Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak nejrychleji do Puly na Istrii?

Autor Zdeněk K 
Zdeněk K
Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
13. 06. 2005 10:48
Poradíte někdo? Jezdím z Prahy přes Budějovice na Linz - Salzburg - Graz-Ljublana - Rijeka - Pula. Máte něko rychlejší cestu?
JIRKA Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
13. 06. 2005 11:00
...LJUBLJANA-(dale dolu po dalnici)-KOPER-15KM-HRANICE HR,Plovanija)-(POLO)DALNICE(istrijsky ypsilon za 14 kun) DO 9 KM PRED PULOU...AHOJ!
Ahojky. My jezdime pres Znojmo - Wiien - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper a dale do Rovinj
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
15. 06. 2005 13:43
Čau, chci jet Znojmo - Wien - Klagenfurt - Ljubljana - Koper - Pula.
Mám dotaz, jak je to s odpočívadly mezi Ljubljanou a Koperem?
Jarda
JIRKA Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
15. 06. 2005 21:53
...NA www.darsi.si KLIKNI NA MAPKU...MAŠ VYBER...VYBER "POČIVALIŠČA NA AVTOCESTAH"...SNAD TI TO POMUŽE...AHOJ!
JIRKA Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
15. 06. 2005 21:55
OPRAVUJI-PROMIN!...www.dars.si
avatar Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
16. 06. 2005 21:16
odpočívky ve Slovinsku jsou dobře značené a v dobrém stavu, podstatně lepším než v Rakousku.
NA webu radí přes Záhřeb - tady se to neobjevilo...Proč ?
Kardan
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
17. 06. 2005 23:39
moje zkusenostyawning smileyd r.93-05) pula,porec,vrsar a pod.2-3x rocne...vzdy jsem(z Prahy)neco vymyslel,resil,dnes navi a pod. skodovka,ferda,bmw atd...silnice jsou tak narvany vsude,ze bych to vubec neresil!dnes jezdim podle nalady,ale podle NaVi a routeplaneru-kratsi,rychlejsi a pod.pokud na to kaslu mam relativne klid s klasikou;UT ST CT-Linz-Salz-Vilach-Terst atd.i kdyz jsem to 3x mastil s MB 55AMG,ta pulhodina za zniceny gumy a brzdy nestala...jen zkusenost!a nazor.
JIRKA Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
18. 06. 2005 23:24
...DO PULY PRES ZAHREB, CI LUBLAN...? PODSTATNI ROZDIL V TOM NENI...CHORVATE BY MELI JEZDIT PRES ZAHREB, ABY DALNIČNI POPLATKY (ZG-RI, 49 KUN) A ZA TUNEL UČKU (ISTRIJSKY IPSILON) 26 KUN, ZUSTALY "DOMA", A NE U SOUSEDU...ČECHAČKUM JE TO Z LUBLANE DALNICE AŽ DO KOPRU (CENA SKOREM STEJNA JAKO ZA ZG-RI) A PAK JEN PAR KILASKU A ZAS (POLO)DALNICE ZA 14 KUN SKOREM DO PULY...TAKŽE, JA JET Z MARIBORU...PAK URČITE RADŠI PRES LUBLAN...KDYŽ UŽ JE TEN YPSILON HOTOVEJ...AHOJ!
Do Puly jsem jel minuly tyden (18.6.2005 tam a 25.6.2005 zpet) a zvolil jsem trasu Benešov - České Budějovice - Linz - Salzburg - Villach - Udine - Trieste - Koper - Buje - Pula. Celkem cesta trvala zhruba 10,5 hod. cisteho casu a snazil jsem se respektovat vsechna rychlostni omezeni. Cestou tam jsme vyjizdeli v 4:00 hod. rano a dorazili jsme na poloostrov Verudela (hotel Park) u Puly neco po treti hodine odpoledne. Pro cestu pres Italii jsem se rozhodnul pote, co jsem si na Internetu nasel, ze v Slovinsku je na dalnici vic nez pet uzavirek. Cesta pres Italii je asi o 30 km delsi, ale celou Italii projedete po perfektich dalnicich bez uzavirek a takrka celou dobu je mozne jet 130 km/h (za prujezd se plati 7,8 EUR). Jedina zrada muze cekat pri prujezdu Terstem smerem na Koper (znaceno jako Capodistria). Prujezd je celkem komplikovany, nicmene se nam podarilo nezabloudit. V Rakousku je to mnohem horsi - vsude jsou omezeni na 100 km/h a na useku mezi Linzem a Salzburgem na dvou mistech opravuji dalnici. V prvnim useku se jede asi 20 km max. rychlosti 100 km/h a v druhem (14 km) jenom 80. V Alpach opravuji jeden tunel a ceka se tam asi 15 min. V hlavni sezone se da ocekavat, ze to bude mnohem horsi. Jeste zkusenost s prujezdem Istrie: ze slovinskeho pristavu Koper jsem jel pres Portoroz (Portorose) na mene frekventovany prechod Plovanija. Hned za hranicemi se odboci na novou "polodalnici" - smer Umag. Po teto nove silnici se jede velmi dobre a celou Istrii je tak mozne projet za cca 45-60 min. Plati se mytne za most - 14 kuna. Pokud pojedete na poloostrov Verudela, doporucuji jet pres Pulu po obchvatu z vychodni strany. Znami jeli pres centrum a prujez Pulou jim trval vic nez hodinu. Po obchvatu asi 10 min.
to Jirka z Ri: Ahoj, můžeš, prosím, poradit kudy nejlépe z Vídně (Grazu) do Rijeky (resp.Opatije)? Nevíš, zda je už v provozu slovinský úsek dálnice Trojane - Blagovica (> celá trasa Maribor - Ljubljana)? Dálnice z Rijeky na sever vede na přechod Rupa/Jelšane (směr Ilirska Bistrica, Postojna) nebo Pasjak (směr Kozina, Terst)? Díky. Kk
JIRKA. Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
30. 06. 2005 23:16
...PODLE www.pnz.si TEN USEK TROJANE-BLAGOVICA BUDE DOKONČEN ASI 15.8...SLOVINCI NESPECHAJI JAKO CHORVATE, ABY TO BYLO DO LETNI SEZONY HOTOVE...ONI MAJI ALPY A SNIH...TAK DO ZIMY TO BUDE...JAK DO RIJEKY...?

