Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chladiaci box

Autor milos 
Re: Chladiaci box
10. 04. 2009 19:34
To atnarfus:Ten liek nesmie zamrznut a je to horsie ako keby tam bola teplota 10St preto nesmie ist medzi ladove vrecka
Re: Chladiaci box
10. 04. 2009 20:28
Tak to už snad ho jedině nacpat do výdechu v palubní desce a celou cestu nevypínat motor a klimu.
Z manuální klimatizace leze vzduch o teplotě několik stupňů nad nulou. U automatické je to složitější.

Jestli máš chlazenou schránku před spolujezdcem, tak to strč těsně k díře, kterou proudí vzduch do schránky.

Věřím ale tomu, že když dáš do ledničky vychlazené potraviny, přidáš ten lék a lednička bude v klimatizovaném autě, tak tu teplotu udrží.
Re: Chladiaci box
10. 04. 2009 20:43
Diky za info a pomoc...
Re: Chladiaci box
10. 04. 2009 21:16
Mám taky tu polovodičovou chladničku s ventilátorkem, protože vypijeme hodně mléka a tak ho vozím přímo z mlékárny. Jenže v létě je v autě klidně 45°C, mléko nesmí jít s teplotou nad 8°C. Takže ho vždycky v létě vozím v té chladničce, je tam přece jen o něco chladněji než v kufru nebo přímo v kabině. Mám to domů asi 20 - 25 min., takže se ta teplota jakš-takš udrží. Samozřejmě nečekám, že by mi chladnička udržela dlouhodobě přes den 8°C, když je v autě 40 ...

Pozor na základní věc - opravdu stávající zásuvky nemumí dlouhodobě přenést velký proud. Zkuste si někdy sáhnout po 20 min. běžící chladničky po vyndání její zástrčky na středový kolík (nespalte se!!!). Vzhledem k malé ploše kontaktu a proudu kolem 5A se může opravdu slušně ohřát. Dát chladničku do kufru (nemá okna, je tam chladněji) je sice dobrý nápad, ale u auta, které nemá v kufru zásuvku, je třeba použít prodlužovačku a ta se mi před rokem při cestě do HR nádherně roztavila, byl jsem rád, že jsem nezačal hořet (ležela na zadním sedadle pod taškou). Takže nechat běžet chladničku v autě bez dozoru delší dobu bych nedoporučoval. Teoreticky lze ustřihnout zástrčku, dát silnější přívodní kabely k ledničce a na jejich konce silné "kleště" (jako na startovacích kabelech), aby byl zajištěn dobrý kontakt, a napojit přímoi na baterku. Ale kudy protáhnout od baterie kabel? U soudobých vozidel asi nemožné.


Takže chladnička ano, ale má to samozřejmě svá omezení.

Pavel.
Re: Chladiaci box
11. 04. 2009 09:11
Levné prodlužováky jsou pro ledničku nepoužitelné. Taky mi jeden uhořel. V zástrčce je za kolíkem pružinka z 0,3mm drátu a ta při průchodu 5A svítí skoro do červena. Chvilku za zapnutí jsem začal v autě čuchat pálící se plast. Než jsem našel zdroj zápachu, tak už se ze zástrčky kouřilo. Zástrčku jsem následně ustřihnul a koupil pořádnou, u které se vodič připojuje přímo na kolík a proud nejde skrz pružinu.
Stejně ale teď už dávám ledničku jedině do kufru a zapínám jí tam přímo do vestavné zásuvky bez prodlužováku. V kombíku je teplota v kufru tak nějak stejná jako ve zbytku auta.
Prodlužovák mám jenom na DVD přehrávač.
Re: Chladiaci box
11. 04. 2009 12:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:34).
Re: Chladiaci box
11. 04. 2009 18:39
Ono je to asi diskutabilní, zda originál (nebo dokoupenou) zástrčku s pojistkou (a tedy i pružinkou). Ta pojistka tam má smysl, kdyby odešlo něco v chladničce. Je levnější vyměnit pojistku v zástrčce, než vyměňovat vypálenou palubní zásuvku (nehledě na to, že se mnohdy ani nedají sehnat). Na druhou stranu zasuvka je napájena (patrně spolu s něčím dalším) rovněž přes palubní pojistku stejně jako např. světla nebo blinkry. Jen je čím dál složitější se dopátrat, přes jakou pojistku, protože poslední schéma elektrického zapojení v autě jsem viděl u Škoda Favorit.

