Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta z Tábora do Turanje

Autor Tomason 
Cesta z Tábora do Turanje
11. 05. 2013 07:28
Ahoj všichni nemáte někdo zkušenost s cestou od Tábora přes Halámky,Víden,Graz,Maribor na Turanj pod Zadarem?Jedu tam prvně tak nejake zkušenosti jestli je cesta ok.Diiky
Re: Cesta z Tábora do Turanje
12. 05. 2013 19:08
Cesta je v pohodě. Jezdím tudy každoročně. Jen o něco jižněji do oblasti Makarské. Jezdíme na noc v pátek s odjezdem kolem šesté večer z Veselí nad Lužnicí a většinou je cesta v ok.
Re: Cesta z Tábora do Turanje
12. 05. 2013 22:12
Zkoušel jsem to přes Halámky také a je to dobrá cesta. V Rakousku jsou opravdu pěkné silnice a spousta obcí má obchvaty. Cesta se tolik nevleče jako když jezdím přes Jihlavu a Znojmo.
avatar Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 08:23
a nemáš náhodou lepší cestu do Grazu jet z Tábora přes Linz a potom po rakouské A9?
Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 08:29
Takže z Veselí???5íkáš že cesta v pohodě?Chci se vyhnout tunelum proto na Víden.Co ve Vídni?Tam je to ok?Taky pojedeme na noc.
avatar Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 09:56
Přes Vídeň jezdíme od Znojma - směr Gratz. Cesta absolutně v pohodě, jen ti rakušáci to kolem tebe "mastí" zleva i zprava , že se nestačíš ani "otáčet". Ale jde o zvyk. A než si zvykneš, jseš za Vídní. spinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley
Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 13:47
Tak to jsem jeste nezazil. Drzim se s davem, vsichni jedou cca stejne.

Lepsi trasa z Tabora a Jindrichova Hradce nez prez Halamky mne nenapada.
Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 16:09
zanam dost lidi co jezdej smer Dolni Dvoriste:-)
Re: Cesta z Tábora do Turanje
13. 05. 2013 18:00
To by asi mělo být nejlepší,jedem letos taky tudy z Boleslavi,chcem to zkusit,tak uvidíme,všem hlavně ať dojedou,máme to za 60!!..
Anonymní uživatel
Re: Cesta z Tábora do Turanje
14. 05. 2013 09:06
Tomasone, tunelům se vyhneš velmi snadno, stačí je objet... Chceš-li, hledej, je tu popsána v minulosti "Tommova stezka".
Anonymní uživatel
Re: Cesta z Tábora do Turanje
14. 05. 2013 09:12
Tomasone, našel jsem příspěvek, v němž tu stezku popisuju, takže jsem jej zkopíroval a dávám vplen.


Jak se vyhnout Taurebahnu a Katsch´berskému tunelu a tunelu pod Karawankami.

Kterak objet Tauerbahn.

Mineme Salzburg a pokračujeme po A10 dál směrem na Villach. Mineme Bischovshofen a pokračujeme dále. Po té, co mineme Raststation s pumpou SHELL zpozorníme a budeme hledat sjezd na státní rakouskou silnici B320 . Až na ni sjedeme, pokračujeme po ní až do městetečka Radstadt, zde obočíme vpravo na B99 a pak už si stačí hlídat jen značení této silnce a ta nás dovede do Rennweg am Katsberg a pak už zpět na A 10 do Willachu. Ve dne nádherné výhledy, v noci krásný pohled na svítící lidská sídl v údolích

Kterak objet Karawankentunnel:

Na velkém zauzlení dálnice na A10 u Villachu směrem k italským hranicím po A2 a ve Villachu Warmbad sjet z dálnice a po státovce B93 a poté, co mineme čerpací stanici Agip odbočit vlevo na státní B109(Wurzenpass bundesstrasse) a ta už nás vyvyede na hraniční přechod Wurzenpass-Podkodren a poté sjíždíme do vísky Podkoren západně od Kranjske Gory a po slovinské státovce 202 až do Jesenice a zde výjezd na slovinskou dálnici. Bonus- úžasný koláčky v pekárně v Kranjske Goře u náměstí.
Slovinskou dálniční známku doporučuji koupit ještě někde na pumpě na rakouské dálnici, neb malé pumpy mezi Podkorenem a Jesenicí mají v noci zavřeno.

Též lze přes Klagenfurt na loiblpass, ale již víc jak deset let jsem tamtudy nejel, tak nemůžu referovat.
avatar Re: Cesta z Tábora do Turanje
14. 05. 2013 09:42
mám dojem, že Tomasonovi se jednalo o placené tunely na A9 z Lince na Graz (Bossdruck a Glejnalm) , ale ty se objíždí dost kostrbatě.
Ale já mám A9 rád, sice mraky tunelů včetně těch dvou, ale je téměř vždy poloprázdná a A9 vede přes Graz až do Spielfeldu.
avatar Re: Cesta z Tábora do Turanje
14. 05. 2013 10:13
Dálnice v HR je sama o sobě samý tunel, takže mne těch pár na A9 nerozhází a těch pár Euro také ne. Když do HR všichni chtějí jezdit okolo Vídně po dálnici, tak ať si zajíždí, mačkají se tam, ... Alespoň budeme mít tu naší nejkratší cestu do HR přes A pořád prázdnou.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Cesta z Tábora do Turanje
14. 05. 2013 11:47
A ja se letos zrovna chystam cestou zpet vyuzit A9. Je to sice delsi, ale chci se podivat skrz Alpy.
Anonymní uživatel
Re: Cesta z Tábora do Turanje
15. 05. 2013 08:34
Jelimane,nutno Tvůj argument vzít v potaz. Já vycházel z toho, že chce dojet na Krk. Když už by musel platit slovinskou známku, pak se vyplatí využít slovinskou dálnici a po chorvatské jet maximálně ten kousek z Ruppy po Opatiju.
Podvědomě jsem dopručil "svou" stezku, určenou pro velké kochání Tolik k Tvé poznámce.
Mimochodem-jak ti čoudí dýmka?yawning smiley
avatar Re: Cesta z Tábora do Turanje
15. 05. 2013 16:43
OT
Tomm ,dotaz k dýmce
nejsa příznivcem odhalování zde na fóru, ale můžeš mne nalézt tady : smiling smileysmiling smiley
[obec.sumava.eu]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.