Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 15:15
ještě to pořád zadara a když to zpoplatní,koupím si v bazaru za pár švěstek zase HTC,hodím tam navigaci jakou chci a bude po ptákách
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 19:56
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 1. TomTom byl sice jedním s průkopníků
> automobilové navigace, ale dnes je již řada
> navigací na stejné,či podobné úrovni.Zkus se
> podívat na tento test
> [www.zavolantem.cz]
>
> 2. v dnešní době jsou peníze až na prvním
> místě,takže volím Ovi Maps od Nokie,kde mám
> VŠECHNO legálně a ZADARMO.
> Popř. Garmin s doživotní aktualizací zdarma :
> [www.azobchod.cz]-
> 1250-lifetime-326113?utm_source=xml_zbozi
> No a ti nejchudší s běžným PDA od Htc čerpají
> zde: [www.4allmobile.eu]
>
> 3.programátora jsi určitě dělal zadarmo a za svůj
> produkt jsi od vydavatele jistě dostal akorát
> stravenky do Lidlu.Máš-li pocit křivdy,obrat se na
> OSA. tongue sticking out smiley
>
> 4.Pokud se ti tedy chce 4x ročně vyhazovat litr
> někomu za aktualizaci,kterou ostatní dávají
> zadara,tak prosím....


Bod 1. Asi kdyby byl ten TT tak špatný tak by nebyl stále No.1 na trhu v Evropě
Bod 2. Nikdo Ti nesahá na Nokia Maps. Když Ti to stačí proč ne. Mě to nestačí.
Bod 3. Nedělal jsem ho zadarmo, měl jsem příjem z toho co jsem vytvořil (jestli ti to něco říká) To znamená že mě nikdo nedával ani ty stravenky a LIDL v té době tady vůbec nebyl.
Bod 4 Nauč se číst a nebo se lépe informuj, platíš jednou 39 Euro za 2 letou aktualizaci to znamená 8 aktualizací za tuto cenu.

jo a jinak bacha aktualizace navigací s doživotní garancí není doživotní, ale pouze po dobu kdy se tento daný přístroj bude prodávat a podporovat. Jakmile skončí, končí i tyto aktualizace. To se týká třeba Garmina
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 20:56
bod 1 že TomTom chrlí navigace rychlostí jak rohlíky v krámě neznamená,že je nejlepší.To platí i pro ostatní spotřební zboží
bod 3. ...."měl jsem příjem z toho co jsem vytvořil (jestli ti to něco říká)" .Ne neříká, pracuji zadarmo a peníze si tisknu na tiskárně doma eye rolling smiley
bod 4 Omlouvám se,bylo to ale napsáno tak, že to vyznělo jako 4x ročně
Co se týče doživotní aktualizace,dalo by se to i právně napadnout u výrobce,jelikož doživotní se myslí do smrti zákazníka,nikoliv do ukončení prodeje konkrétního modelu.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 22:28
Nikdo nechrlí jeden výrobek za druhým na sklad,ale protože se prodá vají a kupují. A kdyby to tak nebylo tak by je nechrlil. A to že se kupují více než jiné asi nebude tím že jsou horší. A nemůžeš říct že by to bylo nějakou masivní reklamní kampaní, prostě jsou spolehlivé a osvědčené a funkční. A o tom že jsou jedničkou rozhodují zákazníci.
Tí vydělávání jsem chtěl říct že mi nikdo žádný plat nedával a ti co kradli výtvory na kterých jsem se podílel byli v mých očích zloději, stejně jako ti dnes. Myslím že kdyby Ti někdo bral co jsi vytvořil nazval by jsi ho také tak.
Nic ve zlém, ale kudla se mi otvírá v kapse při těch řečech a skitcích co jsi vedl.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 10:38
Proč se hádáte o takové blbosti.Přece je jasné od koho většina map pochází-jsou to regionální vydavatelé a pak ti ostatní jako TA,NQ , kteří je upravují k obrazu svému do navigací.Nic nového pod sluncem. Jinak pak jsou výrobci navigací,jako třeba TomTom a další.Pak záleží kdo tyto vyrábí,pokud se jedná o TT tak jsou to myslím Holanďané a iGO Maďaři.Že je např. TT navigací číslo jedna je dáno,kde je převážně směřována a to na západ od nás,to není pochyb.Prostě západ umí na jedničku,ale zkuste jej použít třeba na Balkáně,jako SRB,HR,MNE,ALB,MK tak tam si ani neškrkne,poněvadž mapy TA tyto krajiny zatím prakticky neznají.Netvrdím,že tam cesty nejsou,ale jen ty hlavní,o podrobnosti a použitelnosti se nedá vůbec hovořit.Tam jednoznačně vede SW od výrobce iGO a jejich regionální mapy.A kdo tvrdí opak tak asi tam nebyl a neměl navigaci sebou. Že současná doba a konkurence nutí výrobce zlepšovat pokrytí i směrem na východ je jen dobře.Co se týká ČR tak nemusíme moc vybírat mapa je zpracována s pokrytím "skoro" 100% ve všech navigacích. Co se týká podpor tak sohlasím s tím názorem,že "doživotní" není zárukou,je to jen klamání trhu,nic víc. Doživotní a pd. záruky byly i v jiné branži,např. v satelitním vysílání a ejhle,CRYPTOWORKS koupilo IRDETO a ukončilo podporu ČR jen do konce roku 2012 a zákazníci mají smůlu. Prostě je tam napsáno malým až nečitelným písmem někde dole,nenápadně,skromě-jen po dobu pokud se bude systém používat. V dnešní džungli trhu je to na denním pořádku,že jedna firma zkoupí druhou a na dluhy a závazky se nehledí. Tak se nenapadejme,buďme rádi,že navigace jsou,že je výběr a každý si zvolí tu svoji co mu vyhovuje nejvíce a že to prostě funguje,pomocí těch amerických družic a existuje podpora nových map.

