Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 07. 2010 12:56
gimik:souhlas
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 07. 2010 21:16
Racetiger napsal:
-------------------------------------------------------
> dal jsem Chorvatsko s TOMTOM a byl docela v kondici. Jnom na hranicích SLO-HR jel na trávě ke starej celnici. Nová je na dálnici víc vpravo.



Taky máme TomTom, nejnovější mapu 850.xxx a přesto nám navigačka na hranicích SLO-HR hlásila, že jsme na nezpevněné cestěeye rolling smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 07. 2010 21:50
Sysi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky máme TomTom, nejnovější mapu 850.xxx a přesto
> nám navigačka na hranicích SLO-HR hlásila, že jsme
> na nezpevněné cestěeye rolling smiley

Zatím jsem nenašel žádné mapy, které by měly nový hraniční přechod HR/SLO (Macelj). Takže v klidu...smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (18. 07. 2010 21:52).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 07. 2010 21:51
No to je katastrofa, bacha abyste tam nezabloudili thumbs up smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
18. 07. 2010 22:49
mě se osvědčila navigace Sygic Maps 10 na telefony se Symbianem.Mapy sice nejsou posledním výkřikem aktualizace,ale program se velice jednoduše,intuitivně ovládá,včetně úpravy trasy s vlastními body průjezdu.Což pro některé navigace je nezvladatelný problém.Hlas a komentáře Pavla Lišky je občas k válení se smíchy.
I když mezi námi, do chorvatska by trefil bez navigace i slepý s hluchým smoking smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 14:05
dj.DEKL - velmi vtipnésmileys with beer

Ale když ti kousek před HR-SLO přechodem navigačka zahlásí, že máš odbočit vpravo - a ten sjezd tam fakt je, tak věřím, že někdo, kdo to tam nezná, může zazmatkovat, a sjet. Auto co jelo před námi, mělo asi taky TomTom, neb jsme jen viděli, jak hodil blinkr doprava a pak to strhl zpátky rovně.....
.....prostě a jasně, tuhle hlášku jsme od nejnovější verze TomTom nečekali, jinak jen samá spokojenostthumbs up
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 16:51
Ahoj chapi tak sem se konečně dostal k té navigaci a zkouším to IGO a na navi mi to ukazuje start ale nemohu ho nikde najít aby bylo možno ho spustit aby se s ním dalo pracovat.Nemohli by jste mi prosím poradit mám v tom nějaký zmatek.Předem Vám moc díky.confused smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 18:04
Rádi bychom Ti poradili, ale jakou verzi iGO zkoušíš?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 18:09
To Vendis: Pokud máš mio 200 tak tam nemá cenu zkoušet iGO8. Rozchodíš ho,to jako jo, ale tato navigace má jenom 32 MB Ram, takže ti při plánování nad 500 Km bude hlásit málo paměti.Musel by sis cestu postupně plánovat po kratších úsecích. Bez problému ti na něm bude chodit TomTom (potřeba unlock, ale dá se to i bez něj, jen bude horší podsvícení) nebo by bylo lepší dát tam poléčený (crack) Miomap 2008 (není nutný unlock) a poléčené mapy (poslední dostupné od TA 2009.12), klidně celou evropu a při plánování dlouhých tras nebude problém. Pokud chceš víc pomoc napiš na SZ nebo na madkam@sms.cz
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 18:30
Jakýho Tomtoma narveš do Mio? Pro PDA a spol co jedou na Windows Mobile ?

Sysi: asi je důležitější koukat na cestu a cedule než se jen "tupě" řídit navigací...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (19. 07. 2010 18:31).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 18:36
jj přesně toho (verze 7.910), ale soubor TomTom Navigator.exe musí být upraven přímo pro mio (tj. upraven pro WinCE), jinak to hlásí debug problém.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
19. 07. 2010 22:18
Tak mně docela bavilo nedívat se na směrový tabule a jen se nechat vést z pruhu do pruhu. Jel jsem po svém a až před Pirovacem, kde chtěl TomTom odbočt už sjezdem Benkovac do Biogradu Na Moru a pak jet po pobřeží a já to dal až na sjezd Pirovac a pak přímo do Pirovacu. Nevím co tam Toma lákalo asi o 3 km kratší trasa zato místo po dálnici po pobřeží. Jinak jsem v ČR a Bavorsku taky spokojen se Sygic Maps 10. Jinde jsem ho zatím nezkusil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (19. 07. 2010 22:20).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 09:06
Navigaci do HR mám jako tichého společníka nabitého informacemi. Vypnutý zvuk, aby mě nedrásal hláškami o překročení rychlosti a koštuji takové údaje, jako je nadmořská výška, porovnávám rychlost tacho s rychlostí v navi, info kolik km do cíle, předpoklad dojezdu, poloha v mapě atd. Trasa samozřejmě nastavená, ale jezdím podle frňáku.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 14:43
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Navigaci do HR mám jako tichého společníka
> nabitého informacemi. Vypnutý zvuk, aby mě
> nedrásal hláškami o překročení rychlosti a koštuji
> takové údaje, jako je nadmořská výška, porovnávám
> rychlost tacho s rychlostí v navi, info kolik km
> do cíle, předpoklad dojezdu, poloha v mapě atd.
> Trasa samozřejmě nastavená, ale jezdím podle
> frňáku.

