Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2011

Autor Vlada 
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 05. 2011 15:36
no hold, časy spolujazdca s mapou už pominuli smiling smiley aj blúdenie malo niečo do seba grinning smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 05. 2011 21:02
Nerekl bych, me se taky v 06/2010 snazil Garmin s aktualnimi mapami nahnat DO Mariboru. Ignoroval jsem ho. Navigace je dobry sluha, ale spatny pan.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 05. 2011 22:04
Každá navigace vás povede vždy jinamo než si přejete ať máte mapy staré nebo nové.Toť zákon schválnosti.100 lidí se chce dostat z bodu A do bodu B.Jak tá navigace má vyhovět podvědomně každému,když každý z té stovky chce jet svou cestou ?Jediná možnost je si vytvořit svou trasu předem (třeba na PC) a tu přetáhnout do navigace a pak je to pohoda.Tohle ale zvládá jen "paní" NAVIGACE a chce si za to zaplatit.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 05. 2011 22:11
i IGA je to lahké, stači po naplanovaní trasy kliknuť na vynechanie trasy spolatenej v slovinsku a je to...
Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 05. 2011 22:32
čert17:nemám zájem, ani o ,,paní"NAVIGACI,jezdím podle kvalitní papírové mapy a po dálnicích nejezdím a přesto vždy v pohodě dojedu.Je to můj názor a nikomu, ho nevnucuji.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil radek (23. 05. 2011 10:29).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 06:48
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no hold, časy spolujazdca s mapou už pominuli smiling smiley
> aj blúdenie malo niečo do seba grinning smiley

A to se mýlíš, mladý příteli ... yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 08:38
radek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> čert17:nemám zájem, ani o ,,paní"NAVIGACI,jezdím
> podle kvalitní papírové mapy a po dálnicích
> nejezdím a přesto vždy v pohodě dojedu.Je to můj
> názor a nikomu, ho nevnucuji.


Radku, já sice po dálnicích jezdím, nicméně nehodlám být otrokem elektronických hejblat. Fascinují mne lidé, kteří po Doksech jezdí se zaplou navigací, zřejmě jseoun tom duševně tak, že si nepamatují cestu z domova do Penny marketu. Nu, ale jednou, zcela nepopiratelnou výhodou navigací je, že je další téma, o kterém se můžou v hospodě chlapi hádat, kdo že má lepší. Škoda, je tolik krásnějších témat k rozhovorům.
Souhlasí, Radku,s Tebou.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 11:06
Tomm: nechci se nijak dohadovat nebo do konce přít, já jezdím ze zaplou navi prakticky pořád i tam kam cestu znám,ale střídám hodně aut a tak navigaci používám pro přesnou rychlost kterou jedu, většina rychlomerů v autech proměřuje a tak mám z navi přesnější udaje.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 14:54
Ona Tomme,navigace neumí jen navigovat z A do B ale třeba i RDS-TMC,dopravní zprávy.V okolí Prahy báječná věč,proto i já jezdím každý den se zapnutou navi.Když víš,že je před tebou zácpa a ty ji včas objedeš,si v Praze po ránu,klidně i o 3/4 hod dřív.A to se počítá!
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 15:29
Sponik, Mára, jo, Vaši argumentaci beru a chápu a proti gustu žádnej dišputát. Jen- jsem starší pán ze starý školy a nějak mi nejde pod kůži to soustavný zotročování člověka elektronikou. To je celý. Hele, dnes mi před auto vletěl blbeček, mohlo mu bejt 16-17 z chodníku do vozovky, sluchátka na uších, nevnímal svět. MP3 či co to měl byl čert dlužnej..
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 16:01
No ,mě zase dneska v Praze na Skalce,důchodce.Plnil si bobříka odvahy u metra,kde má podchod-šel přes čtyřproudovku
.A vidíš,žádnou elektroniku neměl.Co naděláš.Ono i to ABS v autě,které mu asi zachránilo zdraví je z velké části elektronické.
Ber to jako povzdechnutí nad lidskou blbostí.Rozhodně nechci stavět mladé proti starým,sám jsem někde uprostřed(39 let)
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 16:03
bohužel at chceme nebo ne, elektronika nás ovládá
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 16:17
Nejde jen o to navigování a další co navigace dokáže,přesně jak píší zde kolegové. Jedna papírová mapa stojí dnes nemalý peníz a situace na cestách se mění několikrát do roka,je určitě levnější elektronická aktualizace map v navigaci,než kupování stále nových papírových.Navíc nemusím mít nikoho vedle sebe a nebo zastavovat a dívat se do papírové kam dál. Samozřejmostí je kontrola a nebo příprava trasy před vyjetím. Jsem také již v důchodovém věku a zvládám elektroniku v celku dobře. V opačném případě bych asi ani zde na tomto překrásném a užitečném fóru nebyl.

