Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac Dingač

Autor fabia 
Pelješac Dingač
20. 06. 2005 16:10

Poraďte s cestou na Pelješac do Dingače. Jsem ze střední moravy a jezdím zásadně přes Maďarsko. Jde mi o úsek od Karlovace - dálnice nebo po staré , prosim podrobněji. A také o cestu po Pelješaci až do dingače , prý je to tam nějaké krkolomné. Já zatím jezdil "jenom" po Murter , jižněji zatím ne!! Děkuji. Dan.
Marek
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 16:19
To fabia:
Všiml jsem si, že jste na několika místech umístil dotazy stran ubytování a dopravy do vesničky Borak na Pelješaci. Možná se divíte, proč Vám nikdo neodpovídá a nedává užitečné tipy, ale asi je to tím, že na všechny Vaše otázky už bylo poměrně vyčerpávajícím způsobem odpovězeno - a to dokonce ve vláknech, na jejichž konci jsou Vaše prosby o rady. Občas to tady někdo napíše, já se tedy přidávám - stačí si dát trošku práce a číst příspěvky.
Ale abych nebyl takový škarohlíd - nechci Vám radit, ale rozhodně - zvláště v půlce prázdnin - bych doporučoval cestu po nové dálnici do Splitu, odtud do městečka Ploče, kde se lze nalodit na trajekt, směřující do Trpanje na Pelješaci. Z něj je to do Boraku snad dvcet minut-půl hodiny. Ceny trajektu, délku plavby a lodní řád si fakt najděte na tomto webu - je to velice snadné!
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 16:24
Byl jsem v Dingači je to 3 dny... Transverzála poloostrovem je nová pěkná hladká a není o nic krkolomnější než jakákoli jiná silnice, tj. málo míst na předjíždění a horizonty zatáčky. Nicméně provoz byl mírný a není to závodní dráha tak o co jde. Příjezd do Dingače je tunelem (myslím že z vesnice Potomje), tunel je v pohodě, pak následuje rozcestí a dvě rozbitý prašný cesty vlevo a vpravo. Ty projede jen osobák, cokoli většího se zastaví o první vracečku, ale krkolomný to není - asi jako když jedeš do nějaké zahr. kolonie nebo tak, jednička dvojka mezi vinicemi kroutíš plnej sem tam, ale nic krkolomnýho, když pojedeš jak krá... tak smeteš maximálně haldu odpadků nebo vjedeš do vinice, nemusíš se bát že sletíš do moře nebo tak... Vyhnout se větvím haldám zídkám atd... Když jede auto proti je to průser, ale nějak se dohodnete. Cesta k Pelješaci lze po pevnině do Stonu (cestou 2x hranice HR/BiH) nebo lodí do Trpanje, já to jel tak i tak a to záleží co preferuješ. Nemám vyhraněný názor co bylo lepší, zkus klidně jednu tak druhou tak. Cesta k moři byla popsána jinde už mnohokrát, nebudu se opakovat ale já jel po starý. Provoz nebyl (a to jsem jel v pátek, ale zase v červnu), silnice v pořádku hladká nerozbitá ale klikatá pomalá (no jak jsme zvyklí a jak tu bylo mnoho napsáno). Víc nevím co potřebuješ upřesnit.... grinning smiley
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 18:20

To Pavel:
Moc díky za informace a postřehy . Ty klasický silnice jsou asi všude v HR stejný , mě jde hlavně o ten úsek od toho tunelu. Na tom rozcestí jak píšeš mám jet doleva nebo doprava, prosím tě? Zvládne to FABIA v pohodě? Rychlost samozřejmě přizpůsobim terenu. Najdu ten můj apartman mezi těmi vinicemi a podobně, jmenuje se Goranka. Trajekt neberu , je moc drahej. Jak to probíhá na hranicích BIH ? Já pojedu z neděle na pondělí tak by měl být na silnicích klid. Napiš prosím něco o pobytu , moře , obchod a tak. Ještě jednou díky.

