Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PEPRAVA SYROVEHO MASA

Autor MAXATINA 
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 11:34
Racetiger - 100% souhlas. Mám kupu známých v Německu a přál bych některým vidět, co všecko jsou schopný vozit s sebou na dovču. Jasně, každý si občas vyjde do restaurace, ale já jsem vyzkoušel jednou bez domácí stravy a nikdy více. Teď s sebou dvě lednice, jednu na 12 V kde se všechno chladí - ta se za jízdy otvírá a druhá plná mraženého jídla proložená zmrazenými pytlíky. Přes to hodím deku aby slunce nemělo moc šanci. A v AP je vždycky lednice s mrazákemsmileys with beer.
Koukám na moře, cpu se guláškem a domácími knedlíky, k tomu Primátor a vaření zabralo 10 min. Za to si v restauraci nestihnu ani objednat!!!thumbs up smiley
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 11:44
... MirekXY ... to je dost že ses ozval ... chlape ... smiling smiley
a tímto odcházím na vlákno ... jak konzervovat potraviny na dovolenou ... forum OSTATNÍ ...
Bože, já nekontroluju 14 dní ( na Jadran ) naloženou Mystery ... dnes to musím zkontrolovat ... jestli se nekazí ... smileys with beer
...myslím že tady toto vlákno ... finito ... jak říká postak smileys with beer
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 17:58
Hm zaujímavé názory nech sa na mňa nikto nehnevá, ale po týchto príspevkoch sa potom nečudujme že nás chorváti volajú paštekári, igelitári a podobne. Tlačiť sa na pláži paštékami, gulášom, lepeňákmi a pod. Ako na dovolenku chodím oddychovať a už vo sne by ma ani nenapadlo si niečo nebodaj variť, vláčiť so sebou tony potravín, áno možno ale len v niektorých vínimočných prípadoch. Ja si už zo zviku neberiem žiadne potraviny, len na cestu a to preto, že som zistil, že tam nenakúpim o moc drahšie ako u nás, dokonca v niektorých prípadoch aj lacnejšie. Kupujem si väčšinou len veci na raňajky. Počas dňa sa krmim v bufetoch na pláži a večer idem na slušnú večeru do reštiky. Reštaurácie sú aj lacnejšie aj drahšie, tak nech mi nikto nehovorí, že si to nemôže dovoliť. Ak má niekto na dvojtýždňovú dovolenku tak si snáď môže na 2 týždne ozaj oddýchnuť a uvolniť sa. To je môj názor, a nie len môj ale hlavne našich hostiteľov, lebo tí si o vykladaní vecí z auta, ktoré je plné potravín nemyslia nič pekné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (13. 06. 2011 18:02).
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 19:17
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hm zaujímavé názory nech sa na mňa nikto nehnevá,
> ale po týchto príspevkoch sa potom nečudujme že
> nás chorváti volajú paštekári, igelitári a
> podobne. Tlačiť sa na pláži paštékami, gulášom,
> lepeňákmi a pod. Ako na dovolenku chodím
> oddychovať a už vo sne by ma ani nenapadlo si
> niečo nebodaj variť, vláčiť so sebou tony
> potravín, áno možno ale len v niektorých
> vínimočných prípadoch. Ja si už zo zviku neberiem
> žiadne potraviny, len na cestu a to preto, že som
> zistil, že tam nenakúpim o moc drahšie ako u nás,
> dokonca v niektorých prípadoch aj lacnejšie.
> Kupujem si väčšinou len veci na raňajky. Počas dňa
> sa krmim v bufetoch na pláži a večer idem na
> slušnú večeru do reštiky. Reštaurácie sú aj
> lacnejšie aj drahšie, tak nech mi nikto nehovorí,
> že si to nemôže dovoliť. Ak má niekto na
> dvojtýždňovú dovolenku tak si snáď môže na 2
> týždne ozaj oddýchnuť a uvolniť sa. To je môj
> názor, a nie len môj ale hlavne našich hostiteľov,
> lebo tí si o vykladaní vecí z auta, ktoré je plné
> potravín nemyslia nič pekné.


