Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 15:49
není lepší si tu maďarskou znáknu koupit přes net a nemusíte se pak na hranicích vůbec zdržovat a navíc je to levnější
[ematrica.nemzetiutdij.hu]

mapka zpoplatněných úseků [toll-charge.hu]
zdarma krom části obchvatu budapešti a 2 přejezdů dunaje se platí všude.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (07. 06. 2017 16:21).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 16:26
Vítej na fóru.
Zastávám stejný názor, nicméně pokud si vlákna přečteš pozorněji, tak zjistíš, že:
- někdo nechce / nemůže platit kartou na netu
- někdo to prostě takto řešit nechce a preferuje variantu nákupu někde v CK či směnárně (dopředu na nějaké datum)
- někdo to má jako jakýsi "cestovní kolorit" během cesty

Obdobně, jako někdo preferuje dálniční variantu, někdo mimo dálnice, tak někdo řeší nákup tak, jiný onak... Pohnutky takového konání mohou být racionální, ale i čistě emotivní... a to je navíc v obou aspektech zcela individuální. Informujme se o možnostech a buďme tolerantní. Prostě neexistuje TA jediná správná varianta pro všechny.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 17:23
Tiež uvazujem ci ist az do Szombathely a dalej po 86 cez Kormend, Zalalovo, Lenti do Lethenye prejsť mimo dialnicu do HR alebo zist dolu este pred Szombathely a ist po 84 a 74. Ale este mam do konca Jula cas na rozhodnutie grinning smiley

A co sa týka známky budem kupovat cez net smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 18:01
Není nad to si udělat svůj vlastní názor na dané cesty grinning smiley

Mimochodem, aktualizoval jsem otevírací doby Tesco HU, kdyby někdo plánoval cestou nakupovat papriku v tubě apod.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 07:52
Je jasné,že každý se postupně najde tu svou nejlepší trasu. Já Chorvatsko nezezdím,ale jezdívám spíše do Řecka,Albánie,či Bulharska. Je to sice už větší dálka,ale mě cestování baví. Maďarsko jezdívám mimo dálnici.Silnice jsou tam rovné kopce žádné a v dobrém stavu. Dá se tam fičet 100-110.Nejlepší je to ve všední den a navečer nebo v noci.V Chorvatsku se mi líbí města,ale jsou tam na pláži kamínky a já mám radši písek.Taky je tam hodně draho. Za ty peníze radši zajedu do Řecka. Za dálnice tam po cestě zaplatím poloviční poplatky ikdybych jel celou trasu po dálnici než do Chorvatska. Najdu sice více km,ale v Řecku je nádherně a strašně milí a ochotní lidé.Ceny jsou tam jako v Chorvatsku,ale lepší služby.Chorvati chtějí za všechno zaplatit i za zastavení u moře. V Řecku se neplatí, v Albánii a v Bulharsku si taky můžu zaparkovat u pláže zdarma.Nikomu neberu iluze o Chorvatsku,takže to berte jen jako jeden z mnoha názorů :-) Cestování zdar.
[recko-autem.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (09. 06. 2017 07:53).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 08:20
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 08:35
no, jet do Řecka autem už je podle mne teda trošku úlet, ne?
Jako řídím rád, ale masochista teda nejsem.... A v jedné větě - V Chorvatsku je draho, v další větě - ceny jsou tam jak v Chorvatsku...
Jasně, pominu-li záchody :-) tak je tam asi lépe a proto tam LÉTÁME, ale autem... ne-e cool smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 09:32
Trasa přes HU cestou do GR po M1 a M5 je naprosto v pohodě.Rovněž i trasa po 81 na Székesfehérvár a dále po 62 a 53 do Subotice. Mimochodem, cestou se svezete bez poplatku (i v roce 2017) po (téměř celé délce) M8 přes Dunaj u Dunavecse grinning smiley To je "hrozná díra", jsem měl nápad se chvilku projít kolem Dunaje a dát si zmrzku... příště raději ne thumbs up smiley