A) LJUBLJANA-POSTOJNA(SJEZD Z DALNICE)-RUPA(CHORVATSKA HRANICE A NAJEZD NA DALNICI RIJEKA-OPATIJA-PULA...)

cool smiley LJUBLJANA-POSTOJNA-KOZINA(SJEZD Z DALNICE)-PASJAK(CHORV.HRAN. PRECHOD)-RUPA(NAJEZD NA DALNICI RIJEKA...) - PRES KOZINU JE TO DELŠI, ALE POHODLNEJSI A MOŽNA I RYCHLEJŠI...MENŠI PROVOZ, MENE ZATAČEK...(DALNICE POSTOJNA-KOZINA SE JEDE V POHODE ZA 15 MINUT)...TAK LETOS cool smiley A PRIŠTE A)...NEBO OBRACENE...KAZDA RADA DRAHA?!...TAK HLAVNE ŠTASTNE DOJET...AHOJ!
Díky. Kk
Tak vyrážíme , zkusím jet přez UDINE.Díky za info.
Petr K
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
02. 07. 2005 20:26
K tématu: taky by to šlo ještě rychlejc gripenem, ev. vyřazenou MIG-21. Jsou prej k mání, ale je o ně rvačka.
Pašák
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
04. 07. 2005 12:43
Já bych zkusil starší polský vrtulníky, říkal Kalousek že jsou taky dobrý a možná lepší než stíhačky Mig 29.
P.S. Jezdí Praha, Linz, Salzburg, Terst, Koper, Istrie a je to asi nejklidnější trasa bez uzavírek. Jedině omezení v Rakousku, ale ty mají snad všude(v Rakousku).
Jel jsem na Rijeku a Pulu 2 x po sobě, přes Videň na Grac, Maribor a dál jednou přes Zagreb a jednou přes Slovinsko - Kozina a po Ÿ-nu (viz předchozí příspěvky) do Puly.
Jasně vítezí Slovinská dálnice. Protože, jedete-li ve špičce tak třeba jen usek z Mariboru na začátek Chorvatské dálnice na Zabreb (slabých 100km) můžete jet několik hodin.
Kdežto z Mariboru směr Lublan a na Kozinu to bylo uplně volný a lepší kvalita dálnice než v Rakousku. Ta dálnice je totiž poněkud napříč hlavním směrům rekreační dopravy na Dalmacii.
Pašák
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
04. 07. 2005 16:52
To je hezký, ale největší problém zůstávají Čechy. Jedu-li od Prahy mám problém se Želetavou a Znojmem. Zatímco Rakušáci mají pořád přibližně stejně omezení, Slovinci a Chorvati se zlepšují, tak u nás mám pocit, že je to čím dál horší. Fakt jsem letos chtěl jet na Wien, Graz atd., ale díky našim objížďkám a tomu, že jedu na Istrii musím použít Linz,Salzburg atd. Věnoval jsem studování většiny alternativ hodně hodin, ale tahle je nejjednodušší, ale taky nejdražší.
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
27. 07. 2005 09:25
2 Vláďa z BN:
chystame se do hotelu Park na pol.Verudela, muzes se s nami podelit o sve zkusenosti?
Dik.
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
27. 07. 2005 09:38
Jezdit na Istrii přes Rieku (Gratz - Maribor - Lublaň - Postojna - Rieka) je dle mého názoru zbytečné, raději si doplatím mýtné až do Koperu (Lublaň - Postojna - Koper), kde končí dálnice cca 20 km před chorvatským přechodem. A přes Novigrad (špatně jsem odbočil, chtěl jsem to vzít přes istrijský Ypsilon) jsem byl v Poreči za cca 45 min. při běžném provozu. Navíc to kilimetrově vychází na chlup stejně.
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
04. 02. 2007 11:48