MirekŠi
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 15:11
len pre zaujímavosť: 5 Najlepších navigácií podla CNET, september 2010
Garmin nuvi 3790
Motorola Motonav TN765t
TomTom XL 340s
Magellan Roadmate 1470
Garmin nuvi 205w
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 16:04
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nikdo nechrlí jeden výrobek za druhým na sklad,ale
> protože se prodá vají a kupují. A kdyby to tak
> nebylo tak by je nechrlil. A to že se kupují více
> než jiné asi nebude tím že jsou horší. A nemůžeš
> říct že by to bylo nějakou masivní reklamní
> kampaní, prostě jsou spolehlivé a osvědčené a
> funkční. A o tom že jsou jedničkou rozhodují
> zákazníci.
> Tí vydělávání jsem chtěl říct že mi nikdo žádný
> plat nedával a ti co kradli výtvory na kterých
> jsem se podílel byli v mých očích zloději, stejně
> jako ti dnes. Myslím že kdyby Ti někdo bral co jsi
> vytvořil nazval by jsi ho také tak.
> Nic ve zlém, ale kudla se mi otvírá v kapse při
> těch řečech a skitcích co jsi vedl.

přirovnejme programátora k sadaři,který si vypěstuje vlastní jablka,pozbírá je a jde s nimi na tržnici.Ty jabka od něho koupí člověk,který je hned vedle začne rozdávat na požádání kolemjdoucím.Zavoláš na něho a ty lidi policajty se slovy "chytˇte ty zloděje " ? Nebo pošleš komando OSA na člověka co si stáhne videoklip z You Tube ? Sdílením nikdo nic nekrade,pouze snižuje zisky vydavatelům.
Mnohem větším problémem je pishing a odkazy typu "vaše IP adresa vyhrála" . Z těchto by se ti měla otvírat kudla v kapse.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 18:28
To, že je TT nejprodávanější v Evropě ještě neznamená, že je taky nejlepší.

Pokud jde o mapové podklady, je to v podstatě tak, jak napsal MirekŠi. TT používá mapové podklady pouze TA (bodejť by ne, když je jeho vlastníkem, že?) a v tom já vidím jeho největší nevýhodu. V iGO si naopak mohu pro téměř všechny státy stř. Evropy zvolit mapové podklady, které jsou pro aktuální potřebu vhodnější - TA, NQ nebo regionální. S použitím mapchangeru to můžu udělat i "za pochodu".

Další velkou nevýhodou TT je vytváření bloků mapových oblastí. Pokud potřebujete naplánovat např. trasu z Chorvatska do Francie, musíte mít celou Evropu, protože v jiném bloku tato trasa naplánovat nejde. Velikost tohoto bloku je přes 2 GB, takže majitelé navigací TT s menší pamětí a bez slotu na SD si "neškrtnou".