OT: Pokud člověk vnímá i cestu, tak to Řecko autem není až takový úlet... a důvody můžou být různé. U nás např. s ohledem na zdravotní stav malé nepřipadá létání do úvahy. Porovnám-li to např. s cestou na ryby do Španělska či někam na sever do Skandinávie, tak je to úplně v pohodě...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 10:44
jj přesně tak jak píše Slavkov,úlet to není.Třeba do MNE Ulcinje je to od nás nějakých 1300 km?, a do GR na trojzubec (Soluň) nějakých 1500 km? . Záleží na trase.Letos zase obvyklá cesta na Velikou pláž u Ulcinje a pak Albánie a možná i Řecko.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 11:37
Kolega již několikrát autem do Řecka jel, konkrétně na Korfu a říkal, že se to ještě dá zvládnout se spánkem v noci cca 4-5 hodinek. Z Ostravy to má přímo až k ubytování cca 2.200 km. Pro mě už by to bylo asi nad rámec, kdyby v autě byly malé děti, bylo by to snad nemožné, ale když si vzpomenu na své dětství a dovolenou u Jadranu škodou 105L, tak si říkám, že nic nemůže být nemožné smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 14:17
Však se mrkněte na na odkaz co jsem přidal. [www.recko-autem.cz] a zjistíte,že do Řecka jezdí fůra lidí autem. A stačí i občanka ,nemusíte mít ani pas.Je to jen námět pro vás co pořád jezdíte do Chorvatska.Letos Lefkáda s 1 denní zastávkou u Ohridského jezera v Makedonii,pak týden na Lefkádě a zpáteční cesta 5 dní přes Albánii.Kdo nebyl v Albánii,tak by se sakra divil,jak to tam vypadá dobře :-) nejen pláže a moře,ale i hory a je tam levně.Loni jsem byl jen 3 dny na obhlídce z MNE v Dürres na hotelu za 38 euro se snídaní (2 dospělí a 2 děti) .Vedle nás bydleli Němci a Belgičani,ti už dávno objevili ,že Albánie má perspektivu co se týká turistického ruchu.Za 10 let se tam bude jezdit zcela běžně jako dnes do Chorvatska a nikomu to nebude připadat divné.Dneska když řeknu,že jedu do Albánie,tak mě všichni litují,že aby se mi tam něco nestalo. Neznají situaci,ale v Albánii je bezpečno a velice dobře thumbs up. Samozřejmě tam nedojedete přes noc jako do Chorvatska,takže není to pro každého.Ale pokud berete cestu jako dovolenou,tak můžete jet s přespáním na půl cesty někde v Srbsku a prohlédnout si i jiné země a nasát atmosféru. Cestování zdar a já už to mám za 19 dnů hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 14:21
Úlet?
Proč?To může říct jen ten kdo to nikdy nezkusil.Byl jsem tam autem sice jen dvakrát (oproti celému Jadranu kde více
jak pětatřicetkrát), ale jízda na takové Chalkidiki je naprosto v pohodě a řek bych, že jednodušší než třeba do MNE, je
to cca 1500km oproti 1250-1300 do MNE, cesta téměř celá po dálnici a poplatky levnější, makedonská PHM za hubičku.
Samozřejmě nocleh po cestě v srbsku, za pár šupů.Jinak spoustu let i do chorvatska jezdím s přespáním, až po letech
jsem zjistil, co je to za hloupost jezdit v noci.
Že je v řecku draho (v obchod.síti i restauace) je jasné, ale krásný hotel apartmánového typu na pláži s bazénem a se snídaní pro dva na týden devět tisíc v chorvatsku nepořídím, stěží holý apartmán.
V řecku je zajisté krásně, ale bohužel mně vadí dvě věci: všude převážně písek (nemusím, užil dost při rekonstrukci baráku) a na rozdíl od chorvatska, srbska, nedomluvím se s domácími a to osobně mně chybí.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2017 17:46
Ahoj, můžete doporučit dobrou hospůdku s dobrým halászlé po trase přes HU z Blavy po M86, Sarvár, Letenye?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2017 09:02
Vždy když se vracíme z Chorvatska tak se zastavujeme kousek za Nagyakanizsou směrem na Szombathely. Výborná kuchyně, výborná obsluha a dobré ceny. Halászlé jsem tam měl asi dvakrát a moc jsem si pochutnal. Odkaz [www.regicsarda.hu]
smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2017 13:25
Vlada
Józsi Básci Csarda - výborné jídlo 71 km od Slovinských hranic po sinici č. 86 před Sombatelhely směrem na Bratislavu
[hotel-szombathely.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2017 14:44
Restaurant Jozsi Basci před Szombathely jsem na základě recenzí navštívil cestou zpět HR v roce 2014. Recenze mluvily o kvalitní kuchyni a příjemném prostředí. Náš příjezd na úplně prázdné parkoviště ovšem už něco naznačoval. Restaurace s kvalitní kuchyní známá v okolí se většinou neobává o nedostatek hostů, tady to ovšem bylo jiné. My čtyři, číšník a někdo v kuchyni, jinak prázdno. Přesto jsme ochutnali, vývar kořeněný, že to děti nesnědli, druhý pokrm obdobný, spíše podprůměrný. Prostředí pěkné, ale to jest snad vše, za co si zaslouží pochvalu. Za mne určitě nedoporučuji a myslím si, že na 86 jsou určitě lepší podniky na zastavení.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2017 19:08
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Peter1 ... a co Ti ten TomTom způsobil
> ?
> smileys with beer