To Marek:
Marku promiň , ale já se v tom ještě moc neorijentuju. Mam internet krátce. Tak opravdu sorry. CHci se dozvědět co nejvíc před cestou než vyrazím a jsem vděčen za každou maličkost. Tak promiň!!!
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 18:33
Je tam rozcestník, vlevo Borak vpravo Potočine. Já jel vpravo do Potočine, sjedeš až dolů k moři a tam jsou rozházený baráčky po srázu. V Dingači to bude asi stejný, ale kde jsem jel já vesnice Dingač nebyla. Dingač je oblast a vesnice za tím mým tunelem byly ty dvě co jsem psal. Možná přímo do Dingače (je-li Dingač i vesnice) se jede jinudy (jiným tunelem). Asi to beztak bude všude podobný. Fabia to projede v pohodě a apartmány jsou asi ve všech domech takže se ptej. Já tam nebydlel (byli jsme v Gradacu), byl jsem se tam jen koupat, auto jsem (s laskavým svolením příslušného hrvata) strčil k němu do vinice a šli jsme rovnou do moře. Takže krám ti neřeknu, ale buď tam nebude nic nebo pidikrámek s omezeným sortimentem otevřenej "ob den" - fakt nevím. Z cesty si nelam hlavu, já tam byl pas-blind na vejletě a poho... Na HR/BiH se nic neděje, klasika co jinde, měj ale zelenou kartu (já jí nechal jak trubka v hotelu) a zpátky jsem jel radši trajektem, protože při mým štěstí by to dopadlo asi víš jak... Bejt uvězněnej dole a nemoct do hotelu by musela bejt príma bžunda.... Z Ne na Po pojedeš jak král... Moře tam je úchvatný - jen skály (většinou neschůdný), betonový plata žebříky a hned hloubka. Ve vodě 1 plavec na 1 km. Nádherná voda úplně křišťálová jestli 1 nebo 10m hloubky nepoznáš. Vem si plachtu na auto, nemusí tam být stín, místa k parkování jsou dost skromná. Procházky asi jen do přírody, nějaký noční život = 0. Já tam strávil nádherný den, ale jak to tam vypadá když tam jsi týden - tyhle zážitky jaksi nemám... Ale je tam super, to jo !!!
Petr K
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:01
To fabia: Rád Ti přispěju svými postřehy, třeba Ti to k něčemu bude. Loni jsme byli v Boraku poprvé. Když jsme jeli deltou Neretvy kolem Neumu už několik hodin po jadranské magistrále, říkal jsem si, do jaké pr... jsme se to vydali, sem už nikdy více, takovou dálku. Když jsme se za 12 dní vraceli, říkal jsem, že jinam už nechci... Viděl jsem našlapané pláže v Bašce vodě a to mi úplně stačilo. To v Boraku neuvidíš! Záleží, kam za tunelem (vede z Potomje, hned na kraji obce od Stonu zabočit vlevo - my loni zakufrovali a trefili jsme tunel až na druhý pokus) směřuješ- zda vpravo do Potočine (údajně ještě větší samota než Borak) nebo doleva do Boraku. Dingač, jak jsem snad správně pochopil, je název pro pohoří a vinařskou oblast na jeho jižních svazích. Podle něho se pak jmenuje údajně zdejší nejlepší odrůda vína (červeného). Na naše poměry je dost těžké, osobně mivíc chutnal bílý Maly Plavac - to posoudíš sám. K cestě dolů od tunelu: není to tak strašné. Já to jel s Puntem, letos s kombíkem to asi bude víc vytáčení, ale byli tam borci s VW Transportery, F-Galaxy a podobnými téměř "nukleárními hovady" a zvládli to také bez ztráty květinky. Jak píše Pavel, vše je pravda - noční život tam nijak nebují, proto je to taková oáza klidu a pohody. Pokud čirou náhodou jedeš do penzionu Ivo Trobok přes Š. Kouckou, tak se máš na co těšit, nemá to chybu, celé patro jen pro sebe a absolutní soukromí. Pivo Karlovačko ve stánku za pouhých, jinde v HR nevídaných, 5,50 kn a když budeš chodit pravidelně denně z pláže, tak nebudeš ani platit zálohu na lahve. Taková vesnická rodinná pospolitost. Ta dálka za to cestování stojí. Potápění tam musí být super, letos jsem se na to vybavil i šnorchlovacím náčiním a gumákem člunem a už nemůžu dospat, v práci už vypínám, i když to mám až za dlouhých 26. Jak jsem už v tomto foru jinde napsal, jediný nedostatek osobně vidím v absenci FKK pláže a nemožnost toto nahradit na soukr. plážích, protože na taková místečka v okolí bez člunu nedosáhneš. Ale bílá (...zadek) je jen malá daň za ten ráj. Čauky a snad Tě to příliš neunavilo.Hezkou dovču! Petr
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:02

