Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde stojí v chorvatsku radary?

Autor No Fe@r 
xxxx
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
15. 07. 2005 23:25
jajaja1111 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslel jsem jizdu po dalnici vseobecne, ne jen na
> dovolenou.
> to Tomas: Paklize jedes v levem pruhu a za tebou
> se nekdo priblizuje tak je tvou povinnosti ho
> nijak neomezit. V tomto pripade bud zrychlit nebo
> uhnout. To ze se nemas kam zaradit je tvuj
> problem, nemel si zacit predjizdet.
> Jinak souhlas s krumpacem. At si kazdy jezdi jak
> rychle chce, ale nesmi omezovat a ohrozovat okoli.

No zajímalo by mě kdo koho vlastně omezuje, když jedu třeba těch 130 a předjíždím pomalejší vozy a nalepí se na mě nějakej úchyl který přiletí vyšší než povolenou rychlostí a tak mu uhnu ať mám od něj pokoj ale přitom musím zpomalit třeba na 100 protože v pravém pruhu jede kamión a ten blbeček za mnou by se z toho mohl podělat než bych ho předjel...

Takže jak někdo jede více jak 130 tak si myslím že je to jeho problém, nemá překračovat rychlost... Samozřejmě že nejedu vtom levém pruhu bezdůvodně ale jen když předjíždím...

A proto na dálnice kašlu, jedu přes Maďarsko a pak přes Bosnu, v klidu a pohodě a plynule. A ne abych někoho rychle předjel abych náhodou někoho neomezil když tak spěchá, rychle mu uhnul a zase brzdil a zase se rozjížděl a zase brzdil protože nejsem tak rozjetý abych mohl předjet auto před sebou protože zase někdo v levém pruhu letí jako o závod...

winking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (15. 07. 2005 23:27).
Je to prostě jasný jedu 130 na dálnici,když budou v pravém pruhu auta které jedou 120,tak je prostě předjedu a je mi úplně jedno,jestli na mě bude vzadu někdo blikat protože on jede 200 a já jenom 130-140 i kdyby byla kolona v pravém pruhu 10km,mezi nikoho se cpát nebudu.To je akorát o bouračku.
Nikča
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
16. 07. 2005 12:09
fgsdfgdfg
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
16. 07. 2005 21:56
Mno, sice nerad ale podelim se o zazitek s radarem. Vcera sem "cvaknul" 300 Kn za prekroceni rychlosti o 25 km/h mimo obec. Zmerili me hned po predjeti ufunenyho nakladaku a osobaku, kterej se za nim plazil na rovnem a prehlednem useku. Vylozene jsem se zaradil zpet do sveho pruhu a uz na me mavali. Tim jejich vynalezem mi namerili rychlost 115 km/h na 90tce. Nejdrive chteli videt doklady, ktere posleze sbalili a bez penez je nevratili...

