Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ze severu Moravy Jak?confused smiley

Autor Kopera 
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
05. 07. 2013 20:50
Rudlo,tvoj príspevok si vytlačím a nalepím na zrkadlo v clone spolujazdca..Keď v sobotu 13.7. pocestujem a žena bude frflať,že som blázon,tak jej poviem,nech pozrie na zrkadlo.Ja to totiž robím za 5h,ale to mám o 70 km bližšie./PB/smiling smiley))
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 07:13
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rudlo,tvoj príspevok si vytlačím a nalepím na
> zrkadlo v clone spolujazdca..Keď v sobotu 13.7.
> pocestujem a žena bude frflať,že som blázon,tak
> jej poviem,nech pozrie na zrkadlo.Ja to totiž
> robím za 5h,ale to mám o 70 km bližšie./PB/smiling smiley))
Klidně si to vytlač.490 km je to na hranici Starý Goričan. Vyjížděl jsem ve 20 :00 a LPG jsem tankoval v 1:30 na Goričanu.Provoz skoro žádný.Bez zastávkysmileys with beer. Vyjížděl jsem 30.6. v nedělispinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 08:17
... Onical ... pokud Rudla píše, že to jede bez zastávky ... tak tomu věřím ...
naše dálnice Vyškov / Brno je kapitola sama pro sebe a pod Vídní na A2 také bývají omezení ...
... st. Goričan z Vyškova jedu za 6:00 resp. 6:30 hod
při tom dotankovávám v Mikulově ... pak minimálně 20 minut pauza na Zobernu ( jedno z nejhezčích odpočivadel v Rakousku ) a dálší pauza se svačinou na M70 v Maďarsku ... a to jedu " langsam " ...
smileys with beer
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 08:23
Peto..naco bereš naftu na nejdražším místě ..ty musíš dojet až do chorvatska bez dotankování..já v Přerově dotankuju a beru až v Zagrebu na odmorišti Plitvice....ale kdybych chtěl tož přes ovzdušnovák vezmu víc a dojedu až na Kozjak....smileys with beer
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 08:40
... Rosťo, obvykle se jedná o množství do 10 litrů ... takže proti 100kové naftě u OMV ... ( jinou neberu ) ... tam může být sumasumárum rozdíl do 20,- Kč ...
... Mikulov má u restaurace na Shellu velký záhon levandule [www.rajce.net] , tak je to takový doladění voka před cestou a navíc ... rozloučení s ČR ... k tomu presíčko, WC ... tak si to, holt tak neberu ...
smileys with beer
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 09:29
Dávám to sem, protože ze severu Moravy jezdí dost lidí a až se to jednou někde ucpe, tak třeba by někdo rád použil tohle:
[www.youtube.com]
Ale prohnat se to nad mojím autem někde ve městě, tak to asi budu dost těžko rozdýchávat. Každopádně pro ucpaná města dobrý řešení. Ovšem realizace......?????confused smiley
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 10:00
Super video. U nás a v SK to zatím nehrozí. Leda, že by se na Ostravsku využily staré šachty!
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 10:47
Co je to 100ková nafta u OMV?
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 14:18
... Přema, opravuji ... OMV MaxxMotion Diesel ...
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
06. 07. 2013 15:12
A já myslel, že mají něco nového yawning smiley
Re: Ze severu Moravy Jak?A za kolik.
08. 10. 2013 11:31
Cesta do Trpanje ve čtyřech osobách obsahem auta 1.4 benzín.

Tak za cca 6000 Kč tam a zpět, cca 20.hodin..[www.mapy.cz]

Tak za 10500 Kč tam a zpět cca 13.hodin...[www.mapy.cz] s objetím Slovinské dálnice.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
08. 10. 2013 20:57
[www.mapy.cz] Takže my takto a kolik to stálo? ..110 l nafta 4tis, slovenská měsíční známka 350kč a hrvt. 1700kč
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
08. 10. 2013 21:55
[www.mapy.cz]


