Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 20:33
Práve pre takéto problémy si kupujeme ešte pred dovolenkou nejaké Kuny doma, asi tak 1000.- (kašlem na kurz)Potom mám na dialnicu, vinjetu na čln, proste na tú chvíľu čo sa tam rozkukáme. Naspäť už máme presne nachystané Kuny a na Lučku cestou späť platíme synovou VISA kartou(kvôli rýchlosti). Moja karta Maestro Biznis s PIN kódom tam nefunguje! Eurá mením na mieste podľa kurzu a podľa potreby. Počas dovolenky platím všetko v hotovosti. Zatiaľ sa mi tento pstup osvedčil. Nechcem sa stresovať niekde v zapadnutej dedine či môžem zaplatiť za jedlo kartou, alebo nie. Jednoducho ešte potrebujú pár rokov, tak isto ako mysmiling smileysmiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 21:22
Len si nezamienajme dedinu v zapadakove v HR s mytnicou kde prejde neviem kolko turistov a milionov aut z celej civilizovanej Europy za par mesiacov v roku.
Plus, ked to islo v roku 2000, preco by to nemalo ist v roku 2012. Samozrejme vyjmuc pripady poruchy terminalu, co ale moj pripad nebol.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 21:38
Nedělejte z toho aféru, jeden případ není pravidlo, on na tebe chorvatsky, ty zase anglicky, evidentně jste si nerozuměli a kdoví v čem byl problém.

Když vidím v Chorvatsku, kolik místních platí v Konzumu i malé nákupy kartou, mám pocit že v tomhle za námi rozhodně nezaostávají, spíš naopak. Zkuste v CZ v nějakém menším městě v restauraci zaplatit kartou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 21:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:11).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 21:54
namazuma: Uf, to naštve tedy :-( Z nás by nevyrazil nic - EUR sice u sebe máme, ovšem tvrdila bych že ne - mám kartu, oni jí mají brát, tož ať se snaží že ano.

My v Hr platíme kartou skoro vše - i v maličkém zapadlém obchůdku, který má 20m2 kartu berou. Dokonce i v masně - řekla bych že jsou před námi hoooooodně vepředu s tímto. Jedině kde snad nemůžeme platit kartou je zmrzlina.

Pro nás je karta k tomu, že nemusíme počítat kolik máme - prostě se vše zaplatí, nic nezbyde. Chvála za to že karty exidtují. A ještě je tam dobrý kurz - co víc si přát? A za další nehrozí, že nám někdo z ap vyčudí věci vč. peněz - dnes mi říkala známá jak někde na makarské vykradli ap., ve kterém byla její dcera - o půl druhé odpoledne - sebrali jim všechnu techniku co tam měli a všechnu hotovost - úplně se mi udělalo špatně když mi to říkala - škoda za 70t - brrrrrrrrr
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2012 09:50
Jen ať si lidé na mýtnicích platí hotovostí nadále. Alespoň pro nás, co platíme kartou, budou průjezdy stále bez front grinning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2012 10:53
přesně to si taky říkám.. Kdo chce, ať platí hotově a kdo chce, ať platí kartou. Já kartu využívám v 95% placení nej v ČR, ale i v HR už cca 3 roky a jsem spokojen. Za ty neplatiče kartama můžeme být opravdu jen a jen rádi převážně na mýtnicích v HR a díky bohu za ně :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2012 23:01
Chlapi a devcata, vsak prave o to slo, ja vsetko platim kartou, co ide to dam kartu. Mam len drobne kuny na WC /keby daco/ a zmrzku. A ak potrebujem kuny vzdy si na recepcii vymenim len minimum, aby mi neostali. Dokonca drobaky hadzeme pri odjazde do mora / zvyk od mojej mamy, ked sme este za sociku jazdili do YU.
Zadrhel nebol v nicom inom, nez v magorovi a tym to ukoncime. Napisem ked pridem domov a urcite na Svetej Helene cestou domou bude vsetko ako ma byt.
BTW s tymi terminalmi je problem, neviem ako v HR, ale v SVK si banka co poskytne terminal uctuje nejake percento zo sumy a preto to na SVK male predajne a prevadzky nemaju, resp nechcu mat.

Mytnica delena vyslovne na cards a cash je len Lucko a Demerje. No a este som zazil, ze vyclenia par boxov na platbu cash a card. Ja som mal moznost ENC a ostatne, t.j. Bez urcenia ci iba cash alebo card. A na takych jeden voz plati cash druhy kartou, no a ja vzdy kartou..... az na tento pripad, ktory bol dufam na 10 r. vynimkou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (10. 07. 2012 23:06).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 07. 2012 16:38
Průjezd přes Demerje v sobotu 7.7.


Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 07. 2012 21:31
alfe thumbs up
takze ludkovia, ak po vzhliadnuti tohoto videa este niekto bude na Lucku platit cashom, je uplny ......kazdy si doplnte, co chcete.

A to ta rada na cash bola len 7.7., uz som zazil a 2x 3x dlhsiu a na Demerje (platba kartou pre novacikov na tomto fore, to je ta kam vosiel voz na videu, kde sa vsak plati len a len bankovu kartou) prazdno. Si predstavte co tam je od 20/7 do 20/8.