Takze varuju vsechny, kdo jedou nekam na Peljesac.. Temer na beton stoji kolem Neretvy a stoprocentne v BiH u te vetsi pumpy v kopci, videli jsme je tam kasirovat pokazde. Jinak sem stejnou merici pistoli videl pouzivat Rakusaky hned za hranicema, tak bacha na to! Je to zbytecne..
Jo jo budeme muset jet podle předpisů.Schvaluju to.Takhle by to měli brát i na naší D1.Celý týden bude na dálnici další Kryštov,viz dnešní tel.noviny.
martinsem
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
16. 07. 2005 22:10
Jednou se mi stalo toto: jeli jsme tři za sebou, Volvo, Saab Aero a já se Sonátou cca 200km/h po D8 a na rovince jsme se blížili k náklaďáku. V tu chvíli německej strejda s Fiestou začal náklaďák předjíždět a jel asi 90km/h. Všichni jsme začali prudce brzdit, ABS mi tlouklo do pedálu jak o život, ve 130 už byly cítit brzdy a já s abs rovnal počínající smyk už v odstavném pruhu, protože naštěstí nikdo z nás nebyl začátečník a každý si vybral k brždění jiný pruh. Řeknu vám, že to brždění trvalo snad 10 kilometrů a 10 minut, tak mi to připadalo. Dobře to dopadlo, německej stejda si toho ani nevšimnul, vůbec se nepodíval do zrcátka. A náklaďák je pro jistotu půlkou ve svém a půlkou v odstavném pruhu, haj_l,dobře nás viděl a měl z toho...
A teď mi nějakej mag_r může tvrdit, že jede 180 bezpečně! Nejede!
martinsem napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jednou se mi stalo toto: jeli jsme tři za sebou,
> Volvo, Saab Aero a já se Sonátou cca 200km/h po D8
> a na rovince jsme se blížili k náklaďáku. V tu
> chvíli německej strejda s Fiestou začal náklaďák
> předjíždět a jel asi 90km/h. Všichni jsme začali
> prudce brzdit, ABS mi tlouklo do pedálu jak o
> život, ve 130 už byly cítit brzdy a já s abs
> rovnal počínající smyk už v odstavném pruhu,
> protože naštěstí nikdo z nás nebyl začátečník a
> každý si vybral k brždění jiný pruh. Řeknu vám, že
> to brždění trvalo snad 10 kilometrů a 10 minut,
> tak mi to připadalo. Dobře to dopadlo, německej
> stejda si toho ani nevšimnul, vůbec se nepodíval
> do zrcátka. A náklaďák je pro jistotu půlkou ve
> svém a půlkou v odstavném pruhu, haj_l,dobře nás
> viděl a měl z toho...
> A teď mi nějakej mag_r může tvrdit, že jede 180
> bezpečně! Nejede!


Jojo máš pravdu v takový rychlosti se toho moc dělat nedá,viz můj příspěvek výše,když mě ve 170 předjel a pak zabrzdil.Byl jsem za volantem docela vulgární a vůbec mi nevadilo,že tam mám děti.


Právě se vrátil můj kolega minulý rok projížděl jednou vesnicí a sejmuli ho radarem hned za značkou začátek vesnice.Naměřili mu 65 měl to za 150Kuna,letos si tam dával pozor a jel předpisově,ale v další vesnici asi po 5km ho letos sejmuli znovu jel 67 a platil letos rovných 300Kuna.Jsem se smíchy neudržel.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
17. 07. 2005 08:32
Tomas: Jemu asi do smichu moc nebylo. Ukazou ti ten jejich pistolovej radar na kterym vidids rychlost a to neokecas.. Jinak mam pocit, ze loni nejak pritvrdili pokuty, proto dvojnasobna castka za temer stejny prohresek. Celkem me prekvapilo, ze berou i Euro.. sice kurs je silenej, ale lepsi nez bez dokladu v noci hledat smenarnu nebo bankomat.
Na tu pokutu v Eurech dávejí bločky nebo je to bez lístku přímo jim do kapsy? Já jsem dřív platil dvakrát. Jednou v ještě v markách a pak podruhý už v kunách, ale oboje bez bloku. Prostě jsem jim řekl, že tolik peněz nemám a tak se spokojili s mnohem menším obnosem, než chtěli původně, ale bez toho lístku. Nevím jak je to teď. Je možný, že už přitvrdili. Jo a ta je jejich pistole, tak to je svině smiling smiley. Šťastnou cestu!
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 00:01
Mno puvodne si rekl 300 Kn a kdyz sem mu oznamil, ze mam jen 200 (a tajne v duchu doufal, ze rekne dej je sem a mazej) obratem odsekl, ze neni problem a at dam 200 Kn a 15 Euro. Vychazi to +- stejne, s ohledem na kurs je to nevyhodne, ale adekvatni. Samozrejme radne vyplnenej blocek mam jako pamatku. Co sem tak koukal, 300 Kn je minimum pri pokute, takze to byla vlastne jeste klika smiling bouncing smiley

Preju krasnou dovolenou a cestu v pohode :>
No já jedu v pátek a na 100% vím že pojedu předpisově ani o kilometr víc.
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 02:02
Já jedu Tomáši taky v pátek a taky předpisově. Bohužel někdy to není moc jednoduché, pamatuju se když jsem jel po staré cestě na Pelješac, přesto že to bylo ve druhé polovině září takže po sezoně, celou cestu se za mnou tvořily kolony a vyvolával jsem tak nebezpěčné situace když mě všichni značně riskantně předjížděli. Tenkrát jsem měl namále protože nějaký černý ofroad s mohutnou mříží vepředu, černými skly takže řidiče jsem neviděl (SPZ byla něměcká) mě značně nevybíravě a úmyslně vytlačil ze silnice téměř do příkopu, chybělo myslím pár cm a byl jsem tam.

