Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zlodeji na benzinkach

Autor Miro2 
JIRKA Z RI
Re: Zlodeji na benzinkach
01. 09. 2005 01:06
OMLOUVAM SE...METLA = KOŠTE...DIKY!
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
01. 09. 2005 07:31
Ahoj když to čtu tak už vidím že mne také natáhly za 139L naturalu 1 234,7Kn bylo to ve městě Krk INA bral jsem benzín do lodě z karty také umělý zmatek a na benzíně jsem byl pouze já a 2 lodě s gumákem nedaly účtenku ????
Přitom to tu vše čtu a dávám si pozor tak hold příště ahoj Standa
Re: Zlodeji na benzinkach
22. 01. 2006 00:00
Při pročítání tohoto fóra jsem si vzpměla, co se nám přihodilo před několika lety při zpáteční cestě z Chorvatska. Myslím, že to bylo někde před Zagrebem, nepamatuji si už přesně kde, dorazili jsme k benzínce s poloprázdnou nádrží. Obsluha byla samá ochota,samé úsměvy a laškování s dětmi sedícími v autě, pumpař se vrhnul k našemu stojanu a tankoval sám, čísla se točila, litry přibývaly, suma k placení také. Natankovali jsme plnou, zaplatili a nastartovali. Ještě jsme ani neodjeli z pumpy a zůstali jsme tupě zírat na ukazatel stavu benzínu - v nádrži bylo o něco málo víc, než když jsme přijeli k pumpě. Nevěřili jsme vlasním očím a dodnes nevíme, jak by něco takového pumpaři dokázali. Podotýkám, že jsmě měli 2 roky staré auto a nikdy předtím, ani později nás tento ukazatel nezlobil.
Napište, jestli jste se setkali s něčím podobným.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (25. 01. 2006 22:33).
Jitka1
Re: Zlodeji na benzinkach
22. 01. 2006 12:54
Jeste lonskeho roku jsem po precteni vasich zkusenosti psala INE s odkazem na tyto stranky a okamzite me odepsali, ze dekuji za upozorneni. Take me zdelili, ze o nekterych pripadech uz vedi a zavadi miry oparteni. Bylo by dobre pro priste, hned napsat i na ktere pumpe se to stalo. I kdyz lonska sezona je za nami a tak doufejme, ze se to letos nebude opakovat. Taky je dobre si vse kontrolovat.
jasol
Re: Zlodeji na benzinkach
03. 02. 2006 07:12
Na Makarske,taky problem s kartou,prý omylem nevynulovali předešlý učet a byl započítán v mém.Stála jsem si na svém,zkoušeli všechno možné až byli zpocení jako já na pláži,nakonec mi rozdíl vyplatili v kunách a já svuj kartou.A o ten ucet jsem musela bojovat taky.Myslela jsem si ,že to byla náhoda,ale když to tady čtu,tak vidím,že to byli pěkní syčáci.Ahoj j.
Milda
Re: Zlodeji na benzinkach
17. 05. 2006 10:23
na benzínkách platím zásadně v hotovosti a to částku, kterou mám v ruce.Ale po loňské zkušenosti na nájezdu na dálnici v Čakovci, kdy po mě chtěli částku od začátku dálnice ( o 20 kun vyšší ) vystoupím z auta, dotáhnu toho frajera k tabuli a ukážu mu, co mám platit. I kdyby za mnou byla fronta jako vloni a já blbec zaplatil a jel.
Petr K
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 13:18
Jo, jak píše Karel, přesně na týhle benzínce za Neumem směrem na Pelješac jsem loni taky tankoval. Na kartu a levně. Akorát to na začátku chtělo asertivně odpálkovat maníka, co se chystal mi "pomoct" natankovat. Sebral jsem mu pistoli z ruky, že chci tankovat sám. Sice chvíli brblal,ale prosadil jsem si svou. Takže všude BACHA - zkoušej´ to na nás!
Vláďa1
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 16:45
Mému známému se zase stalo tohle:

