Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 10. 2010 22:23
tumling Děkuji, vyzkouším (právě pomalu nakupuji :-) )
Alf60 také děkuji - verze NC sedí, takže by problém být neměl.
TomToma GO 730 chce aktualizovat můj šéf.


No, když už jsem tu mapu 850.2801 stahnul tak bych si ji chtěl dát do mého PDA, ale nevím jakou verzi TomToma nainstalovat, ani kde ho vzít.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 10. 2010 22:37
Poslal jsem Ti to do SZ
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
22. 10. 2010 09:57
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
22. 10. 2010 12:04
Chvíli jsem tu nebyl a již platí kdo chvíli stál již stojí opodál.
K minulým dotazům, iGo chybně navigoval na cestě od Ravča do Ploče a nenašel vůbec cestu k trajektu, hnal mě dál na Dubrovník a pak jakoby zpět po nové na Vrgorlac, vlastně zpátky. A to mi zrovna docházela nafta, takže zapnutí TT a už to bylo OK, jen ten tam neměl ještě tu novou silnici.

Jinak k tomu proč mi vadí iGo je to fakt díky tomu že když zadám u nás v Liberci nějakou ulici tak se mě snaží vést naprosto nesmyslně uličkama kde se dá stěží projet. A ty další vady co jsme popisoval. Pravda ale je že v Chorvatsku a podobně jsou reginální mapy lepší, ale nedají se koupit.

K různým skinům a podobným milionům fukkcí chci říct, že nepotřebuji od navigace věci jiné než navigaci. Takže ty hromady zpomalujících a mrňavých údajů co se za jízdy nedají přečíst jsou stejně na dvě věci.

Ale nechcme už být moji náklonost k TT, prostě to tak je a nikomu neberu jeho.

Hlavně už aby tu bylo kam zase jet a využít tu jedinou a pravou navigaci.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
22. 10. 2010 12:05
slofík
No, ohánět se 16 měsíců starým testem je dosti pofiderní. Navíc je ten test postavený tak, aby byla jedna značka zvýhodněna a hodnotitel navíc dává různá ohodnocení za stejnou funkci.
Když už jsme u těch starších testů - [mobil.idnes.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (22. 10. 2010 12:07).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
22. 10. 2010 13:29
Alf60:že jsem radši nebyl zticha
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
22. 10. 2010 19:31
No já si myslím,že každá umí něco.Ale nejdůležitější ovšem je aby nás spolehlivě a celý dovedla na místo určení.thumbs up smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 10. 2010 09:01
Mám mapu West.and.Central.Europe.855.2884. Aktivoval jsem FastActivate_02.10.2010_Premium_edition_v1.7 jak v kořenovém adresáři v TomTomu tak na kartě s mapou. NC verzi mám 8.393
Při přepnutí mapy je chybové hlášení: Problém s mapou. Tuto mapu nelze používat na tomto zařízení: Western_and_central_Europe-182
Před tím jsem úspěšně výše uvedeným stylem rozchodil mapu Western_and_Central_Europe_850_2801
Nevíte, kde může být chyba?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 10. 2010 09:41
element:měl jsem podobný problém,zkus NC 9 a vyšší,já tam dal 9.026 a chodilo to bez problémů,NC 8,351 mapu nevidělo.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 10. 2010 11:14
Mám stejnou zkušenost jako slofik, některé NC 8 mají s novými mapami problémy, dokonale mi fungoval pouze 8.562 SE.
NC 9 mám odzkoušené 9.026 - chodí dobře, teď mám v TT NC 9.051 a i s tímto NC jsem plně spokojenej.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 10. 2010 23:19
No, tak už se do toho pomalu začínám zamotávat. NC se mi tedy zrovna přeinstalovávat nechtělo.
Potřeboval bych tedy radu, ať se s tím nebabrám dva dny s nejistým výsledkem. Už mám v počítači totiž nadělaných tolik záloh, že stejně už neví ani co je co smileys with beer

Mám TomTom GO 730 Traffic
Sočasná verze NAVCORE 8.393 OS: 342099

K dispozici mám dva soubory:

1. SE_Navcore.9.026.483454.Basicpack.rar
2. SE_ttsystem.9.026.483454.rar

A právě bych potřeboval radu jak dál.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 10. 2010 09:02
Posílám Ti SZ (soukromou zprávu), pak to můžeme vyřešit.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 11. 2010 11:41
Tomtom vydal nové mapy 860.xxxx
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 11. 2010 18:20
Tak nová mapa stažena, ještě to natáhnout do navi... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 11. 2010 18:59
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak nová mapa stažena, ještě to natáhnout do
> navi... spinning smiley sticking its tongue out