Nojo ty máš plat v eurách tak si to mužeš dovolit.
Tom
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 19:22
Je mě zcela úplně jedno co si o mě domácí myslí a zda to vypadá pěkně. Zaplatím jim co chtějí a je to. Je to jen obchod. Když někdo jede na 14dní, tak třeba potom prostě NEMÁ na to aby se stravoval v restauracích. Chápeš? To by musel jet na týden a potom by vypadal u domácích hezky....Ale respektuju názor - ačkoliv s ním nesouhlasím.
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 19:24
2rik2 myslím, že si každý koupí minimálně apt a nestravuje se na pláži. Zůstanmě u diskuze, tak jak je psaná a nedělejme tu demagogické gegy. Možná by se chorvati měli zamyslet nad svým neochotným přístupem. Dostat vodu s citronem, který neumyjí a ve vodě je písek je k na.... Po reklamaci jsem si nedal již nic co se nedá otevřít na místě u stolu. Já v jejich chování k hostům v silné míře cítím přístup číšníků za doby Restaurací a jídelen.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (14. 06. 2011 06:29).
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 19:57
Veľakrát ani neide o peniaze. Poznám rodiny s deckami čo nechcú jesť nič v reštike, Tak čo snimi urobíš? Uvaríš im obed na aký sú zvyknutí.Keď si zoberiem napr. seba, ja velmi rád varím a je to vždy super zábava keď si môžem uvariť pre celú partiu. Ja nevydržím celý deň na slnku. Ráno nakúpím, potom sa okúpem, dám si niečo do hlavy a pripravým jedlo na obed. Naše ženičky to vedia velmi oceniť keď na dovolenke sa nemusia starať o jedlo. Samozrejme že si vyskúšame aj miestne reštaurácie, ale uznajme, že ich ponuka väčšinou je prispôsobená turistom. Ku všetkému hranolky a kečup (mám husiu kožu ) max nejaká pizza, za tri dni to je prejedené a potom čo? Nemusel by som zo sebou vláčiť nič, mohol by som si dovoliť každý deň sa stravovať v reštaurácii, ale napriek tomu nosíme niektoré veci a ano aj mäso. Niekedy je ovela jednoduchšie si niečo pripraviť, než sa trepať do reštaurácie. A to, že čo si myslia o nás miestní ma vôbec nezaujíma. Môžu byť radi, že tam vôbec chodíme. Chodíme tam už dosť dlho a niakých pracháčov tam velmi nevidieť, keď nepočítam drahé mariny. Myslím si, že naše "paštikárské" správanie je v súlade s podmienkami čo sú tam vytvorené pre turizmus.
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 20:32
ja si beriem len bežné dochucovadlá ako koreniny olej, ocot, nebudme tam kupovať celú flašku keď ju neminiem, maso nie, lebo sa mi stým nechce babrať ako namraziť to pobaliť to atď, keď viem že tam to kúpim za rovnako. zeleninu a ovocie tiež nenosím lebo lebo rozdiel medzo tesco rajčinou a rajčinou čo aspon na trhu na ňu svietilo slnko je neporovnaťelný, a aj tak naj je zo záhradky smiling smiley
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 22:58
Ten kdo tvrdí,že ceny v Chorvatsku jsou stejné jako u nás,jezdí někde kde to neznám.To mám výhodu,že na rozdíl od cestovatelu autobusy nejsem odkázaný na jeden krámek někde v kempu.To je potom levnější all inclusive.Měli bychom respektovat,že každý má jiný žívotní styl.Jezdím do privátu a kempu.Privat vychází levněji.Když vidím lidi v hotelu KOMODOR*/**,tak mě otřepe.U Viktorky vyprodaný každý rok někdy v prosinci.Jezdí tam někteří již desátý rok.Když se jim tam líbí,tak jim to nebudu hanit.Byl jsem tam v bungalovu a bylo to super.
P.S.Nemám rád rajskou,co s tim uděláme?
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 23:59
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hm zaujímavé názory nech sa na mňa nikto nehnevá,
> ale po týchto príspevkoch sa potom nečudujme že
> nás chorváti volajú paštekári, igelitári a
> podobne. Tlačiť sa na pláži paštékami, gulášom,
> lepeňákmi a pod. Ako na dovolenku chodím
> oddychovať a už vo sne by ma ani nenapadlo si
> niečo nebodaj variť, vláčiť so sebou tony
> potravín, áno možno ale len v niektorých
> vínimočných prípadoch. Ja si už zo zviku neberiem
> žiadne potraviny, len na cestu a to preto, že som
> zistil, že tam nenakúpim o moc drahšie ako u nás,
> dokonca v niektorých prípadoch aj lacnejšie.
> Kupujem si väčšinou len veci na raňajky. Počas dňa
> sa krmim v bufetoch na pláži a večer idem na
> slušnú večeru do reštiky. Reštaurácie sú aj
> lacnejšie aj drahšie, tak nech mi nikto nehovorí,
> že si to nemôže dovoliť. Ak má niekto na
> dvojtýždňovú dovolenku tak si snáď môže na 2
> týždne ozaj oddýchnuť a uvolniť sa. To je môj
> názor, a nie len môj ale hlavne našich hostiteľov,
> lebo tí si o vykladaní vecí z auta, ktoré je plné
> potravín nemyslia nič pekné.

