Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?

Autor Radomír 
avatar Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
05. 03. 2008 14:45
Ahoj,jedu do Chorvatska poprvé,proto by mě zajímalo,jestli se dá při cestě poslouchat nějaké české stanice,kde by např.upozorňovali na možné překážky např.kolony,atd.Co náš Radiožurnál nebo Impuls ....?Vysílá nějaké české radio v Chorvatsku? Díky předem za vaše rady. Radek.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
05. 03. 2008 15:19
Radio v Chorvatsku

Já jsem ráno ve 2:30 slyšel jen rádio SLOVENIJA snad každé dvě minuty.eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavkakral (06. 03. 2008 18:44).
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
05. 03. 2008 18:27
Som z východu Slovenska. Cesta do HR vedie krížom cez Maďarsko a už pri Balatone sme počuli HR2. Toto rádio myslím, že každých 30 min. poskytuje info o dopravnej situácii, v špičkových obdobiach sa jej venujú non-stop. Dá sa porozumieť aj chorvátsky (nie som nijaký polygot), ale ak si dobre pamätám raz za hodinu aj v iných jazykoch vrátane češtiny.
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
05. 03. 2008 22:56
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 22:53).
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
08. 03. 2008 10:44
Chtěl jsem se zeptat vás,kteří máte na svém voze označení O1 tzn.vozidlo převážející osobu těl.postiženou,a míříte do Chorvatska,mám toto označení z důvodu postiž.mé dcery,nějaké finanční úlevy?Prosím zdržte se negat.komentářů.Děkuji za pochopení.
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
08. 03. 2008 22:57
Radomír, opsáno z netu :
když ne v EU, tak v HR tím spíše ne... :

Vstupem do EU se bohužel automaticky nepřenesly všechny výhody pro zdravotně postižené. Neexistuje žádný evropský průkaz, kterým by se zdravotně postižení mohli jednotně prokazovat, průkaz ZTP v cizině bohužel nic nepotvrzuje a značka O1 je zřejmě na tento průkaz vázána...

Obecně lze konstatovat, že každá členská země EU má zavedena vlastní pravidla pro přístup k občanům zdravotně postiženým a invalidním. Tato pravidla vycházejí z tradic a sociální politiky konkrétní země. V každém případě platí obecné zásady nediskriminace osob - občanů EU a pravidlo, že každá členská země EU je povinna se k takto postiženým osobám z jiných členských států (kteří tam hodlají trvale žít) chovat jako ke svým vlastním.

A jaká jsou práva držitelů průkazu ZTP při cestování? Pokud se zdržujete v jiné členské zemi po přechodnou dobu - např. v rámci turistického ruchu, nevzniká nárok na uplatňování výhod, které jsou poskytovány tamním občanům se zdravotním postižením. Jedná-li se např. o zlevněné vstupné do muzea, slevy na městskou dopravu apod., nemáte nárok tuto slevu vyžadovat ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (08. 03. 2008 23:05).
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 07:31
soudruzi, za co??
nováček Radomír založil vlákno o radiích a pak zde sám odbočil na dotaz o invalidech....a byl "odkázán" do mezí začerveněním...
snažil jsem se mu něco napsat, neboť postiženého člena rodiny má jeden z příbuzenstva, tak mne ten dotaz zajímal a
byl jsem začerveněn ještě více a tak přemýšlím, co jsem napsal špatně...

jinak to hodnocení na "kvalitní a nekvalitní" příspěvky mám na háku a domnívám se, že je lepší někomu napsat od plic co si kdo o kom nebo o čem myslí...byť jsem zde za to byl peskován.. yawning smiley
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 09:27
Co se divíš ! Většina tvojich příspěvků se červení grinning smileygrinning smiley Prostě nejsi pro své neustálé napadání a poučování ostatních oblíben. Jasný jako facka.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Oplík (10. 03. 2008 09:33).
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 09:46
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> soudruzi, za co??
> nováček Radomír založil vlákno o radiích a pak zde
> sám odbočil na dotaz o invalidech....a byl
> "odkázán" do mezí začerveněním...
> snažil jsem se mu něco napsat, neboť postiženého
> člena rodiny má jeden z příbuzenstva, tak mne ten
> dotaz zajímal a
> byl jsem začerveněn ještě více a tak přemýšlím, co
> jsem napsal špatně...
>
> jinak to hodnocení na "kvalitní a nekvalitní"
> příspěvky mám na háku a domnívám se, že je lepší
> někomu napsat od plic co si kdo o kom nebo o čem
> myslí...byť jsem zde za to byl peskován.. yawning smiley

Normálně se do takovýchto žabo-myších pří nezapojuji, ale tentokrát má jeliman pravdu .... nechápu proč červenou Radovanovi a jelimanovi confused smiley
Je to lepší než aby Radovan zakládal nové vlákno, které by stejně časem zapadlo do zapomnění. Takhle mu jeliman odpověděl a je to.
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 09:55
dík



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (10. 03. 2008 09:57).
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 10:19
Neměl si tady nedávno Jelimane kousavou připomínku co že sem lidí přispívá v pracovní době !?!? Neměl by si místo psaní pracovat grinning smiley Takhle ten kapitalismus nevybudujem !!!!grinning smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 10:51
je dost zajímavé, že zhruba za týden shodou okolností po mém příspěvku prošla tiskem zpráva, že cca 40 pracovníků pražské MHD vyházeli, neboť po prošlém auditu bylo zjištěno že 80% pracovní doby proflákali u hraní her a brouzdání na netu...

příspěvek nebyl směřován na tebe, nedoť jako řidič autobusu zřejmě v práci máš starosti jiné...nebo je to jinak?
pro info, já nejsem zaměstnanec a tedy kdy si binkám do kompu je čistě moje věc...yawning smiley
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 11:33
Je to přesně tak jak píše jacesse opravdu jsem se chtěl na něco co mě zajímá zeptat a co se dotýká menšiny bohužel je to tak ,jsem nováček,založil jsem jedno zbytečné vlákno,to už jsem nechtěl opakovat,jinak moc děkuji jelimanovi za odpověď,a vám ostatním pokud se vás to osobně dotklo se omlouvám,jsem totiž na tyto reakce okolí zvyklý.Proto také nezačerveňuji ale pouze hodnotím zelenou názory které se trefí pobaví nebo jsou mi blízké.Radomír
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
10. 03. 2008 20:17
...Radku, chvilku počkej...a za 10 minut hledej na foru ostatní...smiling smiley
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
11. 03. 2008 15:34
Vraťme se k tomu rádiu. Bavím se už po cestě tím, že před Mikulovem si na rádiu šteluju rakouské stanice, za Grazem slovinské, a před Chorvatskem chorvatské (podobně jako ve filmu Půlnoční kovboj - dělám to tak při každé cestě ven z republiky už od převratu). České stanice mi na dovče nějak nechybí (i když občas tam Radiožurnál chytím), přiznám se, že když jsem si onehdy na tomto fóru naladil nějakou chorvatskou stanici, najednou jsem si v duchu připadal jako u Jadranu. Nehledě k tomu, že si tak i krapet chorvatštinu osvojuji, a takové předpovědi počasí, nebo zpravám už jakž-takž rozumím.
Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
12. 03. 2008 13:11
Panda, nemáš odkaz na nejaké radio stanice v HR, čo by som mohol počúvať cez net???
avatar Re: Posloucháte při cestě radio?Jaké frekvence?
12. 03. 2008 14:52
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.