Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 07:38
Tomtom je prostě NEJ thumbs up
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 09:13
Teď zkouším Garmina. Také mne táhle přes centrum. Když zadám jenom Hradec, tak si jako bod na trase vygeneruje nějaký střed Hradce. Píše tam dokonce i souřadnice a skrz něj prostě jede.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 12:22
Já jsem naopak jsem v PDA zkoušel TomTom a rychle jsem se vrátil k Igo8. Každý jsme prostě zvyklý na něco jiného. Akorát do IGo8 100x raději mapy od Navteq (i když jsou větší), než od TeleAtlas. Ten sice rychleji a snadněji vodí po hlavních cestách, ale pokud už zabloudíte do úzkých uliček, tak vás nevyvede. Na dálnice je TeleAtlas schopen vás vést mimo nájezdy přes svodidla. (Viz předevčerejší zkušenost ve Splitu, kdy mi zavřeli nájezd na A1 z kruháče před nosem a Teleatlas mne nakonec dovedl do Splitských kasáren)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radarus (30. 07. 2010 14:49).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 18:24
radarus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jsem naopak jsem v PDA zkoušel TomTom a rychle
> jsem se vrátil k Igo8. Každý jsme prostě zvyklý na
> něco jiného. Akorát do IGo8 100x raději mapy od
> Navteq (i když jsou větší), než od TeleAtlas. Ten
> sice rychleji a snadněji vodí po hlavních cestách,
> ale pokud už zabloudíte do úzkých uliček, tak vás
> nevyvede. Na dálnice je TeleAtlas schopen vás vést
> mimo nájezdy přes svodidla. (Viz předevčerejší
> zkušenost ve Splitu, kdy mi zavřeli nájezd na A1 z
> kruháče před nosem a Teleatlas mne nakonec dovedl
> do Splitských kasáren)

TeleAtlas ve střední a východní Evropě dost "plave". Navteq zase pokulhává s aktualizacemi a má dost chyb. Já mám nejlepší zkušenosti s regionálními vydavateli. Mám v navigaci všechny tři mapové podklady a podle aktuální situace je mapchangerem přepínám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (30. 07. 2010 19:05).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 18:49
Mapchanger je dobrá věc, ale vše to jen dělá složitější. Představ si, že jsi laik uživatel a chceš co nejjednodušeji se kdekoliv a kdykoliv dostat z A do B. Bez přepínání, přehazování a nastavování. taková navigace bohužel neexistuje, každá má svá pro a proti a jde jen o to si na tu svou zvyknout.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 19:06
Když budu laik-uživatel, nebudu se pídit po tom, které mapy jsou lepší a budu rád, že jsem rád. A že je to složitější? Nezdá se mi. Přepnutí mapy je u Primo otázkou tří kliknutí a pár sekund než se restartuje iGO.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 19:52
když máš regionální mapy tak je musíš také přepínat mapchangerem? Já tam mám ČR-TA a Chorvatsko regionální a funguje to zaráz.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
30. 07. 2010 20:45
Mám v navigaci čtyři složky s mapami - TA - TeleAtlas, NQ - Navteq, OT - regionální a US - uživatelské (ty složky se jmenují trochu jinak, což je ale momentálně nepodstatné). Ve složce US mám výběr map, který si tvořím podle potřeby. Třeba při letošní cestě do Chorvatska: na regionální mapě Slovinska (Monolit) není kousek silnice u Ptuje (propoj silnice č. 1 se silnicí č. 9 - [maps.google.cz]). Tak jsem si tam dal pro A a SLO mapy TA a pro CZ a HR mapy regionální. Je ale fakt, že pro někoho je to možná složité...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
31. 07. 2010 09:43
Mam mio 360 uz dva roky, pravidelne aktualizuji a naprosta spokojenost jak u nas v CR tak jiz se mnou byla v Italii , 2x Chorvatsku, 2x na horach v Rakousku.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
31. 07. 2010 12:11
to Tehu: používáš originální soft (miomap 2008) nebo tam máš něco jiného?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
31. 07. 2010 12:47
Já mám taky moov 360 a Miomap jsem naposledy použil ca 3 měsíce po její koupi.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
01. 08. 2010 22:31
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a co třeba zadat průjezdní bod kousek za Hradec,
> pak tě to nevede přes střed města, ale stále po
> E442 po obchvatu vnitřku města. Když s tím někdo
> neumí dělat, tak to je potom těžké.


