Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

výška aut na trajekt

Autor saravi 
výška aut na trajekt
10. 05. 2013 15:02
Zdravím, asi za měsíc se chystáme poprvé na Brač. Nemáte někdo zkušenosti, jak kontrolují výšku auta kvůli ceně? Na autě povezeme rakev a do 2m to máme hodně natěsno. děkuji
avatar Re: výška aut na trajekt
10. 05. 2013 15:36
Split - Supetar (Brač)
osobní automobil do výšky 2m a délky 5m- 160 kn, vyšší než 2m nebo delší než 5m- 276 kn

_______________________________________________________
Re: výška aut na trajekt
10. 05. 2013 17:52
A střešní box se do výšky nepočítá.
avatar Re: výška aut na trajekt
10. 05. 2013 18:27
[www.jadrolinija.hr]
od 01.06.2013 bude úprava cen
[www.jadrolinija.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 05. 2013 18:30).
Re: výška aut na trajekt
10. 05. 2013 20:22
Ahoj,
využívám trajekt ke každé cestě na dovolenou, protože jezdím na ostrov Korčula. Vždy mi počítali pouze výšku auta, a to jsem i upozorňoval na skutečnost, že mám střešní nosič.
Jednou mi to dokonce vzalo i na mýtnici velkou výšku (kontroluji si cenu co mám platit) tak jsem zvonkem zavolal obsluhu. Přišel pán, koukl na auto, omluvil se za špatný snímač, dal správnou cenu průjezdu osobního vozu, já zaplatil kartou a jelo se dál. Myslím, že s rakvičkou nebude problém, jinak dej o sobě vědět a vše se vyřeší.
Klidnou dovolenou

Radek BeNe
Re: výška aut na trajekt
11. 05. 2013 12:22
Na bezhotovostní platbě (kartou) je třeba si před zaplacením zkontrolovat kategorii vozidla, již mi to taky určilo kategorii II. Jak píše Radek, zazvonit, oni to opraví a pak teprve strkat kartu dovnitř.
avatar Re: výška aut na trajekt
11. 05. 2013 20:07
Aj ja chodim z boxom, na dialnici aj na trajektoch som vzdy platil tak ako by som ziaden box nemal.
Re: výška aut na trajekt
12. 05. 2013 12:17
Taky bacha na střešní anténu aby pak auto nebylo přes 2,5 m výšky smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (12. 05. 2013 12:18).
Re: výška aut na trajekt
12. 05. 2013 13:43
Mě to loni cestou zpět na poslední Chorvatské mýtnici taky hodilo do skupiny 2. Po několika minutách zvonění a čekání na obsluhu jsem to vzdal a zaplatil těch 20 kn navíc. Ať se nažerou yawning smiley
Re: výška aut na trajekt
13. 05. 2013 20:59
Véno B, ono nejde o nažrání, ale o princip. Pokud vím, že jsem v právu proč to nevyužít, měl jsi "asi smůlu" že vás bylo na mýtnici míň.
Hele, 70 korun pro někoho není nic pro jiného dost, třeba zmrzka pro 2 děti. A proč jim ji nedát, když jsou moje a 20 kun cpát chorvatskému státu, proč?? To bych radší ještě 5 minut, zvonil a troubil, a ať nežerou.
Radek BeNe
Re: výška aut na trajekt
15. 05. 2013 11:44
U dodávky mně to na dálnici hodí do II.kategorie, na trajektu jako osobák. Výška 197 cm + 1,2 m CB anténa .
Re: výška aut na trajekt
15. 05. 2013 12:56
Dříve mi bylo řečeno nevím kým ale to je putna že se na dálnici a na trajektech neřeší ani moc výška auta ale
měří se ---do 1.3 metru měřeno u první nápravy.