PS: eeej, ale to bola mysicka na tej rozbocke Budapest a na poslednu chvilu smer Macejl. Si sa nevedel rozhodnut,ci cez HU alebo SLO?smileys with beer


No a co sa tyka mna tak dens to bolo na mytniciach OK, vsetko platby mastercard bez PIN, ziaden problem. Takze potvrdzujem, ze 1.7. smerom dole som na Sv. Helene natrafil na uplneho magora a pre klud v rodine a v aute a pre peknu dovolenku som sa nemohol s magorom dalej dotahovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (12. 07. 2012 21:35).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 07. 2012 23:26
Blbců, co si nedají poradit, je plný svět a tak to také zůstane.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 12:49
juj tak dnes je to tam zaujimavé. - 12,40 hod
uz pri rozbocke na platbu kartou stoji rad na cash aj na karty.
kto to ale pozna, resp. prozrite video Alfa, je to este peeeeeeeekny kus ku platbe cashom.


rozbočka platba kartou a platba cash


rada na platba kartou








Upraveno 4krát. Naposledy upravil namazuma (14. 07. 2012 13:10).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 13:16
Ocividne vsetci na Demerie idu na kartou... lave dva pruhy (only ENC) volne .... len sa k nim dostat sad smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 13:23
To jo. Ta kamera je na sloupu, na kterém je cedule 750m k pokladnám na Demerje. K Lučku je to pak ještě asi 3 km. Dnes bych jel přes Jastrebarsko.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (14. 07. 2012 13:25).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 13:35
No uz sa to uvolnuje.

Len nepochopim tych magorov co tam zostavaju stat na cash. To maju tka na 2 az 3 hod.



K ENC mozes ist ak mas krabicku. Markox ty ju mas?

To Alf: myslis, ze by si zliezol dole z dialnice na Jastrebarsku a obisiel by si Zagreb a kde by si sa potom napojil?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 13:59
Já pokračuju dál na Macelj, takže bych se na dálnici vrátil na křižovatce Jankomir - [maps.google.cz]

Kdo jede na Varaždin, najede na křižovatce Lučko - [maps.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (03. 08. 2012 07:33).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2012 14:01
to namazuma: mam, ale pri takej kolone je to prd platne...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 11:58
VISA classic - nikde žádný problém - rychle a bez PINu!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 12:47
Alfe, dik, ulozim si do navigacie ako trasu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 13:35
Rád bych se zeptal, jestli Demerje a platbu přes něj kartou lze využít pouze ve směru ven z Chorvatska nebo i ve směru do Chorvatska ? Nebo musím ve směru do Chorvatska využít Macelj ? Díky za reakce. Ještě by mě prosím zajímala vaše zkušenost při platbě kartou na Demerje -konkrétně mám na mysli kartu ČS MASTERCARD. V ČR musím vždy při jejím použití zadávat PIN.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil markyn (15. 07. 2012 13:44).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 13:44
to markyn - Mýtnicu demerje využiješ pri ceste domov,teda od mora.Pri ceste k moru si vyzvedneš lístek na Lučku a pokračuješ k moru a platíš až pri výjazde z dialnice.
Ten druhý dotaz ohľadne Macelju som veľmi nepochopil.Záleží z ktorého smeru přijedeš.Ak od SLO,tak využiješ napr.Macelj prechod a priamo sa napojíš na dialnicu na Zahreb a ďalej k moru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (15. 07. 2012 13:45).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 13:52
Dík za reakci, už mám díky tobě jasno, měj se fajn.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 15:53
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alfe, dik, ulozim si do navigacie ako trasu.

Je ještě jedna možnost - použít sjezd Zdenčina, který je ca 6 km za Jastrebarskem (45.675212,15.756583). Je to ale poměrně nový sjezd a dosud není v navigačních mapách a nezná ho ani Google. Je ale na [www.mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (15. 07. 2012 15:54).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2012 21:58
dik, Nokia Mapy ju uz maju. To uz je, ale moc blizko Demerje, to Jastrebarsko je lepsie, ak sa budem chciet vyhnut zacpe, ktora sa taha od Lucka a zastavi ma tak, ze by som relativne kratko nestal na Demerje. Ja platim iba kartou,
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 08. 2012 21:36
Mýtné na chorvatských dálnicích platím pokud to jde kartou. Šetří to čas , protože objedete kolony vozidel, čekajících na cash gate
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 08. 2012 22:38
musím sem napísať príhodu s platením kartou na Demerje -

Prvykrát v chorvatsku,tak som dal na rady forákov (platenie kartou).Provoz nebol velký,takže v pohodičke prichádzam k mýtnici strčím lístok z Šestanovace (pozn.autora) grinning smiley no a následuje platobná karta,v klidku ju tam strčím a pri vysunutí hoooop karta vyletela z terminálu a ešte jej pomohol vietor.Trochu som strnul,čo bude ďalej,ale naštastie pribehla milá obsluha a kartu mi podal aj s računom.Ach jaj,už sa vydím ako sa tam cpem z auta a behám okolo závory hľadajúc kartu grinning smileygrinning smiley
Naštastie to dopadlo dobre.


p.s.stalo sa to už niekomu?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2012 17:57
Jo, kámošovi, který nečetl toto fórum, aby věděl včas (už se tu na to několikrát upozorňovalo), a neposlouchal ani mě, když jsem ho na ten fofr upozorňoval cestou na jednom odmorišti. Škoda, že jsem jel vedlejší bránou, být za ním, nejspíš bych si ho párkrát vyfotil, jak se tam souká tou škvírou z auta a šmátrá kolem...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2012 23:26
Cestou tam jsem platil kartou na sjezdu Benkovac. Manik mi z budky podal terminal, abych naklofal PIN.
Zpět jsem platil na Demerje v automatu bez PINu.
Karta Visa Elektron (neembos). Kurz vysel na 4,48 tedy zadna výhra proti hotovosti.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2012 07:45
Tos měl nějaký drahý thumbs down
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2012 08:47
Píšu kraviny. Samozřejmě 3,48
Valuty jsem ve Spořitelně před odjezdem kupoval za 3,50. Žádná zázračná úspora při platbě kartou se nekoná. Jde pouze o to, že člověk nemusí kontolovat kolik a čeho mu vrátili.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (04. 08. 2012 08:48).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.