Je samozrejmé,že sú ľudia,ktorí na reštiky nemajú.Ak by sa mala priemerná rodina,ako môj brat s dvoma 14-ročnými chalanmi stravovať cez deň v bufetoch a večer v reštike,asi by to bola pre nich drahá dovolenka a nepotrebovali by apartmán,stačila by izba(y).Každý robí,ako mu to vyhovuje.Niekto chodí do reštiky a nemá problém s apartmánom za 40€ a 400m od pláže.Ja idem s vnúčatami a veziem si všetko mäso predpripravené a v pohároch,alebo zamrazené v chladničke,do reštiky si zájdeme na rybu,alebo tie potvory z mora,ale apartmán musí byť v prvej rade na dopľutie od pláže,lebo som lenivý, cena ma nezaújma a idem tento rok 3x.Kufor mám veľký a čo tam vojde,nemusím kupovať,stačí mi dobrý pekár.
A čo si myslí hostiteľ o vykladaní vecí z auta je tak dôležité, ako to,čo si ja môžem myslieť o app4 za 100€ na deň,keď doma platím za 3+1 mesačne včetne kúrenia a klimy 190€,nikoho nezaújma,čo si ja môžem myslieť o 300HRK za 15 min skútra,25HRK za požičanie lehátka...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (14. 06. 2011 00:10).
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
14. 06. 2011 01:18
Ona ta skutečnost bude někde uprostřed. Nocméně nevěřím moc tomu, že by dovolenkáři v Chorvatsku byli tak moc chudí, aby si tam nemohli nakoupit potraviny nebo zajít občas do restaurace. Ono se stačí podívat do restaurací v našich hypermarketech. Věčně narvané bužírujícím folkem - soudě podle jejich tloušťky, oblečení a celkového vzezření, tedy dle odhadu těch chudších občanů.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
14. 06. 2011 07:25
Onical musím stebou súhlasiť čo sa týka apartmánu v prvej rade. Ešte som nebol ďalej od mora ako 25 metrov. Mám bežné auto a ideme traja dospelí. Berem 15 koňový motor a nafukovací čln. Ten cestuje síce na streche, ale aj kufor je plný. Potraviny bereme čo sa zmestí do autochladničky. Na spodok mäsko a navrch niečo na raňajky. Keďže som priestorovo obmedzený všetky ostatné veci ako voda, pivo, zelenina, ale aj víno kupujeme na mieste. Každý rok kupujeme domácí olivový olej aj na doma. Bereme potraviny na ktoré sme zvyknutí a z mäsa si urobíme naše oblúbené jedlá. Dovolenka je o všeobecnej pohode, treba jesť a robiť to čo človekovi urobý radosť.
Ešte k tej preprave mäsa. Ako píšem vyššie mám autochladničku, ale nezapínam ju. Autochladnička má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti vďaka pene medzi stenami. Keď sa neotvára a neni na slnku mäso vnej vydrží určite 24 hodín.
To Mihal306: Chorváti majú perfektné vínne octy. Skús, predávajú aj malé flaše 2 dl.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
14. 06. 2011 11:17
Tak ako vravím, nechcel som sa tým nikoho dotknúť, raňajky si kupujem v obchode, myslím tým veľký supermarket, čiže ceny podobné tým naším a najem sa na izbe alebo apartmáne, na pláž si zoberiem len nejakú vodu a ovocie niečo rýchle keď som hladný si na pláži dám nejaký ten burek, cenovo to tiež nie je niečo drahé : No a k tej večeri, narážal som na to, že kebyže si ju uvarím vyšla by ma možno len o 10 prec. lacnejšie ako keď idem do reštiky, a to ju nemusím variť a umývať riad :-) ale to zrejme záleží aj na tom kto sa ako stravuje, každý názor rešpektujem no nemyslím si že extra ušetrím na tom či sa stravujem na večeru v reštike alebo si ju uvarím. Dokonca aj ked sa mi nexce ísť do reštiky tak si kúpim za 60 hrk pečené koleno, alebo za 40 hrk, celé grilované kura ktoré robia prefektne kúsok od aprt. kde bývam a zjem ho s chlebom na terase. To koleno v pohode stačí pre dvoch ludí a to nezjem málo, ked dám k tomu chleba a uhorky víjde ma táto skvelá a hlavne rýchla večera na 10 € to je 5 na osobu je to snáď veľa ?