MirekŠi
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 16:59
tohle vláko se nazývá "dálnice Slovinsko"
kydalové, že ji nemají zapotřebí (a je to jejich volba, nic proti !) to tu zasírají běžně.....
ale vyrojili se lidé, kteří propadli kouzlu GPS (speciálně) přes dálnici a nastává problém .....
vypněte tu hříčku alespoň pokud pojede od Vídně nebo od Lince (hlavně za Grazem neodbočit blbě doprava na Salzburg)....
každej blb, co jede za nosem, a chce jet po dálnicích, se musí podle dálničních ukazatelů (samozřejmě i přes Slovinsko) trefit až do třeba do Sptitu....

místo gps si pusťte rádio nebo CD.....

nebo třeba videokameru (Bessy)yawning smiley(
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 20:22
Mohu pouze doporučit vkládat příspěvky tam, kam patří. V daném případě je to vlákno "NAVIGACE", které je pro tyto diskuze o GPS určeno.
v2x
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 22:44
Pokud jde o účtenku za dálniční známku, mám tyto informace - loňské. Na www.oeamtc.at loni bylo, že je účtenka nutná (podrobnost si nepamatuji). Byl jsem překvapen, když při nákupu známky v pobočce UAMK se žádná účtenka "nekonala" a musel jsem si o ni důrazně říct. Určitě se jedná o ochranu proti padělání. Jestli si dobře vzpomínám, tak se datum na účtence musel shodovat s označeným datem na známce!
v2x
Re: Dálnice Slovinsko 2011
23. 05. 2011 23:07
Ještě doplním odkaz [www.oeamtc.at]
K tomu překlad (překladčem)
SLOVINSKO
Nezměněné, je prodejní cena slovinské dálniční známky. Pro růžové charakteristiky je za stejnou cenu jako 2010.

Pozor : prodej datum se musí shodovat s datem perforace (nemusí být budoucí datum praštil o). Jedinou výjimkou jsou zde 7-denní nálepky. Ty mohou být vyvrtány do požadovaného data nákupu od. Protože to může přijít o slovinské úředníky na účet řídí, říká, že doklad o koupi ÖAMTC provádět vždy s sebou.
Více informací (např. zásuvky, a platnost dálniční známky): www.oeamtc.at / ZEMĚ INFO

CHARAKTERISTIKY V SOUSEDNÍ ZEMI V ROCE 2011
Vignettenart Ceny 2011
Roční dálniční známky
Platnost 1 December 2010 do 31 01. 2012
(Vozidla s celkovou hmotností
max. 3,5 t, i s přívěsem) 95 €
Měsíční kupón
platné od data vydání až ve stejný den v měsíci
(Vozidla s celkovou hmotností
max. 3,5 t, i s přívěsem)
30 €
7-denní dálniční známku
platné po dobu 7 dní od data perforované
(Vozidla s celkovou hmotností
max. 3,5 t, i s přívěsem)
15 €
Roční dálniční známky Motocykly
Platnost 1 December 2010 do 31 01. 2012
47,50 €
Pololetní viněta Motocykly
platné po dobu 6 měsíců ode dne vystavení
25 €
7-denní dálniční známku Motocykly
platné po dobu 7 dní od data perforované
7,50 €
Takže i letos účtenka nutná!!!
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 06:35
v2x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jde o účtenku za dálniční známku, mám tyto
> informace - loňské. Na www.oeamtc.at loni bylo, že
> je účtenka nutná (podrobnost si nepamatuji). Byl
> jsem překvapen, když při nákupu známky v pobočce
> UAMK se žádná účtenka "nekonala" a musel jsem si o
> ni důrazně říct. Určitě se jedná o ochranu proti
> padělání. Jestli si dobře vzpomínám, tak se datum
> na účtence musel shodovat s označeným datem na
> známce!


To si jako nemohu tu známku koupit dřív,než ji budu potřebovat,kuli datu na účtence? To je nějaká blbost ne?eye popping smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 08:13
samozřejmě je to blbost....
takhle vznikají fámy, když někdo věří otrockému strojnímu překladu....