Adresa toho apartmanu je Goranka - Potočane Dingač , tak to mají napsané na webu ti CHorvati. Takže to bude asi doprava. Jak píšeš " noční život=0 " , tak to je přesně to, co chceme. toho si užijeme dost doma. My tam budeme 11 nocí. Moc Ti díky , hned jsem klidnější co se té cesty týče. Měj se fajn. Dan.
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:28

To PETR k :
S těma našlapanejma plážema máš svatou pravdu , těch jsem si užil dost a dost na Zadarské riviéře,toužím po opaku. Díky za vysvětlení názvu Dingač, tím jsi mi potvrdil slova PAVLA, že pojedu doprava do Potočine. Na šnorchlování už se taky těším , mám to za 41, takže se asi bohužel mineme,škoda. A o unavování z tvojí strany ( myslíš tím asi délku tvého příspěvku) nemůže být ani řeč!!!!! Proto je toto forum přece založeno , abychom si pomohly svými zkušenostmi z cest. Čím více takových tím lépe. Ještě jeden dotaz: nechtějí po mě žádnou zálohu, není to divný?? Ale přes mail mě rezervaci potvrdily. Moc díky, jste supr ochotní. Ahoj krásnou dovolenou. Sretan put!! Dan.
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:39
No tak to Potočine je určitě za tunelem doprava a právě tam jsem byl (a taky s fabií)... sem si hned myslel že Dingač jako takovej vlastně neexistuje a není to vesnice. Takže pokud jedeš přímo do Potočine tak cesta je tam úplně v pohodě, dolů to je sice docela sešup, nahoru to asi chce jedničku (jinak nebudeš stíhat točit ty vracečky a projedeš rezavým zprohýbaným plotem přímo do révy - chacha), ale není to žádnej sráz nad vodu ani nic jakkoli jinak nebezpečnýho - prostě lezeš dolů vlevo vpravo rozmlácenou silnicí samou serpentýnu, ale normálně dolů ze svahu a moře vidíš v dáli, nic víc. To se prostě neboj, není proč. Dole se ti tak nanejvejš bude asi dost blbě otáčet, jsou tam samý vjezdy mezi domky a kolem ty nízký zídky a obrubníky, tam je snadný hnedle do něčeho nacouvat, ale nic víc, rozhodně ti auto nikde nespadne do vody - to neboj :-)) Bych chtěl vidět ten web od toho domku a byl bych asi hned v obraze, ale to se sem nesmí jako odkazy dávat a já mám mail skrytej - kdyžtak ti napíšu mail uvidím-li tvůj... Jo ale počítej s tím že je to jen moře na plavání, žádné blbnutí ve vodě tam nejde a řek bych že ani s botama ne - to jsou šutry jak člověk velký, takže mělko a hned hloubka, různý průsmyky a vo zlom nohu zákoutí pod vodou, žádný zátoky s kamínkama - rovnou otevřený moře. Čili i vlny tam asi budou. Ale je tam fakticky nádherně, pokud ti stačí voda slunce klid tak všeho tam bude určitě plnýma hrstma... Si to užij !!!
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:52
Petr K
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 21:56
Nebál bych se, že nechtějí zálohu, pokud Ti to potvrdili, tak to snad platí. Sám negativní zkušenost v tomhle směru nemám. Na druhou stranu, jet s dětma na blind bych taky nechtěl. Dosplěí se nějak uskrovní, ale děti chtěj po té cestě už postel a klid. Protože jedeš do sousední vsi, tak k tomu Ti už neporadím, znám jen Borak, do Potočine letos plánuju kabotáž podél břehu na gumáku. Pokud vás nejede 10 najednou, tak i kdyby přes i-netovou "potvrdu" nakonec místo bylo obsazené, tak snad nebude problém najít v místě jiné řešení, možná, když ne v Potočine, tak v Boraku. Ale to už čistě spekuluju, naštěstí jsem tenhle problém dosud neřešil (ťuk ťuk - ťukám dvakrát na dřevo). Čauky a dobrou noc. Petr
