Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj

Autor tomt 
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 13:28
Vždyt to já říkám kudy chodím,že memůžou uzavřít místní silnice.Ted odíjížděli dvě party do chorvatska a tak jsem jim dal plány na objetí dálnice přes Ptuj a ještě mi nikdo nevolal že by mněl problém.Slovinci to je národ jen pro sebe,už minulí rok mněli problém s EU za poplatek 35 eur a co provedli ted ?,,no je to horší jak loni,tak jsem zvědavej jak je vyčistí unie,loni se o to hlavně zasloužili němci ted to bude asi ještě horší,uvidíme.
Já jedu až 26.8. takto vemu taky hezky přes ptuj. At žije objíždka!!!
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:26).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 14:05
Zdárec in0x, no to by bylo od Tebe velmi šlechetné, budeme se těšit:-) Už jsme netrpělivě očekávali Tvůj návrat:-) A jel jsi směrem na Tržec ze starého mostu nebo z nového přes nadjezd nad koncem dálnice?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Regisek (28. 07. 2009 14:06).
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:25).
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 14:31
inOx
pospíchej,
bylo by to dobré, aby ti, co jednoduše někde v noci v Ptuji zakufrují, blbě někde odbočí. nebo dokonce zajedou někam na staveniště do hromady písku to měli jasné.....a nemuseli to svádět na Slovince, jací jsou to zlotřilci...smiling smileysmiling smiley
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 14:34
in0x: Na Tržec to mám od tebe už naštudované:-) Jen stále váhám jestli tuto cestu nebo nový most a nadjezd nad dálnicí. Tržec ale asi bude jistější. No, počkám na Tvá foto a videa :-) Díky. Také jsem koukala, že by se na tuto starou na Tržec snad dalo dojet z 1.kruháku za novým mostem - vpravo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Regisek (28. 07. 2009 14:36).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 14:46
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> inOx
> pospíchej,
> bylo by to dobré, aby ti, co jednoduše někde v
> noci v Ptuji zakufrují, blbě někde odbočí. nebo
> dokonce zajedou někam na staveniště do hromady
> písku to měli jasné.....a nemuseli to svádět na
> Slovince, jací jsou to zlotřilci...smiling smileysmiling smiley

Macku, divím se, že lezeš na toto vlákno. Že bys tiše záviděl objížděčům ušetřených 30 E ... confused smiley
tongue sticking out smiley
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 16:13
proti objížděčům jsem nikdy nenapsal křivé slovo....ale nemám rád přelepovače známek, každej jsme ňákej... smiling smileysmiling smiley
do večera to snad zvládnu ... ale zatím pouze směrem zpět a pouze Ptuj. Jak bude cesta tam, tak ta bude i se skoro celou tou trasou Gersdorf-Gruškovje.

Holt digikamera, ale bohužel pásková a ono to chvíli trvá to stažení smiling smiley
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 16:34
Já to minulý rok bral tou objíždkou Mariboru a ted nevím zda zase tak a nebo tou druhou variantou
a ted babo radconfused smiley nerad bych někde zapadl do pískuspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 17:24
Jen průběžné info - kamarád jel v sobotu 25.7., Slovinsko mohli projíždět navečer.
Píše:
exit 226 Gersdorf, Mureck, Lenart, Ptuj - odbočka vlevo na 713 (doplňuji Dornavska cesta) je špatně značená, je to před pumpou na levé straně, 2. kruháč, nový most, dál normálně CRO

takže žádný písek, kameny, policejní odklon dopravy, zpoplatněné kruháče, nájezdy atd. ... snad to nějaký čas vydrží :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Macx (28. 07. 2009 17:25).
avatar
XXX
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
29. 07. 2009 14:30
@Macx:
V Ptuji ta odbočka na silnici č.713 není špatně značená. Je tam směrovka na ORMOŽ.Je to hned první světelná křižovatka
při vjezdu od Lenartu.

Takže na první světelné doleva směr ORMOŽ a potom na druhém kruhovém objezdu vpravo na nový most.

Ten,kdo se bojí nájezdu na dálnici od nového mostu:
Hned za tím novým mostem na kruhovém objezdu doprava na "PTUJ -Zahod"( PTUJ-Západ) a potom na dalším kruhovém
objezdu doleva.A jste na té silnici,kterou tu popisuje inOx a pokračujete dál až na TRŽEC,kde se napojíte na starou
silnici č.9.
Je to rychlejší a přehlednější.Celým Ptujem projedete pouze jednou světelnou křižovatkou.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
01. 08. 2009 02:50
Děkuji za upřesnění, teď už je to zcela jasné.

