Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,

Autor parv 
Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
14. 07. 2009 21:27
Měli bychom se ubytovat 25.07. po 14 hodině UMAG (Istrie), je lepší vyrazit v pátek 24.07. v 9 hod nebo stačí až v sobotu 25.07. např. ve 3 hodiny ráno. Jedu z Pardubic. Předpokládám, že bych jel trasu: Praha - Znojmo - Vídeň - Graz - Maribor - Lublaň - ...
A co když na místo dorazím o den dříve v pátek 24.07., lze přespat v autě nebo musím "kalit" celou noc v místních pohostinstvích ? smileys with beer
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
14. 07. 2009 22:46
Radil bych Ti vyrazit raději v pátek. V sobotu se to obecně nedoporučuje, protože se mění turnusy. My letos vyrazili později v pátek v noci a v sobotu ráno jsme už v Rakousku, potom v Itálii a ve Slovinsku narazili na zácpy, jaké jsme za 10 let co jezdíme do HR ještě nenarazili. Takže vyrazit v pátek, radil bych z Pardubic tak nejpozději v 7 večer.Teď jsme na Istrii a vracíme se 26.7. To je neděle, takže zase čekáme zácpy způsobené lufťáky ze Slovinska a Itálie. Asi si na cestu koupíme Gutalax eye popping smiley
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
14. 07. 2009 22:53
Také se spíše přikláním jet už večer, přijedeš dřív, necháš věci v autě a šup k moři a pak ve 14,00 hod se ubytovat
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
14. 07. 2009 23:17
Ale přes Prahu bych z Pardubic nejezdil. Kratší to je do HavlBrodu, tam najet na silnici 38 směr Jihlava - Znojmo a je to yawning smiley
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
15. 07. 2009 04:58
Nejsem přímo z Pce,ale kousek od nich,jezdím vždy Havl. Brod,Jihlava.......,Znojmo,Hatě,Vídeň atd.Když jsme měli nástup v sobotu v Rovinji,tak jsem jel cca 17.00 v pátek.
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
15. 07. 2009 05:43
Taky jedu tento víkend na Istrii do Rabacu kde mám být až v sobotu po obědě a ze zkušeností vyrazím už v pátek večer. Nemusím se nikam honit, můžu si po cestě někde zdřímnout, nebo se zastavit na delší přestávku a hlavně pohodička, od toho dovolená je ne? :-)
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
15. 07. 2009 07:44
Děkuji všem za rady ohledně odjezdu. Přesně to jsem potřeboval. Ta Praha byl úklep. smiling smiley
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
17. 07. 2009 16:18
No já jsem jezdíval na noc,ale už taky raději jezdím brzy ráno,nejsu tak unavený.Spočítej si průměr 80km/hod,+ nějaké 2-3 pauzy po půl hoďce,a myslím si že to v pohodě ztihneš.Zdarec.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
17. 07. 2009 18:48
My máme být po 14 hodině téhož dne v Ražanji u Rogoznice a vyjíždíme na noc tak kolem té deváté ( Severní Morava )...hlavně kvůli dětem , aby většinu jízdy prospaly a taky kvůli horku .Máme sice klimu ale přece jenom je ta noc pro nás lepší. Nikam se nehoníme ,co 2-3 hodky si dáváme kratší pauzu na WC , nějaké to občerstvení nebo střídání řidiče.
Určitě se to dá stihnout ikdyž vyjedete ráno ,jen bych se bála většího návalu na cestách.
Přespání v autě jsem nikdy neřešila , ale myslím že by se to dalo někde v blízkém kempu.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
17. 07. 2009 19:08
...Parv...
...jestli můžeš už v pátek 24.07.09 ráno...tak čím dříve, tím lépe...ale těch 09,00...proč ne...
...určitě bych jel ...Pardubice...Holice...( za Holicemi máš před Ostřetínem opravu komunikace, takže trochu zdržení ) ...Vysoké Mýto ...Litomyšl......Svitavy...Letovice...Brno...
...pro " nejjednodušší " projetí Brna je třeba se držet obchvatu po E 461,...( tzn....od Svitav jet podle ukazatelů stále směr ...dálnice D1, tzn. Praha, Olomouc, Bratislava )... takže... Brno, část Medlánky ( do prava a do kopce )...pak přijde pomalý průjezd opravovanou Hradeckou
a Žabovřeskou...část Písárky...Písárecký tunel...do kopce...z kopce... přivaděč k D1 ( 1 odb. na dálnici D1 směr Praha NEODBOČIT ) 2. odbočka na D1 směr Bratislava , Olomouc ODBOČIT ...pak 4 km po D1čce a na 194 km do prava na Vídeň ( Vídeňská ul. ...která přechází v R52 s poplatkem ) ...za Pohořelicemi na 26 kilometru R52ky ...buď na Znojmo, nebo na Mikulov...
...ostatní...už máš jistě promyšlené...smiling smiley
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
07. 04. 2010 17:43
Prosím o vaše názory nebo radu. "Lovím" tady ve fóru odpověď sama už docela dlouho - uf: confused smiley, dává to časově zabrat, tak se ptám konkrétně. Potřebujeme se dostat začátkem srpna z Plzně do Rijeky. Do HR autem jezdíme již mnoho let, ale vždy po trase přes Německo, Rakousko, ve Slovinsku dálnici objíždíme a dále po chorvatské dálnici dolů na jih. Do Rijeky máme vytipované nějaké trasy, ale protože na Istrii nejezdíme, nemáme zkušenosti. Tak stále hledáme tu optimální trasu:
1. ......Wels, Salzburg, Willach, Ljubljana, Postojna, Rijeka ???
2. ......Wels, Graz, Klagenfurt, Ljubljana, Postojna, Rijeka ???
3. ..... Wels, Salzburg, Willach, a přes Itálii do Trieste a Rijeky ???