radomír
Re: Pelješac Dingač
20. 06. 2005 22:02
Zdravím, jedu na Pelješac pozítří (22.6.) a to už po 7-mé. Poslední zkušeností je netahat sebou tolik jídla a pití a nakoupit jej za příznivé ceny, nebo za ceny stejné jako u nás v Neumu v obchodech. Netahám tak zbytečně náklad 1200 km, ale pohých 50 do cíle. Totéž se týkká benzínu. Aktualní cena naturalu 95 je o 1 kunu levnější než v Chorvatsku (t.j. 6,2Kn). Co se týče trajektu, jsou to vyhozené peníze. Cesta naokolo trvá stejně dlouho jako čekaní na trajekt, naloďování, plavba a vyloďování. Za rozdíl v ceně doporučuji nakoupit v údolí řeky Neretvy ovoce. Jsou tam sice vydřiduši, ale je třeba smlouvat. Dingač neznám, ale asi se pojedu podívat. Dobro došli. Radek
Anthony
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 00:20
To fabia: Všechno Ti napsali chlapi přede mnou, ale jestli můžu tak bych jen dodal až projedeš tím vytesaným tunelem tak se nachvíli zastav u svodidel. Ten výhled stojí za to! Tomu výhledu se vyrovná máloco. Jedu do Trpanje, ale tam zajedu udělat pár záběrů. Jo a v noci se nelekej šakalů...smiling smiley))
Marek
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 09:51
To Fabia:
Nemusíš se omlouvat! Chápu. Přidám ještě jednu zkušenost z loňské zpáteční cesty z Pelješace "suchou cestou", kterou jsem si střihl přes Neum V BiH. Když se jede cestou z kopce směrem k městečku Neum, je tam trošku nelogická čtyřicítka, kterou jsem přehlídl a jel kolem 75 km/h. Dole mě zastavili místní policisté, kteří na mě mávali jakýmsi chytrým přístrojem, na kterém byla zaznamenána rychlost. Neuměli ani slovo anglicky, ale porozuměl jsem, že za takové překročení rychlosti je soud a pokuta snad kolem 1 500 Euro a že budu muset strávit noc v Neumu. Nakonec jsem však pochopil, že je to celé trošku divadlo, směřující k předání "všimného" - zkrátka a dobře, stálo mě to 50 Euro a byl jsem rád - je fakt, že jsem rychlost překročil a hádat se s nimi nemělo vůbec smysl. Předpokládám, že podobnou zkušenost, jako já, mělo více motoristů, takže bych doporučoval v BiH dodržovat rychlost. Teda jestli kolem Neumu budu projíždět letos, tak tam nikdo předpisudbalejšího řidiče než budu já, neuvidí. Přeji Vám hezkou dovolenou na svazích Dingače, já to mám do Boraku za 2!
Franta pm
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 10:34
Mám také pár zážitků z Pelješace, ale 20 let starých. Podle toho co tady čtu, tak se to tam asi moc nezměnilo. Jedině ty apartmány a určitě auta co tam jezdí. Chystám se tam znovu už několik let, ale nějak jsem srdečně zatíhnul na Hvar, kde je to na jižním pobřeží také za podobným tunelem, něco podobného.
Ta vyhlídka od tunelu na celé to pobřeží a hlavně tu dálku, kde někde za Korčulou můžeš tušit italské Gargáno a to nádherné moře, tak to určitě stojí za to a rád bych to ještě jednou viděl. Tehdy před 20 lety jsme tam jeli s dvěma malými dětmi se starou dobrou Š 100 naloženou k prasnutí a zvládla to.