Takže když to shrnu, pokud chorvatští policisté chtějí mít bezpečnější silnice, měli by:
1) postarat se o lepší značení (mnohokrát jsem nevěděl jestli jsem ještě skutečně v obci nebo ne, po 3km od posledního rozstříleného baráku pak byla teprve cedule konec obce)
2) měřit a pokutovat všechny řidiče bez výjimky stejně, tedy i ty domácí!! Potom bych totiž tím že dodržuju rychlost nevyvolával nebezpečné situace. Bezdůvodně nikoho nezdržuju, jezdím vždy na horní hranici povolené rychlosti. Samozřejmě pokud to situace dovoluje....

** Petr **
Oni budou stejně takové kolony,že nás to v pátek ani rychleji nepustí.Na každýho kašlu,jedu podle předpisů.Ono vyhodit do kanálu hned na začátku dovolený 300k není nic dobrýho.Jedu směr Biograd na Moru vedle Zadaru
Někde jsem slyšel, že se na chorvatských silnicích vyskytují i falešní policajti.
Poradí někdo zkušený, jak rozeznat falešného od pravého? Nemá někdo takovou zkušenost?
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 15:23
To Humr :
No to je asi oříšek. Napadá mě pouze jedno. Jednu mu preventivně vrazit. Pravý vás bude chtít zavřít a přivolá posily, falešný se vám to pokusí vrátit.
xxxx
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 18:47
no loni mě taky sejmuli tou jejich laserovou pistolkou, i když jsem si jich z dálky všimnul a zpomalil na 50 tak mě měli změřeného... dojel jsem k nim, odstavili si mě, prolistoval si pas, asi jsem se tvářil hodně provinile, po té co mi ukázal kolik jsem jel tak asi ještě provinileji bo tam bylo
76... no probrali jsme kolik se u nich jezdí já už přemýšlel jestli jim bude stačit 10€ dohromady nebo 10 na osobu. nakonec polda zavřel pas, popřál mi šťastnou cestu a nechal mě jet... možná mu bylo jasné že když se vracím domů že toho země stejně moc nevymáčkne... winking smiley
RS
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 19:04
Jo to Mondeo jsem potkal při jízdě k moři někde před výjezdem ZADAR1. Policajti si vychutnávali mých cca 145km/h a nakonec na mě pouze blikli protože se kolem přehnal němec v mercedesu tak dvoustovkou a to byla lepší kořist. Němčour si z toho zjevně nic nedělal protože mě za pár kilometrů předjel stejnou kosmickou rychlostí přitom to, že na místě se řeší pouze malé přestupky a ostatní řeší samosoudci následující pracovní den je pravda.
pk
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 20:32
vrátili jsme se v pátek a moc radarů jsme neviděli zato policajtů s pistolí - laserovou je hodně zaměří tě na neuvěřitelnou vzdálenost na dálnici nebyli skoro žádní zato jaderská magistrála je jich plná
fery z telče
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
18. 07. 2005 22:11
na každom kilometri,jejich specialitky jsou na pobřežní magistrále,maj nás tam jako na dlani
JIRKA Z RI
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
22. 07. 2005 10:24
...JAK BY TO V BUDOUCNU MELO VYPADAT S MERIČI RYCHLOSTI V OBCICH...ALESPON JAKO UPOZORNENI PRO TY CO SE NERADI DIVAJI NA SVUJ TACHOMER...V RIJECE TO POSTAVILI...ZDE BLIZKO BYDLIM...TAK JSEM TO VYZKOUŠEL...DOSTI ZAJIMAVE...AHOJ! www.novilist.hr - arhiva - 22.srpanj 2005 - rubrika RIJEKA
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
22. 07. 2005 11:56
Takové zařízení některým řidičům slouží k testování, kolik ze svého auta dokážou dostat. Takže pokud tam někde nestojí policajt, nemá to velký smysl. Bohužel.
Ondra
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
24. 07. 2005 20:16
Předem říkám že tam jezdím pravidelně, ale ne každá rok ale každý týden, vozím lidičky. A s těma radarama je to jednoduchý. Hned bych Vám řekl kde budou ale má paměť je špatná na jména, stávaj pořád na těcjh stejnejch místech. Např v noci Gračac při výjezdu na 70, určitě v Bosně cestou na dubrovník. Pak mají takovo vychytávku že za Pločí (teď si nejsem úplně jistecj) cestou zpět je obec a není označená začátkem až koncem a ti parchantíci stojí hned za zatáčkou a člověk byť s přesvědčením že jede jak má tak ejhle najednou platí. Ale přátele pokud Vás změří v noci tou pistolkou a máte dost odvahy tak jim řekněte že na ně seret že na to nemají schválení s tímto měřit v noci a že jste to nybyli vy že si to vymysleli, ale je to jen na odvaze jednotlivce. Těch hlídek je víc al ekdyby jste mě zabyli tak Vám to nepovím, la ezkusím si to napat příští týden a doplním info. Ale hlavně nejezděte s HRvatama toho nezastavej a Vás vezou stopro nebo když si nejste jstí tak se nalepte až na kufr toho předsebou a oni měřej ze předu takže Vám nic nemůžou.
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
27. 07. 2005 22:32
Tak už jsem zjstil kde stojí tak si dejte pozor.
To místo je zde [bleskove.centrum.cz]
Racetiger
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
20. 07. 2007 12:26
Tak stacionární radary jsou tu v mnoha odkazech, ale já osobně bych viděl větší problém v tzv. Kobrách. Viděl jsem bílé Volvo a bílou a černou Audi A4, modrého Superba a bohužel v akci modrého Pasata, ten pohled mi stál 500 HRK. 191km/hod, což byla ještě dobrá cena.
JIRKA Z R
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
20. 07. 2007 14:53
...PODLE POLICEJNIHO AUTA A UNIFOREM POLICISTU, JEDNA SE O BiH A NE O CHORVATSKO...
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 08. 2007 10:55
To Racetiger

