Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Parkování

Autor MartinR 
Parkování
21. 08. 2009 11:02
Zakládám nové vlákno. Napadlo mě, že by sem mohli psát lidé zkušenosti s parkováním v různých městečkách na pobřeží Chorvatska. Myslím, že samostatné takové vlákno není, alespoň mi vyhledávání nic nenašlo. Jednalo by se o parkování na několik hodin až na jeden den za účelem návštěv měst mimo místo vlastního ubytování.

Osobně mě zajímají možnosti parkování ve Splitu, Dubrovniku, Zadaru a městečkách na makarské riviéře. Chceme hodně sjíždět, poznávat, dělat půldenní výlety.
Re: Parkování
21. 08. 2009 11:11
Podgora

1. veřejné parkoviště u přístavu (7HRK za hodinu, nebo 20HRK za den)
2. parkovací místa podél ulice u přístavu (7HRK za hodinu)
3. parkoviště u památníku (křídlo racka), je zadarmo, ale k moři už je to dost daleko a šílený kopec

Čaklje
nikde jediné místečko pro parkování, dřív se parkovalo podél příjezdové silnice od Podgory, žádný zákaz tam není, ale aktuálně se tam neparkuje
Re: Parkování
21. 08. 2009 16:26
no podle me se tu bavit o parkovani v sezone je zcela zbytecny. V centru mest je to o stesti, v takovem Dubrovniku zaparkovat se rovna vyhre v loterii. Proste budes projizdet mestem a az najdes nejakej flek, zaparkujes. Vybirat si moc nebudes, na to vem jed.
Re: Parkování
21. 08. 2009 20:48
No, my tam budeme od 4.9. do 20.9.
Re: Parkování
22. 08. 2009 10:10
Co se týče parkování, Dubrovník letos zcela bez problémů ,asi opravdu méně turistů ,ale tentokarát jsem přijel do Dubrovníku okolo 10:00 hod ,nesjíždím k hradbám ale jedu do kopce po levé straně žluté vymezené zóny,plno volných míst,jediný problém dle mého špatně označená místa na parkovací hodiny.Jinak hážeš všechny (skoro) drobné mince a vidíš do kdy můžeš parkovat.Platí se již všude kam se podíváš,Tuším že loni nebo předloni jsem při hledání místa narazil i na neplacené zóny.Horší je to na Makarské ,tam jedeš a hledáš volnou skulinku kam se dá vjet,jinak zase park.hodiny.Ale pokud pojedeš v září ,tak je to mnohem lepší.Byl jsem před 3 roky 10-17.9 a všude poloprázdno,bez problémů.Ostatní lokality ( zagreb,Split( tolik neznám a nemohu poradit. Martin.
Anonymní uživatel
Re: Parkování
22. 08. 2009 12:21
Na Makarské a myslím si že to nebude jenom tam, jsem potratil parkovací lístek. 100 kuna jsem věnoval Městu jako pokutu.
Jinak mám ZTP a můžu Vám říci, že jsem byl jednou upozorněn, že je toto pro invalidy HR. Mají pravdu, zatím to není vyřešeno. Ale tolerují to. Takže raději říci : promiňte, nevěděl jsem. Konkrétně toto se mi stalo na Makarské. Potvrdil mi to i syn mé sestřenice - šéf policije Varaždin. A po návratu mi to potvrdil i pan Krása.
angry smiley
avatar
FAT
Re: Parkování
23. 08. 2009 00:44
V Dubrovniku som ja parkoval radšej v prístave. Parkovné na parkovisku so stálou službou za rampou je podstatne lacnejšie ako v meste, ak vôbec nájdete miesto môže byť ďaleko od miesta kde chcete ísť. Z prístavu chodí mestská doprava, ktorá Vás za babku dovezie kam len chcete.
Re: Parkování
24. 08. 2009 07:41
Letos i loni jsme zaparkovali v Dubrovníku bez problému přímo u starého města. Byli jsme tam vždy kolem 17 hod.Ale je to o štěstí.Cena, myslím 10 Kn za hodinu. Bankomaty berou papírové peníze.
Re: Parkování
24. 08. 2009 13:11
Letos jsme parkovali na krytém parkovišti, kousek od Starého gradu(jen se pak seběhne dolů) a za 1. hod chtěli 10kun. Ale my tam byli až odpoledne kolem 17,00hod a v poho.
avatar Re: Parkování
24. 08. 2009 20:03
V Makarské jsme vždy parkovali v ulici Kotiška (kousek od hřbitova), směrem od Tučepi tam vede jednosměrka a pak doprava nahoru do kopce.
[www.cromaps.com]
Pokud tam byli u domů místní, tak jsme se jich slušně zeptali, zda jim nebude vadit parkování před domem. Nikdy jsme nebyli odmítnuti.
GPS: 43.292625,17.023775
Re: Parkování
25. 08. 2009 11:16
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Osobně mě zajímají možnosti parkování ve Splitu, Dubrovniku, Zadaru ...

