Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!

Autor Biscuit 
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
28. 03. 2008 11:33
Na mýtnicích se platit kartou dá
je k tomu určen i zvlaštní pruh(pro urychlení),ale berou ji i v ostatních kde se platí kunama nebo eurama...takže plat kartou a nic nemusiš řešit

osobně jezdím po dálnici



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (28. 03. 2008 13:47).
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
28. 03. 2008 13:44
Děkuji za info a jenom takovou drobnost, máte z loňska někdo zkušenost jet po staré cestě koncem července, jel jsem pouze jednou po dálnici, tam to bylo v noci a paráda, ale zpět jsem hodinu čekal v tunelu v zácpě. Díky.
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
28. 03. 2008 13:59
Po staré jsem jezdil jenom v době kdy nebyla dálnice. Neustálé hlídání rychlosti, hlídání konce osad. Nic moc zážitek. Ale co se týká přírody, skvělé pokoukání. Nejsem žádný závodník, přesto dám přednost dálnici, stačí trochu poslouchat radio HR a případně včas sjet a vyhnout se kolonám. Samozřejmě se může stát že do toho člověk hupne, ale to už je riziko ježdění. To samé se může stát na staré silnici, nějaký kamion (napříč) nebo něco jiného a kolona tam bude taky.

Zdraví herrgott
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
28. 03. 2008 14:12
ty jsi čekal jen hodinu:-)
Já v loni koncem července tam přes den v pohodě a zpět čekání,sourání v zácpě cca 3 hod.
ale pořád dám přednost dálnici...na tzv.staré často měří
obě cesty mají své výhody/nevýhody záleží na každém co mu bude lépe sedět
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
28. 03. 2008 15:00
Vloni jsme jeli 10.srpna v pátek po staré domů, skoro žádný provoz, ale přišlo mi, že se to dost vleče. Vyjížděli jsme cca kolem osmé z Vinišče (u Trogiru) a okolo jedné po poledni jsme byli v Karlovaci. Cestou jsme podcenili natankování benzínu a pak měli hrůzu, že nedojedeme k další pumpě. Je jich tam na trase dost málo.Nakonec jsme natankovali v Gračaci, ale pumpa tam je mimo hlavní tah, musí se sjet na jinou výpadovku z města. Jezdíme po staré mimo jiné i proto, že kolem Plitvic kupujeme ty jejich ovčí sýry.
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
01. 04. 2008 20:57
po "staré" jsem jezdil na Makarskou 2x ročně od r.99 až do otevření dálnice, loni jsem si ji kousek ještě z nostalgie střihnul, pro pohodáře je to stále dobrá trasa, ale pozor při horším počasí je nutno počítat v noci s velmi silnejma mlhama, což není pro unavený oči nic příjemnýho, navíc se mi zdá, že úsek od Peručka po Cista Provo začíná být dosti hrbatej, což naloženýmu autíčku asi moc neprospěje, že ? A pozor, konec cesty vede dosti nezáživnou krajinou, samá zatáčka, a mikrospánek hrozí.....!
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
01. 04. 2008 21:29
Já měl vždycky radši "starou" cestu. Asi proto že dálnice je nuda a člověk si jí dost užije v Rakousku. Ted je bohužel doba že člověk chvátá jak tam, tak i zpátky a na pomalou jízdu přes vesnice není čas. Co je dálnice jezdím po ní, ale vzpomínám na starou. Někdy si jí určitě ještě vyzkouším. Pokutu jsem dostal jen jednu, na 40 jsem jel 86 km/hod. Usmlouval jsem to ze 70 euro na 30 do kapsy, což je dobrá cena a radost z jízdy mi to nezkazilo (na rozdíl od manželky, ta nadávala ještě doma) hot smiley
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
01. 04. 2008 22:28
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:40).
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
02. 04. 2008 07:04
Fido napsal: pokud mám možnost se svést po takové dálnici, jakou mají Chorvaté, tak ji vždy využiju. Člověk si alespň zpraví chuť po té naší valše D1.