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
14. 06. 2011 11:33
ozzie, mne tie vinné octy nejak nešmakujú ale díky za tipsmiling smiley
2rik2 asi záleží aj od letoviska v Makarskej priemerna večera pre jedného stala 20eur len hlavný chod a minerálka.
a kam chodíš ty do reštiky keď je len o 10 percent drahšia ako cena potravín na to potrebná?
zase ale hotové koleno za 10e je v pohode dúfam že taký výpek budem mať aj ja niekde poblýž, lebo koleno ja móžem smiling smiley
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
14. 06. 2011 13:11
tak to som dosť prekvapený, že sú tam tak vysoké ceny na Makarskej som bol velmi dávno asi tak pred 10-timi rokmi, ja chodím poväčšine na ostrov Pag, a v oblasti kde bývam je na jednom mieste asi 10 reštaurácií nakope takže cenami sa snažia jedna druhej konkurovať. Napr. taký mix grill for 2. presons tam stál pred dvoma rokmi 85 hrk. a to je obrovský tanier s piatimi alebo šiestimi druhmy grilovaného mäsa pre dve osoby, že naješ sa jak kráľ z toho a tiež to nie je drahé.. Som rád, že sú tu tiež fanúšikovia pečených a grilovaných bravčových kolien rovnako ako ja :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (14. 06. 2011 13:21).
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 18:56
Zdravim vas mirekxi.To jsem se zasmal a hned si vzpomněl na Škopka ze slunce seno jak tahal bednu lahvaču a utiral masne ruce do pupku u moře.At se zasměji dalši tak ja mam taky dvě lednice.Nějake mražene masičko z domova,krček,plecko.kotletku a nějake kuřeci.Nějake salamy trvanlive,syry-tavene a celou cihlu.Par konzerv moc ne!-paštička,vepřove.Nějake polevky.Misto toho mraženeho sem kdysi zavařoval tet už ne nebo tak jenom dvě nebo tři sklenky.Jednou sem mněl 16 sklenek zavařeneho jidla.Dale pak nějake piti koly,kofoly mineralky a zbytek pak kupuji tam.40 piv,myslivca,becherovku.slivovicu a fernet na mistě pak nějake pivo a rakiju dokoupim.Na ty dva tydny mam zkoro všecko svoje od masa až po sladkosti.Většinou vařim sam manželku nechavam odpočivat když už ma hentu dovolenu.pro někoho je to prace navic pro mně ale pohoda klidek a jidla piti do zabiti.Co se těch cen tyče tak v zadaru je kaufland,lidl,konzum ,ale mym cenam se to zdaleka nevyrovna navic už na mistě nic neschanim až na par maličkosti.Na druhou stranu stranu dost toho rozdam.Tak 15 piv určitě nějaky ten salam a syr ohnivou vodu vypijem společně.Sladosti spořadaji mistni a naše děti,ale i ja toho spořadam dost a jak se pije tak se papa a potom kaka.Asi to vypada že se tam jenom žere,ale neni to až tak.Škoda že tam nemužu byt cele dva měsice.Atet něco k dopravě když je to v dopravě.Jezdil sem přez slovensko,madarsko na goričan i přez rakousko a slovinsko a každa trasa ma nějake + a - ale hlavně dojet v pořadku.Tak naschle v chorvatsku.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 20:10
Ahoj fšem....

