Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Všem co jedete v sobotu!!!

Autor Láďa 
Láďa
Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 13:59
Tak jsem opět zpátky z úžasný dovolený v Chorvatsku a chci se s vámi podělit o pár zkušeností. Vyjeli jsme v neděli brzo ráno z Českého Krumlova a opět jsme dojeli do Pirovacu za 9 hodin (800 km) včetně přestávky a nákupu nafty. Zpět jsme jeli po 13 dnech v sobotu, ale brzo ráno. Opět v pohodě, ale litoval jsem lidi, kteří v tu dobu jeli teda nejeli, ale stáli do Chorvatska. Já tomu prostě nerozumím. Každy den v televizi, v rádiu, na netu, v novinách, atd. ukazujou jak to vypadá v sobotu při cestě tam. Nevím, proč si ti lidé nedájí říct, proč jsou nepoučitelní. Před tunelama kolony tak 10 km, před placením mýtnýho totéž. Slovinsko total ucpaný. To, co se dělo v Mariboru jsem fakt nezažil. Starý Škodovky klasicky vařily a nejen ony. Já ty lidi uplně litoval. Fakt mi to příjde, že se celej rok těší na to, až si tak 5 - 10 hodin postojej v kolonách. Jinak si to prostě nedovedu vysvětlit...Vždyť přece vyjet v neděli a mít o jeden den kratší dovolenou je asi tak milionkrát lepší, než trčet v koloně (navíc bez klimatizace) jako každý rok...Na chorvatsko - slovinsky hranici mi teploměr ukazoval 50 stupnů ve stínu. Stály tam rodiny s miminama, tak fakt nevím, nevím a nevím.........................................

Jinak všem kdo se právě chystáte do Chorvatska přeji příjemný pobyt a hlavně příjemnou cestu.
Láďa.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil (31. 07. 2005 14:00).
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 15:07
moje řeč - jedeme z pondělka na úterý smiling smiley smiling smiley
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 16:12
Ládo, jestli ono to nebude tím, že ti lidi jinak nemůžou, protože je většina ubytování vždy od soboty do soboty.
Filip
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 16:28
opravdu mi všichni přijdete jak maďaři. Když má někdo zaplacenej zájezd od soboty do soboty, tak má jet v něděli tam a v pátek zpátky? Jako, že by měl pobyt od pondělí do čtvrtka? Jěště mi taky můžete poradit, že vůbec nejlepší je jet v listopadu, nebo v lednu.
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 16:50
Já jedu v sobotu protože mám chuť na trochu vzrůša.
Peťas
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 16:59
Když má někdo zapleceno od soboty do soboty, celkem nic mu nebrání vyjet v pátek dopoledne, po cestě někde přespat a v tu sobotu tam už v klidu dojet. A zpátky to samé, niku nic nebrání vyjet v tu sobotu až večer (v noci).... :-)
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 17:08
kdo chodí do práce, tak většinou neplácá dovolenou na to , aby jí trávil někde na cestě. Každá ženská ti taky řekne, že si po návratu z dovolený potřebuje v neděli vyprat, něco uklidit a vůbec se vzpamatovat před pondělkem. Tudíž nepojede domů v sobotu v noci, aby pak celou neděli prochrápala. Takže ta cestovní teorie je sice dobrá, ale v praxi to moc nefunguje.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 18:21
to Láďa: předpokládám, žes jel nejkratší cestou na Gmund a Vídeň, ale to je trošku víc než 800km až do Pirovacu (viamichelin mi ukazuje 908), ale to je jedno. Já vyrážím v noci 20/21. (v noci ze soboty na neděli, spíš nad ránem)srpna taky do Murteru z Loun (až do Murteru jsem naměřil 1084, do Pirovacu 1066), přes Brno to bude ještě malinko víc, na trase Jihlava-Znojmo jsou až do 31.8. dvě úplné uzavírky, takže motat se třeba po okreskách kolem Želetavy se mi nechce. Takže myslíš, že se to v daném termínu dá zvládnout v pohodě za 12 hodin ( s nějakou rezervou na 2-3 zdravotní zastávky )? Tenhle týden to totiž nevypadalo moc dobře ani v neděli , na Lučku na ránem několika km kolona, ale to bylo asi dané tím, že v Bavorsku začaly dovolené a někteří Germans vyrazili o něco díl.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 18:23
Genesis Jihlavský most by měl být průjezdný smiling smiley a kolem Želetavy se zdržíš max 10nimut - určitě to je lepší než se plácat kolem devíti křížů přes Brno smiling smiley smiling smiley a ze Želetavy do Znojma brnkačka
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
31. 07. 2005 18:36
tiez idem zo soboty na nedelu 20/21, a zatial som nikdy nemal problem. idem tak asi treti krat. cez HU na Pag. takze dufam, ze to teraz nebude inak. krasnu dovolenku.tongue sticking out smiley
Láďa
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 11:58
to Genesis:
Z českýho Krumlova jsem jel na Linz a pak normalně na Graz a Maribor. To je podle mne nejlepší a nejkratší. Opravdu to bylo 800 km. Jinak u toho Znojma mi známí říkali, že to bylo děsný jet po těch okrskách. Je pravda, že oni jeli ve čtvrtek na noc a tehdy dost pršelo.
Čau Láďa.
Joska
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 13:46
Jedu letos poprvé do Bašky Vody. Mám tam být v sobotu 27. 8. zhruba v 19:00 h. Protože se mně nechce jet na noc, může mně někdo ze svých zkušeností poradit, zda mohu vyjet ze Znojma v cca 6:00 h, abych to v pohodě zvládl. Podle mě už takové zácpy nebudou, nevím. Děkuji.
jak
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 14:31
Josko,

