Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta pres madarsko spodem

Autor sliva 
cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 10:10
yawning smileyzdravim,vloni jsem jel taky pres madarsko,ale asi jen cca 100km.sjel jsem v rakousku asi 40km pred rakousko-slo hranici z dalnice a prejel kousek madarska,pak cip slovinska,kde se budovala nejaka dalnice a kruhace a hned chorvatsko.a tam hned dalnice,myslim cakovec?zna nekdo tuhle trasu a neplati se uz tam taky ten kousek ve slovinsku???vzpominam ze ta cesta byla v poho.nemam u sebe mapu,jinak bych tu trasu blize popsal.dik



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sliva (28. 05. 2009 10:21).
Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 10:43
Oj, oj,
nechci býti prorok, ale seřvou tě tu a nebo sis už teď vysloužil plný počet na červené stupnici.
Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 10:48
??????????proooc?
Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 12:05
založil jsi už třetí vlákno na téma " Maďarsko " Zkus přečíst celou nabídku v DOPRAVĚ
Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 12:11
mozna,,,ale kazdy resi cestu pres bratislavu..a ta me nezajima...je to silene neprehledny!!!!!!!!!!!!
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 14:03
Je pravda že tam toho je hodně, ale je tam posaná snad každá silnice kterou se přes to HU dá jet.
Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 19:22
Silvia cez Madarsko sa da ist pekne len neviem odkial ides ci od Blavy alebo z Komarna napis presne a poradim ti cestu presne. A co sa tyka prechodu REDIC tam sa uz plati za dialnicu a nemas kde obist .
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
28. 05. 2009 20:26
limexx proč by se nemělo na přechodu z Rediscu objet dálnice ?
Hned na prvním kruháči vlevo směr Dolga vassmoking smiley
Re: cesta pres madarsko spodem
29. 05. 2009 07:23
Taky jsme tak loni jeli, ale kdoví jak to bude letos.............Každopádně je tato trasa o cca 60 km delší než přes Bravu (Z Ovy přes Bílá) , ale časově rychlejší.A
Re: cesta pres madarsko spodem
29. 05. 2009 08:31
KURE na Dolgu Ves je zakaz odbocit tak preto sa to tam neda obist a policia tam caka ktory tam idu a pokuty davaju tak preto asi kazdy chce ist cez Goričan
Re: cesta pres madarsko spodem
29. 05. 2009 21:43
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 17:33).
Re: cesta pres madarsko spodem
29. 05. 2009 23:20
to limexx
já jsem tudy jel před rokem a fotil, takže podle vás cedule sundali, kruhový objezd částečně zrušili (na co to tam teda stavěli !) a od hranic je hned dálnice a tedy vlastně slepá silnice na hranice eye popping smiley . Už mě ty dezinformace opravdu nebaví. Označení rychlostní silnice je až za kruháčem a v loni až do srpna se jezdilo po ní protože přípojka do dědiny nebyla hotová. Kuře to píše naprosto přesně, posílal jsem mu komplet celou foto dokumentaci.

tam:





zpět se dalo jet jen po dálnici :









Upraveno 3krát. Naposledy upravil david (29. 05. 2009 23:36).
Re: cesta pres madarsko spodem
01. 06. 2009 16:37
To David: jeli jsme loni zpět 25.8. a ještě se dalo najet mimo dálnici na starou cestu do Dolna ves,že by úplná izolace pro dálniční neplatiče?confused smiley
Re: cesta pres madarsko spodem
01. 06. 2009 17:31
to: anthony
To si nemyslím, lidi neblázněte, překročením hranic do SLO přece nejste na rychlostní cestě či dálnici. I když na Rajce z Maďarska na Slovensko tomu tak je, tak jako dálniční přechod A/SLO Spielfeld/Šentilj a zpoplatněných cca.300m na slovinské straně tzn. sjezd na státní silnici. Tedy dva chytáky tady jsou. Možnost z Maďarska odbočit na starý přechod na Slovensko je a na dálnici nevjedete, ale v opačném směru ze Slovenska do Maďarska nikoliv. Tam ovšem byste museli mít dálniční známku už z Bratislavy. Slovenská policie velmi často stojí v prostrou bývalé celnice Rajka a kontrolují známky a to tam i zpět. Mě osobně kontrolovali několikrát. Na maďarské straně dálničního hraničního přechodu Rajka není známka potřeba pro auta do 3,5t až po odbočku Janossmorja/Corna. Ve druhém případě A/SLO můžete sjet z rakouské dálnice těsně před hranicemi ve Spielfeldu a státní silnice ve Slovinsku kopíruje dálnici.
Teď zpět k problému Slovinsko/Maďarsko. Na třetí chyták prostě nevěřím. Opakuji letos jsem tudy ještě nejel. Ale loni jsem jel bezplatně po té "dálnici" , protože přípojka na Dolga Vas na kruháči nebyla ještě hotová a tvrdě se tam makalo. Jelo s kousek po dálnici a hned byla odbočka na Dolga Vas z dálnice ven a jinudy to prostě nešlo. Ale mohli jste po dálnici jet bezplatně až do Lendavy (do začátku srpna). Všechny instalované cedule na té dálnici byly s možností odbočení na státní silnici, jak před dálnicí tak i na ní (i když byly samozřejmě přeškrknuté přelepené) tam i zpět. Michal mě nepochválí , že mu tady dělám z toho fotogalerii, ale nemohu jinak. Jak jste psal v srpnu byla možnost jet dědinami a to samozřejmě zůstalo.