nedokázal rozlišit placenou silnici od dálnic jako to má garmin

_______________________________________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 06:04
My cestou späť ideme vždy na mekač v Siofoku, je to istota, že nám bude chutiť grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 09:29
Išiel niekto teraz trasu rajka-gyor-szekesfehervar až dolu po dialnici k hraniciam ?Ako to po ten ceste vyzera?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 14:05
zdravím vás, nemáte prosím info ako je to s matricou v madarsku na firemné auto???
zdá sa mi už sa to tu preberalo.....
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 19:03
Čo Ta konkrétne zaujíma?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 19:17
Jestli je auto na RČ nebo IČ na dálniční známku nemá vliv

pinin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdravím vás, nemáte prosím info ako je to s
> matricou v madarsku na firemné auto???
> zdá sa mi už sa to tu preberalo.....
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 19:19
Presne tak.Na firme máme auto,ktoré striedame 10 ludí matrica kúpena na eč auta.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 20:51
či je zvýšená sadzba matrice???
díky za info i ked som si až neskoro všimol že som napísal do nesprávneho vlákna....sorry, díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2017 21:47
Já mám auto firemní a žádnou zvýšenou částku jsem neplatil. Ani si upřímně nevybavuji jestli se mě na to ptali.

pinin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> či je zvýšená sadzba matrice???
> díky za info i ked som si až neskoro všimol že som
> napísal do nesprávneho vlákna....sorry, díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2017 09:38
Zvýšená částka za známku není za firemní auta, ale za osobáky kategorie N1 (stejně jako v Rakousku povinnost mít ekologickou plaketu)
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2017 11:59
Restaurace Jozsi Bacsi se opravdu zhoršila, před několika lety výborné, ale pak se prý změnil majitel a šlo to dolu vodou. Poslední léta se stavujeme v Gulya Csárda a to je úplně jiná liga. Zrovna včera jsme tam byli na oběd a parádně se nadlábli. Plné parkoviště aut z nejrůznějších zemí, ale místo se našlo a obsluha byla rychlá. Není to sice přímo na trase po 86-ce, ale velký rozdíl to není a stojí za to.

[www.gulyacsarda.hu]
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2017 12:07
Mimochodem, včera odpoledne u polodálnice M15 stálo auto maďarské dálniční společnosti, které podle registrační značky kontroluje kdo má zaplaceno.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2017 16:31
Prave to som mal na mysli...
Pokial je to na rozlisovani aut N1 alebo M1taj je to OK..., kamarat ktory cestuje som nou ma sluzobne auto ale M1...
Diky za odpoved..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2017 16:46
Služebák kategorie M1 (uvedeno v TP) je OK. Včetně případného vleku grátis... Samozřejmě do limitu 7 míst vč. řidiče (opět je rozhodující číslo v TP a nikoli aktuálně osazené sedačky).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 187
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.