Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Denní svícení - diody

Autor MíraF 
Denní svícení - diody
25. 05. 2011 18:19
Většinou se musí ve dne svítit tlumenýmy světly ve dne v Evropě . Jak se staví státy - A - AL - SLO - HR - MNO - SRB - BIH - k používání přídavných diodovích světel ? Uznávají je ? - nebo se musí svítit někde tlumené světly děkuji MF [ciselnik.artega.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MíraF (25. 05. 2011 19:37).
Re: Denní svícení - diody
25. 05. 2011 18:23
MíraF napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Většinou se musí ve dne svítit tlumenýmy světly ve
> dne v Evropě . Jak se staví státy - A - AL -
> SLO - HR - MNO - SRB - BIH - k používání
> přídavných diodovích světel ? Uznávají je ? -
> nebo se musí svítit někde tlumenémi světly děkuji
> MF
Co se týče Rakouska, tak pokud vím, povinné svícení bylo dávno zrušeno. A v Chorvatsku se svítí jen v době zimního času.
Při průjezdu Slovinskem radši zapnu normální tlumená světla, než se pak s někým arogantním dohadovat.
avatar Re: Denní svícení - diody
25. 05. 2011 19:40
Mam na aute doinstalovane homologovane ( byl jsem snima na STK ) led svetla a nikdy zadnej problem pri kontrole v A, SLO nebo Hr nebyl, svetla maj homologaci vyrazenou na krycim skle. Na tu homologaci si dej pozor at ji tam mas vyrazenou - tu kontrolujou.
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 11:49
Globik, si si istý že v chorvátsku sa v letnom čase nesvieti cez deň ? pretože mi tam pred troma rokmi chcel policajt napariť pokutu 400 kuna za to, že som nesvietil
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 13:00
Před 3 lety byl podle mě ještě v právu. Od té doby se to změnilo.
v2x
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 13:04
Nejlepší je takové zbytečnosti na auto vůbec nedávat. Pak nejsou ani žádný starosti. Jsou to vyhozený prachy.
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 13:23
Třeba zrovna u xenonu je to dobrá investice. Zbytečně nemusíš svítit drahými výbojkami, když to není nutné.
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 13:58
Zančková výbojka Osram, Philips se dá sehnat za 800 Kč. Výměna vyjde na 1600, protože se mění obě. Když už mi nebude vadit různý světelný tok je to stále jen 800, nebo dokonce seženu starou za cca půl, nevím nekupoval jsem je. Tak proč domršit auto nějakým kýčem. To ať si tam dávají tuneři tuzingáři. Když to tam v origu fabriky nedávají, nebudu přece auto bastlit. Stačí mi když vidím ty dodělávky rádoby BMW a Audi. Fábie se svítícima kroužkama ve světlech, nebo nějaký japonec s diodama jako Audi, to je něco pro oko.
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 17:57
Racetiger, tak nějak tě nechápu. Lepší auto jak BMW neznáš(holt jsi ještě nevyzkoušel ameriku) světla dodělávaná jsou kýč atd. Uvědom si že spousta lidí tady je za ten dodělávanej a homologovanej kýč vděčná. Jistě výměna výbojky je otázkou 800kč ale když se ti to stane na dálnici a ještě potmě a světlomet k vůli výměně musí z auta ven, no myslím že zrovna u těch xenonů je dení led svícení dobrá věc. Navíc už i automobilky jako nadstandardní výbavu dávají právě led světla. Mám je i já na svých autech a životnost xenonových výbojek se mi prodloužila o 3 roky na obou autech. Taky se mi někdy nelíbí dodělávky led pásků na světlometech po vzoru Audi např. u Octávie ale je to každýho věc, záleží jen na soudnosti majitele auta.
Zrovna když jsi zmínil ty Fábie, náhodou i mě se na Fábkách líbí světla typu BMW s kroužky.