Taky platil kartou na pumpě INA a oni ji projeli mašinou dvakrát (to podruhé bylo v jiný mašině - v čtečce karet), on si toho samozřejmě nevšiml. Stalo se následující:
Oni si z té čtečky udělali kopii jeho karty, a když přijel domů, tak asi po 14 dnech jde na banku a kouká, že mu zmizelo z účtu cca 20.000,- Kč. Tak se ptal co to má znamenat, a v bance mu odpověděli, že prej něco kupoval na kartu v Turecku v nějakým zlatnictví...
Nakonec to dopadlo dobře, protože na kopii té účtěnky musí být samozřejmě podpis. Banka si ji vyžádala a ten podpis samozřejmě nebyl jeho, tak mu peníze banka vrátila a nejspíš je požadovala po tom tureckým obchodě.
Fakt si dávejte bacha na jakýkoliv platby kartama, vyplatí se mít s sebou Kuny, dnes se u nás už dají koupit skoro ve všech bankách.

Takže hodně štěstí...
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 19:47
Před tímhle jsem tu varoval už před rokem, ale někteří ze mne dělali blbce. Znovu varuji, neplaťte kartou pokud nemusíte!!!
Mě to stálo skoro 40 000 a na nikom jsem si nic nevzal.
marfuša
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 20:11
arnafus napsal:
Před tímhle jsem tu varoval už před rokem, ale někteří ze mne dělali blbce. Znovu varuji, neplaťte kartou pokud nemusíte!!!
Mě to stálo skoro 40 000 a na nikom jsem si nic nevzal.

nenašel jsem... je to interesantní... dej sem copy té příhody...
Míra1
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 20:56
Týkají se ty problémy s kartami i neembossovaných karet, tj. těch, kde se při platbě musí zadávat PIN? Dovedu si představit, že se dá snadno zneužít embossovaná karta v off-line terminálu, co je jen na podpis, ale ta on-line s PINem je snad bezpečnější. Pokud ne, tak mě vyveďte z omylu, dík.
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 21:24
Míra 1:
Myslím si že neembosovaná karta kde zadáváš PIN je určitě bezpečnější, nedá se s ním platit off-line. Hlavně je zkrátka potřeba překontrolovat si na účtence konečnou sumu winking smiley .

Jinak tedy když to zde čtu pojímá mě pomalu hrůza, platím kartou (embosovanou) všechno a všude včetně nafty a mýtnic na dálnicích a ještě se mě nikde nic podobného nestalo, klepu to na dřevo... Je fakt že všechno pečlivě kontroluju, kromě mýtnic nedám kartu z ruky tak abych na ní neviděl, v Chorvatsku tankuju pouze u velkých čerpacích stanic, loni jsem tankoval u INA na Goričanu a pak na dálnici už u jiných společností, bez problému, všechno sedělo jak má.. Nikdo mě netrhal pistoli z ruky že natankuje za mě a podobně. Mám dvě embosované karty, Visu i MC ale obě jsou zablokované proti platbě bez fyzické přítomnosti, tedy například na netu s nimi nic nezaplatím. I to je alespoň malá "bezpečnostní" pojistka.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (18. 05. 2006 21:25).
Pavka
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 05. 2006 22:13
S tím Šibeníkem mám ty samé zkušenosti.
Míra1
Re: Zlodeji na benzinkach
19. 05. 2006 00:14
Dobrovolně se hlásím do role nechápavé trubky, ale vysvětlete mi někdo, jaký je problém, když drží čerpací pistoli někdo jiný. Přece pokud si sleduji, co ukazuje ukazatel litrů a peněz a odejdu platit, až když je hotovo, tak je snad jedno, kdo tankuje, nebo ne?
Re: Zlodeji na benzinkach
19. 05. 2006 00:17
Oblíbený trik je nevynulované počítadlo , vždy ve střehu grinning smiley .
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
19. 05. 2006 01:09
Jo jo, furt ve střehu. Lidská vynalézavost je nekonečná grinning smiley
Navíc já jsem si na ty samoobsluhy už prostě zvyknul a nemám rád když mě tankuje někdo jiný, ruce mám zatím obě zdravé. No a pokud jde o naše čerpací stanice v létě, tam mě zase vadí když přijedu a aniž by se mě někdo zeptal hned se vrhne na přední okno, bez ohledu na to jestli je špinavé nebo nikoliv. To mě trochu vadí, okno si taky umím umýt sám. Na druhou stranu zase chápu studenty že si potřebují nějak vydělat korunky ale někdo se fakt ani nezeptá a než se stačím nadechnout už mě to sklo dře... eye rolling smiley