myslím, že za 13 hod ze Znojma do Bašky Vody a navíc v sobotu nemáš šanci dojet.
Podívej se třeba příští sobotu na Web kamery (http://www.hak.hr/). Tam uvidíš jak a kde budeš mít v Chorvatsku prostoje. Osobně si myslím, že za 13 hodin to stihneš jen někdy ve všední den v noci. Já jezdím ze Zlína, přes Maďary a zatím jsme to udělali nejrychleji za 14,5 hodiny. Při dodržování rychlosti !.
Být Tebou dám si dostatečný předstih, abych nebyl nervní, že prošvihnu nástup a zkazil si celou dovolenou.

Josef
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 14:53
jak: ja ze Vsetina. Letos dvakrat, pokazde pres Madary (nejdriv jsem si na tu cestu nemohl zvyknout, ale ted pohoda!! Jen je potreba v noci davat bacha na zver...kolega se vratil na odtahovce se srnou v chladici) a pri dodrzovani vsech predpisu az do Makarske za 12h! Ale ne v sobotu...to je fakt.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 15:19
V sobotu jo, ale až okolo půl destáté večer od Ostravy, po půlnocí v Mikulově, o půl druhé vypadnout z Vídně ... a před osmou ráno v Rovinji. Vyzkoušeno, pokud to jde, doporučuji.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
01. 08. 2005 15:26
Já to ještě trochu stlačím. Stačí být kolem jedné v noci na Macelju a jede to taky. Letos vyzkoušeno a projeto bez jediné kolony grinning smiley grinning smiley grinning smiley
7,
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
19. 07. 2006 13:12
Raadek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jak: ja ze Vsetina. Letos dvakrat, pokazde pres
> Madary (nejdriv jsem si na tu cestu nemohl
> zvyknout, ale ted pohoda!! Jen je potreba v noci
> davat bacha na zver...kolega se vratil na
> odtahovce se srnou v chladici) a pri dodrzovani
> vsech predpisu az do Makarske za 12h! Ale ne v
> sobotu...to je fakt.
téměř po dvou letech oživuji toto vlákno, hoďte sem své postřehy a rady, kdy nejlépe vyjet z Mikulova na Istrii, nejlépe by bylo se vyhnout i kolonám v protisměru, hlavně v noci to není moc příjemné, díky
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
07. 07. 2008 20:12
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> téměř po dvou letech oživuji toto vlákno, hoďte
> sem své postřehy a rady, kdy nejlépe vyjet z
> Mikulova na Istrii, nejlépe by bylo se vyhnout i
> kolonám v protisměru, hlavně v noci to není moc
> příjemné, díky

Nejlepší je v Sobotu ani nejezdit tam ani spět.
My to řešíme tak že jedeme už v Pátek a po cestě někde napůl cesty přespíme.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
07. 07. 2008 20:20
Dík za resuscitaci tohoto vlákna. Poslední leta jsme jezdili na jih. Letos po dlouhé době jedeme na Istrii do Poreče. Máme ubytování v hotelu, takže nebyla jiná možnost než sobota-sobota. Jsme od Ostravy a plánujeme vyrazit mezi 4-5 hodinou ranní. - v Mikulově tedy mezi 6-7 ráno.
Vzhledem k tomu, že je Šengen a že na Slovinských dálnicích již nebudou mýtnice, očekávám plynulou jízdu i když patrně v hustším provozu.
Jediným problémem bude hraniční přechod mezi Slo a Hr, kde lze v době kolem poledne očekávat několikahodinové fronty (viz. vlákno webkamery)...přes přechod Kaštel, Dragonja určitě nepojedu, proto sjedu ze Slovinské dálnice ještě před Koperem a vydám se na přechod Sočerga-Požane. Na km to vyjde nastejno, cesta asi horší, ale je to už jen 50km do cíle, a hlavně se vyhnu zácpám na hranicích a istrijském Y.
Věřím, že průjezd Vídní mezi 7-8 hod. ranní v sobotu by také měl být bez větších problémů.

