Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

STK a zahraničí

Autor TOTTI 
STK a zahraničí
16. 05. 2012 14:37
Prosím Vás, setkali jste se někdo z Vás se skutečností, že Vás zastavili např. v Rakousku a požadovali, aby Váše auto mělo platnou STK minimálně 3 měsíce později, než je den, ve který vstupujete na cizí území??? Něco podobného, jako je to s pasem, že jeho platnost musí být třeba o půl roku delší, než uplyne poslední den v zahraničí..... Já jsem to slyšel poprvé a nerad bych se dostal do potíží, protože pry je to dosti citelně trestáno finančně.....
avatar Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 15:29
osobně jsem o tom neslyšel, jistě není problém jít dřív na STK pro ten klid.....
jinak naše STKčko není nikdy jistota o kvalitním stavu auta, je podřazeno jejich mobilní stanici, sami si rozhodnou zda je auto způsobilé k provozu

_______________________________________________________
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 15:44
Jasně, že není problém zajít o něco dříve na STK, ale spíše bych se rád dopátral k tomu, kde je tedy pravda, jestli na to existuje nějaký nárok, aby ta STK byla platná i několik týdnů, spíše měsíců po opuštění zahraničí.
avatar Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 15:59
vem si advokáta, který prostuduje předpisy ve všech zemích Evropy a pak sem pouštěj poplašné zprávy...
jestli se bojíš svého šrotu, tak jdi zítra na stk a budeš za vodou, dovolená je až v létě...
lidi už blbnou....thumbs up smiley
avatar Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 17:48
Je to blbosť, STK platí tak ako je uvedené v dokladoch aj v zahraničí.
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 17:56
STK je platná do datumu vyznačeného na SPZ, ale druhá věc je ta, že pokud Tě odchytí, tak se připrav na kompletní prohlídku technického stavu vozidla. Jezdil jsem pár let s kamionem a můžu říci, že jsem to zažil asi 3x, a stálo to za to (celniště v hatích na rakouské straně). Jasné je, že na tahači či návěsu vždy nějakou maličkost našli, a proto si před dovčou, cca 2 měsíce zkontroluji komplet celé auto, abych případné nedostatky a závady (byť prkotiny) odstranil. Tím netrvdím, že na auto jinak kašlu, ale člověk je zná, když hledají a hlavně chtějí něco najít.
avatar Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 20:58
Milann vyvedu tě z omylu STK platí do dne uvedeného v TP na známce máš jen měsíc a rok jenže policie má databázi spojenou s databází Min.dopravy takže tě prolustrujou za 5 minut zda máš platnou stk nedo třeba od 23 si myslíž ,že jezdíš až do konce toho měsíce bacha na to yawning smiley
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 21:05
A co folie na předních oknech.
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 21:21
No nepotřebují ani databázi,stačí se podívat na datum platnosti emisí a mají datum platnosti,protože většina dělá v jeden den STK i emise,ptal jsem se na to ,protože jsem potřeboval jet na seřízení motoru asi 2 měsíce před TK a řekli mi,že emise mohou být staré jen krátkou dobu před STK,ale přesně si to už nepamatuji
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 21:33
A jak se podívají na platnost emisí? Když kartičku není povinnost sebou vozit? Toto se mi stalo loni, kdy mě chytili u Kolína, dle známky dobrý, šel se juknout do PC a měl jsem ten den STK poslední den. Byla to klika, protože chytit mě o den později, bylo by to hodně drahý.
Re: STK a zahraničí
16. 05. 2012 21:50
Po mě ji několikrát chtěli,tak ji vždy dávám,netušil jsem,že se nemusí sebou vozit
Re: STK a zahraničí
17. 05. 2012 09:58
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vem si advokáta, který prostuduje předpisy ve
> všech zemích Evropy a pak sem pouštěj poplašné
> zprávy...
> jestli se bojíš svého šrotu, tak jdi zítra na stk
> a budeš za vodou, dovolená je až v létě...
> lidi už blbnou....thumbs up smiley


Mno, poplašné zprávy, je to spíše pro info mé a třeba i ostatních, ona poplašná zpráva za 500 éček je již něco, co nejde okomentovat stylem ,,tak co no...." :-))
Re: STK a zahraničí
17. 05. 2012 10:01
A abych to ještě upřesnil pokud možno co nejvíce, nejednalo se o žádný šrot, ale o auto r.v. 2008 a letos teprve půjde poprvé na STK..... Stalo se to spolupracovníkovi z práce a tak nějak to přešel, nicméně mě to zajímá :-)
Re: STK a zahraničí
17. 05. 2012 12:55
Fanda. ano kartičku od emisi správně ani v autě vozit nesmíš protože je přílohou velkého tecnického průkazu, a ten jak je známo ve voze být nesmí
Re: STK a zahraničí
17. 05. 2012 17:50
Jasný, stk dle datumu ve velkém TP.
Re: STK a zahraničí
17. 05. 2012 21:06
Dík za informaci,většina známých kartičku od emisí vozí sebou,i ve služebních autech je máme spolu s OTP,zkusíme zjistit jestli je to špatně,pro mě je toto novinka,ale co neznám neznamená,že neexistuje
Re: STK a zahraničí
18. 05. 2012 06:57
slíbil jsem si, že na blbosti nebudu reagovat, ale nedá mi to. jenom doufám, že většina z nás jsou normální řidiči, protože kdyby zde byli i profíci, byl by to signál o tom, jak "kvalitně" je AŠ školí coby referenty thumbs up smiley , zákon jasně říká, co máme mít jako řidiči u sebe : řidičák, malý OTP, zelenou kartu a pokud je nám více jak 60 let, tak zdravotní potvrzení. nic víc. dobrou náladu si určitě každej veze automaticky, takže všem přeji šťastnou cestu spinning smiley sticking its tongue out
Re: STK a zahraničí
18. 05. 2012 09:38
Na dálnici druhá část dálniční známky?
avatar Re: STK a zahraničí
18. 05. 2012 09:45
z STKčka se téma změnilo na to co mít a nemít s sebou za dokladythumbs up smiley

tu emisní kartičku vozím a určitě to nějak neobtěžuje....

_______________________________________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.