Ještě jedna věc, proč po vzoru Audi mají led pásky od výroby i WW?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (24. 06. 2011 18:09).
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 18:19
Tak americké auta jsme měli v rodině. Hlavně SUV a naposledy jsem proháněl Commandera. Je tam MB motor, ale američani prostě neumí interiéry a vůbec mi uvnitř nesedí. Jinak u té Fábie bych pochopil pásek ala Audi VW. Je to jejich jeden koncern, takbych to prostě bral, že koncernová auta Audi, VW, Škoda, Seat prostě pásky mají. Jinak s BMW jsem chtěl jen trochu popíchnou jako to s Mercedesářema navzájem děláme. Jejich ML je ale povedený auto. JInak X6 je fakt bomba, kteroá mi sedla nevídaně, ale ty 4 místa mi vadí. Nesveze se pak ani babička či někdo další, když jsme 4 členná rodina. Máme ještě BMW 1 a to mi dost s... nemá ani dojezdové kolo, jak je vše malé a výbavu pěkně ojebali. Je tam navi a jinak h....
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 18:55
Chlapi, jak dlouho vám asi vydrží xenony? Mám na Seat Altea Xl xenony 4 roky najeto 70 000 km, od koupě automaticky nastavené i na denní svícení a zatím fungují, denně jsou v provozu cca 2 hodiny. Tak by mě zajímalo, kdy mám asi plčítat, že mi nějaký odejde.
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 19:20
Mě xenony vydržely cca 1,5 roku než jsem začal používat denní svícení led světly. Hodně záleží jak často se světla rozsvěcují, já je rozsvěcoval cca 5x až 8x denně a proto odcházely výbojky tak rychle. Jestli je máš 4 roky tak bych se už asi ohlížel po náhradních kusech :-)

Američani mají holt svůj styl, někomu sedne a někomu ne. Mě třeba nesedí Octávka v interiéru, němci jsou na mě moc strozí :-)
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 19:37
Můj skromný názor je, že ty domontovávané i homologované diody jsou naprdlačky.

Příklad: Octávka dvojka, šedá barva, světla pro denní svícení dole v mlhovkách, horizont, šero..... auto je vidět na poslední chvíli.

Druhej příklad soudruzi v deutschlandu sice chtěji v rámci eu šetřit, ale co je mi platná krásná audina, wv, nebo nová astra zepředu s ledkama, když jeli to auto tmavší, prší a člověk to auto dojede zezadu, není vidět.

Kde jsou ty předpisy ze starých testů v autoškole, jak vysoko, daleko od sebe, daleko od krajní osy vozidla apod. má být to, či ono osvětlení....

Trošku to začíná být na palici s tou eu....
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 19:53
pro kamila : auto mám v provozu od března 2009, nyní 155 tisíc km a stále jsou tam původní výbojky (volvo v70), na passatu jsem měnil výbojky při 190 tisících, takže bych byl zatím v pohodě a užíval si v klidu autíčka. a rozsvěcuju určitě min. 10x denně. ALE, jedu za chvíli do brely a přiznávám, že mám jednu náhradní sebou v kufru, i když mám zkušenost, že když prdla jedna tak ta druhá ji následovala velmi brzy.
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 20:58
Kamil, většinou to poznáš, že jde výbojka do háje - jakmile bude svítit do růžova, tak je s ní brzo ámen.

Taky jsem si říkal, že bych jednu výbojku v autě mohl vozit, ale minulý týden jsem vyměňoval H7 v dálkových (Phillips se zvýšeným světelným tokem - divil jsem se, že to fakt jde poznat a není to jen marketing) a musel jsem rozdělat "půl" auta abych vůbec vytáhl světlomet...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (24. 06. 2011 22:12).
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 21:30
Moc děkuji za odpovědi thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (24. 06. 2011 21:31).
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 23:15
No a já se zeptám přímo k tématu,v Hrv LED světla uznávaj?
Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 23:18
couddy napsal:
ale co je mi platná krásná audina, wv, nebo nová astra zepředu s ledkama, když jeli to auto tmavší, prší a člověk to auto dojede zezadu, není vidět.

Denní světla, jak už říká název, se mohou používat pouze ve dne a za nesnížené viditelnosti, tehdy nejsou potřebné rozsvícené zadní obrysové světla.
Za snížené viditelnosti (déšť, sněžení, mlha . . . .) ti vyhláška přikazuje použít světla tlumená, dálková a mlhová, takže vzadu obrysová svítí, bohužel spousta řidičů už na toto zapomíná a jezdí i tehdy na denní, však je den nééé ?
avatar Re: Denní svícení - diody
24. 06. 2011 23:44
Citaci
Krepi napsal(a):
No a já se zeptám přímo k tématu, v Hrv LED světla uznávaj?
Nevadí jim, i když se už zase v létě přes den svítit nemusí.
Jen v zimním období a za snížené viditelnosti je svícení obrysovkami a hlavními světly povinné i přes den, takže LEDková jsou tam vlastně zbytečná.
Re: Denní svícení - diody
25. 06. 2011 00:03
Ano to je jasné,snížená viditelnost,rozsvítit klasická světla,ale nerad bych doplatil na policajty,kteří mi v Makedonii tvrdili,že se u nich musí sví´tit i vzadu a to nemohli vědět,že nesvítí,když mi zastavovali,prostě chtěli úplatek,minulý rok to spravilo 20Éček,ale netlačit mě čas,tak ybch jim udělal pořádný průser za úplatkářství.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 240
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.