tam :










zpět:






































Upraveno 2krát. Naposledy upravil david (01. 06. 2009 19:33).
jo
Re: cesta pres madarsko spodem
01. 06. 2009 18:54
Jednu dezinformaci odstraníte, a už tu je druhá!

Jasně, že lze projet přes Dolga Vas a minout dálnici ve Slovinsku...

Ale s tou Rajkou jste to popletl.
Není nutno se po překročení Slovenských hranic do Maďarska vyhýbat dálnici - je pro osobní auta gratis, dokonce až na odbočku na Jánosmorja. Ale kdo se vyhnout dálnici chce mocí mermo, sjede bezprostředně za celnicí vpravo na obyčejnou cestu.
Re: cesta pres madarsko spodem
01. 06. 2009 19:00
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jednu dezinformaci odstraníte, a už tu je druhá!
>
> Jasně, že lze projet přes Dolga Vas a minout
> dálnici ve Slovinsku...
>
> Ale s tou Rajkou jste to popletl.
> Není nutno se po překročení Slovenských hranic do
> Maďarska vyhýbat dálnici - je pro osobní auta
> gratis, dokonce až na odbočku na Jánosmorja. Ale
> kdo se vyhnout dálnici chce mocí mermo, sjede
> bezprostředně za celnicí vpravo na obyčejnou
> cestu.

ne vy jste mě špatně pochopil - nenapsal jsem to dost podrobně. Doplnil jsem tam ještě pár slov, aby to bylo každému jasné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (01. 06. 2009 19:30).
Re: cesta pres madarsko spodem
02. 06. 2009 16:09
to David: jěště teď mě mrazí na vzpomínku na ty fotky ...celou dobu jsem trnul ať mě nečekají Poliši - poprvé červenec 2008 , podruhé v srpnu už jsem hned od hranice jel na Dolna Vas .....
Re: cesta pres madarsko spodem
02. 06. 2009 19:27
To si trpol zbytocne.
Spoplatnene to bolo az od 14.8.2008.
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 11:40
Teď jsem celkem na vážkách kde je pravda a skutečnost,kamarád tama chtěl jet v sobotu a říkal,že se vrátil zpět a jel na Goričan,poněvadž podle slov je potřeba po přejetí celnice ve Slovinsku vinjeta.údajně tu jejich H napojili na Maďarskou M20 nebo jak je to značené.Tak to prostě vzdal a než by se s něma dohadoval a domlouval tak jel jinudy.Mám poslední mapy v navigaci a také to tam tak je. Tak jsem osobně také tuto variantu zavrhnul a pokud pojedu přes HU tak jedině přes Goričan a podle všeho je možno v sezónu využít obou přechodů.Je na Pelješacu v Mokalu.BiH zavedli DPH tak šli ceny nahoru a v HR také poměrně podražilo,chleba za 9 Kuna.

MirekŠi
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 12:11
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teď jsem celkem na vážkách kde je pravda a
> skutečnost,kamarád tama chtěl jet v sobotu a
> říkal,že se vrátil zpět a jel na Goričan,poněvadž
> podle slov je potřeba po přejetí celnice ve
> Slovinsku vinjeta.

