Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
Objížďka Macelje
25. 06. 2011 09:42
Jak psal v tématu "Kdo už jste se letos ..........." autor Jirkau,objížděl na doporučení Macelj přes Rogatec.Táto objížďka je jen asi o 20 km delší než přes onen Macelj a silnice se mi zdá vcelku obstojná (celou jsem ji procházel na fotomapě geopedia.si).Potom z Rogatce se dá jet buď slovinskou či chorvatskou silnicí-vedou téměř souběžně.Jel tuto trasu kromě Jirkau ještě někdo ? Podělte se o zkušenosti.Odbočka na tuto objížďku je asi 7 km před Maceljem a podstatné ale bude se k ní dostat,neboť kolony bývají již mnohem dřív.My právě jedeme v nejblbější termín 1.7. večer tudíž se máme na co těšit a potahování po kouscích stále dokopce s karavanem je k jebnutí.Díky.
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 09:55
nevím nevím jestli budeš moct jet z Rogatce po slovinské straně, tam tě pak bude čekat přechod do Chorvatska a ten bude určitě jen pro místní. Já jsem jel přes Rogatec 2x směrem z Chorvatska do Slovinska neboť jsme byli policií odkloněni z klasické trasy a vždy vedla kolona aut až do Rogatce. A vždy když byl na chorvatské straně směr Macelj nátřesk, tak byl nátřesk na několik hodin i na Rogatci.
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 12:34
Hraniční přechod Rogatec je pouze pro Slovince a Chorvaty, je potřeba popojet kousek dál, cca 6km, na mezinárodní hraniční přechod Dobovec pri Rogatcu a pak se napojit na chorvatskou dálnici v Durmanec. Ta objížďka je pouze o 20 km delší, zabere cca 30 minut navíc, takže když tam dneska ráno před hranicema poskakovali cca 2,5hod. máte při jízdě přes Dobovec úsporu 2 hodiny a to se vyplatí yawning smiley
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 12:44
aha, tak to byl Dobovec a tudíž je možná jen cesta z Rogatce po slovinském území.
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 12:49
Přes červenec a srpen se otevírá pro mezinárodní provoz i přechod Cvetlin (to je cestou tam z Ptuje po silnici 690 přes Videm a oba Leskovce), silnice poměrně dost klikatá, ale, než čekat hodiny někde kolem Podlehniku, tak může poměrně dost času ušetřit. My jsme tudy jeli poslední týden v září 2009, ale už nás přes čáru tudy nepustili, že od prvního je to jen pro Chorvaty a Slovince, ať přijedeme zase v červenci. Takže jsme se na zámek Trakošćan nepodívali.
Loni jsme pořád doufali, že se konečně ta kolona rozjede, tak jsme se od Ptuje na Macelj cukali "jen" hodinu a čtvrt (jak dlouho to trvalo těm, co stáli ve obou pruzích na dálnici, netroufám si hádat), jenže, než jsem celkem kvalifikovaně odhadl, že to bude podobné i na mýtnici za Macljem, stáli jsme za Podlehnikem, kde lze naposledy efektivně odbočit na Spodnje Gruškovje a Zgornji Leskovec (dál už bychom se z každé odbočky vlastně vraceli).
Někde tu na fóru už dříve byl odkaz na policejní stránky, kde je to sezónní zprovoznění tohoto přechodu uvedené.

EDIT: psal jsem to zpaměti a pomotal lokace. Opraveno



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (01. 07. 2011 14:31).
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 13:16
Slovinské hraniční přechody: Slovinské přechody
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 14:10
No vida, tam už u těch malých přechodů mají poznámku 2, to je
Citaci

Dovoljen prehod za državljane Evropske unije, Evropskega gospodarskega prostora in Švicarske konfederacije ter za državljane Republike Hrvaške na podlagi listin za prehajanje državne meje.
Dovolen přechod občanům EU, evropského hospodářského prostoru a Švýcarské konfederace i občanům HR na základě cestovních dokladů.
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 15:26
Tý dvojky sem si nevšiml, to znamená, že můžeme i přes Rogatec.
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 15:40

Dnes by objíždění bylo vhodné,v tuto dobu tak už taková gužva nebývá
Asi před hodinou stála kolona i na slo.straně



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alesim (25. 06. 2011 15:44).
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 15:42
Koukal jsem na kamery na Slovinské straně a tam to ani těsně před hranicí nestojí, takže to nebude taková hrůza
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 15:47
nutno ošem podoknouti, že nějaká objížďka Macejlu, mimo pá večer, so a ne, je celkem blbost.... smiling smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 17:29
Ideální je poslouchat už při vjezdu do Slovinska některou stanici s dopravním rozhlasem, ono je jim tyhle věci docela dobře rozumět.
Jinak na této stránce je anglická předpověď, pokud někomu slovinština nejede (ale dá se to přepnout).
Ta předpověď bývá dost přesná.
V posledním sloupci bývá uvedený i začátek prázdnin zejména v Rakousku a Německu - v tyto dny se provoz může ucpat doslova kdekoli, ale hraniční přechody schengenského prostoru, to je teprve lahůdka....
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 22:49
Takže přátelé si myslíte, že odpoledne v sobotu 2.7. bude Macelj ucpaný?
Neděláte mi vúbec radost, to abych začal také vymýšlet objezdovou trasu...
Prosím o názor.
Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 23:45
Exit 228 Spielfeld
Sentilj
Maribor
Dvorjane
Ptuj
Ormoz
Slo/HR
Varazdin