Pavel
Re: Chladiaci box
11. 04. 2009 20:43
No, já mám jenom box s chladícíma vložkama. Na cestu do něj dávám jen pár základních potravin na první dny a občerstvení na cestu. A jak tu už někdo psal co jde zmrznout tak nechám a používám na chlazení. Většinou první do boxu lezu já, obyčejně okolo druhé ráno pro první energi drink a vše je krásně zamrzlé. Ráno pak rodinka na snídani a dopoledne kdy čekáme na trajekt tak vyndávám pití a ještě hodně velkej led tam plave. Takže já jsem spokojen. K moři pak používáme jak vložku a nebo necháme zmrznout přez noc 2 ltr. čisté vody a pak se stejně použije protože máme malé děti,
Radek
Re: Chladiaci box
11. 04. 2009 21:11
Zásuvka v autě samozřejmě jištěná je. Většinou je to pojistka společná třeba s vnitřním osvětlením a dalšíma prkotinama co fungují i při vypnutém zapalování. Je to ale u každého auta jinak.
Pojistka ale ukončí jenom zkrat. Většinou je tam 20A. Když někde bude prodřený kabel, nebo špatný spoj, tak klidně auto vyhoří a pojistka bude v klidu. 20A x 12V = 240W. To už je nějakého tepla.

Já mám ledničku s origoš zástrčkou, která se nehřeje, tak jsem se v ní nevrtal. Ani netuším, jestli tam je pojistka, nebo ne.
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 13:15
Ja mám zlú skúsenosť so zástrčkou, mám OPEL ASTRA H a zástrčka mi stále vyskakuje zo zásuvky v aute, teda musím ju prilepiť páskou aby chladnička bola stále pod napätím. Nie je vôbec vyriešená aretácia. Má niekto nejaký zlepšovák?Ďakujem za pomoc
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 14:51
No to bys musel predelat jak zasuvku tak zastrcku a koupit oboji v jinem provedeni se zamkem....

Je fakt ze tak nektery asi blbe drzej mne to taky vapadavalo kor jizdou.... tak sem koupil jinou zasuvku a jinou zastrcku( tu mam v provebni s vypinacen a LED-kou) je to sice bez zamku ale drzi to v sobe dobre. nechtel jsem tam davat uplne jinou kvuli jinem spotrebicum.... jestli chces poslu fota.
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 18:14
Vdaka Ttom. Ak mozes posli nejake foto ci sukromnu spravu na moj email. Ja akurat by som mohol vymenit zastrcku?Zasuvka je sucast auta, takze nechcem do toho velmi zasahovat.
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 18:52
V zásuvce jsou vzadu dva pružné plíšky. Když zamáčkneš zapalovač, tak se právě do nich zajistí v zamáčknuté poloze.
Kvalitní zástrčky mají na konci nákružek, který se zamáčkne mezi ty plíšky a drží to perfektně. Levné zástrčky to nemaji, tak vypadávaji.
Případně jsou ty plíšky rozehnuté a stačí je víc napružit a pak to drží dobře. Nestrkej tam ale nic kovového a jestli používáš i zapalovač, tak to ovlivní jeho funkci.

tahle nemá nic
[www.autodily-tomes.cz]

tahle má osazení na konci
[www.vysilackymilin.cz]

a tahle to je třetí možnost, ta má kolem sebe kuželovitý kroužek, který slouží jako pojistka
[www.a-elektro.cz]
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 21:16
Diky Atnarfus za technicke info.
Re: Chladiaci box
12. 04. 2009 21:52
tak zastrcku mam takovouhle:

a zasuvku jsem pridelaval navic a tu mam takovouhle:

Re: Chladiaci box
13. 04. 2009 07:06
Zásuvku do kufru jsem taky dodělával a mám něco podobného jako ty. V těch co prodávaji pro dodatečnou montáž, ty pružné plíšky zásadně nejsou. A navíc je tam většinou zoufale udělaný středový kontakt. Já jsem ho raději vytrhnul a na soustruhu udělal mosazný s pořádnou maticí na kabelové oko.
Zajištění zástrčky řeším tak, že jsem si pod jeden šroubek zásuvky přitáhnul plechový háček a pokaždé na zástrčku zaklesnu gumičku a zaháknu jí za háček. Dá se ale samostatně koupit i ta kůželová pojistka.

Včera jsem ze zvědavosti rozdělal zástrčku u své ledničky. Není tam pojistka a proud nejde přes pojistku. Drát je připájený přímo na středový kontakt.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (13. 04. 2009 07:08).
Re: Chladiaci box
13. 04. 2009 09:09
Vdaka vsetkym za cenne info ku autochladnickam
Re: Chladiaci box
13. 04. 2009 12:05
Suhlas s Pavlom aj Petrom K:

Ulohou vacsiny 12V boxov nie je chladit, ale udrzat teplotu. K tomu co Pavol a Peter K napisali sa uz vlastne neda nic podstatne dodat.

