdem z Makarske: [www.autobusni-kolodvor.com] takže pripočitat takovych 10-15 min.
avatar Re: Linkové busy v Chorvatsku
24. 03. 2012 16:11
... pár spojů ... yawning smiley
[www.promet-split.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (24. 03. 2012 16:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.