K Zadaru se nikdo nemá, tak tedy:

Na této mapce jsou vyznačena parkoviště P na modrém poli (standard). Ale nejsou tam parkoviště, která se nejvíc používají - ty jsou označená červenou čarou. Podél nábřeží přímo u vody se parkuje na parkovací automaty, v sobotu dopoledne a v sezoně narváno. Za vodou, jak ukazuje šipka, je parkoviště snad levnější (taky automaty) a po mostě jen pro pěší se přijde přímo před bránu do starého města. Tohle parkoviště se plní o poznání později.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Parkování
25. 08. 2009 18:02
Dám sem něco z Pelješacu. Ston byl vloni zadarmo, parkoviště je po vjedu do města po levé straně. V Orebiči bylo vloni parkovné všude za 5 HRK. Dofám, že tam nejsou moc velký rozdíly oproti loňsku.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: Parkování
25. 08. 2009 18:47
Pro js13
Ano, ceny zůstaly stejné v Orebiči jako minulý rok. Co se týče Orebiče, tak neplacené parkoviště je u tenisových kurtů skoro na konci města.

V Zadaru se dá parkovat zdarma hned u hlavního autobusového nádraží. Je tam sice jen málo míst, ale bývá tam volno. Pro znalce se parkoviště nachází u bývalého informačního střediska.
Re: Parkování
25. 08. 2009 22:04
u tech kurtu v Orebici nad hotelem Belevue je to ale daleko do centra. Lepsi je primo u pristavu, nevim ale co stoji
avatar Re: Parkování
26. 08. 2009 22:45
92671 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> u tech kurtu v Orebici nad hotelem Belevue je to ale daleko do centra. Lepsi je primo u pristavu, nevim ale co stoji

U přístavu v Orebiči stálo letos parkování auta 6 KN/hod.
Re: Parkování
27. 08. 2009 09:24
Petr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 92671 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > u tech kurtu v Orebici nad hotelem Belevue je to
> ale daleko do centra. Lepsi je primo u pristavu,
> nevim ale co stoji
>
> U přístavu v Orebiči stálo letos parkování auta 6
> KN/hod.


to je zadarmo
avatar Re: Parkování
27. 08. 2009 21:30
Zadar : 1 zóna - přístav- 5 kn/hod
2 zóna - centrum 3 kn/hod

Biograd na moru : přístav , centrum - 5kn/hod



Upraveno 2krát. Naposledy upravil t1thom (28. 08. 2009 09:23).
avatar Re: Parkování
04. 07. 2010 08:18
Parkiranje u Zadru poskupilo sto posto
[dnevnik.hr]
avatar Re: Parkování
04. 07. 2010 11:27
V Dubrovniku jsem letost parkoval v garážích nad hasicema a naprosta pohoda, auto stalo celej den ve stinu a na hradby to bylo kousek, v garazi bylo spousta volnyho mista, koncem leta tam opet jedu a tak mam s parkovanim jasno smiling smiley Nekdo muze namitnout ze to neni zadarmo ale co dneska je ze ? smiling smiley
Re: Parkování
04. 07. 2010 11:44
Pag - Jakišnica - parekování přímo u hotelu v krytém parkovišti. thumbs up smiley
avatar Re: Parkování
04. 07. 2010 12:31
Dubrovník bus Jedna jízdenka stojí 10 kun (1,4 euro) v autobuse nebo 8 kuna (1,1 euro), pokud si ji koupíte na Novinový stánek.
Linky 1 až 9 cestování uvnitř města.Přímá linka na Cavtat jízdenka stojí 12 kun.

