Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde stojí v chorvatsku radary?

Autor No Fe@r 
Zdravím všechny co jezdí do chorvatska autem (ostatní taky smiling smiley )! Já se letos teprve chystám a chci vyzkoušet novou dálnici. Nerad bych ale někde platil pokutu,takže prosím všechny, o tipy na místa, kde jste si všimli, že měří rychlost. Vím že mají svá oblíbená místa, tak jak u nás. Např. když jsem jezdil po staré, stáli vždy v obci Gračac. Dík za vaše postřehy!
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 15:52
Něco je tady - [www.hak.hr] , ale nejlepší je jezdit do povolené rychlosti (+/-).

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 17:20
Nevím, kde v Chorvatsku stojí radary, ale vím, že letos přibylo policistů, kteří snímají rychlost tou jejich tzv. puškou.A vůbec oproti minulému roku je fakt vidět policistů daleko víc.Je lépe držet se předpisů, ušetří to následné nepříjemnosti, málokdy se přestupek řeší na místě, tyto věci řeší soud, který se koná většinou následující pracovní den, tato nepříjemnost dokáže ukrojit kus dovolené a o tenčí peněžence ani nemluvě.
Pavel V.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 17:30
Platil jsem letos dvakrat za překročeni rychlosti v Chorvatsku.Stalo me to jednou 120kuna a podruhe 1000korun,sam si to sel vymenit.Samozrejme bez dokladu.Rikal me,ze maji narizeno kasirovat co nejvic aby se lidi naucili jezdit po jejich dalnici.Ukazoval me novou brozuru na pokuty a nejmene je 300kuna za pasy.Nejvice jsem si vsiml 1000kuna.Dostal jsem to u Gracacu a u sela Kistanje.Vim kde stavaji ale ted byli schovani v krovi u silnice a auto meli za barakem.Cau
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 18:46
Radarové kontroly viz [www.vecernji-list.hr]
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 22:15
na www hak hr je mapa aktuálního rozmístění radarů na 3 dni dopředu,ale věř tomu angry smiley
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 22:30
Zkus tento odkaz

[www.hak.hr] thumbs up

xxxx
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 22:41
Jo hoši, předpisy jsou od toho aby se dodržovaly ! ! ! Kéž by i u nás bylo více policajtů na silnicích a ne jenom když mají nějakého Kryštofa, to by se snad i naši řidiči naučili jezdit podle pravidel silničního provozu... winking smiley
skier
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
09. 07. 2005 22:54
Kolem Zadaru by se po dálnici teoreticky mohlo motat modré Mondeo. Jinak mapka radarů na: [www.vecernji-list.hr] - důvěryhodnost: ??? Hodně štěstí!
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
11. 07. 2005 18:23
Ja tedy nevím,ale drandili jsme s plně nafrknutým autem s boxem na střeše po nové dálnici a povolených 130 mě bohatě stačilo thumbs up tudíž radar neradar.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
11. 07. 2005 21:46
kdyby jenom stály, tak se jim vyhneš. Ale oni většinou jezdí.
Alf
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
12. 07. 2005 00:07
Celkom zaujimavy clanok- predpisy, pokuty atd:

[cestovanie.pravda.sk]
skier
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
12. 07. 2005 22:19
SPZ toho Mondea: ZD 986-DG
Veronika
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 07:49
Zvláštní, v jedné diskuzi si tady někteří stěžují, jak moc jsou nebezpečný tunely na této dálnici, když si Chorvaté dovolili pustit v protisměru auta. A na druhou stranu tady nějakým machrům radíte, kde jsou radary. Jen ať je těch policajtů a radarů ještě více a pokuty jsou vyšší.
Informace o radarech jsou na oficiálních stránkách.Logicky vzato, postavím radar před nebezpečným úsekem,zveřejním informaci a pro řidiče je to varování a pojede opatrně =)teoreticky méně nehod.. Vidím to lepší, než praxi PČR, kde se číhá za bukem - jen ať se platí..
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 09:18
Kadlus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Informace o radarech jsou na oficiálních
> stránkách.Logicky vzato, postavím radar před
> nebezpečným úsekem,zveřejním informaci a pro
> řidiče je to varování a pojede opatrně
> =)teoreticky méně nehod.. Vidím to lepší, než
> praxi PČR, kde se číhá za bukem - jen ať se
> platí..

Na tom je kus pravdy. K té poslední větě bych ještě dodal - nejenom že PČR číhá za bukem ale číhá hlavně tam, kde to vůbec není potřeba a kde mají zaručeno že vyberou, místo toho aby číhali na těch skutečně nebezpečných místech kde je dodržování rychlosti více než nutné.

Jinak pokud jde o mě tak radary nesleduju protože raději dodržuju rychlostní limity. Problém mám pouze s tím že v Chorvatsku je to dost těžké, zejména po staré cestě protože si často nejsem jistý zda jsem ještě v obci nebo ne....



** Petr **
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 09:37
Souhlasím s Veronikou.Nestěžujte si,že je otevřený jen jeden tubus u dvou tunelů a jedním dechem říkáte,jak to kalíte pořád 150 km/h.(Ne všichni).. Řiď ať jedeš lip...Myslim řiď jako řiď,ne řiď jako řiť...
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 18:55
Veronika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zvláštní, v jedné diskuzi si tady někteří stěžují,
> jak moc jsou nebezpečný tunely na této dálnici,
> když si Chorvaté dovolili pustit v protisměru
> auta. A na druhou stranu tady nějakým machrům
> radíte, kde jsou radary. Jen ať je těch policajtů
> a radarů ještě více a pokuty jsou vyšší.
>


vychladni, bavíme se o radarech venku, ne v tunelech. A nevím teda jak ostatní machři, ale já aspon jezdím v tunelech langsam. A většinou mě tam ještě předjížděj ty hrozně vopatrný strejcové, který měli mindrák z toho, že jsem je já předjel venku. A co se tech radarů týče je to stejně jedno, protože nevím, kdo by dokázal sledovat auta za sebou, jestli náhodou nemaj některou z těch profláknutých policejních SPZ. Dytˇ je to úplná hovadina.
Peťas
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 19:51
xxxx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo hoši, předpisy jsou od toho aby se dodržovaly !
> ! !