Na stránkách DARSU píší toto (a ti to asi ví nejlépe):
[www.dars.si]

bod č. 1 v dotazech:
Účet k nákupu nálepky není povinnost uchovávat, ale doporučuje se to. Uložte nákupní faktury, a to zejména pro krátké období, samolepky (týdenní, měsíční a pololetní), protože bude DARS dotázáni, zda chcete získat náhradní nálepku (více informací k dispozici zde ) nebo odstranit starou dálniční známku kvůli zobrazení její platnosti. Účty budou také třeba k nárokům kvůli nedostatečné kvalitě z prodeje nebo Toll Uživatel centrum.
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 09:12
Vinjeta
Uporabniki avtocest lahko sedaj naročite vinjete tudi preko portala uporabnikov.

►Prodajna mesta
►Cestninski uporabniški center, Grič 54, 1000 Ljubljana / Tel.: 080 15 03 ali 01/5188-364
►Vinjetni sistem in ceste

VRSTA VINJETE CENA
Letna vinjeta za (dvosledna) motorna vozila do največje dovoljene mase 3.500 kg 95,00 EUR
Mesečna vinjeta za (dvosledna) motorna vozila do največje dovoljene mase 3.500 kg 30,00 EUR
Tedenska vinjeta za (dvosledna) motorna vozila do največje dovoljene mase 3.500 kg 15,00 EUR
Letna vinjeta za (enosledna) motorna vozila (motorna kolesa) 47,50 EUR
Polletna vinjeta za (enosledna) motorna vozila (motorna kolesa) 25,00 EUR
Tedenska vinjeta za (enosledna) motorna vozila (motorna kolesa) 7,50 EUR




Letna vinjeta za tekoče leto velja od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14 mesecev).
Polletna vinjeta velja šest mesecev od dneva njenega nakupa,oziroma do preteka zadnjega dneva v šestem mesecu, če v šestem mesecu takšnega dneva ni.
Mesečna vinjeta velja od trenutka nakupa vinjete do preteka dneva, ki ima isto številko en mesec po dnevu njenega nakupa, oziroma do preteka zadnjega dneva v mesecu, če v naslednjem mesecu takšnega dneva ni. Tedenska vinjeta velja sedem zaporednih koledarskih dni od vključno dneva, ki ga določi uporabnik ob nakupu vinjete.



Nikde jsem se ale nedočetl, že jsm povinen si schovávat účet. Ani na DARS.si. Pouze z diskuze zde. Jo a asi 4 jsem si kupoval známku Slovenije a nikdy jsem dotazován nebyl. 3 x 7 dní a jednou měsíční.
v2x
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 10:11
Je zajímavé, že tato banalita může vyvolat u někoho takové obtíže. Zkušenosti dalších přispěvatelů na začátku tohoto vlákna jasně ukazují, že se to kontroluje (je jedno, jestli oprávněně nebo z horlivosti). Většina z nás si se slovinskými ochránci zákona moc nepokecá. Proto si myslím, že účtenka nikoho nezabije a na klidu jen přidá. Já ji určitě budu mít. Rakušáci o tom určitě nepíšou z nudy.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 10:41
v2x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je zajímavé, že tato banalita může vyvolat u
> někoho takové obtíže. Zkušenosti dalších
> přispěvatelů na začátku tohoto vlákna jasně
> ukazují, že se to kontroluje (je jedno, jestli
> oprávněně nebo z horlivosti). Většina z nás si se
> slovinskými ochránci zákona moc nepokecá. Proto si
> myslím, že účtenka nikoho nezabije a na klidu jen
> přidá. Já ji určitě budu mít. Rakušáci o tom
> určitě nepíšou z nudy.
Už se tu o tom psalo: Koupím roční známku na služební auto a účtenku dám do vyúčtování služební cesty. Co bys navrhoval na následující cestu s tímto autem přes Slovinsko? Samozřejmě lze udělat fotokopii, ale je otázkou, zda jim bude stačit (ať už oprávněně nebo z horlivosti).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 11:23
---->Globík
dle v2x asi nezbývá zajít někde u nás do trafiky, říci známé ať na prázdnou účtenku napíše Slovinská dálniční známka, cena 30€, datum, razítko, podpis.....jistota je jistota, řekla jeptiška ...smileys with beer
ale zase je možné, že tě poliši budou držet ve vyšetřovací vazbě, dokud si přes konzulát neověří pravost účtenky.... to řekl jeden bratranec mé tety, která to slyšela od jedné paní u holiče..yawning smiley

-----
dokladem o koupi je plastový zbytek, který kupujícímu zůstane v ruce po odlepení viněty na sklo a kde jsou uvedeny patřičné údaje a kde odpovídá děrování s nalepenou známkou....ten je nutno dobře uschovat.....