No, a v neposlední řadě - úroveň a množství informací, které při navigování poskytuje TT, se s tím, co poskytuje iGO, nedá absolutně srovnat...
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 21:09
To Darko


Tak teď si buď děláš pr...el a nebo nevíš co mluvíš. Ty jabka jsou jenom jedny a i kdyby je prodal ten tvůj sadař komukoliv tak je dostane zaplaceno jen jednou. Pokud programaátor tvoří produkty s tím že je za fixní cenu prodá nějakému ditributorovi tak to sice jemu může být jedno, ale není to jedno tomu dostributorovi, který zaplatil cenu s tím že ten SW prodá mnohokrát. Ale většinou ten tvůrce SW je přímo závyslí i na prodeji.
A říct takovouhle blbost to je fakt síla. Říká ti něco duševní vlastnictví? Asi ne.
Asi jsi toho v životě moc nevymyslel.
grinning smiley
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 21:15
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To, že je TT nejprodávanější v Evropě ještě
> neznamená, že je taky nejlepší.
>
> Pokud jde o mapové podklady, je to v podstatě tak,
> jak napsal MirekŠi. TT používá mapové podklady
> pouze TA (bodejť by ne, když je jeho vlastníkem,
> že?) a v tom já vidím jeho největší nevýhodu. V
> iGO si naopak mohu pro téměř všechny státy stř.
> Evropy zvolit mapové podklady, které jsou pro
> aktuální potřebu vhodnější - TA, NQ nebo
> regionální. S použitím mapchangeru to můžu udělat
> i "za pochodu".
>

> Další velkou nevýhodou TT je vytváření bloků
> mapových oblastí. Pokud potřebujete naplánovat
> např. trasu z Chorvatska do Francie, musíte mít
> celou Evropu, protože v jiném bloku tato trasa
> naplánovat nejde. Velikost tohoto bloku je přes 2
> GB, takže majitelé navigací TT s menší pamětí a
> bez slotu na SD si "neškrtnou".
>
> No, a v neposlední řadě - úroveň a množství
> informací, které při navigování poskytuje TT, se s
> tím, co poskytuje iGO, nedá absolutně srovnat...


Ale co tedy podle tebe určuje co je nejlepší? Podle mě je to právě to kolik se toho prodá. Protože předci lidé nekupují blbosti.
Jinak jsme se bavili o tom co je nej obecně a ne podle mapy třeba v rusku nebo na balkáně. I když vím, že to je důležité. Ale když vezmu PDA a spustím TT tak mi naběhne za 5 vteřin a na tom samém PDA mi naběhne iGo za 45 a při výpočtu trasy je to ještě markantnější. Stejně tak padání signálu, stejně tak i zmatená navigace, Kdy mě cesta vede absolutníma nesmyslnýma cestama. Fakt děs.

A v poslední řadě, nemáš pravdu s tím plánováním. Naplánovat cestu přes celou Evropu není žádný problém, protože i když máš třeba zapnutou mapu regionální tak je vždy součástí i průjezdová mapa celé Evropy.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 21:23
rado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> len pre zaujímavosť: 5 Najlepších navigácií podla
> CNET, september 2010
> Garmin nuvi 3790
> Motorola Motonav TN765t
> TomTom XL 340s
> Magellan Roadmate 1470
> Garmin nuvi 205w


Doporučuji přečíst toto:
[navigovat.mobilmania.cz]
není to nejnovější, ale pravdivé. Americký trh je trochu specifický.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 10. 2010 21:31
lidé kupujcí navigaci nejsou většinou žádní experti a řada z nich nakupuje podle rovnice "podívej mámo,má to hodně funkcí a moc to nestojí". Do PDA si můžu dát navigací kolik chci a každá z nich má svoje specifika,výhody i nevýhody.S iGo jsem já osobně neměl potíže ani s načítáním,ani s výpočtem trasy.IGo je náročnější na výkon PDA než TomTom a tak se může stát že na starších přístrojích běží pomaleji.To že mě vede nesmyslnýma trasama je pouze a jedině způsobeno nastavením plánování tras.Je potřeba si s tím pohrát a zvolit optimální trasu místo nejkratší ,popř. vypnout polní cesty apod. Používal jsem TomTom i iGo zároven a TomTom se lépe ovládá,ale iGo má víc "serepetiček" na nastavení.Takový zlatým středem je Mobile Maps 10,ale ten je tuším jen pro Symbian a ty aktualizace taky nic moc.Tolik moje zkušenost
S duševním vlastnictvim máš sice pravdu,ale v dnešní době je hromada narychlo vytvořeného softwaru,u kterého cena neodpovídá kvalitě produktu ,viz.OS Windows či počítačové hry u kterých bez updatů či patche je produkt téměř nepoužitelný.Nediv se tedy že většina lidí si to radši stáhne načerno a vyskouší jestli to vůbec stojí za to.I když to načerno taky není výhra,může tam být vir či softwarova chyba.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 10. 2010 21:47).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
07. 10. 2010 18:51
MotoMoto napsal(a):
-
> Ale co tedy podle tebe určuje co je nejlepší?
> Podle mě je to právě to kolik se toho prodá.
> Protože předci lidé nekupují blbosti.
> Jinak jsme se bavili o tom co je nej obecně a ne
> podle mapy třeba v rusku nebo na balkáně. I když
> vím, že to je důležité. Ale když vezmu PDA a
> spustím TT tak mi naběhne za 5 vteřin a na tom
> samém PDA mi naběhne iGo za 45 a při výpočtu trasy
> je to ještě markantnější. Stejně tak padání
> signálu, stejně tak i zmatená navigace, Kdy mě
> cesta vede absolutníma nesmyslnýma cestama. Fakt
> děs.
>