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ribik (25. 06. 2011 23:46).
avatar Re: Objížďka Macelje
25. 06. 2011 23:53
Citaci
leiter1 napsal(a):
...myslíte, že odpoledne v sobotu 2.7. bude Macelj ucpaný?
Možné to je, přece jen, i když se uvádí začátek prázdnin v některých spolkových zemích Rakouska až od 3.7., určitě mnozí vyrazí už v sobotu, ale ti jezdí během dopoledne. Odpoledne už bývá ve směru na jih volněji.
Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 13:51
Koukám na kamery Macjl a je tam oboustranná permanentní fronta :-/ a tom jsem si bláhově myslel, že když se budu vracet v sezoně až v neděli, že to bude na pohodu.
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 13:55
Já koukal na kamery včera odpoledne 16h-18h(Macejl) a bylo bez front, dopoledna zácpa v obou směrech
Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 13:55
Tak na to koukám jako puk. Co si matně pamatuju, tak vloni to tam takhle nevypadalo....
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 15:51
Dejte sem odkaz na ty kamery na Macejlu.
Děkuji
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 15:53
Anonymní uživatel
Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 17:54
Já jel oblíbenou trasu Mureck, Lenart, Ptuj a zavrč. Dál na Hraščicu Podjel Varaždin a bylo hotovo. Dálnice HR 46 a 171 Kuna. Slovenija nic.
Zpět bude to samé.
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 18:59
Koukám na mapu. Je to tam samá vesnice. Není to "zdržení"? A "podjezd" Varaždínu je značen, nebo jedeš podle mapy a první odbočka za Sračincem doprava a pak "pořád rovně" až na dálnici.?
Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 19:13
[www.dars.si]
webky ve Slovinsku,4 na silnici z Ptuje na Macelj.
Anonymní uživatel
Re: Objížďka Macelje
26. 06. 2011 21:49
Vše je perfektně značeno. I z Murecku až na Varaždin.
Anonymní uživatel
Re: Objížďka Macelje
28. 06. 2011 23:45
Netvrdím, že moje trasa je ideál ale rozhodně je nejlepší z těch co tady jsou navrhovány. Nechci se hádat ani pouze dohadovat. Ale nevím jak ribik může napsat trasu přes Ormož. Koukni synku třeba jenom do mapy a naplánuj si cestu z Ptuje do Majerje. Cesta z Ptuje do Ormože stojí za .....nic. Celnice na mostě atd. Znám to tam moc dobře. Spravil už někdo cestu kolem nádraží? Určitě je to tak jak to bylo před padesáti lety.
Já za Ptují ve Spuhlje uhnu na Zavrč a mám ušetřeno pěkných pár km a času.
A takových hloupostí je zde spousta. Jenom těch vláken co tady je kvůli tomuto jedinému problému. Úplně na nic.
Letos jsem to jel v noci a potkával jsem dost aut v protisměru s SPZ CZ nebo Slovenska. Takže to asi funguje. Kolem Ptuje kroužil nějaký Béda s nějakým SÚV . Kdyby se mne chytil nemusel bloudit. Ale jak to měl vědet že to tam znám ? Problém.
V Ptuji se jezdit točit a odbočovat na Ormošku cestu je blbost. A když jsem již ve Ptuji proč mám jezdit na Macelj. Kvůli tomu abych tady pak nadával jak tam je přeplněno? Z Varaždinu je to na Lučko nějakých 90 km. Tak o co jde. Platím 46 kn a hotovo. Dalších 172 na Šestanovac a až bude hotov sjezd z Vrgorace budu jezdit tudy.
Hlavně vše slučte do jednoho vlákna a bude klid.
avatar Re: Objížďka Macelje
29. 06. 2011 07:19
Šatavo - pomalu jsi mě přesvědčil. Ještě to musím nastudovat v Ptuji....a jedu (v srpnu). A chci se zeptat: Provoz kolem Zagrebu je "plynulý"?
avatar Re: Objížďka Macelje
29. 06. 2011 07:55
V Ptuji jeď podle směrovek na silnici číslo 2 směr Ormož. Značené to mají lépe, než jsme na to u nás zvyklí.
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 09:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:45).
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 14:36
Omlouvám se, už je to opravené - psal jsem to zpaměti a pomotal jsem názvy míst (přes Zavrč a Dubravu Križovljansku jsme sice také jednou jeli, ale jindy).
Měly tam být Sp.Leskovec a Zg.Leskovec.
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 17:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:45).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.