Odjíždíme v pátek 24. na dva týdny na Hvar a uvažuji o tom, že si tam někde půjčím motorku nebo skůtra, trajektem přejedu do Drveniku a projedu to až do Orebiče, nechám se převést na Korčulu a odtud zpět zase trajektem na Hvar do Stari Gradu. Možná to je jen takové moje zbožné přání.
Přeji všem šťastnou cestu tam i zpět a "puno sunce".
HonzaD
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 10:40
Od tunelu do Potočine jsou jen 4 hnusný zatáčky (když si blbě nadjedeš, tak budeš couvat), jinak pohoda. Parkování má každý domácí u baráku zajištěný, většinou i ve stínu. Přístup do moře je tam možný i pro děti - v "kanálu" kterým vozí loďky ke garážím. Jsou tam velký oblázky a mělko.
Petr K
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 12:14
To Radomír: Ta informace o ceně benzínu v BiH v Neumu je atraktivní vzhledem k vývoji zde. Vím, že odjíždíš už zítra (a velice Ti závidím...), ale můžeš tu ještě nějak popsat, na které benzínce a zda se tam dá platit kartou? Díky předem a dobře dojeďte tam i zpět. Petr
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 12:40
S tou rezervací si nedělej žádné starosti.Vím,že i v Boraku jsou apartmány,kde se nebere záloha předem a je to naprosto spolehlivé.Soukromě mám ještě jeden dotaz - jedu též na Pelješac do Sreseru a vyjíždím 21.7. ze Vsetína.Trasu znám přes Maďarsko až do Gradače po tzv. staré cestě vnitrozemím do Splitu a odtud po jadranské magistrále.Zdeněk
Petr K
Re: Pelješac Dingač
21. 06. 2005 14:18
Dotaz k Boraku: má někdo zkušenost z místa s opalováním "bez"?. Loni jsem na nic nenarazil, a protože jsem nechtěl být pruhatej jak zebra, řešili jsme to lehátkem dále od břehu, abychom "nepohoršovali" textiláky.Poradí někdo? Díky, Petr.
Re: Pelješac Dingač
04. 07. 2005 19:14

Ještě se zeptám. Kde je na Pelješaci nějaká benzinka? Na mojí automapě žádná není. Já tankuji vždycky v Goričanu a pak až někde dole. Letos bych chtěl dobrat v Neumu , co tam berou za měnu? Berou kuny? CHci jet po sjetí z dálnice v Dugopolje údolím Cetiny až po Vrgorac a pak na Ploče a suchou cestou až do Potomije, je to OK , jel jste tudy někdo? Za 27!!!!!! Dan.
pavča
Re: Pelješac Dingač
04. 07. 2005 20:50
Jedu na Pelješac do ŽULJANY 31.7. Podle nové mapy kterou mám /CHorvatsko Dalmácie 4 M 1: 100 000 Pelješac/, je benzina ve STONU, v JANJINĚ a před TRSTENIKEM. Počítám, že budu brát benzin v NEUMU, kde by měla být lepší cena.
Vždy jsem bral benzin na kartu, tak s tím počítám i tam.
Re: Pelješac Dingač
04. 07. 2005 23:11