IA Motorová vozidla mající charakter motocyklů, trojkolek a čtyřkolek

I Motorová vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy, s výjimkou motorových vozidel kategorie IIb)

II a) Motorová vozidla se třemi nebo více nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy

b) vozidla se dvěma nápravami vyšší než 1,9 m a největší přípustná hmotnost nepřesahuje 3500 kg

III Motorová vozidla se dvěma nebo třemi nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg
a motorová vozidla kategorie IIb) s přívěsem

IV Motorová vozidla se čtyřmi nebo více nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg


Tohle je dálnice a prý to patří i pro trajekty
Re: výška aut na trajekt
15. 05. 2013 20:28
Certi.cz, problém bude asi tento, na trajekt si jdeš kupovat lístek sám, a věřím, že nemá cenu se hádat o to zda máš osobák či SUV je to jasné to víš sám. Pokud přijedeš na dálniční mýtnici a platíš hotově je to také jasný, sedí tam obsluha která už má auta v merku a do toho compu tě hodí taky správně. Jiný to však je pokud budeš platik kartou mýtné, tam je jen čidlo, které je v určité výšce a pokud se proti němu zrovna zastaví nějaká hrana, držák,.. tak tě hodí hnedle výš a ani nevíš jak. A pokud nevíš kolik máš platit za projetou dálnici tak to zjistíš až doma z výpisu, nebo za 3 -4 dny kdy ti pípne sms se zůstatkem na účtě. Potom záleží na tobě zda máš zájem se s někým dohadovat a dokumentovat čím jsi jel a pod. Proto radši, než vezmu kartu si zjistím na ceduli kolik budu platit když budu opouštět dálnici a vím, že budu platit kartou.

Radek BeNe



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radek Bene (15. 05. 2013 20:35).
Re: výška aut na trajekt
15. 05. 2013 20:43
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
Proto
> radši, než vezmu kartu si zjistím na ceduli kolik
> budu platit když budu opouštět dálnici a vím, že
> budu platit kartou.

Nemusíš se předem na vjezdu dívat na ceduli s ceníkem. Kromě ceny Ti při placení vyskakuje i kategorie vozidla.
avatar Re: výška aut na trajekt
15. 05. 2013 21:31
Pánové... co tahle tlačítko "račún" (účet)?... hned máte lístek v ruce a můžete případně na místě reklamovat...
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 07:12
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové... co tahle tlačítko "račún" (účet)?...
> hned máte lístek v ruce a můžete případně na
> místě reklamovat...
A není lepší to "reklamovat" ještě před zaplacením než reklamovat následně?
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 08:35
Šmankote, přece napřed nezaplatím blbost, abych to pak moh reklamovat? Když vložím lístek do štěrbiny, tak se mi na displeji ukáže kategorie vozidla a cena v kunách a eurech. Když se mi to nelíbí, tak nikam kartu nestrkám a zavolám obsluhu. Mě to s boxem taky občas ukáže druhou kategorii, stačilo zazvonit a ozvala se obsluha, tý jsem řekl, že mám auto kategorie 1 a hned se cena na displeji změnila. Na Demerje bývá většinou obsluha hned u stojanu a ani jsem nemusel nic říkat, jen co naskočila 2, tak to mužík hned opravil na 1. Zaplatit a pak nadávat, že mě ošidili, umí kdejakej blbec, ale ohlídat si, co platím, to né.
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 09:44
Šmankote, bejt chytrej jako rádio umí také kdejakej... thumbs up smiley
Mimochodem: ".. nadávat, že mě ošidili, umí kdejakej blbec, ale ohlídat si, co platím, to né" ... nikdo nenadává, ale reklamuje nesprávné vyúčtování... když to někdo půjde reklamovat s účtenkou v ruce, tak si neohlídal, co platí / zaplatil?... Pan bezchybný zajisté v marketu kontroluje každou položku ihned na pásu, nikdy si nezkontroloval účtenku až za kasou, že?... trochu pokory pane Zahajskej.
Jasně, že je ideální si to zkontrolovat předem... i náprava je jednodušší... nicméně, když se "zadaří", tak mám účtenku v ruce...
Chtěl jsem pouze zdůraznit, že je dobré si vždy nechat vytisknout účet... třeba i pro reklamaci stržení z účtu...
Přeji hezký den a mnoho šťastných km...
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 10:13
Radek Bene
Jen jsem chtěl pomoci pár návštěvníkům tohoto servru poněvadž poslední dobou tu čtu
stále prosím o info atd.
Je lepší vědět dopředu jak to ti naši "obslužníci" počítají dopředu.
S pozdravem
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 10:31
Šmankote, bejt chytrej jako rádio umí také kdejakej

Pan bezchybný zajisté v marketu kontroluje každou položku ihned na pásu, nikdy si nezkontroloval účtenku až za kasou, že?... trochu pokory pane Zahajskej.

