Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2020 16:58
V sobotu cestou zpět jsem jel přes starý Goričan a ani neskenovali pasy a nálepku mi podal jen do okna, tak jsem ji dal do přihrádky a jel jsem. Pro jistotu ale přes Budapešť
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 09. 2020 09:29
Tak nepoužitá nálepka bude ještě cennější mezi sběrateli ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 09. 2020 18:18
Nejaké problémy českého autobusu pri návrate z HR cez HU.
Odkaz
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 12:48
Aby toho nebylo málo,tak po Maďarsku nám zavírají i Slovensko. Tož na velký výběr již nebude.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 13:18
Ahoj jsme nyní v Podgoře a v sobotu se budeme vracet, proto jsem se obrátil na konuláty HR,HU a SK. Svůj dotaz jsem směřoval na návrat do ČR, tady jsou odpovědi:
Dobrý den,
co se týká českých občanů a rezidentů vracejících se z Chorvatska, máme informace, že je situace v Chorvatsku a ČR pro české občany beze změn (platnost do 20.9.20 - aktuální informace: MZV ČR - semafor, MZ ČR).
Dovolujeme si Vás upozornit, že se Vás bude týkat změna na maďarské a slovenské straně (v platnosti od 18.9.2020), viz: www.mzv.cz/budapest a www.mzv.cz/bratislava. Tyto úřady jsou kompetentní k podání vysvětlení pro svá teritoria.
S pozdravem a přáním příjemného pobytu
Simona Hejsková
Consular Section
Embassy of the Czech Republic in Zagreb

Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky
Radnička cesta 47/VI, 10000 ZAGREB

Tel.: +385 1 6177 246
Fax.: +385 1 6177 239
e-mail: consulate.zagreb@mzv.cz



Dobrý den,
podmínky tranzitu jsou zatím beze změny.
S pozdravem
Barbora Bogyóová, konzulární referentka
Velvyslanectví České republiky
Konzulární oddělení
H-1061 Budapest, Rózsa u. 61
tel.:+36 1 462 50 14, +36 1 462 50 26
E-mail: consulate_budapest@mzv.cz

Dobrý den,

v tuto chvíli nemáme informace o žádných změnách týkajících se tranzitu přes Slovensko při návratu do České republiky z rizikových zemí (vč. Chorvatska), platí tedy, že tranzit je možný. Tranzitem se míní průjezd logickou cestou ne delší než 8 hodin, zastavovat lze pouze na čerpacích stanicích. Čekáme nicméně ještě na opatření hlavního hygienika, které by mělo během zítřka více konkretizovat nová opatření. Doporučujeme sledovat naše internetové stránky a též slovenské stránky [korona.gov.sk], kde jsou zveřejňována všechna opatření týkající se COVID-19.

S pozdravem,

Hana Jelínková
Velvyslanectví České republiky
Konzulární oddělení
Hviezdoslavovo nám. č. 8
P.O. BOX 208
810 00 Bratislava 1

tel.:+421 2 59203303
fax: +421 2 59203346
e-mail: Consulate_Bratislava@mzv.cz
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 13:23
Ještě k - tvsat a popřípadě i jiní. Je třeba rozlišovat uzavření hranic a tranzit. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 13:48
Doufám, že nás "pozůstalé" v pohodovém Chorvatsku pustí domů bez problémů. Kdo trasou přes HU, tak ať si jede. Nám bude stačit bezproblémový průjezd SLO a A.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 15:05
Zachovejte paniku grinning smiley

Ve čtvrtek jedu do HR smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 17:26
Ale máš nervy, co? Myslím, aby ti to vyšlo podle připraveného scénáře.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 17:46
Ani ne,
v principu mě pouze ten ANO diletantismus (opět prodrbaný měsíc) "motivoval" ukončit spolupráci a vypadnout...
Vlastně ze zvyku jsem i ve špatném vláknu...
Omlouvám se
smileys with beer
Letos po mnoho letech místo přes HU pojedu AT, SLO...
... jedu na Krk, tak letos ryze pragmaticky si alespoň užiju SLO dálnice... a přes Rupu na Krk.

kabinet302, ty se musíš vracet? Nebude lepší si naopak prodloužit dovču?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 20:17
Máme to až do 26.9. takže si ještě budeme užívat, co to půjde. A zatím to jde.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2020 20:36
zdravim , v nedeli jsem jel pres HU na Gorican , kolem pulnoci od Bratislavi , ani si nas nevsimli jen mavli rukou , absolutni nezajem , a to same na dalsich hranicich , jel jsem do Cerne Hory , cesta bez aut :-):-):-) a tady fantazie klid teplo tak ma vy padat dovolena:-):-):-):-):-):-)
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 09. 2020 07:30
Slavkov - máš recht, kdyby mi tady pobyt v sobotu nekončil tak jedu taky. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 08:54
Ahojky,nevíte jak se jezdí aktuálně přes Hu,stale přes koridor na Budapest se samolepku "only for transit" nebo nastaly nějaké změny?