Kolikrát to tady ještě bude muset chudák bedo napsat confused smiley :

nie, nesiel som teraz tadial ale nechapem odkial vsetci beru ze H7 je spoplatnena !!!
lebo mapka kde sa plati a kde nie je tu
[www.dars.si]
ta druha mapka je o tom kde je co postavene a co sa kde postavi
pisal som aj na 3 miesta do slovinska a vsade ma odkazali na tuto mapu
pozri vsetky moje prispevky v tomto vlakne a najdes aj tie maily

A ještě rada jak na ně :

kludne si vytlac maily co poslali, mapu, a ked nejaky policajt bude chciet nieco tak zober mobil a zavolaj na ambasadu
drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (03. 06. 2009 12:49).
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 13:05
To, čo je na webe, nie je záväzné.
Podstané je, kde je umiestnená značka "cesta pre motorové vozidlá" alebo "diaľnica", ak nemá dodatkovú tabuľku "without payment", resp. Slovinci majú zvyklosť umiestňovať dodatkovú tabuľku "vignete" ak to podlieha poplatku.
Aby sme to mohli posúdiť, potrebovali by sme fotku z hranice, ako to tam teraz vyzerá, alebo informáciu niekoho, kto tadiaľ pojde. Dovtedy sú debaty zbytočné.
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 15:48
To Juraj : tak to jsi me uklidnil yawning smiley my to nevedeli a na te dalnici jsme byli sami.Ale ja na to letos fakt uz nemam nervy mam od kolegy z fora domluveny odkup Slov. znamky tak zase po 5 cestach do HR zkusime jet pres Maribor...
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 16:05
Zdravim vsechny.
Opet se chystame do Chorvatska pres Madarsko.
Chtel bych jet stejnou cestou jako vzdy (Redics, Mursko Sredisce).
Nikde na foru neni 100% informace jestli se da placeny usek ve Slovinsku objet a nebo jestli je vubec na 100% placeny.
Tak jsem napsal email v anglictine primo na www.dars.si uvidime co na to reknou Slovinci :-)
Az budu mit odpoved tak se s vami rad podelim.
Tak zatim.
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 16:15
Vypada to, ze pres Slovinsko (Lendava) nepujde bez vignetty projet vubec.
Dostal jsem odpoved, ze placeny usek je i cesta H7.
To znamena, ze hned za hranicemi zacina cesta H7, na ktere je potreba mit vignette.
Jeste me poslali kontakt na verejne silnice Slovinska at se zeptam tam.
Poslu jeste dotaz tam.
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 16:37
že je placená H7 se je jasné i přímo ze stránky DARSU (je dlouhá jen 3,5 km)
[www.dars.si]
stačí se podívat na tu tabulku dole

H7 • odcep Dolga Vas - Dolga vas (meja z Madžarsko) 3,5
( ven z Dolga Vas na hranice s Maďarskem)
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 18:22
H7 je jen kousíček a napojuje se na A5 Nikam jinam nevede. Má celkem jeden kruháč kousek za hranicí s jedním výjezdem na Dolga Vas, pak další nájezdy s dvěma kruháčema na 442 a pak se nájezdama napojuje na A5 nic víc. A má být placená od ledna 2009 a taky bohužel je, A5 je napojena na maďarskou M70. A5 je pak napojena na A1 a H2 na tom velkým kruháči před Mariborem /Pesnica/.Tak podle všeho takový uzavřený okruh.A pevně věřím tomu,že to tak dopadne i s tím úsekem k Ptuji.Jak je znám tak to kruháčem bloknou.

MirekŠi
Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 20:05
tvsat (Mirek): Taky to tak vidím. Nicméně teprve v okamžiku, kdy bude dálnice z Rakouska až po Macelj, budu uvažovat o zakoupení slovinského výpalného za průjezd jejich státem. Je sice pravda, že za těch x € můžu jezdit určitou dobu po jejich dálnicích, ale to, že všemožně znemožňují průjezd alternativními trasami je více než sviňárna. Jen doufám, že "úpravu" zpoplatněných úseků u Ptuje nestihnou do konce letošního června.
Takže jak to tak vidím, pro spoustu zdejších fóristů (a neregistrovaných příznivců) bude cestou zaslíbenou právě ta "spodní maďarská". Snad ji neucpeme.
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 20:24
tvsat
že cesta přes Lendavu je asi passé vypadá i z tohoto obrázku ( 2xkliknout)

Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 21:39
no to právě nejni tak jisté, jelikož to sice je značené jako silnice pro mot. vozidla nebo dálnice, ale v jiné mapce, kde jsou vyznačeny " PLACENÉ ÚSEKY" tam tento kousek uveden není ....J.
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
03. 06. 2009 22:30
haggi
jako v které mapce? confused smiley
jestli myslíš tuhle, tak tam to je také
[www.dars.si]
je to stav k 31,12,2008
tak si klikni na mapku, dostaneš se do zobrazení pdf, pak si to pořádně zvětši a uvidíš ten placený cancour od Lendavy k hranicím vyznačený ZELENĚ



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (03. 06. 2009 22:44).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.