Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 22:38
Neexistuje ŽIADNA orezaná verzia Igo PRIMO. Doteraz existujú iba dve verzie. Klasická 1.0 a Green routing 1.1, ktorá dokáže vypočítať trasu s najmenšími emisiami CO2. Obidve bežia úplne v pohode na 64MB. Na tvojej navigácii určite niečo iné žerie systémové prostriedky.
Skús doplniť do sys.txt

[folders]
has_secondary_root=0

alebo

[debug]
cache=2048
reserve_memory=2097152
memory_low_bound=1048576
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 08. 2010 01:29
nemas tam nahrano prehnane moc map? Moje zkusenost je, ze ty to zpomalujou hodne.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 08. 2010 09:01
To je bolest mladých "tunerů". Nacpat do toho skin, mapu mít i Srí Lanky včetně jejich 3D budov a radary i ostrova Mauritius. Mám iGo v GoCleveru, mapy jen ČR,SK,SRN,PL,A,SLO,HR, bez skinů a dalších blbostí a funguje dobře a rychle. Když jsem to měl nakrmený, pořád se sekala, přepočítavala atd. Teď je klid.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 08. 2010 11:35
jj, to by se Ti u TT nestalo tongue sticking out smileygrinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 08. 2010 14:07
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:49).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 08. 2010 18:31
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 08. 2010 13:51
Kde na PC naplánovat trasu do HR, abych si ji potom mohl přetáhnout do Garmina. Začátky jsou vždy těžké. Díky.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 08. 2010 14:04
k navigaci Garmin jste dostal i nějaké CD s mapou a programem Mapsource. Tam máte možnost si naplánovat trasu a pak převést do navigace yawning smiley

Více najdete např. tady [www.alena.ilcik.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (25. 08. 2010 14:06).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 08. 2010 21:41
Díky, jdu se pokusit něco stvořit.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
31. 08. 2010 17:33
TomTom dnes vydal nové mapy V855 - zvýšilo se pokrytí HR na 60% spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 09. 2010 13:23
Tady [www.novinky.cz] je něco o nových navigacích....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 09. 2010 18:04
novinky vědí kulový.....
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 09. 2010 16:50
az si budete kupovat navigaci, v prvni rade si zjistete dostupnost novych map. At uz legalne nebo nelegalne. Koupit si lacinej noname kram z Makra je snadny, ale co pak po par letech az zjistite, ze potrebujete novy mapy a nebude kde je sehnat?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 09. 2010 20:42
Co po pár letech,ale ve skutečnosti je to otázkou třeba půl roku /např. současné otevření pražského okruhu a další změny třeba v zahraničí/. Změn je hodně a většinou podpora těchto navigací je "nulová" . Je lepší se poohlédnout třeba po Aukru , kde je nabídka již dostatečná i s podporou. Většinou se jedná sice zase o Čínu,ale spolkne jakýkoliv software a displej 5" je již běžnou variantou. Ty o niž píše valeri jsou vesměs nepoužitelné co se týká nějakých laborování a dodatečných úprav a na internetu nic o nich nenajdete /jednoúčelové,neznámé,blokované/. A nějaké to slibování od prodejce je tak leda na kočku,příkladem jsou třeba i úspěšné navigace Mio řady 5xx a 7xx ,kde prakticky podpora skončila a postoj výrobce je jednoznačný = kupte si novou. Naštěstí jsou lidé,kteří něco umí a podělí se s ostatními,jak tuto ne-podporu obejít a nahrát tam něco nového,co podporu má.Ale pozor nejde to u všech. Doporučuji jednoznačně,neblokované s otevřeným software.Osobně preferuji iGO a nebo PRIMO=jednoduší verze.Jsou pro ně i tzv.skiny jež pak s programu dělají navigační "lahůdku". A podpora map je několikrát ročně.

MirekŠi
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 09. 2010 10:41
mám v nokii 5800 XM s navigaci Ovi Maps 3.Není to rozhodně žádný zázrak,ale často průběžně aktualizují mapy.Mám tam už Pražský okruh a Chorvatsko má již uliční sít i v menších obcích.Za špičku ale považuji iGo.Nahrajete ho prakticky do čehokoliv co smrdí windowsama a dobře se ovládá.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 09. 2010 14:57
TVSAT