JIRKA z RI: ahoj Jirko, letos zas pojedem (loni jsme vynechali) z Prahy do Rabacu. Jsou nejaky novy informace o useku od Postojny do Rabcu? Postavili nejakou novou silnici? Predloni akorat otevirali usek Rupa - Rijeka... diky Petr
JIRKA Z RI
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
04. 02. 2007 22:06
>dj.DEKL...ne, jestli jsi jel z Rupy na Rijeku, tak jsi jel po tom novem useku dalnice (5 kun)...k prvni odbočce vpravo na OPATIJA-PULA, a pak na PULU tunelem Učka (za 27 kun) a po vyjezdu z tunelu hned vpravo na Labin -Rabac, tedy "zadem"....anebo jsi to sjel uplne dolu k mori na OPATIJU a pak podel pobreži na IKA, IČIĆI, LOVRAN...("zadara"winking smiley klikatou statovkou, až do Rabcu...je to vlastne stejne jako predloni...jenom tu silnici podel pobreži dali trochu vic do poradku...ČAU!
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
05. 02. 2007 20:18
Jirka: díky za informace, vezmu to zas po pobřeží yawning smiley
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
05. 02. 2007 23:13
Po pobřeží je to lepší - menší zajížďka. Ovšem ta cesta nic moc pořád se jede do zatáček a není nic vidět. Istrijské ypsilon je už otevřeno celé až k Itálii [www.vecernji-list.hr]
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
07. 08. 2023 19:36
Ahoj všichni, doporučíte cestu do Puly? Koukali jsme na cestu přes Itálii. Jaké jsou poplatky přes tu Itálii ? Ten kousek Slovinska je po placené dálnici? Díky za rady. Edit. Z Prahy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil khanka (07. 08. 2023 19:48).
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
07. 08. 2023 19:43
khanka: ...a odkiaľ?
Z Chebu, Liberca, Prahy, alebo z Hradce...?spinning smiley sticking its tongue out
smileys with beer
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
07. 08. 2023 20:46
Už jsem to doplnila v původním příspěvku. Jedeme z Prahy. Spíš nemůžu najít kolik jsou poplatky za dálnici v Itálii a zda na těch cca 15 km ve Slovinsku je nutné mít dálniční známku. ( trasa Villach - Udine - Trieste)
Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
07. 08. 2023 21:40
Tarvisio - Terst 12.2eur

[www.kupnisila.cz]

[vignetteslovenia.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj_Paul (07. 08. 2023 21:55).
avatar Re: Jak nejrychleji do Puly na Istrii?
07. 08. 2023 22:24
Až na hranice Itálie zřejmě víš, kolik budou stát dálnice a tunely, takže přejedeš hranice a po 15 km neplacených si za Tarvisiem vyzvedneš lupen, na trojúhelníku Palmanova odbočíš na Trieste a pojedeš až k Monfalcone, tam zaplatíš podle třídy vozidla (nejspíš € 12,30).
Berou hotovost i karty, ba i automaty na karty mají stejné, jako v Chorvatsku.
Hned za mýtnicí měli Italové silniční hraniční přechod, ale to jen pro zajímavost.
Pak je kolem Terstu asi 40 km polodálnice, za kterou se neplatí, na slovinské hranice (směr Koper/Capodistria).
Ono se to teď blbě hledá, od 1.7.2023 spravuje dálnice kraje Veneto jiná společnost a mají nové jméno i nové stránky.
Ve Slovinsku je na úsecích H5 Škofije - Koper a H6 Koper - Izola povinná známka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.