Co je nejlepší? Určitě ne vždy to nejprodávanější. Příklady? Např. Intel - AMD. Před pár lety Intel s procesory těžce pokulhával za AMD a přesto byl stále nejprodávanějším. Dalším případem jsou např CD a DVD média nebo LCD popř. plazmové TV atd.

Tak nevím, mně na PDA nabíhá TT ca 12s, iGO Primo za ca 30s a iGO 8 za 25s. Je fakt, že pokud navigaci během jízdy neustále zapínáš a vypínáš, může to být problém. Já ji zapnu, nastavím a jedu. Pokud jde o výpočet trasy, iGO mi spočítá trasu ca 1000 km za 25s, TT za ca 17 s. Nevidím to jako nějaký markantní rozdíl, protože doba jízdy po této trase trvá podstatně déle...
Na ztrátu signálu určitě nemá vliv navigační SW. To je věcí HW. No a argumentace o zmatené navigaci je už úplná hloupost. Pokud použiješ v iGO stejné mapové podklady, jako jsou v TT (čili TeleAtlas) a nastavíš stejné parametry pro výpočet (např. Rychlá) budou trasy naprosto shodné.

> A v poslední řadě, nemáš pravdu s tím plánováním.
> Naplánovat cestu přes celou Evropu není žádný
> problém, protože i když máš třeba zapnutou mapu
> regionální tak je vždy součástí i průjezdová mapa
> celé Evropy.

Opravdu? Hmmm divné. Já tam nic nevidím.

Nepleteš si to s mapami West EUmajor pro iGO? BTW, jak zadáváš cíl v mapě, kterou tam nemáš?

A ještě jedna drobnost Když zadám tuto trasu

dostanu tento výsledek

To je normální?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
08. 10. 2010 23:43
jestli nekoho navigace taha polnima cestama, je to chyba map, ne softwaru. Me treba drivejsi mapy z jiznich cech do Prahy vzdy vedly pres Pisek. To bylo dobre, tak jsem to chtel. Pred dovolenou jsem nahral posledni verzi a najednou me taha podel Vltavy pres Davli. Nevim proc. Jako kdyby se zmenila trida te silnice.....Jinak je to ale prijemna cesta, jednou jsem navigaci poslechl grinning smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
10. 10. 2010 20:15
Já myslím, že každý si tu svou nejlepší navigaci najde, ať se tu píše cokoliv. Já jsem vždycky chtěl Panasonic Strada a říkal jsem nikdy si nekoupím TomTom. Když konečně zbyly kačky a šli jsme navigaci pořizovat, tak jsem zjistil, že Strada se už nevyrábí a pouze se doprodává. Na netu jsem začal pátrat po alternativě. Chtěl jsem, aby uměla handsfree přes bluetooth. Variant bylo několik, Garmin, Mio a já nevím co ještě, jen jsem věděl, že TomTom nikdy! Nakonec jsem zašel do jednoho hradeckého obchodu a tam mi bylo prodavačem hnaznačeno, že jsem hňup. Prodávali tam Garminy a Navigony. Mio odsoudil jako to nejhorší co je. Garmin a Navigon taky nějak nevychválil a poradil mi TomTom Go 930 Traffic. Mám ji asi dva roky a jsem naprosto spokojen. V Chorvatsku to zná i některé polní cesty (Pelješac), což třeby v Česku neumí a to mi trochu vadí, ale snad i to jednou bude.
Doporučuji všem nechat si poradit, ale ne od rádoby odborných tlachalů, kterých je i tady na fóru dost. Je úplně jedno, jestli když navigaci zapnu se načítá 10 s nebo 30 s, ono auto se taky hned nerozjede. Nevěřit reklamám a zajít do specializovaných obchodů, kde Vám poradí.

