Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pas nebo občanský průkaz?

Autor pavelhampl 
pavelhampl
pas nebo občanský průkaz?
20. 02. 2006 15:09
Můžu jed až do Chorvatska na občanský průkaz, nebo musím mít pas?Je tady někdo kdo stím má zkušenosti?
Re: pas nebo občanský průkaz?
20. 02. 2006 16:31
JET S PASEM!! A NEDISKUTOVAT!!
Jestli jel ten nebo onen na OP vydaný po roce 2002/zelený/ a vyšlo mu to, byl jeho risk! Spoléhat se na toleranci Chorvatů není správné. Oni NEJSOU v EU a proto máš povinnost tam jet s pasem!
Re: pas nebo občanský průkaz?
20. 02. 2006 16:58
Omyl. Chorvati uznávají jako cestovní doklad i OP, ale již pouze zelený, strojově zpracovatelný. Aspoň nemají v čem listovat. Je dobré si vzít oba doklady a jeden někde v autě schovat pro případnou ztrátu. Napřed uznávali OP jenom v letních měsících, nejsem si jistý jestli ho už uznávají celý rok.
avatar
XXX
Re: pas nebo občanský průkaz?
20. 02. 2006 17:04
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:17).
než abych se na hranicích dohadoval, tak valím tento týden žádat o nový pas

a hlavně pozor, pokud vezete děti, tak je musíte mít v pasu a žádnou občanku Vám nevezmou ani do rakouska
Pas je dobré mít u sebe pro klid v duši. Ovšem za poslední 3 roky jsme pasy nikdy nepotřebovali, ani na vjezd do Chorvatska. Toto platilo už před naším vstupem do EU a do lońského roku jsem jezdil dokonce na starší typ občanky. S námi jezdí dvě děti, které v těchto dokladech nejsou zapsané a přesto je to vždy OK. Vloni s námi jeli známí, kteří jeli na pasy a efekt byl ten, že je 2x důkladně prověřovali, listovali v pasech - u nás nebylo v čem listovat! A proto nebojte se cestovat až do Chorvatska na občanky.
já mám vždy v ruce oba pasy otevřené na staně s fotkama, tak aby fotky na obou bylo vidět a nikdy v ničem nelistovali, jenom mrknou z metrové vzdálenosti a někdy ani to ne
PP
Re: pas nebo občanský průkaz?
21. 02. 2006 22:18
Loni jsem projel tam i zpět na občanky,s dětmi v nich zapsanými (pasy jsem ukázal jen v HR domácímu),mojí občance letos končí platnost,takže to zrovna poslední typ není.Všichni to brali jako samozřejmost,jen koukli a jelo se dál.
marfuša
Re: pas nebo občanský průkaz?
23. 02. 2006 09:52
já jezdím s občanským průkazem. Podvazkový pas nosím jen v zimních měsících, kdy je chladno. V létě na Jadranu bych s ním mohla chytit vlka.
Re: pas nebo občanský průkaz?
23. 02. 2006 10:05
Nechme to tak. Ve všem je guláš a my si ho ještě dokořeníme!
Medák
Re: pas nebo občanský průkaz?
25. 02. 2006 03:21
Na občanku se samozřejmě jet dá,ale od 1.1.2006 se může cestovat do zahraničí jen na "zelenou".(viz vývěsky na oddělení pasů )
Před tím bylo možno na jakýkoli OP typ "Karta".Řeč je o zemích EU a těch ,co uznávají osobní doklady občanů EU ,což je případ HR.
Re: pas nebo občanský průkaz?
25. 02. 2006 09:20
Fakt problém si nechat udělat pas... určitě je lepší mít sebou dva doklady např. když jeden ztratím.
pavelhampl
Re: pas nebo občanský průkaz?
25. 02. 2006 09:51
Děkuju všem kdo mě PORADIL.Ale myslím že pro jistotu pojedu i s pasem aby nebyly zbytečný problémy.
Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 02. 2006 21:58
Moje osobní zkušenost z loňského roku je ta, že se dá jet úplně bez problémů na novou občanku.I přes Bosnu s ní nebyl problém, ale vozím sebou pasy pro případ, že narazím na nějakého dobráka, který občanku neuznává.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdenda (28. 02. 2006 21:59).
xtrem
Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 06. 2006 17:23
A da se na OP i do Cerne Hory?
Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 06. 2006 18:50
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 06. 2006 10:25
pred chvili jsem dostal info primo z plovenie,ze mne na op nepusti.musim cekat do pondelkasad smiley.aspon se vyhnu tem zacpamsmiling smiley
Loni jsme jeli autem a manželka měla pouze občanku - naprosto bez problémů, včetně ubytování v hotelu i při kontrole chorvatskou policiíí. Loni jsem tu našel dokonce odkaz na nějaký oficiální dokument, kde se Chorvatsko zavázalo uznávat naše nové OP.
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 06. 2006 10:48
mam tu informaci primo z hranicniho prechodu poslal jsem tam chorvata a volal mi z celnice,ze sice existuje dohoda,ale nemaji vzory ceskych op a pokud se ten celnik rozhodne tak mne muze vratit,je na kazdem jak si to prevezme.taky na tu obcanku pojedu,ale pas s sebousmiling smiley
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 06. 2006 15:10
Ministerstvo zahraničí ČR republiky doporučuje, aby čeští občané jezdili do Chorvatska s cestovním pasem, nikoliv pouze s občanským průkazem.
četla jsem to na novinkách.cz
Re: pas nebo občanský průkaz?
03. 07. 2006 00:23
Ahojte, volal jsem na chorvatské velvyslanectví v ČR a tam mi zcela oficiálně sdělili, že lze bez problému cestovat na OP ČR vydaný po roce 1993.
Když jsem chtěl jet tento rok s rodinou na dovolenou, tak nás na Chorvatských hranicích nepustili..
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 15:14
Proč vás nepustili???
Andreas
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 15:56
Vladimíre, stejnej problém. A taky jsme měli problém i na Rakouských hranicích
Andreas
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 15:59
Vladimíre, stejnej problém. A taky jsme měli problém i na Rakouských hranicích
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 16:00
To je smutné že jste měli takové problémy, ale pořád jaksi nevím s čím???
Andreas
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 17:19
Mě osobně řekni, že v tuto dobu není možné jet přes Chorvatské hranice přes OP.
OP mám nový.
Re: pas nebo občanský průkaz?
27. 07. 2007 21:45
Na Rakouských hranicích jsi měl problémy s tím, že Ti tvrdili, že do Chorvatska není možné jet na OP? Proč se jich ptáš, resp.co je jim do toho? Od roku 2004 jsem na cestě do Chorvatska nic jiného nikdy neukazoval. Podotýkám, že jezdím bez dětí, tam může být problém.
Jo myho strejdu tam letos taky nepustili.. Rekli mu, ze na OP nepoustej kvuli terorismu. Taky nechapu proc.
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 07. 2007 17:43
mě se ty zkazky nelíbí, počítám, že je to nějaký HOAX...
zajímavé je, že všechni tři, co píší o té události, jsou na fóru prvně...

a jestli se to opravdu stalo, tak prosím o info který datum, na kterém přechodu, co nato náš konzulát apod angry smiley

jinak asi práce pro admina...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (28. 07. 2007 18:16).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.