Není tohle trochu směšná odpověď?

Když budu mít špatný motor u auta tak ho také mohu tlačit a když ne tak s tím neumím zacházet?
Já prostě tvrdím, že funkce cestovat přes je u iGo nevyřešená. Protože nevím jak budeš v Paříži (třeba tam, to jen příklad) zadáta kterým místem chceš projet? Prostě u TomTom zadám cestovat přes město a víc se nestarám.
A nemyslím, že to je o tom že někdo s něčím neumí zacházet.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 08. 2010 08:13
tak som prakticky sygic mm 2010 otestoval aj v chorvatsku.ked pri ceste domov,pred mytnicou lucko hlasili 8 km kolonu, zisiel som uz na mytnici jastrebarsko.moj sygic ma pekne viedol paralelnou trasou cez jastrebarsko,kinča sela az do zagrebu na obchvat smer budapest.aj v HU pracoval vyborne ked ma viedol cez nagykanizsu,zalaegerseg,szombathely,bratislava. akurat v obci csorna chcel naviest nie na janossomorja,ale na smer gyor na plateny usek dialnice M1.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 08. 2010 08:46
A co třeba takhle Zagreb, Bratislava, Jastrebarsko, Csorna atd



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (04. 08. 2010 08:47).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 08. 2010 13:11
Tak asi během zítřka dostanu HTC HD2. Co mi čeká za kroky, aby to fungovalo jako navigace? Musím dovnitř nechat nainstalovat nějaký program? Asi nebude stačit tam šoupnout mapy? Viděl bych to na mnou již oblíbeného TOMTOMA.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 08. 2010 16:18
Legální postup: Koupit si SW s navigačním programem a příslušné mapy
Ilegální postup: To samé někde stáhnout a opět naistalovat.
Výhody a nevýhody: Cena a spolehlivost a záruka nebo zadarmo, občas chybka, riziko neaktuálních map, bez záruky.
Výběr je na Tobě.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 08. 2010 18:03
Za kolik tak pořídím navisoft a mapy od TT. Dal bych přednost jistotě za peníze, než pak někde zjistit, že mám zadáčo něco co mi zrovna na tom místě kde jsem nešlape.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 13:18
Tak Tě nakonec zklamu, dle vyjádření výrobce (TomTom) tak se již samotný SW neprodává a dodáváho v rámci některých balíčků společně s Smartphony, tedy PDA, MDA a jak jinak tomu kdo říká s tím, že si pak speciálním způsobem musíš nastahovat a samozřejmě zaplatit data. Většinou to je ve spolupráci s mobilním operátorem. Prostě v prodeji už není a asi nebude.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 19:17
Tak že buď tam dát Igo nebo tak něco? TT si asi nechám stejně jako klasickou navi.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 19:22
Racetiger
Ne, že bych chtěl navádět k ilegální činnosti, ale asi Ti zbude ta druhá varianta yawning smiley. Problém navíc je, že verze pro PDA (a jiná Ti na HTC nepojede) neumí IQ Routes a oproti PNA verzi je mírně očesaná v možnostech nastavení a tvorby trasy. To značně snižuje její hodnotu. To už je pak IMHO lepší to iGO, které tu MotoMoto tak vehementně zatracuje.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 20:00
Zatracuji právem, čím víc jí teď testuji, tím víc jsem přesvědčen že právem. Cesty které nabízí jsou děsné. Fakt mi můžete věřit. Mám pocit že ten SW je nadupaný funkcemi o jakých se člověku ani nezdá, ale jako navigace nic moc. Jel jsem o víkendu k Pardubicím na jeden zatopený lom a jel jsem se zapnutými třrmi navigacemi: TomTom GO 630, PDA s iGO 8 a zabudovanou navigací Navteq. A když to zhodnotím tak nejhůře dopadl Navteq, pak iGO a nejlépe vyšel TT.
Takže fakt. Raději bych si dal do PDA TT i za cenu černoty.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 20:04
MotoMoto, aké mapy máš v tom Igo?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 22:19
Dvoje, jedny od TeleAtlasu a druhé nějaké regionální.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 23:01
Použil jsem Nokii a OVimap s celkem uspokojujícím výsledkem. Používal jsem ji spíše jen jako alarm při překročení rychlosti o 10% a pro průjezd mimo dálnici ve Slovinsku.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 23:02
Tak tie mapy od CEDA vymaž a daj si tam TA_2010.03 z 26.5.2010 alebo NAVTEQ_2010.Q1 z 9.7.2010 a potom skus navigovat yawning smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 23:12
Navteq ani náhodou. Mapy jsou sice nejpodrobnější, ale obsahují značné množství chyb.