Js13 Pelješac Blaževo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil js13 (10. 10. 2010 21:47).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 10. 2010 16:33
Naprostý souhlas. Ono totiž někdy bývá nejhorší si nechat doporučit něco od známých. Málokdo řekne já nalatěl nebo udělal blbost a koupil jsem krám. Každý si chválí to svoje. Nejlepší je v obchodě dát dva nebo tři přístroje vedle sebe a zkusit si nechat předvést, stejné funkce, stejnou trasu a hned člověk vidí co je OK a co shit.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 10. 2010 18:39
Uvožuji, že si koupím GPS nagigaci a potřeboval bych poradit jakou a s jakými mapy, které nemají jen hlavní silnice, ale i vedlejší a průjezdy měst.v Bosně a Hercegovině. Jaké máte zkušenosti s GPS navigaci při cestě přes Bosnu a Hercegovinu.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 10. 2010 19:56
Tak podle mne toto splní jen program iGO a nebo Primo/nové iGO/ s regionálními mapami TOP . Ty od TA jsou jen průjezdné,ale i ty se dají použít v nouzi. Jak je na tom dnes TomTom v této krajině nevím,právě pro "nepoužitelnost" v těchto krajinách jej už nepoužívám.Možná kdo jej má tak dá čerstvější informaci o aktuálnosti a použitelnosti TT v BiH,MNE,ALB,MK.

MirekŠi
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
15. 10. 2010 15:22
Garmin, by to měl taky zvládnout [gps-navigace-prislusenstvi.elektromedia.cz]
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
15. 10. 2010 17:43
Vzhledem k tomu, že TomTom používá mapové podklady TeleAtlas, není to nic moc (no, spíš nic jak moc). Ani velká města v BiH, jako Sarajevo, Banja Luka nebo Mostar, nemají ulice. V mapových podkladech jsou jenom hlavní silniční tahy. Pro Balkán se TT v žádném řípadě nehodí. Výjimkou je snad Chorvatsko, ale i tam dost pokulhává za mapami Navtequ a ještě víc za regionálním vydavatelem (Navigo Sistem). Na Balkán jedině s něčím co má iGO a nejlépe s mapchangerem.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
17. 10. 2010 07:41
Pánová,už jakou dobu se bavíte o ho...ě,jak píše motomoto,ať si každý zajde do prodejny a nechá si předvézt navigace různých tipů a uvidíte že na doporučení je Tomtom na prvním místě(pokud tedy nekoupíš nějaký z prvním výrobků).Já mám Toma již 6let,zkoušel jsem od kamaráda i jiné navi ale na Toma nedám dopustit.GO750.Každý musí vědět co od navigace bude chtít.Pro ostatní kdo si neví co chce tak prodávají i papírové mapy,tak jako před lety a taky se s nimi nechalo jezdit.Štastnou cestu.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
17. 10. 2010 12:15
Protože se jirzi ptal jaké mapy jsou nejlepší pro cestu do Bosny a Hercegoviny, tak jediná správná odpověď je ta, co psal tvsat a ALF60.
Takhle to vypadá u Mostaru s mapami od TA (TeleAtlas)

takhle s mapami od NQ (Navteq)

a takhle s mapami od regionálních dodavatelů (v tomto případě TOPMAP)
[[URL=http://img84.imageshack.us/i/topmap201007.jpg/] [/URL]
TomToma sice moc neznám, ale jestliže používá mapové podklady od TeleAtlasu, tak bych s ním do Bosny asi nejel, to už radši tu papírovou mapu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Majkims (17. 10. 2010 13:14).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
17. 10. 2010 16:50
Díky za mne Majkims ,přemýšlel jsem jak sem vložit ukázku z map a ty jsi to udělal dříve. Mostar je velké město,ale mapy od TopMap mají takto celý Balkán do skoro posledních pěšinek. Já momentálně testuji nejnovější navigaci iGO-PRIMO,ten skok dopředu je znát již při prvním pohledu.To prostě nemá snad jedinou chybu. Kdo to již viděl,tak určitě bude se mnou souhlasit.

