Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy na Plitvice z dálnice?

Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 18:07
Prosím,odbočoval už někdo z dálnice vedoucí do Splitu na Plitvická jezera?
Kudy je to nejblíže? Kdysi jsme odbočovali už v Karlovaci, ale to nebyla dálnice ještě dostavěná.
Anonymní uživatel
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 18:43
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:16).
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 18:54
jak píše inOx
je to dobře značený sjezd 37 km od Lučka
zaplatíš tam 16 kun
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 19:37
zrušeno...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (03. 08. 2009 20:38).
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 20:37
m.wawrzyczkova ...jak se píše výše, ve směru Zagreb ...Split...po dálnici A1 ...( 204,2 km od Lučka ...z Lučka na exit Gornja Ploća to dělá 85 kun ) kousek za tímto motorestem Zir s čerpačkou je odbočka exit č. 13 na Gornja ploća...poznávací znamení je monumentální hora...smiling smiley a pokračuje kolem Udbiny naPlitvice... [img5chybny-odkaz-rajced0502][/img]


...pokud se jede z druhé strany...po D1 od Splitu na Zagreb...otevře se tento výhled s horou...a čeká se na ceduli odbočka na Plitvice...




Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (03. 08. 2009 21:48).
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 21:12
Bessy to asi trochu znepřehlednil(a). Ve směru "k moři" od Zagrebu do Splitu sjezd Karlovac (jak píše in0x) a potom cca 1hodinu a 20 minut po staré cestě D1. Jet po dálnici až do Gornja Ploča a potom se vracet je dle mě zbytečné.
Ve směru "od moře" (Splitu,Zadaru) sjezd Gornja Ploča a potom po směrovkách asi Plitvice, asi necelou hodinku dle tempa, já už neslududju, co je tam uvedené za směr, ale napojí se to na starou trasu směr Plitvice a Karlovac .
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
03. 08. 2009 21:49
rteP...máš pravdu...z exitu Gornja Ploca je to nejblíže z druhé strany při cestě domů...smiling smiley
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
04. 08. 2009 18:53
Díky všem. Odbočíme tedy v Karlovaci, jako kdysi.
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
23. 08. 2009 12:42
ahoj chci se zeptat, vím že je to trošku mimo téma ale.. dá se na plitvickej jezerech jezdit s kočárkem? prostě jestli byste mi doporučili plitvice, ale pokud pojedu s kočárkem.. a jestli si to užiji..

díky za vaše názory a zkušenosti.

