Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 05. 2019 19:59
Masturbace Ega? smiling smiley ... No comment smiling smiley
Sretan put.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2019 07:14
Ale no tak: kolikrát to bude potřeba opakovat, že policii není nic do toho, jestli kameru mám, nebo ne, přinejmenším tedy do té doby, než tím poruším jiný předpis - omezení výhledu či jiné nedovolené umístění, ostré hrany, odvedení pozornosti během ovládání kamery (to je rozměrově srovnatelný průšvih s telefonováním za jízdy bez HF), volně plandající šňůra, která by mohla způsobit v mezní situaci nějaké potíže navíc a ovlivnit ovladatelnost vozu..., prostě než výraznějí poruším předpisy včetně technických podmínek platných pro vozidlo a bezpečnost provozu. A do té doby, než se začnu ohánět záznamem. V Německu už můžu, v Rakousku jen za těch takřka nesplnitelných podmínek, které jsem uvedl.
Vždyť podle toho zákona dovedeného do důsledků bych si ani nemohl vyfotit Schönbrunn, dokud bych odtud napřed nevyhnal všechny, kdo mi neposkytli souhlas s focením.
Jestli tedy bych tam měl mít s policií nějakou nepříjemnou různici, pak je čas zpytovat svědomí, co jsem to skutečně provedl, a hlavně - nešířit, že to bylo jen kvůli kameře. Možná ji připočítali k tíži k jinému porušení předpisů, za jehož přiznání bych vypadal jako dacan, ale kamera nebyla hlavní důvod.

Mimoto způsobů identifikace kameramana, který něco vyvěsil na internet, v Rakousku se někdo poznal a učunil trestní oznámení, je hned několik, ale všechny potřebují k úspěchu čas a trpělivost. A hlavně lidi, které je třeba zaplatit. Pochybuji, že se na pokutách vybere tolik. A že by rakouská policie zatěžovala daňové poplatníky dalším oddělením, nebo poskytovala své záznamy úřadu pro ochranu osobnosti pro porovnání a nalezení viníka? To je přece také zakázané...
Uvedl jsem tu postupně dostupné informace ze zákona a závazných stanovisek různých orgánů, z nichž vyplývá jen tolik, že záznam z kamery nesmíte neupravený ani ukázat třetí osobě.
A ješrě jedno pravidlo - kde se s policajtem nedomluvíte bez tlumočníka, tam se s ním koukejte nesetkat.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2019 15:58
Má někdo tento typ kamery a zkušenosti s ní? Autokamera
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2019 18:40
Tuto kameru nemám, nicméně úhel 140° patří spíše k těm horším.
S ohledem na to, že se nechlubí kolik Mpx má kamera, tak bych předpokládal, že to nebude nic moc... hlavně že FullHD grinning smiley
4C procesor MTK6582 na 1,3GHz s 1GB RAM a výstupem na 7"LCD 1280x720p nebude v aplikacích také žádný rychlík... na Androidu 5 by to nemusela být až taková hrůza. Nicméně při současném běhu (online) navigace a FHD záznamu z kamery už bych měl celkem strach...
Nevím, do jakého auta to přijde, nicméně "zrcátko" není úplně nejmenší... 30 x 8 cm je už docela dost thumbs up smiley
S ohledem na to, že píšou o možnosti vložit SIM kartu, ale nepíší nic o LTE (4G), tak bych předpokládal možnost datového připojení pouze přes UMTS (3G)... pokud to chceš využít i jako online navigaci či AP. Na druhou stranu to nemusí být limitující, neboť "davy se smatrphony" se ve výchozím nastavení preferovaně připojují k sítím LTE a výsledný datový přenos na volnějším 3G může být i rychlejší jak na tom LTE smoking smiley
Maximální velikost paměťové karty 32GB znamená ve FHD cca 5 hodin záznamu z kamery...
Zařízení bude také pěkně "žrát" (dle specifikace - nabíjení pomocí CL adapter USB 5V / 3000mA)... je to prostě "maskovaný" 7" tablet v zrcátku. Případný provoz na baterii 1700mAh nebude na dlouho, nicméně ke kamerám se běžně tahá napájecí kabel...

Rozhodnutí je na tobě... vyzkoušet a případně do 14 dnů vrátit.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2019 19:04
Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 08:10
to Rosmarine: Maruš, také jsem tady před nedávnem hledala inspiraci a doporučení na kameru. Po hodně dlouhém hledání ,srovnávání a dotazování jsem nakonec zvolila Lamax C9. Dnes je v poště - jestli budeme či nebudeme spokojení ukáže čas. Trošku tam mám obavy z upevnění na přísavku, ale tak uvidíme.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 10:43
Hledám kameru do druhého auta a zjišťuju, že pro mne moc nabídka není. Malá kamera bez displaye, s wifi, gps a kvalitním obrazem (FHD 60fps). Do vyšších modelů se cpou displaye a nesmyslné asistenty bůh ví čeho...