Už máme rekord v chorvatsku: 237 Km/h viz

[dnevnik.hr]

Že by to bylo taky za 500? Ani typ auta tam nenapsali - škoda.
lala123
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 08. 2007 15:45
Ak ste isli niekto uz po starej ceste z Kalrovacu na Makarsku, tak mi date za pravdu, ze niekedy sa to ich znacenie dodrzat neda a tiez nie vzdy je prehladne.
linda 2
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
15. 08. 2007 17:09
Před třemi léty jsme jeli na Makarskou po staré. Ten rok se "urodilo" velmi mnoho policistů. Neměli jsme zásobu peněz, tak jsme dodržovali předepsané rychlosti. Měli jsme problém vůbec tu trasu projet, stále nás zastavovali a snažili se nás přesvědčit, že jsme jeli rychle. Bylo to psychicky velmi náročné. Manžel jako řidič po dlouhých diskusích je nakonec vždy přesvědčil, že nemají pravdu. Až ve Slovinsku, když jsme jeli ve štrůdlu, pravda o 10 km za hodinu rychleji,jeden policista vstoupil do vozovky a směroval nás mimo silnici. Pouze nás. Tam trvala diskuse trochu déle. Chtěl po nás pokutu v přepočtu 10 tisíc Kč. Nakonec jsme to usmlouvali na jednu láhev ferneta. Ještě jednou nás zastavovali ve Slovinsku před hranicí - objíždíme ten krátký úsek dálnice, ale tam to byla jen běžná kontrola. Od té doby nejezdíme přes Slovinsko ani po staré v HR.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
15. 08. 2007 17:34
Tak my jezdíme 14 let do HR a nikdy žádná kontola ani nic podobného spinning smiley sticking its tongue out linda 2 tomu se mě nechce věřit eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 124
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.