** Petr **
dedy1
Re: Zlodeji na benzinkach
19. 05. 2006 14:27
musim sa smiat ako sa ludia nechaju oklamat. auta si zamykat a tankovat si vzdy sam a platit na benzinke jedine v hotovosti. to su moje praktiky a este nikdy som nemal problemy na pumpe. Len trocha viac opatrnosti VAZENÍ!!!!
Alex
Re: Zlodeji na benzinkach
22. 05. 2006 00:07
Nechápu, proč bych neměl platit kartou. Naopak mám mnohem lepší kontrolu a doklad, který si uložím a pak doma porovnám s výpisem z banky. Pokud by něco nesouhlasilo, reklamuji u banky. Pokud se mi něco nezdá, připojím se přes internetbanking (notebook a mobil vozím stále) ještě v cizině a mrknu na aktuální pohyb na mém kontě. Pokud mi naúčtují něco co jsem nepodepsal, nebude snad problém ověřit pravost podpisu. Naštěstí se mi to za těch cca 12 let, co platím po celém světě kartou, ještě nikdy nestalo.
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
22. 05. 2006 19:24
Plně souhlasím s Alexem.Také vše co jde platím kartou.Úbytek na kontě mi okamžitě chodí na mobil a mohu porovnat.Pokud by někdo něco provedl s kontem na účtu okamžitě během několika minut to vím.A většinou je také dán denní limit.Myslím si osobně,že platba kartou je bezpečná a nikdy jsem se nesklamal.

MirekŠi
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
25. 05. 2006 13:52
To: dedy1

Smej sa,len sa smej-všetkého dočasu dedy1
Re: Zlodeji na benzinkach
25. 05. 2006 14:44
Imča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Při pročítání tohoto fóra jsem si vzpměla, co se
> nám přihodilo před několika lety při zpáteční
> cestě z Chorvatska. Myslím, že to bylo někde před
> Zagrebem, nepamatuji si už přesně kde, dorazili
> jsme k benzínce s poloprázdnou nádrží. Obsluha
> byla samá ochota,samé úsměvy a laškování s dětmi
> sedícími v autě, pumpař se vrhnul k našemu stojanu
> a tankoval sám, čísla se točila, litry přibývaly,
> suma k placení také. Natankovali jsme plnou,
> zaplatili a nastartovali. Ještě jsme ani neodjeli
> z pumpy a zůstali jsme tupě zírat na ukazatel
> stavu benzínu - v nádrži bylo o něco málo víc,
> než když jsme přijeli k pumpě. Nevěřili jsme
> vlasním očím a dodnes nevíme, jak by něco takového
> pumpaři dokázali. Podotýkám, že jsmě měli 2 roky
> staré auto a nikdy předtím, ani později nás tento
> ukazatel nezlobil.
> Napište, jestli jste se setkali s něčím podobným.

Jo stalo se to mý sestře, když jeli se známejma. Malá benzinka na magistrále a obsluha od pumpaře - klasika. Natankovali o polovinu míň než platili ale litry a penize seděly. Ale je to tak 7 let. Oblíbenější je ale nevynulované počítadlo, pak máte nafukovací nádrž tongue sticking out smiley.