Moc s Tebou nesouhlasím a to ať se jedná o kvalitu uvaděných navigací nebo SW (iGo), protože když si koupíš TomTom, máš garanci nejnovějších map, dále aktualizace každých čtvrt roku a to i pro navigace starší 5ti let.
Jde spíš jen o to zda jsi ochotný za to jako za každou práci zaplatit.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
27. 09. 2010 09:54
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TVSAT
>
> Moc s Tebou nesouhlasím a to ať se jedná o kvalitu
> uvaděných navigací nebo SW (iGo), protože když si
> koupíš TomTom, máš garanci nejnovějších map, dále
> aktualizace každých čtvrt roku a to i pro navigace
> starší 5ti let.
> Jde spíš jen o to zda jsi ochotný za to jako za
> každou práci zaplatit.


a není jednodušší si stáhnout nejnovější mapy s torrentu a nedávat těm zlodějům za aktualizaci tolik co za levnější navigaci ?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
27. 09. 2010 11:45
Souhlasit,či nesouhlasit je názor každého a nebudu jej nikomu vyvracet.Je pravdou,že jsem také začínal s TomTomem-poněvadž v tu dobu prakticky nic nebylo. Ale po uvedení dalších software na náš trh jsem jej opustil.Důvod byl pouze jeden a to právě aktualizace map směrem na východ.V tu dobu se již dva roky jezdilo v HR po dálnici a TT ji vůbec neznal. Samozřejmě situace se za tu dobu změnila k lepšímu,ale zvykat si na nový navigační program již nehodlám.Pokračuji v tom co znám ovládat možná na 100%. Je třeba,aby si každý vybral to své "ořechové" a co mu vyhovuje. Dále souhlasím s tím co píše darko,není aktualizace jak aktualizace,za kvalitu si rád zaplatím,ale musí to být rozumná cena,přiměřená platům v ČR a neměla by být vyšší než cena nové navigace. Jinak je velice potěšující,že kvalita map směrem na východ se neustále z kvalitňuje a že neskončíme při cestování někomu na dvoře.

MirekŠi
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
28. 09. 2010 12:41
TomTom by se měl chytit za nos.Nokia ke svým telefonům nabízí hlasovou navigaci zdarma s celoživotní licencí a aktualizací zdarma.Není to sice nějaká špičková navigace ale jak se říká "darovanému koni na zuby nekoukej", platí i pro softwarovou podporu.Jak by se vám líbilo,kdyby za každou aktualizaci Windowsu se platilo ? Kromě toho mapové podklady pro všechny navigace dodává TeleAtlas a Navteq a je na každém výrobci kolik si na tom nahrabe.Osobně preferuji navigaci v PDA ,kde dáte navigací kolik chcete a nabídne vám stejnou službu jako "klasická " levnější navigace.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
28. 09. 2010 13:24
Ano, přesně tak. Mám TomTom 730 GO a nově v Nokii E52 nokiáckou navigaci. U té nokiácké jsem nezaznamenal sebemenší problém. Naviguje tak dobře, že ani nemusím hledět na display a poslouchám jen hlasové příkazy. Trasu si lze nastavit v počítači a poté přenést do mobilu.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 09. 2010 21:18
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MotoMoto napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > TVSAT
> >
> > Moc s Tebou nesouhlasím a to ať se jedná o
> kvalitu
> > uvaděných navigací nebo SW (iGo), protože když
> si
> > koupíš TomTom, máš garanci nejnovějších map,
> dále
> > aktualizace každých čtvrt roku a to i pro
> navigace
> > starší 5ti let.
> > Jde spíš jen o to zda jsi ochotný za to jako za
> > každou práci zaplatit.
>
>
> a není jednodušší si stáhnout nejnovější mapy s
> torrentu a nedávat těm zlodějům za aktualizaci
> tolik co za levnější navigaci ?


Teda to mě dost pobavilo. Hovořit o zlodějích s tím že je lepší to ukrást sám, to je fakt hodně ale hodně české.

JInak pokud je někomu známo tak předplatné 2 leté aktualizace, tedy 8x nové mapy (+x za 3 měsíce) stoji 39 euro, což není zase tak mnoho.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
01. 10. 2010 12:57
a ted mi řekni jediný pádný důvod proč nokia zasílá aktualizace zdarma a tom tom si to nechá zaplatit ? Mimochodem tisícovka za aktualizaci je ještě větší zlodějina než to stáhnout z netu.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
01. 10. 2010 14:16
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a ted mi řekni jediný pádný důvod proč nokia
> zasílá aktualizace zdarma a tom tom si to nechá
> zaplatit ? Mimochodem tisícovka za aktualizaci je
> ještě větší zlodějina než to stáhnout z netu.