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 10:13
Ahoj, Keďže bývam v Košiciach, do HU to máme na skok. Od 15.11.2020 sme boli v HU 3x. Vždy naše cesty mierili do Budapešti. Na hraniciach po nás ani z jednej strany ( SK + HU ) neštekol ani pes. Áno policajti tam stoja ako maďarskí tak aj slovenskí. No s totálnym ignoranstvom na všetky autá. Jazdíme bez testov. Pre istotu som sondoval vo svojom okolí či aj iný známi majú podobné skúsenosti, tak mi len potvrdili to čo som už hore popisoval. Čo sa deje na iných hraničných priechodoch neviem no známi išli na vianočné sviatky do Zadaru teraz 18.12.2020 o 15:00 hod a po príchode nám volali, že došli v poriadku a bez problémov. Na Goričane maďari sa len opýtali kde idú a chorváti klasika kývanie ručičkami z okienka na postup ďalej. Ak ti to pomohlo som rád.
Stano
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 12:21
Super dík.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 14:08
Zajímavá informace.
Ale budeš to mít "blbé" Kopero, brát to "přes Košice".thumbs up smileythumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 15:01
To jjak fungují celníci jsem se dozvědě a přes Goričan jezdím ,tak za mě.....info.zajímavé.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 15:07
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajímavá informace.
> Ale budeš to mít "blbé" Kopero, brát to "přes
> Košice".thumbs up smileythumbs up smiley

Třeba ne ,neznáš tu písničku z vojny ,,tri dni ma naháňali šaleno vyhodňáry " no a když tě někdo naháňá tak jedeš určitě rychlejc thumbs up smiley thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 16:51
No vypadá to v současnosti zajímavě.
Ale nejspíš stále platí toto: "Maďarsko od 1. září 2020 uzavřelo své hranice. Kontroly na hranicích zůstanou do 1. 2. 2021. Platí zákaz vstupu všech cizinců na území"
To, že to na jednom přechodu "u Košic" nějak flákají, neznamená, že to "šidí" i jinde. Ale kdo ví, je "henta demokrácia"....
A ještě ke Goričanu. Tak to nějak s tou letošní jízdou nemá souvislost a když, tak jen trochu. Vzpomeňte si, jak se tady před několika lety "nadávalo" na celníky na Goričanu. No a co když bude ve službě ona pověstná neoblomná celnice?
A ne že bych nepřál cestovatelům hladkou cestu kamkoliv.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 17:14
Jenom jedna technická...
... tranzit (bacha, bylo / je? tam psáno do další země EU) je stále přes HU možný
... tranzit přes SVK (i po 19.12. je také nadále možný - 8 hodin)
Navíc do HU lze i s papírem, že jsi v předešlých šesti měsících prodělal covid atd. Plus je mnoho vyjímek (obchod, služby...) Vše je stále elegantně řešitelné.

Kolega byl minulý týden za našim kamarádem u Balatonu... Nikdo si ho nikde nevšímal, ani na hranicích, ani u Balatonu (s českou RZ) smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2020 17:57
Nejspíš máš pravdu.
Chce to jen se prokousat všemi výjimkami a nařízeními a pak nezbývá než v pohodě vyrazit a být optimistou.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 12. 2020 07:28
Já jsem si taky nedávno vybavil PCR test, když jsem jel z ČR do SR, protože je povinný (nebyl to tranzit) a na hranici mě nikdo nekontroloval. Co se z toho dá vyvozovat? Nic. Předpisy platí a nedá se spoléhat na to, že to budou policisté na hranici nebo ve vnitrozemí flákat.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 12. 2020 10:29
.[www.mzv.cz]
... do Maďarska je od 01.09.2020 vstup zakázán ... vyjímky jsou viz. výše v odkazu ...
... tranzit přes Maďarsko je však povolen za uvedených podmínek ...
Tranzit zůstává zachován. Cizinec v tranzitu (i Čech) přes Maďarsko musí mít platné doklady pro vstup do schengenského prostoru (Čech platný OP nebo pas), prokázat, že se jedná o tranzit přes Maďarsko do cílové země a musí být možný průjezd ostatními zeměmi na trase. Při vstupu do Maďarska může být provedena zdravotní kontrola a v případě příznaků nákazy nebude cestující na maďarské území vpuštěn. Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla (viz mapa na stránkách maďarské policie) a v určené časové intervaly.

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 02. 2021 08:30
Prosím znalce cesty po M86. Někde po trase má být odpočivka s WC a dětským hřištěm. Poradíte na kterém je to kilometru? Na mapě jsem našel dvě odpočivky tedy dvě potenciální možnosti, ale nevybádám, která to je.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 02. 2021 08:55
no pokial si dobre pamatam, tak odpocivadlo s wc a detskym ihriskom je az v szombatujhely. Ak to tak nie je tak ma opravte
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 02. 2021 09:20
Gigi3 je to asi 10 km za Csornou je to vidět na mapách po zvětšení. Jestli chceš foto pošli mejl na SZ!
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 02. 2021 14:40
Přesně jak píše Karel z HK, akorát bych od toho hřiště moc neočekával. Každopádně pro menší zastávku s dětmi to je na této trase asi ku prospěchu věci. WC jsou většinou v použitelném stavu, alespoň minulý rok tomu tak bylo, co jsme zde stavěli.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 02. 2021 09:45
ano cca 10 km pod csorna sa budovalo v smere dolú ale dá sa asi v pol ceste je odbočka na Hegyfalu a tam je čs OMV a s velkým parkoviskom a čisté wc "prakticky je na starej ceste"
...ale áno detské ihrisko by som tam asi nehľadal
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2021 15:38
Kolega projel minulý týden trasu od Bratislavy přes Maďarsko po M86 přes Szombathely a Lenti do Starého Goričanu. Na hranicích tam i zpět žádné upozornění, žádné nálepky, žádné dotazy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.