Re: Zlodeji na benzinkach
06. 06. 2006 20:20
To dedy1: Jen se směj, smával sem se taky spinning smiley sticking its tongue out
Re: Zlodeji na benzinkach
08. 06. 2006 14:23
V sobotu jsem na Petrolu v Pakoštane platil EC/MC kartou a po projetí terminálem pokladník kartu ještě projel další čtečkou bez kabelu. Ptal jsem se ho, co to je a on, že to je jen evidence pro ně. Tak jsem zvědavý, zda to mají jen pro kontrolu, resp.zda po hovoru v Chorvatštině to nějak vynuloval nebo zda se mám připravit na nějakou položku na účtě. Každopádně si teď budu častěji prověřovat dostupný limit na kartě, zda tam něco neubylo. Ale jak se člověk může takovému jednání ubránit? Než člověk řekne švec, je karta čtečkou projetá. Nebudu přeci hned volat policii, když vím, že v některých obchodech také projíždějí kartu pokladnou, aby se jim zaznamenala do vyúčtování pokladny k tomu účtu.
Btw.: Jaký je rozdíl, když si někdo zaznamená kartu projetím privátní čtečkou a když si někdo okopíruje účtenky z mechanické žehličky? Pokud žádný, to bych pak nemohl platit nikde, kde nemají terminál.
Sergey
Re: Zlodeji na benzinkach
12. 07. 2006 00:23
Tak přidávám také svoji zkušenost s pumpaři: před týdnem jsem se vracel z Chorvatska nechal se ošidit na OMV v Mariboru (Platil jsem v € a bohužel jsem si to přepočetl až druhý den doma) Nejednalo se o nějak velkou částku (asi 2,5€) nicméně zamrzí to, obzvláště když si pamatuji, že pumpař měl na jmenovce typicky slovinské jméno Stanislav Novak.
Re: Zlodeji na benzinkach
13. 07. 2006 15:22
Bohužel jsem taky jeden z "postižených", který si dobře nezkontroloval stav počítadla na stojanu s tím, co zaplatil. Stalo se mi to před 2 roky na bezinové pumpě INA u Záhřebu a od té doby si dávám skutečně na benzinových pumpách pozor.
Od té doby nic, až minulý týden, světe div se, na benzince SHELL na letišti v Praze Ruzyni.
Obsluha natankovala, prý ať jdu hned zaplatit. Zkušenost z Chorvatska mi nedala a tak jsem mrkl na počítadlo. Na místo cca 1400 Kč jsem u pokladny po zaplacení kartou dostal účet na více jak 2300 Kč a cca 72 litrů (nádrž mám na 60 l).
Když jsem odmítl podepsat účtenku, nejprve jsem se dočkal arogance ze stany obsluhy, co si to dovoluji atd... a později, když jsem reklamoval počet natankovaných litrů s objemem nádrže, jen kyselá omluva.
Záhy jsem dostal účtenku kde bylo vše OK.
Takže kolegové řidiči pozor, nejen v Chorvasku, ale i u nás doma. Takové věci se velmi rychle učí.

Jarda
avatar Re: Zlodeji na benzinkach
13. 07. 2006 17:47
Řekl bych že na benzínách INA v HR alespoň co jsem bral benzín já už zřejmě sjednaly nápravu a nemohou na účtenku doúčtovat další zboží a vám dát jen výpis banky k podpisu.
Platil jsem 175l benzínu a projel kartu čtečkou a na jednom dokladě mu vyjel v horní části účet a ve spodní části bankovní výpis který podepíšete nemusíte se doprošovat o račun protože je to součást bankovního dokladu.
Dříve vyjely účet a bankovní doklad k podpisu a on to sesponkoval teď nemá možnost účet nedát.
Nevím jestly je to na všech benzinách ale u téhle se opravdu jedná o stovky litrů benzínu do lodí předemnou braly 900l do takové menší jachtičky
KIMI
Re: Zlodeji na benzinkach
14. 07. 2006 10:23
Bral jsem na INě v Biogradu naftu na kartu hned po příjezdu a vše bez problému.
Večer jsem si kontroloval za co jsem platil a na lístku z pumpy byl místo nafty napsán super95 ,částka souhlasila litry samozřejmě ne.Hned začal hlodat červík jestli jsem náhoudou nenatankoval super,tak jsem se zašel projistotu zeptat na pumpu,a hlavně zkontrolovat ten stojan ze kterého jsem bral a pumpař řekl že to není problém že když souhlasí částka tak je vše ok.Ale jak mu vyjde inventura to bych chtěl teda vidět.
Re: Zlodeji na benzinkach
18. 07. 2006 17:31
Na benzinkách jsem byl zatím v poho,ale na výjezdu z dálnice(Bosiljevo)mě natáhli o 200Kuna.Statečně jsem se po 150metrech vrátil a světe div se prachy mě vrátili bez řečí.
Re: Zlodeji na benzinkach
15. 11. 2006 17:39
Stalo se nám to na benzince u bývalého Carrefourre v Ostravě.Jde takhle natankovat do 47l nádrže i 100 a vícel.S pozdravem Eva
Re: Zlodeji na benzinkach
02. 12. 2006 22:20
Smejd se najde vsude. Mne se to za 25 let zivota v Chorvatsku nestalo, ale ani tady poslednich 16 let
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 33
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.