MotoMoto
Pokud něco hodnotíš, měl bys taky napsat klady a zápory. Takto to vypadá jako vyloženě subjektivní dojem.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 08. 2010 23:46
Chyby sú v každej mape.
Navteq ich v poslednej dobe úspešne eliminuje. Výhodou NQ je že obsahuje súbor *.fpa. Jedná sa o adresné body a naviguje ta to podla čísla domu aj v najmenších dedinkách. Ďalej kto chodí von na západ využije histspeed. Sú to dáta pre inteligentnú trasu. To znamená že ťa to nebude navigovat cez mesto počas dňa cez dopravnú špičku, avšak v noci keď nie sú zápchy to vyberie cestu aj cez mesto. Dalej *.ftr údaje pre kamióny...
Tým nechcem povedať že Teleatlas je zlý. TA má tiež svoje výhody ( rýchlostné limity, infotabule...)

Navigácia je dobrá pomôcka, ale pozor, aby ste nedopadli takto


avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 13:51
Jasně že to je v každém případě subjektivní názor. TT znám déle, umím ho bez problémů poslepu ovládat a tak mi příjde podstatně jednodužší. Takže k němu mám určitě blíž, ale musím se přiznat, že moc nevýhod u TT nevidím. Také se občas sekne s tím kudy mě vede, ale ne tolikrát. A pokud mi nechybí některé prkotiny jako obrázky buduv a podobně tak nic mi tam nechybí. Snad jediná věc, že neukazuje nadmořskou výšku.
Jo ještě na jednu negativní věc jsem přišel u iGo. Hlásí křivoatku krátce předem a to bez ohledu na rychlost. Možná se to dá nastavit ale u TT kdy je to na dálnici tak to hlásí 2 km.
Ale budu rád když někdo moje názory vyvrátí. Ale ne tím, že si mám najít místo na okrouhu a pak bude průjezd OK. A nebo že s tím neumím zacházet.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 18:59
MotoMoto: já jsem nepsal místo na okruhu, ale místo za Hradcem Králové a povede tě to po okruhu. Naučil jsem se takto navigaci používat a teď mně řekni jaký je rozdíl v tom jestli zadám město nebo zadám místo za městem přes které chci jet? Vůbec žádný rozdíl v tom není. A ve všem jiném je prostě iGO (8.3, Primo) vymazlené.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 19:26
TO RACETIGER : sw TT 7 pro HTC 2 se da koupit na nemeckejch webovkach TomTomu ( obsahuje cestinu ), ja osobne mam v HTC iGO 8 - mapy brezen 2010| a sem naprosto spokojen smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 98
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.