Ano , " šmankot " je perfekt precizní už od pohledu a tak to má být thumbs up . .Ostatní mají " smolu " .
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 10:41
Slavkove, právě že chytrej jako rádio umí bejt každej. Ale pak nadávat, jak chorvati okrádaj, umí tihle od rádia obzvlášť. Přitom stačí tak málo, jen se podívat na displej, co to napíše, než tam strčím platební kartu. Nic víc, nic míň. A jen na okraj, v marketu si kontroluji, co a jak mi markují a nefňukám až nad účtenkou.
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 12:17
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jen na
> okraj, v marketu si kontroluji, co a jak mi
> markují a nefňukám až nad účtenkou.

ty máš v marketu rentgenové oči a víš hned. co Ti čtečka čárových kódů u pokladny zaznamená na účtenku? eye rolling smiley
já blb kontroluji účtenku až za pokladnou a celý nákup nám ještě ve vozíku pro případ reklamace....
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 19:03
... já nekontroluji ani před, ani za pokladnou ... přece si musíme věřit a pomáhat ... néééé ? ... to by mi přece neudělali
lístky od pokladny si pravda v Chorvatsku ponechávám, abych nedostal flastr já za to ... že nedržím paragon jako důkaz zaplacení zboží, které mám v tašce ...
účtenky si ovšem pečlivě ukládám, abych si je v nostalgických chvílích ... třeba o Vánocích ... prohlídl a a přitom si povzdechl ... jo tak tady jsme byli a totok jsme si koupili ... a tohle nám zaúčtovali 3x ... ale co, přece si musíme pomáhat grinning smiley
smileys with beer
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 20:19
ale, předsedo, zase musí být ve všem poslední slovo?
to si předsedo, ani nezkontroluješ u položky, kterou máš vícekrát (třeba pivo), zda počet na účtence souhlasí a není vyšší?
a nedělej dobrodějě, když Tě někdo napálí v HR, že si "musíme pomáhat"
máš už těch příspěvků zase dnes kolem dvaceti, tak se snaž trochu nekecat smoking smiley
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 20:22
Jelimane, ceny si hlídám už při markování. Je to zlozvyk, možná blbej, ale vyplatí se. Je běžné, že namarkují jinou cenu, než která je u zboží uvedená, samozžejmě vyšší. Ale to už jsmee OT.
Prostě je mi nepochopitelné, abych na kartové mýtnici zaplatil cenu, která mému autí nepřísluší a šel se hádat až poté, co jsem blbou cenu zaplatil, když je tak jednoduché si to ohlídat při samotném placení.
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 20:40
Zahajskej, už jsme tu parádně mimo mísu
koupím třeba hořčici, v regálu je cena X Y, kelímek dám na pojízdný pultík, holka u pokladny ho vezme do ruky a projede čtečkou kodů.
Jak, sakra HNED víš.že tam dala jinou cenu.? Přece až po kontrole účtenky mimo kasu, vrátím se a řeknu : na regálu bylo toto, a já platím toto.
Nebo patřím do zvláštní školy.
Kartové mýtnice v HR je samozřejmě jiná kapitola
Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 21:13
Cumím na kasu co markuje.
avatar Re: výška aut na trajekt
16. 05. 2013 21:24
Je to už OT... ale asi kouká na displej... asi nenakupuje se třemi dětmi, to pak všechno uhlídat nelzesmiling smiley
Navíc, dnes spouta zboží se markuje s danou cenou a sleva je odečtena až na konci... takže asi tak noo...
Samozřejmě na té mýtnici je to jednodušší... ale stát se to může... já prostě chci vždy doklad thumbs up smiley
Re: výška aut na trajekt
26. 06. 2013 14:06
No to zírám, co jsem tady rozpoutala. Všem kteří se vyjadřovali věcně děkuji a ostatní ať se uštěkají.
Už jsme se vrátili, tak jen shrnutí - normální auto na Brač je za 160kun, dospělý 33kun, tříleté dítě nic.
Re: výška aut na trajekt
26. 06. 2013 14:30
No ja jsem se díky Bessymu dozvěděl, že Opel vivaro je v Hr na místnici o 8cm v kategorii II:
Na trajektech je to stále kategorie osobák do 2m. Skupina B.
Díky Bessy. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.