Plný souhlas, naše D1 = tankodrom, ostuda / Rakousko = mírně hrká,ale pohoda / Chorvatsko = super zážitek, lepší už je snad jen doutníček po dojezdu k moři !!! smoking smiley Sakra, jak bych si dal ten doutníček, ale ještě si musím počkat 178 dnů, BRRRRRR !!!
Mirus.
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
02. 04. 2008 14:07
..pro ....Mirus...máš adresu a fotky jsi neposlal...smoking smiley
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
04. 04. 2008 20:35
...tak třeba my...jsme jeli takto....komentář je možno vypnout...




...taky se těšíte...?smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 04. 2008 21:41).
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 04. 2008 10:38
Petře tvoje video - dobrý,ale čím si mě dostal,a všem plně doporučuji,je video Baška Voda:Baško polje beach.To je fakt super,balzámek na nervy. AHOJ. Třeba někdy někde:smileys with beer Radomír
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 04. 2008 12:33
....Radku, myslíš ty chorvatské indiány...?...to jsi ještě neviděl , jak byl pan profesor (Klaus...ale ne kamarád z fora...) ...s náma inkognito
na Korčule...yawning smiley dám to do Místa v Chorvatsku...Bellevue, Orebič...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (05. 04. 2008 18:56).
Troškou do mlýna.Dolů do Splitu jezdím teď už po dálnici,neb v noci jsou tunely pod Mala Kapela a Velebit volnéAle v době předpokládané špičky to jsou pátky,víkendy či hromadné dovolené doporučuju jet po staré přes Plitvice.Je to sice o něco pomajejší,ale provoz bez větších problémů,ale jak výše uvedeno často tam měří.Ale je to lepší než čekat hodiny u průjezdů tunelů.No a nazpět není-li důvod ke spěchu tak klidně po staré až do Karlovace,nebo to různě kombinovat.
Asi neřeknu nic nového,ale kartama se dá platit všechno včetně mýtného a pohonných hmot,ale jak z některých příspěvků vyplývá,byť mi to nesedí-zkontrolovat odběr pohonných hmot.Já problémy nikdy neměl-zatím.
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
20. 04. 2008 13:31
Vašek má pravdu v obou příspěvcích...
je fakt. že už to tu bylo řečeno v různých obměnách 10654 x...
ale snad to někomu pomůže...smiling smiley
To Rosmarine. Ty jezdíš až přes Mikulov a proč? je to lepší než přes Znojmo?,vždyt je to dál.
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
04. 05. 2008 20:49
Ahoj Vašku,
já vím, že je to dál. Ale jeli jsme do Chorvatska takto poprvé v roce 2002 s pejskem - bohužel nám ho tam Chorvat zajel a vrátili jsme se sami.
A tak z nostalgie jezdíme pořád touto trasou a před Mikulovem na pumpě (myslím, že se jmenuje Chemis nebo tak nějak) si dáváme pauzu a vzpomínáme, že tam byl s námi.... No, prostě jsme staří blázni, kteří už nikam nespěchají a cestu na dovolenou bereme jako její součást - včetně svých vzpomínek. yawning smiley
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
04. 05. 2008 22:37
...Vašku, taky jedeme od Vyškova na Brno a Mikulov..možná je to rychlejší do Vídně přez Znojmo...Hatě....s využitím rakouské dálnice od Stockerau do Vídně...něco ale zase najedeme k dobru cestou od Mikulova ...když Vídeň zkrátíme na minimum přes Seyring...
...co je ale nejpodstatnější...je rituál..tankování na mikulovské Shellce,,,WC...preso...a holahejsa....
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
04. 05. 2008 23:08
Vašku, taky jezdím přes Mikulov až z Mostecka.
Je to sice delší, ale rychlejší.
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
04. 05. 2008 23:29
To Bessy..........a mají v Mikulově dobré presso?My jezdíme přes Bratislavu a tam na