Jeden kandidát tu je, ale přemýšlím, jestli nebude lepší dát víc peněz a používat třeba GoPro...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 11:32
Tony, seš si u té Mio MiVue J85 jist FHD při 60fps? Pokud není nějaký nový FW, tak bylo FHD při 30fps.
smileys with beer
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 11:51
Néé nejsu, ta má jen 30fps smiling smiley to je jasné. Těch 60 bude asi nesplnitelných...
D
Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 19:06
Už dva roky používám Yi Smart Dash Camera
[cerne-skrinky.heureka.cz]
Mohu jen vřele doporučit.

Umí Full HD rozlišení při 60 snímcích za sekundu nebo v ještě detailnějším 1296p při 30 FPS.
Široký úhel záběru 165 stupňů. Pojme až 64GB paměťovou kartu.
Řekl bych, že fantastický poměr cena/výkon.
Je malinká a přiložený kabel je opravdu dlouhý.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2019 19:17
Mohl bych tě poprosit o malý test?

Udělej nějaký záběr proti stěně a změř vzdálenosti:
- zleva doprava, co je vidět v záběru
- vzdálenost kamery od zdi

Pak sem ty čísla dej... nebo rovnou vypočítej úhel záběru...
Upřimně, jsem u této kamerky opravdu moc zvědav na těch 165°
Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2019 16:41
Tady máte jednu recenzi na kamerku Yi Smart Dash Camera na YouTube.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
24. 05. 2019 11:10
V ceně 500 - 800 Kč. dobrá kamera, v noci a při slunci má problémy s protisvětlem a bílou.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
31. 05. 2019 08:31
Pro majitele autokamer řady731- 733 wifi je po měsíci opět aktualizace rychlostních kamer instalace dle návodu.


[service.mio.com]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
11. 07. 2019 12:52
Nakonec jsem vybral ddpai mini3, nemá teda GPS, ale to je mi jedno, hlavně nemá display a je malá. Snad letos něco kloudného natočím.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 07. 2019 17:08
A na kamere sledujem už niekoľko dní biele auto. Na Chorvátskej strane hraníc je biely Medveď asi GLE alebo GLC to ho nikto nechce?
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
05. 08. 2019 23:37
Máme tu opět aktualizaci rychlostních kamer pro mio mivue 733 a 731.Návod ke stažení a instalaci je v mém předchozím příspěvku.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
08. 12. 2019 14:35
Po dlouhé době nám vyšla aktualizace rychlostních kamer na mio mivue 731 a 733. hot smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 12. 2019 22:37
Ahoj, jak je na tom kamerka Xiaomi v porovnání s Truecam? Co jsem se ptal známých, tak prý je Xiaomi mnohem lepší a Truecam je prý docela nekvalitní produkt. Kamarád s tím měl furt nějaké problémy s úložištěm. Nicméně v mnoha srovnáních vychází docela dobře, ale prý je Truecam docela nespolehlivá kamera.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 12. 2019 13:49
radekputa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, jak je na tom kamerka Xiaomi v porovnání s
> Truecam? Co jsem se ptal známých, tak prý je
> Xiaomi mnohem lepší a Truecam je prý docela
> nekvalitní produkt. Kamarád s tím měl furt nějaké
> problémy s úložištěm. Nicméně v mnoha srovnáních
> vychází docela dobře, ale prý je Truecam docela
> nespolehlivá kamera.
>

Truecam A7s mam cca 3 roky. Ze zacatku jsem mel problemy, nevim jestli to bylo moji chybou a zmenou nastaveni a nebo neaktualizovanym fw, ale od te doby jede jiz vse dobre a kamera slape - napr. tady mam neco z ni [www.youtube.com] . Dal jsem do ni dokonce 64GB SD kartu a no problem.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (19. 12. 2019 13:50).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 12. 2019 14:22
R. -toto jsi četl?
[www.testado.cz]
Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 12. 2019 11:46
Delší dobu jsem tu na Fóru nebyl (v HR naposledy 2012), ale informace občas čerpám. Tak bych chtěl poradit některým z vás, kdo si rádi zaznamenáváte trasu na a z dovolené a kdo vlastníte starší kamerky Truecam. Jedná se o modely A4, A5, A7, které by měly být max. na 32GB mikroSD karty. 64 GB kartu kamerka nerozpozná (i když tu někdo psal, že s A7 ji rozchodil, že by nový Firmware ?). Jedná se o to, že 64GB a výš jsou automaticky formátované na exFat ne jen na Fat32.