Asi si nepamatuješ nedávné začátky kdy Nokia koupila jednu firmu a její systém a vše bylo placené. Teprve když se s podobným systémem objevil Google tak uvolnili celou navigaci zdarma. Takže to není lidumilství ale konkurence. Až bude nějaká navigace tak dobrá jako TT tak ho k tomu možná také donutí. Je to jenom otázka poptávky a nabídky.

K tomu co je či není větší zlodějina se raději už vyjadřovat nebudu protože bych asi byl hodně sprostý. Já jsem původem programátor a vím jak mě to neskutečně s...lo když některé produkty se šířily volně (tehdy ještě kopírováním disket) a já z toho neměl ani korunu a přitom mě to stálo nemalé úsilí tyto produkty vytvořit. Takže pokud Tě nechává chladným krást byť třeba data či SW co někdo musel nasbírat nebo případně koupit, tak Tě asi moc nezměním a tím zlodějem zůstaneš. Ale obhajovat se tím, že někdo kdo něco vyrábí a prodává za tržní ceny, že je větší zloděj u mě neprojde. Nikdo Tě nenutí to kupovat.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
01. 10. 2010 21:13
1. TomTom byl sice jedním s průkopníků automobilové navigace, ale dnes je již řada navigací na stejné,či podobné úrovni.Zkus se podívat na tento test [www.zavolantem.cz]

2. v dnešní době jsou peníze až na prvním místě,takže volím Ovi Maps od Nokie,kde mám VŠECHNO legálně a ZADARMO.
Popř. Garmin s doživotní aktualizací zdarma : [www.azobchod.cz]
No a ti nejchudší s běžným PDA od Htc čerpají zde: [www.4allmobile.eu]

3.programátora jsi určitě dělal zadarmo a za svůj produkt jsi od vydavatele jistě dostal akorát stravenky do Lidlu.Máš-li pocit křivdy,obrat se na OSA. tongue sticking out smiley

4.Pokud se ti tedy chce 4x ročně vyhazovat litr někomu za aktualizaci,kterou ostatní dávají zadara,tak prosím....
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
03. 10. 2010 11:33
Radek Hulán před téměř rokem napsal níže uvedený článek, se kterým se nedá než souhlasit:

Nokia: služby zdarma jako likvidace konkurence?



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (03. 10. 2010 11:35).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
03. 10. 2010 13:45
Prosím, mohl by mně tady někdo vysvětlit, v čem je TomTom lepší, než Navigace poskytovaná Nokií? Mám oboje a TomToma jsem již odložil. Nokiácký telefon mám totiž stále v kapse a tedy poruce. V nokiácké nevigaci jsem nezaznamenal nic, co by mně vadilo nebo nefungovalo.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
03. 10. 2010 19:51
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radek Hulán před téměř rokem napsal níže uvedený
> článek, se kterým se nedá než souhlasit:
>
> Nokia: služby zdarma jako likvidace konkurence?


z článku jsem to pochopil tak,že Nokia odkoupila jednoho poskytovatele map,tudíž mu nemusí nic platit.Ostatní výrobce a některé lidi (viz pan Hulán) to štve a tak na Nokii háže špínu.Pohybuji o tom že by Nokia ustrnula ve vývoji,to by ji okamžitě zlikvidovalo,konkurence je příliš velká
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 07:47
Nokia ve vyvoji urcite neustrne, ale svym produktem omezi zisk ostatnim a ti pak budou mozna muset priskrtit kohoutek penez urcenych treba na vyvoj. Ve vysledku tedy prodelek pro uzivatele. Navic u Nokie je to urcite jen docasny marketingovy tah, donekonecna to dotovat nebude



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (04. 10. 2010 09:27).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 12:25
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nokia ve vyvoji urcite neustrne, ale svym
> produktem omezi zisk ostatnim a ti pak budou mozna
> muset priskrtit kohoutek penez urcenych treba na
> vyvoj. Ve vysledku tedy prodelek pro uzivatele.
> Navic u Nokie je to urcite jen docasny
> marketingovy tah, donekonecna to dotovat nebude


zlikvidováním konkurence by Nokia naopak vydělala,nemusí se dělit o zákazníky
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 10. 2010 12:32
Vždyť jo, proto to dává zadarmo, aby konkurenci zlikvidovala. A až se tak stane, pěkně to zase zpoplatní. Nebuď naivní, že ti dneska někdo něco dá zadarmo aniž by tím něco nesledoval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.