OT: trošku je to popletené.... říká se, že "předpisy jsou od toho, aby se porušovaly".... :-) :-)
Tom
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 21:41
Souhlas. Pri normalni jizde se neda sledovat kdo za mnou jede. V tunelech to chce ode vsech pouzivat mozek...
skier
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 22:10
Vážení, nestíhám se tady divit, jak mnozí z vás bez bližších znalostí dokážou přesně určit, že do 130 je vše OK, a co je víc, je moc a nebezpečné (nemyslím jen tohle vlákno). Chvíli už jezdím a domnívám se, že nejdůležitější je jet s rozumem, OHLEDUPLNĚ,NIKOHO NEOHROŽOVAT, podle momentálních okolností a situace a nepřeceňovat síly své a svého vozu. Pro někoho může být moc a dokáže být velmi nebezpečný v 70, znám dost řidičů, kteří dokáží jet za určitých podmínek 180 naprosto bezpečně a aniž by kohokoliv ohrožovali (rychlosti vztahuji k dálnici - aby si někdo nemyslel, že chci lítat 180 někde po rynku). Doufám, že snad uznáte, že je rozdíl mezi řidičem, který najede ročně 2 tisíce km anebo 50 tisíc km, že to někdo umí líp a jiný hůř, že je technický rozdíl mezi Favoritem (nic proti němu, jezdil jsem s ním dost dlouho ve vší spokojenosti) a např. Audi A6 (to asi ještě dlouho mít nebudu, ale taky ho nikomu nezávidím). Pokud takový nějaký "Audi" uvidím za sebou (já ten provoz za sebou sleduji), tak ho s klidem pustím ať si jede - asi má na víc než já a moje plečka (momentálně Mondeo (ale ne ZD 986-DG )). Co se pokut týče, pokud na ně někdo má, nebo si to riskne, tak je to jen jeho problém. (A teď jsem zvědav, jaká se strhne mela.)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (13. 07. 2005 22:13).
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 23:15
jako bych to psal sám.
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
13. 07. 2005 23:23
Taky mi nezbývá než souhlasit.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 00:49
souhlas se skieremthumbs up
avatar Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 01:28
Skier: proč by se strhla mela, vždyt je to všechno pravda thumbs up. Já například nemůžu o sobě říct že bych nikde nepřekročil rychlost (to asi nikdo z nás) ale jezdím s rozumem, snažím se předvídat, nikoho neohrožovat, neomezovat a nepřekážet. Takže například i když jedu po silnici mimo obec 100km/hod. a vidím v zrcátku jak se přibližuje někdo ještě rychlejší, uhnu mu ke krajnici abych umožnil snadnější předjetí, ať si klidně jede.

Existují bohužel někteří řidiči kteří si myslí že pokud jedou předepsanou rychlostí tak druhý ať si trhne a dodržuje to taky, tudíš pojedou svých necelých 130km/hod. po dálnici klidně 20km v levém pruhu... A nejvíc mě fascinuje ten kdo mě v obci předjede protože já jedu padesátkou a on svou sedmdesátkou, no a když vyjedeme z obce tak ho okamžitě doženu protože on jede furt těch svých sedmdesát a neuhne a neuhne...No to asi všichni známe winking smiley

** Petr **
ppp
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 07:26
na druhý straně pokud jedu na dálnici 130 a předjíždím kamion, a za mnou šíleně bliká debil s Ochcávkou jedoucí s vytřeštěnýma očima 160, proč bych měl nějak nebezpečně uhýbat, prostě musí respektovat, že jedu podle předpisů a chci jet bezpečně a nechci čichat liazku jedoucí na max výkon s čoudícím výfukem 90.
Petr K
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 08:16
Jasně, ppp, když se po předjetí toho kamionu hned zařadíš do pravého pruhu a nezůstaneš v něm dalších 20 km (i kdybys´ jel těch "předpisovejch" 130)...
ppp
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 08:34
souhlas, důležitý je si rozumět, taky nemám rád ty v klobouku jedoucí konstatní rychlostí 70
Jmac
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 10:08
Pokud za mnou zablika audi A6 kdyz predjizdim 130-140 citkou kolonu kamionu tak at si polibi, kdyz nezablika tak pri nejblizsim moznem miste samozrejme uhnu. Bohuzel je dost situaci kdy jede kolona kamionu a pak nezbyva nez se v tom A6 uklidnit a vyckat nez ji predjedu. Nechat se vyhecovat a na konci kolony mit na tachaku 200 jsem jiz davno prekonal ve svych 23 letech a dnes v naprostem klidu vydrzim do 140 citky. Nevidim jedinny duvod se tim nak znepokojovat. Cestovani neni v rychlosti ale v plynulosti a bezpecnosti a 8 airbagu vam pak stejne nepomuze.
Re: Kde stojí v chorvatsku radary?
14. 07. 2005 12:54
Nemůžu nereagovat.Jistě si každý bude jezdit jak bude chtít.Samozřejmě že se ve stylu jízdy a rychlosti odráží zkušenost jak z ježdění tak celkově životní zkušenost.Pracuji jako lékař záchranné služby. Není vůbec jedno,jestli dojde k nehodě v rychlosti 100/km /h či 160 km /h. Takže každá podle svých zkušeností.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.