Nevím čím jezdíš, ale vtom případě tady by jsi to zajel tady za 3000 kč
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
08. 10. 2013 22:49
Je to pěkná cesta, možná časově dlouhá.Jel jsem to sám a za to co se dá ušetřit na cestě můžu si zaplatit pro čtyři lidi v druhé polovině srpna další čtyři dny.Případně na trase přespat.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
08. 10. 2013 23:30
Pokud to přes BH neberu jako na kochačku, tak si troufnu tvrdit, že varianta přes HU po 86 přes SLO, nájezd u Sv. Heleny, bezplatný dálniční obchvat Zagrebu, po 1 na Karlovač a dál po staré... tam budu rychleji a pouze za naftu smoking smiley
Osobně projeto bez poplatků (vyjma ČR) Brno - Brela 14,5 hodiny včetně zastávek... 3 děti, VW Multivan + vlek s člunem... netvrdím, že úplně předpisově, ale také ne na prase grinning smiley... zohledním-li tu Ostravu, tak to stále není těch 20 hodin...
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
08. 10. 2013 23:45
A co těch dalších 200 km na Trpanj?
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
09. 10. 2013 11:23
Porovnával jsem to s trasou, co jsi navrhoval Koperovi, tzn. do Drašnice (což je z Brely cca půl hoďky)...

Cesty po BH si pamatuji z dob působení SFOR v Banja Luce, ale to už je dost dávno... Nicméně přes ty hory je to určitě horší cesta než klasika po staré... zejména v noci... Ten kousek mezi Balatonem, Viroviticou a Daruvarem také neubíhal moc rychle...
Jako ekonomická alternativa na Pelješac či Dubrovník asi OK.
Jak jsi to měl načasované, co jsi jel v noci? Dva řidiči nebo jste někde přespali, předpokládám, že jsi to netáhnul sólo "na krev"?
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
09. 10. 2013 14:51
Já bych to bral spíš jako kochací variantu. S noclehem to bylo dost dobrý. Ale jen jako ekonomickou trasu pro dopravu z bodu A do bodu B (pokud bych opravdu nechtěl jet po dálnici) bych zvolil určítě jak jsi psal ty - HU 86, Slo, v HR po staré...
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
09. 10. 2013 15:25
jj, tak nějak to také cítím. Já jsem to jel jednou úplně bez poplatků, protože jsem měl těsně před odjezdem nečekané výdaje a z "bakšišného na dovču " jsem to brát nechtěl... a v kategorii 3 (dodávka+vlek) už je to dost peněz za cca 4 hodiny jízdy navíc... samozřejmě pokud dálnice jede, jinak je ten rozdíl ještě menší grinning smiley Navíc u nás se trasa po dálnici odvíjí od zdravotního stavu malé sad smiley, kdy zvládat problémy v odstavném pruhu na dálnici vs. to někde odstavit z okresky je podstatný rozdíl...