MirekŠi
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
17. 10. 2010 19:04
Ověřil jsme si to a je to skutečně tak. Ač jsem velký zástánce TT musím přiznat porážku v BiH a podobných lokalitách proti lokálním poskytovatelům map. Ale přesto si neodpustím, že jsem při mé poslední cestě v okolí Ploče musel použít TT na místo iGO protože ten navigoval úplně střeštěně.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
17. 10. 2010 20:24
Majkims výborně.
Tady je jasně vidět, že TomTom není ve všech případech taková špička. Pro Balkán je prakticky nepoužitelný, pokud se chcete pohybovat jinudy, než po hlavních tazích. Pro Chorvatsko to ale už neplatí. V posledních verzích map TA silně zapracoval na detailech (2010.06 pro iGO, 855.x pro TT). Názvy ulic v menších městech sice stále chybí (namátkou Omiš, Ploče, Metkovič), ale silniční síť se značně rozrostla a je podrobnější než u map od Navigo Sistem. Velikost mapového souboru pro iGO se zvětšila z 3,75 na 5,37 MB

tvsat
Používáš na Primo nějaký skin, nebo jedeš v základu?

MotoMoto
Záleží na tom, jaké jsi měl v iGO mapy. Tím okolím Ploče máš na mysli konkrétně co?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 10. 2010 10:26
Začínám rozpracovávat samozřejmě skin,postupně to rozšiřuji a sbírám informace.Jinak navádění,tedy výpočet trasy je asi nejlepší kdy co která navigace od IGO měla.Je naprosto logická a použitelná ať použiji mapu od TA,NQ a nebo Top.Vždy je výpočet shodný /ČZ/. Co se týká map pro HR tak je faktem,že TA 2010.06,je naprosto srovnatelná z TopMap,konkrétně u Ploče je i lepší v oblasti nové cesty sjezdu s dálnice,jedině u TA je to "snad" reálné ze skutečnotí. Nevede v moři,ale normálně tak jak má po souši.Možná právě šlo o tuto lokalitu o niž píše Moto ?? Stačí se na to podívat,je to ta oblast kolem myslím Lídlu a přístaviště ??

MirekŠi
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 10. 2010 19:02
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem otestoval iGo 8 a musím říct že zpátky k
> TomTomu honem a hned.
> Stejná chyba jako u Mio. Děs běs.
> Stačí vyzkoušet: Zadat Start Liberec, cíl Brno.
> Navrhne cestu přes Prahu. Až sem OK a teď já
> nechci přes Prahu ale přes Hradec Králové. Když
> zadám cestovat přes Hradec tak vás povede přes
> staroměstské náměstí v samém centru. Tedy pokud
> nevíte kudy vede obchvat a nezadáte přesně přes
> jaké místo chcete jet. Což když neznáte tak máte
> smůlu.
> Dost blbé.
> A pak další lokální blbosti jenž tu nemohu popsat.




Vyskúšaj IGO PRIMO 1.1 Green routing.

mapa Navteq 2010.Q2 12.08.2010
Trasa Liberec - Brno, bez prejazdného bodu, mi ponúkne na výber niekoľko alternatív.
Prvé tri rýchle alternatívy sú na obrázkoch.
Jedna z nich cez Hradec Králové.
Úplne jednoduché a maximálne prehľadné.



MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Jo ještě na jednu negativní věc jsem přišel u iGo.
> Hlásí křivoatku krátce předem a to bez ohledu na
> rychlost. Možná se to dá nastavit ale u TT kdy je
> to na dálnici tak to hlásí 2 km.

Neviem ako tebe, ale mne to na dialnici hlási prvý krát 3km pred odbočkou...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rado (18. 10. 2010 21:20).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 10. 2010 21:33
Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat jaké jsou aktuální mapy pro TomTom a jestli Western_And_Central_Europe verze 850.2801 obsahuje IQ Routes, popřípadě jestli lze IQ routes do mapy doinstalovat.
Předem děkuji za odpověď
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 10. 2010 21:47
Vítej na fóru,
takže mapa Western_And_Central_Europe verze 850.2801 neni nejnovější a hlavně neobsahuje IQ Routes - doinstalovat nejde, tato mapa je spíše pro PDA verze navigace.
Nejnovější jsou mapy s označením 8.55 a IQ Routes mimo jiné obsahuje verze 2884 - doporučuju.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 10. 2010 22:02
Žádné mapy pro PDA neobsahují IQ Routes

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 81
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.