To pavča:
Já jedu taky 31.7. na Pelješac do Potočine, je to o kousek dál . Jsme 2+2, vyrážíme kolem 17.00hod. ze střední moravy (BK),jezdíme přes Maďarsko. CHorvatsko plánuji po dálnici až do Dugopolje a pak vnitrozemím. Ve dvou by se jelo líp, ozvy se!!!! DAN.
pavča
Re: Pelješac Dingač
05. 07. 2005 08:42
to fabia.
Já to mám vymyšlené trochu jinak, vyjíždím 31.7. z PR brzy ráno.Nástup mám 1.8.Jezdím také přes maďarsko letos už po třetí a dál po staré. V loni jsem si prohlédl Plitvice, stálo to za to, přespal a jel dál do Bristu. Nehodlám platit předraženou dálnici. Před Sinjem letos zastavím, podívám se na vodní mlýny, možná pokud bude kde se okoupu, chytím si pstruha, nechám si ho upéct. O těch pstruzích sem se dočetl na fóru. Přespím a ráno vyrazím dál.Prostě na dovolené si užívám i cestu. Nejsem noční pták a noční jízda mě nebaví. Těch 1163 km cesty bez přespání nejedu.
V noci,jak to padlo na jiném vlákně se má spát, případně ještě tak stahovat punčochy a .....

Čao Pavel
avatar Re: Pelješac Dingač
06. 07. 2005 22:16
Nevím jestli je benzina ve Stonu,ale já jsem tankoval před odbočením na Ston na magistrále.Tu benzinku ve Stonu jsme nenašel tak nevím?

MirekŠi
FRANTA
Re: Pelješac Dingač
07. 07. 2005 14:45
Pánové, benzinka je na Pelješacu v Drače, pak v Potomje, v Orebiči a v Trpanji.Sretan put.
Tomáš
Re: Pelješac Dingač
03. 03. 2006 22:03
Pánové proč všichni váháte zda jet z Karlovace po staré nebo po nové ? Když jezdíte přes Maďarsko a chcete ušetřit peníze i čas, tak to vezměte přes Bosnu a Hercegovinu (Banja Luka a dál na jih a vyjedete u moře pře Brelou). Jel jsem před dvěmi lety a vřele doporučuji.
J.
Re: Pelješac Dingač
04. 03. 2006 07:03
JO ale jedeš v prúměru asi 30km za hodinu.Tedy pokud nechceš na každým kroku platit pokuty za rychlost.J.
brad
Re: Pelješac Dingač
04. 03. 2006 11:11
S tou rychlostí je to pravda,já většinou uháním 40-50km/hod,už by se měli Bosňáci vzpamatovat,cesty zas nejsou tak špatné.
Pro Tomáše-Když z Banja Luky na jih,na Pelješac,tak přes Bugojno,Jablanicu,Mostar,Neum/tam se tankuje/.Je pravda,že čas neušetříš,ale cestu si užívám,pár hodin navíc mě nezabije.Pane jo,ještě to je asi za milion,už abych tam vyrážel....
J.
Re: Pelješac Dingač
04. 03. 2006 14:32
Ja to mam za nějakých 58 do tepla ale ne do HR.J
Re: Pelješac Dingač
06. 03. 2006 20:14
hmm, cesta krasna, policajti na kazdom kilometru, moje laska puvodne nechtela ani na zachod, ze za chvili budeme venku:-), vjeli jsme tam nejak po ranu uz se nepamatuji presne cca okolo destae (hodinu jsme cekali na hranici),nad Neumem (udoli Neretvi), navstivili Mostar a nekdy odpoledne asi v 17hodin jsme coby dup byli na chorvatske dalnici a pred sebou pul Chorvatska, Slovinsko a Rakousko (Madarskou zkratku ma polovicka tvrde zavrhla, ze uz ma okrsek pro tento rok dost), nevim co ji tak vadilo, fakt je, ze nekde bylo omezeni i na 20km/hod, sesypane balvany na cestu, zebrajici rodinne klany atak, ale uz je to nekolik let, treba se to vyrazne zlepsilo, ja bych klidne jel znovu, je to jinak krasna cesta, ale rychla teda neni
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.