Děkuji za případné připomínky nebo vlastní postřehy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mars (07. 07. 2008 20:22).
Tumling
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
07. 07. 2008 22:49
Asi Tě zklamu, Marsi, ale mýtnicema budeme projíždět dál a to max. 40 km rychlostí, aby byla možná kontrola dálniční známky, takže plynulost průjezdu Slovinskem bude trošku přibržděná, ale rychlejší by to být mělo, v tom Ti dávám za pravdu spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
07. 07. 2008 22:51
Jezdím ve čtvrtek už léta a vždy v pohoděspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 04:25
Vždycky,když jsme měli pobyt so-so ,tak jsem vyjel v pátek odpoledne.Když jsem jezdil až za Chorvatské tunely ,tak jsem to v noci celé projel a potom někde odočinul a ráno dojel v klidu namísto a nikdy jsem v kolonách nestál....
DV
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 06:00
Přesně,už 6 let jezdím v pátek ráno kolem 8 hodin,kolem 9-10 večer jsem na místě,omrknu kemp,vyspím se před kempem a ráno nástup na pobyt a poslouchám ty,co jeli odpoledne,jak všude stáli v kolonách.Zatím jsem vždy projel bez problému a nikde jsem nestál.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 08:51
Kolony na Kaštelu můžu potvrdit jezdím tam už asi 14 let tam tedy mezi 6 - 8 to jde ale předloni jsem jel z Poreče dřív SO-Ne, ale ne jako vždy v 19h z Poreče ale asi ve 14h cestou domů nejezdím po Y ale přes Buje abych se vyhnul u Kaštelu koloně na vstupu do SLO a kolona Slo-Hr měla asi 5 km až za tu benzinku před sjezdem do Koperu.Jinak když budete v 7 v Mikulově tak na Kaštelu v poledne asi nebudete i když vemu v úvahu to že já jedu s vlekem a kolama na střeše s jednou zastávkou mezi Grazem a přechodem do Slo a za Mariborem beru benzín letos v noci budu ještě shánět SLO známku.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 08:56
Ja jel jednou ve ctvrtek vecer a cesta do Makarske trvala 16h.
Bylo to zacpane na chorvatskych mytnicich
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 20:35
Ahoj lidi.
Tak já už v tom zčínám mít guláš.Můžete mi někdo poradit v kolik hodin, nebo v jakém časovém úseku bych měl projíždět tunely Malou kapelou a Sv.Rok, abych nechytl kolonu? Podotýkám, že jsem nucen jet v sobotu .Jedu z Ostravy až za Dubrovník a chtěl jsem vyjet kolem
02:00 hod. ráno. Jestli je lepší vyjet z domova později a projet tunely v podvečer a za druhým tunelem si odpočinout, nebo jak?Díky za názory.confused smiley
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 20:42
Když má někdo pobyt od soboty, tak jako já, tak může vyrazit v pátek kolem poledne a ráno je kolem sedmé až osmé na místě (Makarská riviéra). Je lepší čekat v pohodě několik hodin na ubytování u moře, než vyrazit později a strávit je v koloně na dálnici. Jezdím tak několik let a kolonu jsem neměl nikdy, tedy občas v Praze ..................
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 20:57
ja idem z BA do Omišu v piatok večer okolo 18,00. Išiel som tak pred 2 rokmi. hranice, mýtnice, tuneli bez problémov, žiadne kolóny.
súhlasím s Jarikom
podľa mňa je lepšie vyraziť skôr. vyhnúť sa všetkým kolónam a čo najskôr prejsť tunel Sv. rok
väčšina vyrazí tak o 5-8 hod neskôr, t.j. 23,00 až 02,00 hod
a o 23,00 si už niekde pri Záhrebe
a ak budeš za tunelmi, tak to už je pohoda. Môžeš zvážiť či to potiahneš až na miesto pobytu, alebo sa odstavíš a zdriemneš si
(samozrejme mimo dilanice smiling smiley )
monina
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 21:20
jezdí někdo do Chor. ze soboty na neděli? jaký je provoz / přes SLO/ - vracející se dovolenkáři v protisměru
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.