Stačí si stáhnout naprosto blbuvzdorný prográmek guiFORMAT32, třeba ZDE:
[www.instaluj.cz]
nebo
[www.sjcamczech.com]

A potom s ním zformátovat 64 GB kartu na čistý Fat32. Jen pozor, co formátujete, abyste si nesmazali nějaký disk místo karty. Starší pánové a dámy, kteří si moc nerozumí s počítačem, poprosí syny, vnuky...smoking smiley

Získáte potom kartu v kamerce s cca desetihodinovým záznamem. Potom raději znovu format v samotné kamerce.
128 GB stejným způsobem jsem taky zkusil, ale tu už kamerka nepobere. 3x 64GB jsem natočil kolem čtyř tisíc km na letošní dovolené ( samozřejmě, že jsem netočil vše, Rakousko bez, CZ jsem mazal...)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ircavoj (01. 01. 2020 21:13).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 12. 2019 14:06
Dotaz:Jak to tak dlouho (od 2012) můžeš bez Chorvatska vydržet? Klidně můžeš odpovědět i v jiném vláknu.(Třeba jak jsi byl nevěrný, samozřejmě Chorvatsku, jak jinak. I když pikantností není nikdy dost.)
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
28. 12. 2019 16:01
Zdravím vyšla nová aktualizace softwaru Mio MiVue 733 wifi včetně rychlostních kamer instalace dle návodu.


[service.mio.com]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 03. 2020 21:30
Máme novou aktualizaci rychlostních kamer Mio MiVue 733 wifi a 731.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 03. 2020 08:44
Asi se nechytnu mezi profíkama - málo jezdím = málo bych kameroval.
I tak bych to viděl jako přínos pro problematické situace díky narůstajícímu počtu pirátů.
Dle kolegy pro mne plně dostačující - DST nabízí LURECOM CAR CAM X 10 MIRROR vč. zadní kamerky + kartu, ALE JEN 32 GB.
Pokud pojedu cca 18 hod,tak jako neznalec bych potřeboval karty nejméně dvě,ale jak zjistit,kdy je vyměnit.A co zpět ?
Možno SZ.

Jedna info - tak za červenou 5 000 kč + přeslechl jsem počet bodů.
Dle záznamu se jednalo o 2 sekundy.
Ohled na to,že výzor řidiče a úhel nastavení kamery nemusí být ideální nikoho nezajímaly.
Zásadní problém je,že nejsou stejné intervaly.
A tak i proto.
Letos to sice vypadá na odpískání i když ZATÍM 3měs zákaz výjezdu = červen,CK uznala jen zrušení Velikonoc
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 03. 2020 10:08
Jak jsem již psal výše, tak při záznamu ve Full HD (FHD) kvalitě, vystačí 32GB karta na cca 5 hodin záznamu.
Pokud zvolíš nižší rozlišení / kvalitu, tak samozřejmě více.
To pokud chceš zaznamenávat celou trasu, jinak tyto kamerky umí samozřejmě i tzv. smyčku, kdy po vyčerpání kapacity začnou přepisovat nejstarší záznam.
Pokud to chceš jako "cestovatelskou" kameru, kdy si pak můžeš navíc prohlídnout trasu na mapě i aktuální "palubní data" v daném místě, tak si vyber něco s GPS. .. to pak vypadá třeba takto
To, jak poznáš, že karta dochází / došla je závislé na konkrétní kameře. Pokud si necháš zaplý display, tak obvykle jde nastavit zobrazení zbývajícího času (co se ještě vejde na kartu). S koncem kapacity dojde k ukončení záznamu a drtivá většina kamer "pípne nebo zahraje melodii"... samozřejmě, pokud není aktivován mód smyčka.
Co zpět? Přehrát obsah karet do NTB nebo někde do cloudu na síť...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 03. 2020 11:53
Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Jedna info - tak za červenou 5 000 kč + přeslechl
> jsem počet bodů.
> Dle záznamu se jednalo o 2 sekundy.



Jako že už 2 sekundy svítila červená? Před ní by měla svítit ještě žlutá...

Jo, já zapomněl že u nás žlutá znamená přidej.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
08. 04. 2020 08:41
Mio vydalo novou aktualizaci rychlostních kamer pro Mio MiVue 733 wifi a 731.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 04. 2020 17:07
Slavkov
dj Paul
smyčky mi jsou jasné,pak i pípání při vyčerpání místa
zpět = cesta zpět

doinformoval jsem se o tom radaru - nebyly to 2 sekundy,ale jen dvě desetiny a výsledek jaký byl
bodů prý šest - já si myslím,že se za červenou dává sedm
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 119
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.