Nojo ale jak?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 11. 2010 19:50
pánové odborníci
17.11.2010 jsem si zajel na kafíčko do Vídně.
vlastním navigaci Navigon 2110
navštívil jsem 2 místa (prodejna moto Louis a speciální prodejnu Nivea)
vždy a včas mě to nahlásilo - nacházíte se v cílové ulici a potažmo v cíli na metr přesně
nenechám na ni dopustit
i proto, že jsem jel v Rakousku mimo dálnici bez problému ( za 8 éček se dá koupit jiné věci než platit známku)
"je to můj názor"
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 11. 2010 07:20
alax:to není zas až takový problém.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 11. 2010 09:05
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 11. 2010 11:40
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 11. 2010 18:02
Mám Navigon 8110 a naprostá spokojenost.Začátkem roku aktualizuji mapy a vše v pohodě.smileys with beer
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 11. 2010 20:35
Pozor na levné TomTomy.
Můj šéf teď koupil TT XL s mapami CE+EE. Mapy byly ve verzi 845. Když se je pokusil updatovat v rámci 30-denní záruky aktualizace, vždycky to zkolabovalo. Dal mi to, abych s tím něco udělal. Problém je naprosto jasný - zjistil jsem, že paměť v TomTomu je 1GB, nové mapy verze 860 mají 966 MB a vlastní TT zabírá asi 70 GB. Takže co mi poradí zastánci TT abych teď udělal?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 11. 2010 20:53
Zastánce TT nejsem, ale co třeba vyhodit některé mapy? Státy kam šéf určitě nepojede.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 11. 2010 04:54
U iGO by to problém nebyl. U TT to problém je, protože má mapy v blocích pro určité oblasti. Oficiálně můžeš provést aktualizaci zase jen na oblast, kterou sis s TT koupil. Neoficiálně můžeš provést aktualizaci i jinými mapami, ale zase jenom pro oblast, kterou TT nabízí. V tomto případě je asi jediná volba v použití map DE+AT+CH+EE. Tam ale není Itálie, kam jezdí lyžovat...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 11. 2010 07:01
Udelej si komplet zalohu navi do PC - prekopiruj vsechny soubory. Pak bych postupoval podle tohodle navodu...

[cz.support.tomtom.com]

BTW: co to je za XL s 1GB ???



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (26. 11. 2010 07:01).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 11. 2010 10:09
Alfa60:stopro se hádat nebudu ale pokud koupil tvůj šéf navi teď a koupil jak píšeš TTXL tak pokud vím má vnitřní pamět 2GB,jedni z prvních TTONE byly s pamětí pouze 1GB,jinak pokud máš určitě pravdu tak pak by to bylo na reklamaci(klamámí spotřebitele o aktualizaci map v rámci 30ti denní záruky.Počítám že slot na SD kartu nemá,že?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 11. 2010 10:16
Alfa60yawning smileymlouvám se,jeden TTXL jsem našel,takže jedině reklamace TTXL
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
27. 11. 2010 13:33
dj.DEKL
To není řešení. V tomto případě TT vyhází nepotřebné jazykové soubory, ale tím poklesne velikost potřebných souborů na nějakých 30 MB (odhad). Asi se do bude dát spustit, ale co dál? Co vlastní POI, naplánované trasy, následné aktualizace map?

slofik
Reklamace by asi byla jediná cesta, ale já už jsem to vyřešil neoficiálním jádrem a mapami DE+AT+CH+EE. Když bude chtít do Itálie, nahraje si pouze tu, nebo použije starší verze map (CE+EE verze 855 se tam ještě v pohodě vejdou).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
27. 11. 2010 23:06
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když bude chtít do Itálie, nahraje si
> pouze tu

hmmm, vidím, že TT je výborná navigace, na hranicích Rakousko/Itálie přehodím mapy a frčím dál. Fakt bomba drinking smiley
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
23. 12. 2010 10:32
Jelikož jsem letos zvolil trasu přez Maďarsko(tzv.Bessyho trasu) a měl nový telefon Nokia s navigací (OVI mapy), rozhodl jsem se že ji vyzkouším. Když jsem zadával trasu pouze v telefonu našlo mi to cestu, ale ne tu podle itineráře Bessyho. Vytvořil jsem tedy trasu v PC s tím že jsem zadal průjezdná města a vesničky a poté ji přetáhl do mobilu. Myslel jsem si že mám vyhráno a cesta že bude klidnější než na každé křižovatce kontrolovat z papírku směr kam jet.
Realita byla ovšem dosti jiná. Ve městech která jsem zadal a potom jimi projížděl mě to vždy táhlo do středu města či na náves. To jsem samozřejmě ignoroval. Horší však bylo že mě navigace celou dobu než jsem dojel k dalšímu zadanému místu radila abych odbočil vpravo nebo vlevo a vrátil se do průjezdného místa. No hrůza. Naštěstí jsem měl trasu trochu v hlavě ze zhlednutí videí co natočil Bessy cestou a taky jsem několikrát zkouknul mapu. Po najetí na dálnici v Chorvatsku jsem navigaci vypnul, dál jsem trasu znal.
Máte někdo podobnou zkušenost nebo dělám něco špatně?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
23. 12. 2010 10:55
Dělají to i jiné navigace, pokud se dává průjezd zadáním města nebo vesnice, lepší je si píchnout průjezdní bod do silnice.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.