Moja skusenost: Aj ja kombinujem 12V box s vlozkami a vychladenymi potavinami / napojmi. Box pakujem (ako posledny) tesne pred odjazdom - vlozky z mrazaku a potraviny priamo z chladnicky (potraviny nemrazim). Ani pri vonkajsej teplote okolo 40 st.C som s tym nemal probelm. V aute zapnuta klima, roletu v kufri nezatahujem, ventilator chladnicky nezakryvam.
Re: Chladiaci box
13. 04. 2009 13:21
Ani jsem netušil, jak se tohle téma rozjdete po tom co jsem ho vyhrábnul z minulosti:-))))
avatar Re: Chladiaci box
13. 04. 2009 19:52
Já používám papírovovou krabici od monitoru( né LCD), kterou jsem vystlal 5cm polystyrenem. Je to zhruba 60cmx60cmx60cm - vnitřek, na spodek mezi potraviny dám dvě 0,5 lit. PETky od coca coly plněné vodou a pořádně zamražené, na střed jednu a vrch doplním PETkama tak aby byla krabice plná. Takto převážíme potraviny už asi 5let, předtím jsem měl ledničku ale jelikož ochlazuje o pár stupňů oproti okolí, tak teplota v ní je dost vysoká nato aby se potraviny uchovaly ve zdravém stavu. S bednou vycpanou polystyrenem jsem zatím tyto problémy neměl, ani při delší cestě. Led v PET lahvích nám vždy vydrží až na Makarskou!thumbs up
Re: Chladiaci box
14. 04. 2009 17:10
Ahoj příznivci autolednic. Mám už mnohaleté zkušenosti a tak se o ně chci podělit. Moje třetí lednice je CAMPINGAZ a myslím, že na poměr výkon / cena je to dobrá volba. Hlavně má bezkomutátorový motorek tak se nemůže stát jako u "krásné" lednice z OBI která byla na 12V, 24V a 220V aby fungovala pár dní a pak došly uhlíky a uvnitř vše uvařila. Mám ji ve sříbrné igelitce a kolem lednice ještě 2 cm izolační desky. V kemu ji napájím z upraveného počítačového zdroje který dává skoro 15V a tak je pivo jako křen. V kempu pozor na obyčejná trafa při poklesech napětí v síti dá trafo 10 až 11V a u lednic s ochranou proti vybití dojde k vypnutí. Největší slabinu ale vidím taky v zásuvce přes ten chromovaný středový hrot když teče 5A tak to pěkně topí. Viděl jsem zástrčku která měla místo hrotu kroužek jako zapalovač ale nikde ji nemůžu sehnat tak asi udělám spojení přes konektory a bude pokoj. A ty zástrčky s pojistkou a vypínačem raději nééééééé koukněte se doma v klidu která pojistka chrání zásuvku auta a když praskne což se stane jednou za 100 let tak ji vyměňte.
Re: Chladiaci box
14. 04. 2009 18:14
Kdo by měl zájem o motorek a nějaké drobné ND do těchto chladících autoboxů na 12 voltů. Mám jich několik ze zrušené výroby.
Písněte soukr.
avatar Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 12:31
...ještě dnes, v sobotu 25.04.09 ...mají v Lídlu chladící boxy o obsahu 29,5 litru, cena za kus...1.290,- Kč...
výborná izolace, ventilátor ve víku, jak s kabelem na 230 volt ( 220 V ) tak s kabelem ( přes 2 metry ) na 12 V do auta...máme ho 2 roky, naprostá spokojenost, bezchybný, v autě bezproblémový ( nesmí se samosebou zakrýt víko s ventilací )...výborný v hotelu...apartmánu jako pohotová chladnička ( vyzkoušeno v Rabacu v Girandelle kde na pokojích chladničky nejsou ) nachlazený box ...možno vzít k vodě ...atd...smiling smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (25. 04. 2009 13:56).
Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 16:22
Bessy v kterym Lidlu pracujes?grinning smiley
avatar Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 17:24
Ttome...ráno jsem šel pro kukuřičné lupínky Linea ( to víš...dieta )...a zahlédl jsem výrobek...který můžu bez uzardění doporučit...a když jsem si vzpoměl, že zde bylo povídání o chladících boxech...mobil byl po ruce a dílo bylo dokonáno... i o tom je Forum...smiling smiley
Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 19:45
To Bessy: Kde dostať transformátor z 220V na 12V aby sa dala používať chladnička aj na hoteli či APP?
avatar Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 20:20
Bobila1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Bessy: Kde dostať transformátor z 220V na 12V
> aby sa dala používať chladnička aj na hoteli či
> APP?


Bobila1....to je součást té chladničky.Buď ji zapojíš na 220V nebo 12V v autě.
avatar Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 20:29
...Bobila1...jak píše...Vojta...kabely a trafo jsou příslušenství v bočních přihrádkách chladícího boxu...buď vytáhneš kabel a píchneš do 220 V na hotelu...nebo z druhé přihrádky kabel s koncovkou do zapalovače na 12 V...nebo do jiné příslušné zásuvky v autě... a chladíš...absolutně bez starosti...thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (25. 04. 2009 20:34).
Re: Chladiaci box
25. 04. 2009 20:37
A kdo napáječ do 230V nemáte, tak doporučuju starý počítačový zdroj. 12V větve jsou dost silné na to, aby to utáhlo ledničku.
Re: Chladiaci box
26. 04. 2009 16:00
Pozor na ten počítačový zdroj aby bylo 12V tak musí být řádně zatížená větev 5V. Lednice co mají ochranu proti vybití autobaterie vypnou při poklesu na cca 11,8 V a tak je potřeba zatížit větev 5V ale to musí být alespoň halogena 6V 55W jinak to bude zlobit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.