Jinak se přiznám, že se po pročítání všech těch vláken a zhlédnutí několika videí už trochu ztrácím, kde je nějaká hromada písku a kde není, kde byl kruháč a kde bude... a tak se jen optám, zda se tato trasa dá celá použít i pro zpáteční cestu. Díky
avatar
XXX
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
01. 08. 2009 17:38
@Macx:

Tato trasa se dá celá použít i na zpáteční cestě.Je to naprosto bez problémů.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
02. 08. 2009 01:38
Zdravím, napíšu to ještě sem... Vrátil jsem se včera nad ránem. Slovinsko projíždím přes Šentiljskou cestu a Maribor.
U Ptuje jsem to objel na západ přes místní vesničky. Takže jsem našel i 2. zátarasu na E59. Více info na mapě:

[maps.google.com]

Variantu 1 jsem nezkoušel. Cestou tam jsem zbrkle projel placený kruhový objezd. Naštěstí žádný policajt. Ale jde to objet variantou 2. Tak je ale vhodná asi spíš cestou zpět. V obou případech jsem jel asi kolem 1 v noci. Pokud to za Pesnicou objíždíte i jinak dejte vědět, dokreslím to do mapy.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
06. 08. 2009 15:30
zdarec,no díky za info,ještě že mě teda nikdo neodchytil.....,ale nějak se mě to nezdá,že by to bylo zpoplatněno.Na kruháč najíždím z bundesky,a žádná značka DÁLNICE tam NENÍ.Tak v tom navydím problém,ale hádat bych se samozřejmě s místníma poldama nechtěl.Tak zdarec,a díky za reakci...Kanaďan
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
06. 08. 2009 22:08
Neni tam znacka dalnice, ale znacka vinety. Takze je imho zpoplatneny, i kdyz to nedava smysl. Na ten kruhac se napojuji i nezpoplatnene cesty.
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 08. 2009 21:49
To mpecho:
hezky vyvedená objízdná trasa.....pro mne však pozdě už jsem to profičel po peripetijích u Ptuje nejen přes placený úsek v Mariboru (most přes Drávu po H2),ale i přes kruháč na starou šentiljskou a nakonec i kousek na hranici s A-potřeboval jsem koupit rakouskou známku a tu mají na Petrolce na dálnici...Uf a nebylo to schválně nesehnal jsem totiž až po Ptuj tu jejich zpropadenou vinjetu nikde od Zagrebu.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
24. 08. 2009 21:07
I já mám za sebou objízdnou trasu Mureck - Lenart - Ptuj - Tržec (31.7. - 18.8). Projížděl jsem Slovnisko 31.7. mezi 22-23h, vše bez problémů, minimální provoz, jen před hranicemi s Chorvatskem jsem čekal 1,5h a docela se bavil, když jsem dorazil k samotné celnici. Přede mnou byly asi 3 auta s německou SPZ a nejdřív ve mě hrklo, když koukám, jak celník bere od všech pasy, pak vystupuje řidič s auta, celník kouká dovnitř, pak jde s řidičem ke kufru, otevírá ho a šmejdí v zavazadlovém prostoru. To samé u následujících 2 aut. Tak už jsem byl připraven i já na tento potupný manévr, ale jakmile jsem ukázal pas a celník viděl, že jsem z ČR, mávl rukou, ať jedu dál smiling smiley.

Při zpáteční cestě (jel jsem 18.8. ve 12h na hranicích se Slovinskem) byla fronta asi tak na 5min. Jinak dávejte si pozor, ať neminete odbočku na Videm, jinak najedete na již zde několikrát zmiňovaný placený-neplacený úsek dálnice. Viděl jsem ze staré silnice z Videm na Ptuj, jak se tam plno aut otáčelo a vracelo zpět. Jinak opět pohodový průjezd.

A ještě jedno varování! Opravdu dodržujte předpisy a tam, kde je značen nerovný provrch ve Slovinsku, tak opravdu zvolněte na 40km/h. Ty "skoky" jsou opravdu šílený! Ale při té 40km/h docela dobré pohoupání smiling smiley.

Takže všem přeji šťastnou cestu!
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 08. 2009 00:55
Pří vjezdu do Ptuje je na světelné křížovatce značen žlutou značkou Zagreb (doleva).Na druhém kruháku doprava (opět Zagreb) a poté pořád rovně na nový most. Dálnice to není a placená už vůbec ne. Zpět analogicky to samé. Stav k 20.8.2009.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
31. 08. 2009 20:11
Zdravím všechny,

krásnou dovolenou už máme bohužel za sebou, ale díky BOUKYho návodu jsme pohodově projeli Slovinsko bez jediného problémku. Takže ještě jednou moc díky BOUKY za tak super popis a mapku!!! thumbs upsmiling smiley
kik
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
31. 08. 2009 20:43
Loni jsem to objzdel pres centrum Mariboru, letos jsem to poprve vzal pres Mureck a Ptuj a bylo to naprosto bez problemu. Uz z Lenartu byly vsude ukazatele Zagreb a tak prujezd Ptuji trval tak cca 10 minut vcetne najezdu na starou silnici c. 9 na krizovatce na konci dalnice. Zpatky to bylo trosku obtiznejsi diky hustcimu provozu v patek odpoledne, ale taky naprosto bez problemu.
Jak uz se tady hodne lidi vyjadrilo, tak je opravdu rozdil zaplatit cca 15-16 EUR za 2 rakouske 10-ti denni znamky a 30 EUR za 2 7-mi denni slovinske znamky. Dalnice v Chorvatsku taky neni z nejlevnejsich, ale je opravdu rozdil zaplatit cca 19 EUR za nekolik set km mezi Sibenikem a Zagrebem a vyse zminenych 15 EUR za cca 40 km. Pokud bude dalnice dobudovana az na hranice, tak po ni samozrejme budu jezdit, ale za stavajici situace samozrejme pojedu mimo ni.
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:11).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 189
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.