Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko

Autor Rohal 
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 16:24
thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (17. 06. 2010 17:39).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 17:09
Ajaxi,

na nás s Bessym stačí počkat do soboty......smoking smiley
19.6. večer vyrážíme a na nikoho nečekáme...thumbs up smiley
Žizeň je žízeň...smileys with beer
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 17:52
...irca.petrikova ... říkáte ... kočičí jízda ... ? ... já se zeptám Ajaxe, jestli nevyrazí dřív ... grinning smiley
[bestpage.cz] ... Ajaxi ...co říkáš ...?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 06. 2010 17:56).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 18:08
irca.petrikova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejede někdo zítra do chorvatka ze zlínska přes
> madary že by jsme se připojili? Jedeme ženské
> osazenstvo tak by jsme se rádi někoho drželi. Díky
> za odpovědi.

holky, v pohodě, jeďte v klídku sami, těmhle dědkům bych vámi, bych asi ukázal akorát :
[t1.gstatic.com]
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 18:13
macku,

šak počkaj až ťa někde načapáme...smoking smiley
my ti dáme dědky...thumbs up smiley
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 18:32
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...irca.petrikova ... říkáte ... kočičí jízda ...
> ? ... já se zeptám Ajaxe, jestli nevyrazí dřív ...
> grinning smiley
> [bestpage.cz] ... Ajaxi ...co
> říkáš ...?


Sem volal mojé do lázní a že neexistuje.grinning smiley
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 18:55
... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (17. 06. 2010 21:15).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 20:07
... yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 06. 2010 21:14).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
18. 06. 2010 10:39
Macku, dobrý parking !!!
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 06. 2010 21:46
tož takhle jsem si to dala do kupy dle Rohalova itineráře. Je to trochu neumělé... ale snad se v tom nad ránem vyznám grinning smiley

Rohalova trasa
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:37).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
27. 06. 2010 20:22
Adult - suprovka, kdo už teď zabloudí s tímto jedním fotonávodem, tak ať jede přes Goričan a nechá se naverbovat k maďarským celníkům !!
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
27. 06. 2010 21:09
Mildous to jako jeden z prvních projel a podal informace
já to následně vyfotil a kilometrově poměřil
a Adult to pěkně namalovala.
Dobrá věc pro Vás všechny je na světě thumbs up

to Mildous: v tu neděli jedeme spolu a u Karlovace se rozdělíme smiling smiley
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
27. 06. 2010 22:23
Prečo je nutný takýto zložitý návod na prejazd týmto krátkym úsekom cez SLO?

Ja mám pocit, že jediná vec čo človek musí urobiť je za HU-SLO hranicou na prvom kruháči je odbočiť ako keby do prava. (neprejsť rovno, lebo sa ocitnete na dialnici) A potom nikam neodbočovať z hlavnej cesty...

Hlavná cesta vás dovedie do Dolga Vas a Lendava.

V Lendave mi príde jednoduhšie sa orientovať podľa navigačných tabúl a nie počítať ostrovčeky a kruháče...

Či vary v Lendave odmontovali všetky navigačné tabule? smiling smiley
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
27. 06. 2010 22:43
Mně osobně se líbí, že je popsáno kompletně, jak projet ten krátký úsek. A "neodbočovat z hlavní cesty", když máš po cestě 4 kruhové objezdy, na některém se vyjíždí rovno, na některém doleva, na některém doprava, je nicneříkající. Rohalův návod říká, že musíš odbočit 3. výjezdem doprava na prvním kruháči, to je nejdůležitější krok... no a pak tě vede přes Lendavu. Pokud si z toho někdo vytáhne jen ten nejdůležitější bod (tj. 3. bod), jeho věc smiling smiley
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
27. 06. 2010 22:49
Myslel som to tak, že hlavná cesta je do Lendavy a v Lendave mi príde praktickejšie sledovať značky ako počítať kruháče.
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 07:18
no ak sa tam niekto dokaze vymotat podla znaciek, tak klobuk dole, ja osobne som netusil na ktoru dedinu sa mam drzat ..... podla cedul na najblizsom kruhaci v lendave ( teda druhy kruhac od hranic) by som isiel rovno a nie som jediny, minuly rok tak predomnou isli 2 auta s CZ a jeden SK ,keby som nemal rohalov fotonavod, tak tam bludim s nimi.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 08:20
Fór je v tom, že tam žádná z cedulí neukazuje směr na Čakovec, až na tom posledním je to poslední výjezd kde se cedule objeví!!
Na Mursko Srediště jsem tam ceduli vůbec nikde neviděl a přitom je to přechod !!! Takže raději počítat a teď i koukat na foto od Adult, než se zamotat!
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 08:39
Pamatuju si, že před 3 lety, když jsem tama jel, tak tam žádná cedule nebyla - jak píše Mildous. Jel jsem jen po čuchu.

