Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

tankování CNG cestou do chorvatska?

Autor kecemus33 
tankování CNG cestou do chorvatska?
12. 02. 2010 21:59
poradí mi někdo kde se dá natankovat CNG při cestě do chorvatska? jezdím přes maďarsko.
Anonymní uživatel
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 01:11
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:48).
avatar Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 01:13
udajne je akorat jedna a to v zagrebu
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 07:44
Taky sem žádnou neviděl. Jezdím na LPG. Jinak vitaj na foru.
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 13:11
Zatím díky všem za zájem sehnat info. Ano dostal jsem tady tip,že jedna by mohla být v Záhřebu i ta jedna je skvělá. Před měsícem jsem šel do CNG tak zjištuji info na léto. Jsem z Havířova takže to beru přes plničku ve FM pak Bratislavě a pak je asi tmaeye popping smiley až do toho záhřebu. Tak koukám kde se dá , ale je to nestandartní pohon tak informací je po skromnu ,takže jsem rád za každé info. Zatím díky všem příjemný víkend.smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 13:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:48).
Anonymní uživatel
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
13. 02. 2010 13:34
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:48).
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 14:06
jezdím natom teprve asi měsíc, natunkuji za 400kč je to plný ,nějakých cca 22m3 (nyní při mrazech) a ikdyž auto proženu (BMW 318i E36) tak těch 340km jsem bezpečně najel(ještě jsem nejel na doraz). První majitel tvrdil, že se dá v létě na dálku na plné natlakování zvládnout i kolem 500km , ale to nemám vyzkoušený smoking smiley
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 14:17
22m3 ???To za sebou taháš návěs od kamionu s nádrží??? To je 2x1x10m nádrž???Jsem jen hloupý LPG kář.
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 15:37
to nééééééééééé smiling bouncing smiley, ale hodnota natankovaného CNG se počítá-tankuje buď na kila nebo m3 .LPG je ropný výrobek tekutého stavu , provozní tlak je mám dojem něco kolem 20bar a tankuje se na litry u CNG (přírodní zemní plyn) je stavěn na tlak kolem 250bar samozřejmě že se to natlakovává do tlakových lahví (např, typu acetylen,kyslík,pot.bomby). Nejsem chytrák jen píši co znám smoking smiley
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 20:47
Díky za info na LPG mám najeto 320tisíc km,ale CNG neznám...
avatar Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 21:37
Něco pro neznalé CNG

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (14. 02. 2010 21:38).
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
14. 02. 2010 23:25
Zajímavý článek,jen tam píšou ,že 1m3=cca 1 l benzínu,vlastně,že auto s 8l spotřeby na 100 km má spotřebu asi 8m3 plynu,tedy nechápu jak se na nádrž 22m3 dá ujet s BMW(což nebude zrovna šetřílek) až 500km,mě to vychází podle tohoto článku max na 280km.Jinde v tom článku píší,že na stejnou nádrž zem.plynu,ujede jen asi 1/3 toho co na LPG.Což se mi zdá ukrutný,mám v autě 60l(54l plněno) nádž na LPG,najedu s ní 540km,a je to opravdu velkej válec zabírající místo.To bych se stejnou nádrží na CNG ujetjeh asi 180km???To je otřesný...
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
15. 02. 2010 12:02
no asi to nebude tak divoké s tím dojezdem, poznám až časem ,jde taky o to, že tam vleze asi možná i víc - nebo tam již je, jak jsem psal, nejel jsem ještě ani jednou na doraz a těch 22-23m3 tam rádoby dotankovávám, jinak mě čerpadlář ujistil, že jinak to "nabije" s teplotou pod nulou a jinak nad nulou , taktéž hodně záleží na velikosti tlaku stlačeného plynu,taky je jiná spotřeba v létě atd. uvidíme, že to nemá takový dojezd tuším, ale v současné době se udržím kolem 1kč/km tak to dvakrát neřeším
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
15. 02. 2010 17:49
Díky za info a mnoho šťastných km...
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
08. 06. 2010 19:48
zdravím všechny kteří už dostávají pomalu začátek cestovní horečky,
ale přesto, může mi ještěněkdo pomoct ? s tím CNG nejsem na netu moc zběhlý a chtěl bych vědět kde přesně ta jediná plnička CNG je na netu mi vyskakují dvě adresy jedna je v omezené zoně u nějaké katedrály ( tam asi těžko bude plnička) a druhá mi vychází přímo někde u sídla plynárenské společnosti ( to zas nevím jestly nejsou jen kanceláře ....) díky všemeye rolling smiley
Anonymní uživatel
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
09. 06. 2010 20:51
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:27).
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
10. 06. 2010 10:13
díky, tam jsem se sešel taky s několika jinými odkazy. Takže zatím dík, za měsím dám vědět jak jsem dopad smoking smiley
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
22. 06. 2010 11:36
Nazdar, jsou nějaké novinky ohledně tankování CNG v HR? Toto co tu napsal Bomiňo (Metajna,3xTučepi,Slatine)
jsou čerpačky? Ví někdo i o otevírací době a spolehlivosti pumpy v Zagregu? Díky
Re: tankování CNG cestou do chorvatska?
06. 07. 2010 21:49
zdravím všechny :-), takže hodně smutná zpráva pro cestovatele na pohon CNG. Včera jsem se vrátil z dovolené ( ostrov KRK autokemp Glavotok )
Od 1.7.2010 se na celém slovensku můžete tankovat pouze formou čip. karet - obdobou našeho RWE atd. a tudíž je zrušeno veškeré tankování za hotové atd. (snad jedině čekat jestli někdo přijede a dohodnout se s ním a zaplatit mu € v hotovosti , ale to je spíš věcí náhody než tam čekat......) takže slovensko pasééé, maďarsko také a jediná plnička CNG v chorvatsku žádná sláva.
Je to opravdu v areálu záhřebských plynáren podle výše uvedeného příspěvku in0x , na radničke cestě (asi 150m od malé místní ben.pumpy INA) vjezd ocelovými vraty a výjezd - vše řešeno jednosměrkou) ALE !!! na pumpě je asi 6 stojanů (dovnitř jsem se nedostal (popíšu níže) takže ani nevím jakou koncovku používají :-(
No, takže jak jsem psal , dovnitř jsem se nedostal , z důvodů poruchy mají zavřeno na dobu NEURČITOU a na jejich www. stránkách (plynárna záhřeb) jsem se dočetl že plní jen Po - Pá. tuším v době od 7:00 - 19:00hod., ale naštvalo mě , že jsem jim psal asi před cca 3 týdny @ ohledně tankování přes So - Ne, a zda fungují a dodnes mi nepřišla odpověd.
Proto jsem tam jel naostro a vyhořel :-(
Dalším přeji více zdaru,ale jen drobnost ,když jsem se snažil z tama vymotat ven (navigace fungovala dobře !) na výpadovky (je to v centru) trvalo mi to asi cca 45min. Ikdyž více pruhá silnice ,ale popojíždění na semaforech po 2-3m a záhřebané si také nedělají starosti z nějakým předjetím,blokováním atd, takže jsem byl i rád jak jsem od tama zmizel......
přeji více štěstí a napište jak jste kdo dojel - odjel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.