Slovnaftu nic moc.Asi změním benzinku.........spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 05. 2008 13:15
Přes Valtice směr Poysdorf - je tam pěkná krajina.
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 05. 2008 18:27
...děcka my si je (to preso) ...jinde jak na Shellu v Mikulově nedáváme...pak až v HR....po cestě z termosky...no a na tom Shellu je to presso... eňuňuňu...proto píšu ...že je to součást... RITUÁLU...šak každý ...nějaký máte...to třeba kanibalové na těch ostrovech...safra...jak se jen jmenují...hot smiley
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 05. 2008 19:42
Bessy,tak to musím v Bratislavě najít nějakou Shellku a dám presso a jak přijedu hned pisnu jestli je taky O:K: jako
v Mikulově.thumbs up
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 05. 2008 20:23
...Vojto62, to se asi někdy v BA na Štrkovcu...potkáme, až tam pojedu ke strýcovi...
...a pokud jde o dobrý kafe...to nemusí být jen na Shellce, ale všude tam...kde máš dobrý pocit z fajn prostředí...příjemné okolnosti (třeba ...jako když odjíždíš na dovolenou a ještě za sebou nemáš výměnu pichlého kola...hahaha) ...a když mají navíc dobrý kafe...
avatar Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
05. 05. 2008 21:04
Ty Bessyto mi ani nepřipomínej nebo na mě( rostou kozáci),když jsem píchnul cestou na dovču musel vyprat celej kufr a vyrvat rezervu a ke všemu ještě chcalo, no vodvaz jak má bejt.Ale naštěstí na dlouhou dobu poslední větší nepříjemnost.
A pokud se jedná o to setkání v Ba tak to by byla velká náhoda?!?!spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
07. 05. 2008 11:07
4 Bessy! nebyli to Havajské ostrovy????spinning smiley sticking its tongue out
Ahoj všem kteří máte svoji oblíbenou trasu.Plně souhlasím,že najeté trasy pro mnohé z Vás jsou jistým druhem nostalgie i vzpomínek počítaje
MĚ VČETNĚ ! Je naprosto jasné,že v tom případě se už můžeme kochat i okolní krajinou,což pro mě začíná za Jihlavou a končí v Trogiru.No a nazpět se rádi u silnice v okolí Znojma zastavíme pro jednu,dvě,nebo čtyři lahvinky burčáku a jiných laskomin,myšleno moravské klobásy.Vím ,že pro znalce budu opovrženíhodné prase,které kupuje tyto laskominy u silnice,ale vždyť to má svoji pointu,svůj půvab.Vážení a KRÁTÍ SE NÁM TO.
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
09. 05. 2008 20:14
Vašku, já jako jihomoravák, uznávám, že i tyto laskominky jako je burčák, kupuješ u silnice v okolí Znojma, prosím, může to být burčák, pokud je to ovšem zhruba v září, ale i tak v kterékoliv obci, kterou projíždíš a kde jsou vinné sklepy a stavil by jsi se, dostaneš burčák dobré kvality, a možná za nižší cenu, než u té silnice, ale samozřejmě, pokud jde o takový půvab, beru, ale musím k tomu oponovat v tom, že jezdívám v době burčáku ze služebek z Temelína, a když vidím u silnice mezi Planou n/L a Táborem u silnice koncem srpna prodávat burčák, tak tam u toho prodejce by mě nezastavilo ani to, kdyby tam měl na autě napsáno "chránit a pomáhat". Jinak s Tebou ve všem souhlasím a určitě Tě nebudu považovat za to milé zvířátko, které nám poskýtá takové laskominy, jako je ovárek, dobře upečený bůček či krkovičku a pro dietáře i tu šunčičku z kýty.
A jinak, samozřejmě, krátí se nám to, a tak , i když jsme mimo dané téma, ať se ve zdraví všichni setkáme na svém oblíbeném místě, kterým je Jadran, a potom opět doma u svých blízkých a u svých ... pochoutek!
Slovinec
Re: Jak jet do chorvatska? Prosim, pomoc!
09. 05. 2008 21:05
NO LETOS ASI NIJAK......

SLOVINEC
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.