Jezdím Rohalovu trasu skoro do puntíku, až na to, že pak uhnu na Goričan-já jsem ten, který naopak maďarské celníky vyhledává...
Ještě se chci zeptat, není lepší najet na dálnici už Čakovci a ne až ve Varaždinu, pamatuju si, že se mi to zdálo rychlejší.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 08:52
kdyby to bylo tak jednoduché
tak by se o tom nevedla řeč a nepsaly podrobné itineráře
kdo nezažil tento průjezd 10,2 km přes Slovinsko nepochopí
cedule na KO ?
ani náhodou

to Tony:
také jsem to zkoušel ale nějak jsem se tam zamotal a už tama nejezdím
pokud je tu někdo kdo to zná lépe tak sem s tím



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (28. 06. 2010 09:03).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 09:12
Tony, pokud nejedeš obchvatem Čakovce a dáš to rovně přes město, tak nájezd na dálnici je blíže. Jinak po obchvatu je to dosti daleko a proto to fíknu na Varaždím a tam je to co by dup !!!
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 09:17
Rohal, my to jezdili takto, bohužel jsem tama nejel už 3 roky, takže neumím napsat podrobný popis cesty...

Mildous, jasně no, já nevím jaká je/a jestli vůbec/ úspora času.....jen si pamatuju, že tam nebyl žádný provoz a pěkný povrch



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (28. 06. 2010 09:19).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 09:17
no a už je to jasné
jednou jsem jel tím obchvatem a stále jsem nenajížděl na dálnici
a podruhé jsem jel přes město a motal jsem se tam jak kača v Lapači
díky Mildousi za vysvětlení.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 13:11
Tabule v Lendave samozrejme su, ale neukazuju smer Cakovec ani Mursko Sredisce, lebo to pre Slovincov nie su hlavne trasy.
V Lendave treba sledovat zasadne smer Maribor, Murska sobota - to je hlavna trasa, ktora smeruje na dialnicu A5 do Mariboru. Tesne pred dialnicou je potom odbocka (vedlajsia cesta) smer Cakovec, Mursko Sredisce.
Treba si ockom prestudovat trochu aj tie mapy, kde su kadial vedene hlavne trasy a smery, aby bol clovek v obraze. Nie kazdy predsa jazdi do Cakovca.

Co sa tyka dialnicneho vjazdu Cakovec, tak je to strasne daleko od mesta, zachadzka minimalne 6km a nic to neriesi. V Cakovci sa neda bludit, lebo cez Cakovec sa ani neprechadza. Medzi poslednou dedinou (tusim Senkovec) a Cakovcom je odbocka na objazd Cakovca (doprava) ktora potom dovedie na taku vypadovku. Ta vypadovka sa potom napaja na kruhovy objazd - treba sledovat bielu tabulu Zagreb, Varazdin - nie zelenu na dialnicu - to je brutalna zachadzka. Za Cakovcom je uz cesta v pohode. Najhorsie je prave usek Mursko Sredisce - Cakovec, kde je 6 dedin.
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 13:32
Keď som išiel cez Lendavu prvý krát, nemal som vôbec vysledované a spočítané kruháče, sledoval som značenia, značený bol "Dolnij Lakošalebo" neskôr číslo cesty "č.109" a potom Mursko Središte.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 16:51
Ja som tahal do Chorvatska (2007) po prvy raz a to cez Čakovec.Cestu som mal nabiflenu z googla,šiel som cez centrum Čakovca,tam boli same jednosmerky ,tak som bez problemov presiel mestom trafil k pumpe,tam v lavo smer dialnica (v pravo bol prijazd z toho obchvatu co spominal Juraj.Domou som tiež šiel cez Čakovec,ale cesta už bola ina-jednosmerky,ale nepobludil som.Možno nahoda..spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ferojoj (28. 06. 2010 17:09).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
28. 06. 2010 17:45
Když jsme se omezili poslední tři roky na navigaci a cedule, 3x jsme najeli na placenou dálnici. Věřím, se s Rohalovým popisem se tentokrát trefíme thumbs up
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
19. 07. 2010 14:18
to: Adult Jj 3 roky jezdíme touto trasou a všeobecná spokojenost. Samozřejmě Maďarskem se musíte kochat ale jinak tento itinerář nemá chybu. Specielně průjezd Slovinskem přes Dolgou Vas je geniální a dá se projet i bez fotodokumentace poměrně v klidu.(umí-li spolujezdkyně číst). Pochvala Rohalovi !!!!!
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
19. 07. 2010 14:47
Sláva nazdar Rohalovi. thumbs upthumbs up Loni jsem měl na špagátě kamaráda poprve na 86. Letos pojede sám a bojí se, že to netrefí. Chlape s tady tímto popisem může klidně až do pekla. Super práce. už mu posílám odkaz.thumbs up
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
19. 07. 2010 19:08
Já touto cestou přes Maďarsko, část Slovinska do Chorvatska již jezdím 7 let. Je fakt, že přes Maďarsko se zhoršil povrch cesty, dříve se dalo jet přes Maďarsko pohodě i v noci, bez obavy, že urazím kolo. Teď to začali opravovat, takže proti loňsku zmizely alespoň nejhlubší jamy, snad v tom budou i v dalších letech pokračovat.
Zásadně se změnil průjezd Slovinskem, kde mezitím vyrostla dálnice, ta se dá však v pohodě objet, těch asi 15 km není problém. Jen je potřeba dobře odbočit na mnoha kruhových objezdech. Letos jsem jel s navigací, takže naprostá pohoda. Bez ní bych na některých z nich minimálně váhal.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.