Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag

Autor Hopen 
Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
02. 06. 2010 16:46
Chcem sa opýtať ako je najlepšie ísť na ostrov Pag - mesto Novalja - cez most alebo trjektom? Keď idem zo Slovenska kadiaľ je najlepšie ísť. Sám autom som ešte totiž do Chorvátska necestoval a chcem sa vyhnúť prípadným komplikáciám. Mohli by ste mi prosím poradiť nejakú dobrú trasu a ako je to aj s mýtom - kolko to vychádza na kuny? Ďakujem
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
02. 06. 2010 22:36
Po dialnici až po zjazd Senj, do Senja dolu na pobrežie, po pobreží do Prizna a kúsok za ním jazdí trajekt na Pag... most je dalej, pag je dlhý, cesta po pobreží je zážitok, ide sa po vonkajšej strane nad morom, ale svodidlá sú už všade.. nádhera, Pag z prichádzajúceho trajektu vypadá úplne pustý, ale nie je to pravda...prajem pekný pobyt...Zo slovenska asi cez mdararsko, kalkulácia mýtneho sa dá nájst aj tu na fore, ale pre osobák do senja odhadujem asi 100 kn.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (02. 06. 2010 22:39).
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
03. 06. 2010 12:44
zdravim,na pagu jsem byl minilu rok a presne 2.7.jedu opet-)ja jel prez most a uplne v pohode mitny stalo 150kn..nebyl jsem teda az v novajle,ale jen v povljane ale ostrov se mi libil!!
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
03. 06. 2010 12:53
no ta cesta po pobrezi od Senju mna minuly rok stala asi par rokov zivota smiling smiley
aj ked uznavam ze mne vysky a panoramaticke vyhlady nerobia dobre...zrejme slabsia povaha smiling smiley
tak isto ten kopec ked sa schadza k Senju
ja osobne by som volila radsej most.

prijemnu cestu
avatar Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
03. 06. 2010 14:26
Na Pagu som bol minulý rok, tak snáď sa moc nezmenilo.

Išiel som aj trajektom aj mostom, každá cesta má svoje výhody aj nevýhody.
Trajekt je drahý, platíš aj za osoby (treba si to spočitať). Cesta po zídení z diaľnice, je zážitkom, ale asi iba pre šoféra. Je to samá "serpentina".

Pri ceste cez most zas platíš viac za dialnicu. Plus od mosta do Novalje ideš o kus ďalej ako z trajektu.

Ako vodič by som volil cestu trajektom, ako spolujazdec cestu mostom.

Riešenie je aj napr. tam trajektom a späť mostom.

Čo sa týka trajektu, trajekt má svoj cestovný poriadok. Ten sa aj ako tak dodržuje, ale netreba sa na to spoliehať (tento krát v pozitívnom zmlysle) - V sezóne a špičke chodí tých trajektov oveľa viac, ako je štandardne zapísaných v cestovnom poriadku.

Čo sa týka druhej časti otázky, kadial ísť zo Slovenska, koľko stojí mýto - skús si to na fóre vyhľadať, na tieto témy aj z konkrétnymi linkami tu toho bolo popísané naozaj veľa.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
03. 06. 2010 21:31
ann100 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no ta cesta po pobrezi od Senju mna minuly rok
> stala asi par rokov zivota smiling smiley
> aj ked uznavam ze mne vysky a panoramaticke
> vyhlady nerobia dobre...zrejme slabsia povaha smiling smiley
> tak isto ten kopec ked sa schadza k Senju
> ja osobne by som volila radsej most.
>
> prijemnu cestu
pokud nepojedete trajektem po ceste smerem k mori, nejezdete vyjezdem Zuta Lokva na Senj. Cesta po magistrale je hrozne dlouha a naprosto zbytecna. Jedte dal po dalnici a vyjezdem Posedarje hned za Maslenickým mostem odbocte na Pag. Uz o tom bylo zde napsano spousta, zadejte Posedarje bez omezeni doby vyhledavani a vsechny info tam najdete. Krom ceny dalnice a par opravenych useku silnic druhe tridy je to stale stejne.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
04. 06. 2010 09:20
Ve dvou lidech vyjde cesta most/trajekt cenově i časově úplně nastejno. Ozkoušeno 2 roky po sobě. Tam vždy trajekt - člověk se už od vrcholu hor na Senj kochá mořem, zpět už dálnice.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
04. 06. 2010 11:40
Taky muzete jet po dalnici az na Gospic. Dale pak na Karlobag a pak na trajekt.
My jezdime prez most, ale nejezdime az nahoru do Novalje. Sjezd dolu do Karlobagu je taky s fajn vyhledem na Pag.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
04. 06. 2010 15:25
Jenže: zaplatíš víc za dálnici, nakolik najedeš po okresce stejně a navíc se delší dobu motáš v kopcích bez výhledu na moře.