Shranite ta kupon kot dokazilo o nakupe.
Keep this coupon as proof of purchase.
( Uschovejte tento kupon jako doklad o nákupu )



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (25. 05. 2011 07:23).
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 05. 2011 21:28
Zajímalo by mě, koho z Vás zastavili ve Slovinsku a kontrolovali účtenku k dálniční známce?
Česká, Slovenská, Rakouská i Slovinská dálniční známka je dvoudílná a přávě druhý díl který se nenalepuje
na sklo slouží pro případnou kontrolu. (na každé známce je to napsáno)

Protože pokud tomu tak není, mohl by po Vás chtít účtenku za fotoaparát, navigaci, DVD přehraváč, telefon a
vůbec vše co vezete s sebou.

Důležitý je dostat se ve zdraví tam a zpět a pěkně si užít dovolenou a ne se tady strašit účtenkama apod.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 08:00
Dostávame sa do ťažkej diskusie, pozorujem túto tému veľmi dlho a až doteraz som to vnímal odosobnene. Neverím, že by sme sa mali vracať do 90 rokov minulého tisícročia, kedy v Rusku muselo byť v aute, alebo kamione povolenie na všetko. Ak si dal guľatú pečiatku na napr. kus novinového papieru, tak to bolo pre policajta sväté písmo a mal si otvorené dvere skoro až do Kremlu. Tie časy dávno skončili a my sa vďaka bohu nachádzame predpokladám v civilizovanejšom regióne. Preto by som nehľadal riešenie vo vyrábaní dokladov na ceste cez SLO.
Nech sa spamätajú Slovinci, znížia cenu známky, nech nie su nenažraný a nemusia nikoho šikanovať. Ja som presvedčený, že je to banalita, každá známka má ochranné prvky, aby bola na mieste odkontrolovateľná jej pravosť. (viď kolkové známky, ktoré sa tiež falšujú, ale nikto nepýta ešte k okolkovanému dokladu účtenku) Myslím si, že ak má niekto originál diaľničnej známky a nie napodobeninu, nemusí mať obavy, aby ho niekto sekíroval za účtenku. Preto možno odporúčanie OAMTC mať pri sebe doklad, to je ale len odporúčanie. Potom by sa nemusela známka nalepovať a stačilo by to ako v Maďarsku.
Skôr predpokladám, že to môže mať súvis pri podozrivo vyzerajúcej diaľničnej známke počas kontroly. Jediný problém možno vidím v tom, ak niekto vymení sklo a má u seba len kontroný diel k diaľničnej známke.
Keby, alebo "kdy by" má ďalšie miióny alternatív, ktoré nie je potrebné ďalej rozvíjať.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (25. 05. 2011 08:04).
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 13:22
Děláte z toho zbytečný cirkus. Vidím to tak, že je třeba předložit druhý díl známky, a to v případě, že horlivý policista bude kontrolovat alespoň to základní proti šmelení a přelepování použitých známek některých vynálezců, kteří to nejsou schopni objet !
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 18:57
VAUUUU, vždyť se jede na dovolenou.
Známku měsíční jsem si kupoval taky, objížděl taky, letos koupím dvě 7-mi denní.
Hele co takle ušetřit třeba na Rakouské,a proč jezdit po té české zpomalovačce D-1čce, proč taky v Chorvatsku jezdit po dálnici. Když jedu dolů na Korčulu, vždyť mohu jezdit klidně po okreskách, kochat se krajinou. Pořád nechápu co se tady řeší.
Vím, že jsem taky řešil tento problém, ale dovolená je dovolená. Ta tisícovka za co si tady v čechách koupím známky třeba už dnes kdy vím termím odjezdu se snad už nemusí řešit.

Radek Bene
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 20:29
To je otázka názoru.winking smiley
v2x
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 21:31
Teoretiků se tady vyskytuje dostatek. Při nepatrné snaze se dá zjistit na dars.si v "otázky a odpovědi" něco opravdu k věci.
Píšou tam, že účtenka není povinná, ovšem doporučuje se.
Pro zdárný a klidný průběh dovolené ji budu mít. Nepřipadá mi to jako buzerace, není to problém.
Omlouvám se všem, které jsem pobouřil, ve snaze získat co nejvíc užitečných informací.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 05. 2011 21:39
uctenku mam pro jistotu vzdy schovanou ale zatim sem ji nikdy nepotreboval ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.