snad za tento dotaz v tomto vláknu nebudu moc pranýřován, zdálo se mi nejbližší k tomu co bych se rád dotázal a zakládat nové vlákno mi přislo zbytečné....

Takže :

1. Jak to letos vidíte s kontrolami na čáře ( hlavně Slovinsko - Chorvatsko ) s ohledem na dovážené potraviny a hlavně pivní zásoby? Posledních 5 let jsem jezdily přes Madarsko ( výše uvedená čára přes přechod Mursko Središče) a pro letošek poprvé přes Rakousko a přechod Macelj ( Slovinsko - Chorvatsko ), a na Madarské trase nás nikdy nekonrolovali tak, že by prohledávali zavazadlové prostotry a hledali....
Nevezeme žádné zásadní zásoby, jedeme s třemi malými dětmi a jejich potraviny které milují!!!!

Má někdo pro nás nějaké info? Budu rád pokud dostanu od Vás - ostatních uživatelů po uších,že nenám s takovými dotazy opruzovat a že se nemusím obávat, ale je to poro mě jediný otazník před letošní cestou? Tedy jedniný ne....

2. Přes Macelj opravdu musíme očekávat zdržení i v noci z pátku na sobotu přesněji z 15.na 16.7.2011? Koukal jsem na onu tabulku, kde je jasně k této noci řečeno že provoz budu vysoký, ale když na tomto přechodu budu v noci někdy kolem 2 hodiny ranní... ?

Mám někdo zkušenost?

Díky za radu.

Holdovi



Upraveno 3krát. Naposledy upravil holdovi (19. 06. 2011 20:15).
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 20:27
200 cigariet alebo 20 dútníkov alebo 250g tabaku, 1 l tvrdého alkoholu, 2 l vína alebo iného podobného alkoholického nápoja, 50 ml parfému. Toto opatrenie sa nevzťahuje na osoby mladšie 17 rokov.
Potraviny vzhľadom na dĺžku pobytu... to je nemerateľná hodnota pri vstupe takže...
Ale ešte nikoho som nepočul žeby mu chorváti niečo vraveli za pivo..
to mi príde ako to isté ako to že by si mal byť schopný preukázať dostatok financií na osobu a deň 50 eur ak máš ubytko , 100 eur ak nemáš. 80percent ludi toľko nemá.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 20:39
Ve dve rano...leda tak dve auta na čare...i když v plne sezone...nic hledat nebudou...zvlašt když uvidej tolik krasnejch deti...Chorvate si na detech potrpi...tady mesta davaji rodičum za treti dite hrozny prachy...nektere obce až 40.000 kun...o čtvrtem neb patem diteti nemluve...to už prijiždi pan prezident nebo predsedkyne vlady s velkou slavou za kmotra...Chorvatsko porad laka mlade rodiny s detmy k mori...podle toho by se meli chovat již na čare...a ne prudit...policajti a celnici maji stroze narizeno porad se usmivat...pak dej vedet, jestli jsem mel pravdu...jestli ne, tak podame stižnost Ministerstvu turistiky..
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 20:43
je deti nemám tak keby chceli prudiť tak im poviem že sa chystáme u jadranu dieta splodiť či to zabere grinning smiley
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 20:57
Díky za odpovědi, a to jak mihalovi36 tak i Jirkovi z RI...

Ještě jsem si vygoogloval tento odkaz na webovou kameru na hraničním přechodu Macelj ( Slovinsko - Chorvatsko ) a juknu na tuto webku ( ulaz u HR iz SLO ) někde kolem té 2 hodiny ranní v pátky 1. a 8.7.2011 a uvidím jak moc to budu hrotit a kajsi objíždět....

Díky

Holdovi
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 21:22
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 200 cigariet alebo 20 dútníkov alebo 250g tabaku,
> 1 l tvrdého alkoholu, 2 l vína alebo iného
> podobného alkoholického nápoja, 50 ml parfému.
> Toto opatrenie sa nevzťahuje na osoby mladšie 17
> rokov.
> Potraviny vzhľadom na dĺžku pobytu... to je
> nemerateľná hodnota pri vstupe takže...
> Ale ešte nikoho som nepočul žeby mu chorváti niečo
> vraveli za pivo..
> to mi príde ako to isté ako to že by si mal byť
> schopný preukázať dostatok financií na osobu a deň
> 50 eur ak máš ubytko , 100 eur ak nemáš. 80percent
> ludi toľko nemá.


podivej se sem muzes vezt az 10kg na osobu platilo to uz vloni [www.chorvatsko.cz]
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 21:45
Celkom presne tu:[www.carina.hr]
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 21:49
inak stále sa mi motá v hlave číslo 10l piva alebo vína na osobu.. len neviem kde som ju pochytil smiling smiley ale ako dovoz do HR to isto nieje,to bude asi skor v rámci únie...
10kg potravín , keď pojde autobus tak už sa može zobrať aj ta kalachová polka svine grinning smiley
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
19. 06. 2011 21:53
Jel jsem přes Macelj 15. června. Razítko do jednoho pasu z našich dvou. My průjezd s Picassem bez problémů. Všechny Golfy a Passaty odstavené, kontrola VIn a kontrola i zavazadel a jejich obsahu. Slovinci samozřejmě kontrolovai dálniční známky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.