f.
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
23. 08. 2009 13:11
To manicm:
Od hotelu Plitvice jezdí proti proudu i po proudu řeky autovláčky (jsou v ceně vstupenky). Je tam několik tras. Absolvoval jsem tu nejdelší cestu shora a je dost náročná, s kočárkem spíš neprůjezdná. Na dolní vodopády nevím, tam se chystám. Ale dá se udělat i projíždka lodí po jezeře a následně procházka, to by asi šlo. Zkus se podívat na www.plitvice.cz a nebo na www.np-plitvicka-jezera.hr/hrv/ (je to tam i v angličtině), případně jim pošli dotaz.
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
23. 08. 2009 20:13
...kolikrát jsem jel na Knin ...Sinj...atd... a vždy jsme stavěli na Plitvicích, ať už tam...či zpět...
...tolikrát jsem měl chuť si projít národní park... v mé mysli tedy...spíše " indiánské chodníčky "....( samozřejmě s celou rodinkou )... když ale bylo v autě plno krámů na dovolenou, v podvědomí to...jak se krade v ČR...vždy mě to odradilo nechat vše půl dne bez dozoru...
...jaký máte prosím názor na bezpečnost Vašeho " miláčka " v dané oblasti...samozřejmě, že osobní zkušenost to ozřejmí ještě lépe...yawning smiley
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
23. 08. 2009 20:22
Byli jsme tam s plným autem před pár lety. Myslím, že plných aut je tam většina. Chce to mít vše zavřeno v zavazadlovém prostoru tak, aby nebylo nic přímo vidět. Ani už nevím, jestli jsme parkovali u Ulazu 1 nebo 2 a jestli se dá zaparkovat někde kde bude auto na očích ostatních lidí. Nicméně nějaké riziko to určitě je.
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
23. 08. 2009 22:15
No nevím. Některé úseky by se možná s kočárkem jezdit daly. Já bych to ale určitě nedoporučoval. Jako rozumnější bych viděl něco na způsob indiánských babiček a jejich šátků.
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 08:48
Maniacm:
Nechcu Vás odrazovat, ale myslím si, že s kočárkem si to neužijete. Dobrý by byl tak sedák na záda nebo prostě za krk, ale to záleží na věku a zájmu dítěte.
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 10:07
ok, v poho.. jen sem chtěl vědět názory.. kdo tam už byl.. také jsem tam byl ale už je to deset let.. tak nevím jestli se tam něco změnilo.. i tak si to moc nepamatuji.. tak proto se ptám..díky moc.
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 15:20
Ahoj Bessy.Tu istotu,že ti auto nevykradnu,ti asi nik nezaručí.Stat sa to može kdekolvek.Ja som tam pri tom hotely Plitvice parkoval v 2007.Ked som odparkovaval tak sa po parkovisku previezli policajti.Ci to bola nahoda,alebo tam robia take nepravidelne kontroly,to už neviem.No vsetko bolo ok,žiadne problémi.Aj po prehliadke bolo auto na svojom mieste a kompletspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 16:51
Tak isto ako sa kradne v CR, tak isto sa kradne aj na Slovensku, a tak isto sa kradne aj vsade na svete.
Ak vam auto stoji kazdy den pred barakom tak je v podstate tiez bez dozoru, a to cele roky, nie len pol dna. Teda ak sa jedna o bytovku na sidlisku, nie rodinny dom (ale ani v rodinnom dome sa nepozeram cely den z okna).
Kazdy den sa vykradne, pripadne ukradne v kazdom kraji zopar aut. V pomere k celkovemu poctu aut stojacich na ulici je to mizive promile, ale predsa len tu je a treba s tym pocitat. Vzhladom na to ze tych aut je tolko a ze preco by mali vykradnut prave to moje by som si s tym vobec nelamal hlavu - tiez mi moze kedykolvek spadnut meteorit na hlavu alebo do mna slahnut blesk. Nasledky akehokolvek problemu s autom su sice daleko od domova o dost neprijemnejsie ako doma, ale netreba mysliet hned na to najhorsie - na dovolneku si predsa ideme oddychnut.
V kazdom pripade ale netreba zbytocne provokovat - mne sa tiez nevyplatilo odkladat panel z radia v kastliku (ked este boli vymontovatelne radia - take by som na dovolenku uz vobec nenosil, a ked, tak by som ho pred opustenim auta cele vybral). Tiez nie je dobre nosit moc veci tak, aby to bolo zvonka vidiet, ze je auto moc nalozene. Takych aut je sice na dovolenke kopec, ale proste vsetko s mierou.
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 16:56
Také jsme tam parkovali celý den,rakev a kola na střeše.Vše tam po návratu bylo.V Zadaru kolem přístaviště trajektů jsem viděl pootevřené okénka,auta ze zasunutou střechou a asi je také nikdo nenavštívil.Ale už byly případy vykradení aut a přívěsů u benzinek apd. , když turisté přespávají.Pořád si ale myslím,že se tam méně krade než např. ve Francii a nebo u nás.Bessy,hlavně když ti tam zůstane auto,u nás by ti ho ukradli i s nákladem.

MirekŠi
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 21:12
Cesta na Plitvice z dálnice - odbočit v Karlovaci. Je to nejlepší, co se dá udělat.

Jinak Plitvice jsem absolvoval - nejdelší okruh - cca. 7-8h tůra. Ale stálo to za to. S kočárkem jsem tam potkával dost lidí, ale mnohdy je to cross sad smiley. S kočárkem se nedostanete na všechna místa, ale na to nejzákladnější, co by měl člověk vidět, tak to jo.

Někteří říkají, že je lepší cesta z parkoviště č.2 na parkoviště č.1. Já to šel přesně naopak a bylo to taky úžasný!

Takže všem, kdo se tam chystá, přeji krásné procházky v NP Plitvice!
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
24. 08. 2009 22:45
na Plitvicích se nekrade já tam před 10 roky vyděl výkaly od Hatatitly spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (25. 08. 2009 08:48).
Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
25. 08. 2009 08:47
díky za odpovědi, ještě otázka ceník vstupného jak je na jejich stránkách je konečný.. nemají to tam rozdělený podle tras.. nebo tak.. nějak.. nemáte někdo nějaký přehled, odkaz.. nemyslím odkaz na jejich stránky.. to si umím najít

díky
avatar Re: Kudy na Plitvice z dálnice?
25. 08. 2009 10:25
Cena je za vstup.Trasy atd. se neřeší.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.