Centrální Dubrovnik může být noční můrou, pokud jde o parkování, a to není neobvyklé vidět návštěvníci jízdy v kruhu celé hodiny v naději na nalezení volného místa. Nejlepším řešením je, aby hlava pro vícepodlažní parkoviště u Ilijina Glavica (Zagrebačka ulica bb, K-4), dobře-umístěny pro lidi vstupující do města od západu. Autobusová kyvadlová doprava cestujících z parkoviště do Starého Města na Pile Gate, i když s Pile leží pouhých deset minut z kopce pěšky, možná nebudete potřebovat. Náklady na parkování 5kn/hr nebo 60kn/day.
avatar Re: Parkování
04. 07. 2010 12:33
Re: Parkování
18. 07. 2010 00:45
PODGORA
parkoviště u přístavu 7Kuna/hodinu, 70 Kuna/den
parkoviště u památníku už nefunguje, je tam hřiště
nové parkoviště u olejárny - přesnou cenu neznám, ale bude asi stejná jako u přístavu

MAKARSKA
všude co jsem viděla automaty na 8Kuna/hodinu, 4 Kuna za 1/2 hodiny
před hotelem Meteor parkoviště za 6Kuna/hodinu (ještě v červnu 5) - u závory se vytáhne lístek, platí se na recepci před odjezdem, do hotelu je možné projít od pláže
Re: Parkování
18. 07. 2010 07:35
Jednou se mi stalo v Omiši, že jsem nezaplatil parkovné. Když jsem se vrátil, měl jsem za stěračem nějakou složenku na zaplacení pokuty, už ani nevím, kolik. Jednoduše jsem to vyhodil.Těžko by to ode mě dostali.

Karel
Re: Parkování
18. 07. 2010 08:28
parkování ve Splitu:našel jsem tam takové šikovné,zastrčené parkoviště cca 500 metrů od centra. 7 kn/hod. Je hlídané a je tam dokonce myčka aut.Akorát dostat se tam lze pouze pomocí navigace přes sít jednosměrek.Naopak výjezd je jednoduchý,přímo na průtah městem. Naleznete na Bijankijeva ul. .Přímo na promenádě se sice taky nachází parkoviště,to je však dražší a nekompromisně vždy plné
avatar Re: Parkování
19. 07. 2010 09:45
ŠIBENIK
přímo v centru u křižovatky ulic Kralja Zvonimira (z ní je vjezd)/ Vladimira Nazora. 10Kn/hod.Je to na závoru+lístek a vybírá to výběrčí v budce.
avatar Re: Parkování
08. 08. 2010 15:08
OMIŠ
Velké parkoviště u mostu přes Cetinu-sjezd z magistrály (ul.Vukovarska)- 4 Kn / hod

MAKARSKA
dá se parkovat na autobusovém nádraží (lístek-závora) za 7Kn / hod
avatar Re: Parkování
08. 08. 2010 17:05
OMIŠ
Doplním stamar. To parkoviště je přesně tam jak je lunapark. Asi nejlevnější v centru.
Jinak v centru jsou zóny. Nejbližší k Fošalu (hlavní ulice s tržnicí) je zóna 1 za 6kn/h a zóna 2 (v dalších ulicích) za 5Kn/h.

SPLIT
Do centra pojedete ulicí Poljička. Než se rozdvojí, tak se dá parkovat vlevo u nemocnice zdarma (doporučují i zastupitelé Splitu), ale je to do centra trochu dál. Nebo pojedete dál, až se vjezd rozdvojí, pojedete po Kralja Zvonimira, odbočíte na velké světelné do Ulica Slobode a na další světelné hned doleva na Pojišansku ulicu, v podstatě hned za křižovatkou je parkoviště 3Kn/h a od 19:00 zdarma. Naproti je samoobsluha Konzum, kde se dá rovnou nakoupit. Do centra je to kousek (asi 300m k trajektům)
Parkoviště u Konzumu
avatar Re: Parkování
08. 08. 2010 17:19
MAKARSKA
Letos opět v ulici Kotiška zdarma bez problémů. Kdy by si byl přesto nejistý, tak můžete za poplatek automatu parkovat vpravo pod Kotiškou na mostě u hasičárny (Vatrogasci) v ulici Don Mihovila Pavlinoviča, v ulici Alkarska přímo u františkánského klášteru (muzeum malakologie - mušle), nebo u stadionu na Marineta. Mám pocit, že přímo u stadionu je několik parkovacích míst zdarma. Pokud se rozhodnete parkovat v těchto místech a pojedete od BaškaVody, nejezděte přes centrum, je to ucpané a na hodinu. projeďte po magistrále (Vukovarska a Dubrovačka) až na konec Makarské na světelnou a tam odbočte ostře doprava (vjezd do Makarske od Tučepi), potom už po Stjepana Ivičevića.
Parkování Kotiška a přilehlé ulice
Re: Parkování
08. 08. 2010 22:03
Parkovanie v Baška Voda - hlavné parkovisko v prístave 6Kn/hod alebo celodenné 80Kn.
Ináč parkovanie mimo parkovísk znamená, že zachvíľu je pri vás odťahovka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.