Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Chorvatska bez masných výrobků

Autor zdenny 
Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:34
Info pro všechny cestovatele.
Dnes proběhla na netu tisková zpráva, že do doby, pokud CH nevstoupí do EU , bude znemožněn dovoz konzerv a paštik a salámů.
Honza
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:40
no, to je neveselé, spousta lidí bude pašovat...a já asi trochu taky :-)
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:40
Na další komplikace při cestě do Chorvatska se musí od neděle připravit čeští turisté. Od prvního června totiž platí zákaz dovozu masa, masných výrobků, mléka a mléčných výrobků v osobních zavazadlech cestujících do této přímořské země. Češi už tak nebudou moci nadále pěstovat svou pověst "paštikářů", kteří do Chorvatska jezdí bohatě zásobeni a v zemi už příliš neutrácejí.

30. 5. 2008 11:57 - ZÁHŘEB
"Zákaz se vztahuje na všechny země, včetně států Evropské unie. Čeští turisté si tak musí dávat velký pozor, jaké potraviny s sebou povezou! Chleba se salámem tak musí nechat doma,“ řekl Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Turisté se musí připravit na kontroly na hranicích a letištích. Nepovolené potraviny budou případně zlikvidovány.


Podle informací Ministerstva zemědělství Chorvatska budou na hraničních přechodech s Chorvatskem distribuovány letáky s informací o výše uvedeném zákazu.

Výjimky ze zákazu dovozu potravin:
Sušené mléko pro kojence, kojenecká strava a zvláštní potraviny nutné ze zdravotních důvodů za podmínky, že tyto produkty není třeba před spotřebou udržovat v chladu, jde o značkové balené produkty a obal je neporušen
Maso, masné výrobky, mléko nebo mléčné výrobky z Faerských ostrovů, Grónska, Islandu, Lichtenštejnska a Švýcarska, pokud jejich celková hmotnost nepřesahuje 5 kg na osobu a jsou určené pro osobní spotřebu.

Pro osobní spotřebu určené maso, masné výrobky, mléko nebo mléčné výrobky z Andory, Norska a San Marina. Maso, masné výrobky, mléko a mléčné výrobky mohou však být z těchto výše uvedených zemí dovezeny pouze za podmínky, že projdou příslušnou hraniční veterinární stanicí, včetně povinnosti předložit příslušné doklady-veterinární osvědčení.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pod " čarou "...

...kapric hodný ubožáků...vše bude zrušeno ...až nás vezmete do EU....

....salám ve svačině...může být z Faerských ostrovů....ale papír na svačinu musí mít razítko s přiloženým veterinárním atestem...eye popping smiley[/b]



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (30. 05. 2008 18:41).
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:45
No potěš koště ti vygumovaní Chorvati jsou važně sami proti sobě...však jim tam nikdo nepojede....to je teda sila....to je stat ktery ma postavene hospodařství na turistice a oni se snaží pořad ty turisty misto přilákat odlákat....to budou dělat do té doby než začnou všichni jezdit jinam...a bude po srandě..-)))doufejme žeto do 1.července nějak opravi jinak cestu do Chorvatska rušim....
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:46
Ty jo, ja normalne zacinam mit podezreni, ze HR vlade zacinaji delat poradce nasi zakonodarci. eye popping smiley

--
TomKa
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:47
...na tohle téma jsou už na fóru založena 4 vlákna,nebude lepší o tom diskutovat jen na jednom?...to je jen takový nápadyawning smiley
Honza
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 13:49
"No potěš koště ti vygumovaní Chorvati jsou važně sami proti sobě...však jim tam nikdo nepojede....to je teda sila....to je stat ktery ma postavene hospodařství na turistice a oni se snaží pořad ty turisty misto přilákat odlákat....to budou dělat do té doby než začnou všichni jezdit jinam...a bude po srandě..-)))doufejme žeto do 1.července nějak opravi jinak cestu do Chorvatska rušim...."
ale pojede jim tam pořád dost lidí, akorát vyfiltrujou ty lidi, kteří si tam kromě ubytování a 2 kopečků zmrzky nic nekoupí. prostě chtěl zvýšit zisk tak nás nutí kupovat si u nich jídlo.
a i když tohle zavedou tak jim tam bude jezdit pořád velká spousta lidí...

P.S: ale taky jsem chtěl mít polovinu kufru konzerv a jídla z domova :-))) a stejně tam pojedu, tohle není taková bolest...
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 14:57
toto je na idnes.cz