Jinak taky jsem o této variantě uvažoval.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 09:24
To je fakt. Ale na druhou stranu kdyz jsem to jel, tak pak cesta po pobrezi byla desne umorna. Proto jezdim nejradeji co nejvic po dalnici. Jeli jsme z Karlobagu dolu k mostu. Oblizdeli jsme takhle zavreny tunel. Uplne nejhezci je stejne stara sterkovka prez Mali Alan. Tu si musim zopaknout. Jen je skoda, ze okoli cesty je porad zaminovane.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 10:20
Mali Alan se dá jet s naloženým autem? Dle fotek bych to neriskoval i když bych si to jednou zkusil :-)
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 12:39
To bych taky nerisknul. smiling smiley I kdyz meli jsme jednou cukani. Mozna by to i slo, stejne se to jede krokem. Nejhorsi byla cesta lesem nahoru. Tam to bylo nejvic vymlete. Nahore uz to bylo rovnejsi. Ale desne prasna je ta cesta cela. My jsme to jeli predloni z vyletu na Plitvice. Tank uz tam nebyl, ale miny okolo cesty jo. Takze zastavky a rozhlizeni jen z cesty.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 12:47
Mali Alan jsem jel loni, ale jen ve dvou. Jeli jsem to obracene, od Obrovace. Myslim, ze s nalozenym autem by to slo, nebylo to tak strasny, jak jsem cekal. Celkem mne zklamalo, ze uz tam neni ten tank, ale jinak nadhera. Udolicko s usedlosti nahore na hrebeni, kozy pres cestu, vceli uly na TAMech, nadherny rozhled dolu.... krasa.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 14:03
No já to loni vzal od Karlovače po staré 1 přes Plitvice na Gračac pak po 27 až na 106 přímo na Pag. Jely jsme do Povljany , takže do Navalje projet Pagem, Přímo v Pagu je malá benzinka takže natankovat jde. Ano je to sice časově delší trasa , né po dálnici, kdo je zvyklý na naše cesty tak tahle kvalitou nebyla nijak horší , ale zato od sjeti z Karlovače až do Povljany bez poplatku. Osobně když už jedu na dovču , je mi jedno jestly pojedu 10-12 nebo 14hod. Užívám si i samotnou cestu a nepotřebuji letět 130 po dálnici smileys with beer
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 14:28
Když bude studené moře tak o výletu na Malï Alan z Obrovace uvažuji také - doufám že se tam dá otočit auto :-)

Jinak na Pag jsem jel trajektem i přes most. Praktičtější, rychlejší a levnější je to podle mě po dálnici, pokud nespěcháte a chcete zažít dobrodružství a povozit se na trajektu tak OK, ale cesta z Žuta Lokva do Prizny je dost "úmorná" - rychlostí tak cca 60km/hod.
Re: Ako najlepšie a najrýchlejšie, ale bezpečne na Pag
09. 06. 2010 14:55
Auto se tam otocit vetsinou da, cekal jsem vetsi divocinu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.