Jinak souhlas s holub5, také raději preferujeme nějaké ty dny navíc za stejné peníze.... navíc pak minimálně jednu cestu jedu mimo cestovatelskou špičku, byť trasa přes HU není na špičky tak náchylná, jako klasika pod Grazem...
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
10. 10. 2013 09:17
Jel jsem to letos na cestě zpět poprvé, jinak jsem to jezdil jako Slavkov od Rajky.Pokaždé vyjíždím a dojíždím z Ostravy s několika denní zastávkou na chalupě v Modré u Pezinoku.Je to cca 900 km do Trpanje.
Letos jsem jel do Primoštenu a přes Živogošče jsem se přesunul na Pelješac.Za týden na Trpanji jsem najezdil 600 km v rámci výletů.Příští rok plánuji tři týdny celé na třech místech na Pelješaci. Vždy to řeším tak, že si hledám kontakty na příští sezónu.Takže to probíhá tak, že pokud je počasí vhodné vyjíždím dle přání po diskuzi kdo kde chce (Dubrovník,Ston,Korčula, ....).Příští rok plánuji asi 3500 km.Letos průměr cca 6 l/100 km a to jen díky tomu, že nejedu po dálnicí.Na dálnicí to pod 7. nejde.Takže asi 220 l benzínu.Jen tady to je rozdíl v ceně 1400 kč. Dalším plusem je možnost nákupu zásob potravin ve srovnání cenově s námi po cestě.Limitovalo mě to v případné přestávce(přespání)na cestě tam.50% potravin si dovážím. Nealko nekupuji na místě vůbec.
Jinak jsem rád za tuto diskuzi. Nikomu nic nepodsouvám a držím se svých pocitů a možnosti.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
10. 10. 2013 10:15
Prosím Tě, můžeš pro dokreslení trasy přes BH upřesnit mé dotazy:
Jak jsi to měl načasované, co jsi jel v noci? Dva řidiči nebo jste někde přespali, předpokládám, že jsi to netáhnul sólo "na krev"?
Zda se ti to osvědčilo, co by jsi případně jel nebo načasoval jinak?
Ono u štreky na 20 hodin už by to mohly být zajímavé a podstatné informace
Díky
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
10. 10. 2013 11:23
Načasované jsem to neměl.Vyjel jsem koncem srpna okolo 10.00 z Trpanje a byl to náhodou ideální čas.Přes noc bych to přes Bosnu nedoporučoval.Místy jsem měl pocit, že jsem zabloudil.Co se kvality cesty týče to bylo pro mě perfektní.Další věc je s kým tam jedeš.Nejmladší člen naší osádky syn měl 16.let.S malými dětmi bych to jedním autem nedoporučoval.Jel jsem to na jeden zátah a řídil jsem sám.Dvě delší přestávky(Mostar,Jajce).Tu první bych pro příště vynechal a kolem Balatónu jel za denního světla.
Příští rok pojedu z Modré okolo 4.00 s nákupní přestávkou na tržnici před Mostarem, případně s přespáním před přechodem s Bosnou.Nevím jaká to bude nádhera po 800.km.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
11. 10. 2013 10:11
Ještě bych doplnil, že skoro v každé druhé obci byl radar.Nevím zda měli nějakou akci, nebo to tam tak funguje.Z protisměru signalizovali všichni.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
13. 10. 2013 21:43
Mě přijde, že to tak v BH je. Minulý rok i letos, v září, mezi Metkovičem a Mostarem 3 x Policiie tam , i 3 x zpět. Měření 1x tam i 1x zpět. Z protisměru se bliká celkem dost a včas. K tomu letos jedna skutečná kontrola V HR kousek za hranicemi. Prostě tím směrem se moc nohou na plynovém pedálu machrovat nedá :-)
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
14. 10. 2013 08:43
Jenom je zvláštní, že měřili bez výjimky v jednom směru. Přitom jsem jel v době, kdy byl provoz v obou směrech stejný.Další věc je že radary byly vždy smyslné.To je v místech, kde byl pohyb obyvatel, ne na vjezdech , výjezdech a v neobydlených částech obcí.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
14. 10. 2013 08:54
Letos jsem viděl jeden radar v horách, úplně mimo civilizaci. Tam jsem smysl postrádal. Navíc měřili auta jedoucí do kopce... Druhý byl při vjezdu do Banja Luky.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
14. 10. 2013 09:20
Jel jsem tam pouze jednou,je to jen postřeh.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
14. 10. 2013 14:18
"smyslné radary"....že by erotika? Spíš napsat ..smysluplné....a je to bez erotiky.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
14. 10. 2013 16:32
Jo soudruhu učiteli.Taky tě mám rád, ale doufám,že dětem ty své moudra nemydlíš do hlavy.Své bych ti nesvěřil.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
15. 10. 2013 07:23
Neboj se soudruhu holube, ani je učit nechci, protože jestli jsou děti po tobě, tak by nepostoupily do dalšího ročníku.

Podle tvého "smyslného" příspěvku by jsi potřeboval hlavně ty zopakovat některé ročníky minimálně základní školy.

A k tématu: Ze severu vám zavedli na10 km jisté rychlostní komunikace rychlost 130 km za hodinu. Tak to budeš moct "rozpálit". Místo 9 minut to pojedeš jen tak zhruba 7 a třičtvrtě minuty. Tak toho využij.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.