[cestovani.idnes.cz]
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 15:05
Vygumovaní nejsou Chorvati,ale ti , co zakládají 4 vlákno na toto tema a to ješte v sekci doprava...
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 15:05
Když jsem začal jezdit do Chorvatska tak jsem byl klasický paštikář, skoro všechno jsme si vezli. Teď mi to už tolik nevadí, co potřebuju si koupím, ale vůči těm, kteří začínají, je to arogantní hulvátství. Kdyby toto platilo před lety, začal bych jistě jezdit jinam. Já mám totiž náš salámek rád. No, budu si zvykat na jejich. Za kolik ho mají?
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 15:13
Co se dá dělat !! Chtěji to tak ?? Chtěji !! Většina ubytování v HR je s vlastní stravou. Tudíž pokud si tam nebudu moct vzít těch pár konzerv,které vozíme,tak si raději zaplatím all inclusive letecky v Tunisu,či Bulharsku. Nebudu se nervovat jak projedu Malou či Velkou Kapelou,kde koupím dálniční známky,kde potvrdím povolení k vstupu nezletilích osob a jiné a jiné blbiny co si naši hostitelé ještě vymyslí. Měj se fajn CHorvatsko !!!!!
čert
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 17:50
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "No potěš koště ti vygumovaní Chorvati jsou važně
> sami proti sobě...však jim tam nikdo
> nepojede....to je teda sila....to je stat ktery ma
> postavene hospodařství na turistice a oni se snaží
> pořad ty turisty misto přilákat odlákat....to
> budou dělat do té doby než začnou všichni jezdit
> jinam...a bude po srandě..-)))doufejme žeto do
> 1.července nějak opravi jinak cestu do Chorvatska
> rušim...."
> ale pojede jim tam pořád dost lidí, akorát
> vyfiltrujou ty lidi, kteří si tam kromě ubytování
> a 2 kopečků zmrzky nic nekoupí. prostě chtěl
> zvýšit zisk tak nás nutí kupovat si u nich jídlo.
>
> a i když tohle zavedou tak jim tam bude jezdit
> pořád velká spousta lidí...
>
> P.S: ale taky jsem chtěl mít polovinu kufru
> konzerv a jídla z domova :-))) a stejně tam
> pojedu, tohle není taková bolest...

není to bolest možná pro tebe,ale pro nás,které ta dovolená tím pádem vyjde o 10 tis. víc to bohužel bolest je.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 17:51
Takový humbuk před sezonou se dělá každý rok. Já nejsem paštikář, já jsem řízkař. Takže, jeďte a po návratu sem hned napište, jak to vypadalo.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 18:10
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:44).
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 05. 2008 21:04
eye rolling smiley tak my si vezmeme so sebou iba "kuracie" mäsko grinning smiley ...... to je snáď dovolené grinning smiley
Zachvíli lidem dojde, že Itálie je kousek vedle a pojedou lidé tam, protože navíc ještě ušetří za dalniční známku přes Slovinsko, nebudou to muset objíždět před Madarsko a podnebí je tam stejné. Někteří lidé šetří celý rok na dovolenou a mají další čáru přes rozpočet to si to jich hodně rozmyslí, zda jet tam pašovat, jídlo, nakoupit u nich a nebo jet do Itálie tam je také hezky a moře jaderské jako jaderské
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
31. 05. 2008 18:51
Jasné,ved Bibione je skoro ako Brela!thumbs up smiley(ani zadarmo)
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
31. 05. 2008 20:39
Ahoj přátelé Chorvatska, to co se tu diskutuje je věc která platí X let. Nejsem soc. ani od.. ale tato vámi založená diskuze mě ujišťuje o tom, že právě vy jste ti co jedou do HR s autem plným konzerv, sklenic s bůčkem atd. Vy, když jdete s kámošem na pivko tak si asi berete ssebou tláču, utopence nebo jiné pochutiny. Vím, že to není lehké , ale , uvažujme rozumně. Milda
Ale no tak, jak může dovolená vyjít o 10tis dráž, když nemůžete mít nějakou část jídla z ČR? Nejsou ty diskuze trochu zbytečně ostrý? Asi jsem divná, ale nepřipadá mi to jako megaproblém. Navíc, nikdo vás nenutí tam jezdit...
Jezdíme na místo, kde je jeden krámek cca 6 km daleko a sortiment jak v 80 letech u nás. Ale klid...... Proto vozíme většinu s sebou. Nemám technicky problém stavit se v Makru nebo Metru nevím jak se jmenuje ve Splitu cestou, ale je to pro mne to nakupování co při dovolené nechci a ještě prodloužení už tak dlouhé cesty.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
31. 05. 2008 22:50
když už tak "plačou" jak z nás nic nemají, tak tady je článek [www.jutarnji.hr] kdo trochu vládne jazykem. Zadarská oblast je na tom prý nejhůře. Nevím jak se dá dělat taková statistika, aby to aspoň trochu odpovídalo realitě.
Tu si pozrite ceny v Konzume, nie je sa o čom baviť, ceny ako u nás.
[www.konzum.hr]
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
31. 05. 2008 23:33
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tu si pozrite ceny v Konzume, nie je sa o čom
> baviť, ceny ako u nás.
> [www.konzum.hr]
a Ty chceš na dovolené vyvařovat?...my teda ne..berem konzervy smoking smiley
vyvárať nechcem, sem tam nejaké cestoviny, sem tam večera v reštike, ale v Konzume majú dobré ceny zeleniny,ovocia, mlieka, jogurty,... Minulý rok sme tam kupovali za lepšie ceny ako u nás a tento rok tipujem to bude to isté. Okrem iného majú parkoviská, takže výlet do Zadaru, Šibeniku istí P pred Konzumom.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 16:39
A nejaký konzum okolo Šibenika?
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 17:58
Dobrý den, na okraji Šibeniku směrem na Split jsou nejméně dva markety. Jinak doporučuji místní tržiště s rybárnou. Zdraví Milda
steeve
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 18:01
Mildo, ty markety před Šibenikem vím kde jsou, ale kde je v Šibeniku rybí tržnice?
Dky
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 18:03
Bobila1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A nejaký konzum okolo Šibenika?

ať žije nakupující turista, který enem líce po nákupoch a o nic inčího sa nestaráthumbs up smiley
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 18:07
Je to přímo v centru, veliké tržiště se zeleninou a ovocem a v rohu nízká budova cca 20x10 m. Ale pozor časy se mění to je tak 4 roky tomu na zad. Zdraví Milda
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
01. 06. 2008 18:09
Už je ve zprávách na seznamu, že zákaz dovozu potravin zruší, protože se čechům nelíbilsmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 204
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.