hlášení o překročení rychlosti se dá přeci vypnout.A zvlášt zvukové,tak vizuální varování.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 14:48
To jo, dá. Nenechám ji žvanit vůbec, je to moc upovídaný, i ten Liška i když toho zrovna moc nenamluví, tak ho poslouchat 14 hodin se taky nedá, stačí manželka. Vizuální upozornění je dobré proto, abych zas moc nezlobil a jel "přibližně" předpisově.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 15:40
Lepší Liška než manželka.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 18:19
třeba hlaška od Lišky : "hele,blíží se kruháč,já bych brzdil..." .V podání manželky : "ježišmarija zpomal,jedeš jak prase". thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 18:27
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:54).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 18:36
a Oto s Olinou jste už zkoušeli?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
20. 07. 2010 23:22
Ak máte naplánovanú cestu cez Lendavu a používate mapy Navteq, tak si dajte pozor na predposlednom kruháči. Je tam skratka ktorá neexistuje. V mapách Monolit a Teleatlas je to v poriadku
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
21. 07. 2010 01:25
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mě se osvědčila navigace Sygic Maps 10 na telefony
> se Symbianem.Mapy sice nejsou posledním výkřikem
> aktualizace,ale program se velice
> jednoduše,intuitivně ovládá,včetně úpravy trasy s
> vlastními body průjezdu.Což pro některé navigace
> je nezvladatelný problém.Hlas a komentáře Pavla
> Lišky je občas k válení se smíchy.
> I když mezi námi, do chorvatska by trefil bez
> navigace i slepý s hluchým smoking smiley


Aj ja mam smm 2010. Dost ma prekvapilo ze tam nie je dialnicny prechod na goricane. Ako ze by mi to velmi vadilo to zase nie. Jazdim podla tabul, cestu si doma viackrat prejdem na mape. Detaily pozriem na nete. Navi mam len, ako poistku, obraz vypnuty, len zvuk, aby ma nakopol pred dolezitym miestom.aby sa mi nestalo, ako pred tromi rokmi, ze som cestou domov, unaveny prehliadol na zagrebskom obchvate tabulu BUDAPEST ,a namiesto na A4, skoncil som na A1 smer Osijek .angry smiley drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (22. 07. 2010 08:32).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 20:18
Tak jsem otestoval iGo 8 a musím říct že zpátky k TomTomu honem a hned.
Stejná chyba jako u Mio. Děs běs.
Stačí vyzkoušet: Zadat Start Liberec, cíl Brno.
Navrhne cestu přes Prahu. Až sem OK a teď já nechci přes Prahu ale přes Hradec Králové. Když zadám cestovat přes Hradec tak vás povede přes staroměstské náměstí v samém centru. Tedy pokud nevíte kudy vede obchvat a nezadáte přesně přes jaké místo chcete jet. Což když neznáte tak máte smůlu.
Dost blbé.
A pak další lokální blbosti jenž tu nemohu popsat.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 20:33
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem otestoval iGo 8 a musím říct že zpátky k
> TomTomu honem a hned.
> Stejná chyba jako u Mio. Děs běs.
> Stačí vyzkoušet: Zadat Start Liberec, cíl Brno.
> Navrhne cestu přes Prahu. Až sem OK a teď já
> nechci přes Prahu ale přes Hradec Králové. Když
> zadám cestovat přes Hradec tak vás povede přes
> staroměstské náměstí v samém centru. Tedy pokud
> nevíte kudy vede obchvat a nezadáte přesně přes
> jaké místo chcete jet. Což když neznáte tak máte
> smůlu.
> Dost blbé.
> A pak další lokální blbosti jenž tu nemohu popsat.
A zmenil si si typ trasy?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 20:53
a co třeba zadat průjezdní bod kousek za Hradec, pak tě to nevede přes střed města, ale stále po E442 po obchvatu vnitřku města. Když s tím někdo neumí dělat, tak to je potom těžké.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 20:54
Proč? Jak a na co změnil? Prostě chci cestovat přes něco a u TomTomu zadám cestovat přes a vyberu město a on přeloží cestu přes toto město ale bez zajíždění do centra.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 21:24
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč? Jak a na co změnil? Prostě chci cestovat
> přes něco a u TomTomu zadám cestovat přes a vyberu
> město a on přeloží cestu přes toto město ale bez
> zajíždění do centra.
Nechce sa mi veriť, že keď zadáš typ trasy najrýchlejšia,že ťa bude hnať cez centrum
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 21:28
V Igo je na výběr několik typů tras Krátká,Rychlá,Ekonomická a ještě jedna na kterou nevzpomenu a podle této volby se dost liší průběh trasy.Osvědčuje se mi nejvíc ekonomická a pak dodatečné nastavení jestli jet po dálnicích,placených úsecích atd.Chce to se s ním naučit pracovat a dovede tě všude kam chceš.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 21:38
Motomoto ma pravdu.
Keď zadá rýchla trasa, naviguje to cez Prahu. lebo je to najrýchlejšie
Keď zadá krátka trasa, naviguje to cez centrum Hradca, čo je najkratšie.
Keď zadá prejazdný bod Hradec, naviguje to cez centrum, pretože ho zadal ako prejazdný bod.
Navigácia naviguje iba podla parametrov, ktoré jej zadal.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 21:53
:-))) hmm, a proto se průjezdní bod zadává za město, jak jednoduché.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 07. 2010 23:42
No, já bych hlavně z Liberce do Brna přes Hradec nejel...
Je fakt, že iGO neumí zadávat průjezd městem stejně jako TT, který při volbě "Město" bere v úvahu všechny ulice patřící ke konkrétnímu městu a vybere nejrychlejší trasu. Že bych ale kvůli tomu iGO z navigace vyhodil, to teda nehrozí. TT má daleko víc nectností (aspoň verze pro PDA) a úroveň náhledu a zobrazovaných informací se nedá srovnávat vůbec.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.