Ta třetí se nám zdá relativně nejlevnější, ale rádi bychom znali názor někoho, kdo tak jel, aby jsme kvůli ušetřeným 15 E za SLO dálniční známku nepřišli o spoustu času a nervů z cesty, kterou neznáme. Jezdíme raději po dálnici nebo rychlostní silnici, ale přes SLO jsme jezdili vždy objížďkou směrem na Zagreb. Směrem na Ljubljanu není reálné dálnici objíždět. Byla bych moc ráda za vaše příspěvky.
Díky moc, Jitka
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
07. 04. 2010 18:08
Pro waja:
V Itálii zaplatíte za jednu cestu po dálnici asi 8.5 eura
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
07. 04. 2010 18:30
My jsme jezdívali z Plzně na Istrii trasou č.2. Tedy do Německa na Deggendorf, Pasov, Wels, až do městečka Trieben. Odtud pak přes Alpy směrem na Judenburg, Friesach, Klagenfurt a přes Loibl na Tržič, Ljubljanu a Postojnu. Na téhle trase je nutné počítat i s platbou za Bosruck tunel 4,5 Eura (nebo ho objet). Jinak přes Alpy krásné scenérie, hraniční přechod Loibl taky super - doporučuji to projet přes den.
A pokud stihnete projet na sedmidenní známku, tak bych jí v tomto případě neváhala koupit.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
07. 04. 2010 19:02
mladí z Plzně přímo do Rijeky nejezdívají přes Wels, je to z ruky, jezdívají:
Železná ruda, Deggendorf, Landau an der Iser, kolem Salzburgu, Villach, Rijeka....
dobré cesty, 680 km, vždy prý pod 8,5- 9 hodin....
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
09. 04. 2010 09:07
Přes Itálii (Trieste) nejezdi,je to zhruba stejně drahé,jako když zaplatíš SLO vinjetu. Tato trasa se vyplatí pouze cestou na Istrii. Přečti si moje příspěvky,popisuju tu někde cestu do Poreče přes Trieste i s poplatky. Zdarec Kácislav



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kacislav (09. 04. 2010 09:09).
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 10:11
Karlovac - Knín, - Sinj,- Šestanovac vše po staré cestě č.1 a č.60. Proti dálnici UŠETŘÍM asi 70 km a na poplatkách 155.- kn na jedné cestě.. Jezdí tudy vůbec někdo anebo KAŽDÝ využívá dálnici Karlovac---- Šestanovac jako já doposud.
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 10:30
Hlavně je špatné nastupovat a končit v sobotu. To je výmysl některých cestovek. Ani chorvati nejsou nadšení těmito nástupy. Každá normální cestovka, která se snaží, zavolá do chorvatska a udělá vám nástup mimo sobotu.
avatar
FAT
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 12:09
A ktorý deň by ste doporučoval ako najlepší na nástup Chcem ísť na blint a vždy som si myslel, že pre domácich je to najlepšie práve v sobotu
avatar
FAT
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 12:15
Po starej ceste jazdím pravidelne. Ja som spokojný, kľud prázdne cesty, Plitvice.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 12:31
My nastupujeme v pátek,odjezd neděle,ideální.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 15:34
ahoj

Mira : vidím jediné pozitivní ušetřit, ale jinak by mě ani nenapadlo jet mimo dálnici.
FAT : na blind : myslím si , a jezdil jsem abych byl v pátek u moře a hledal, domací tě radi vezmou,
nejhorši je hledat v sobotu, cesta plná těmi kdo se mění a i tím padem i horší hledání ubytování

bob
Anonymní uživatel
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 17:27
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:00).
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 19:00
... taky jsme to jednou zkusili vyjet ve čtvrtek večer ...jak píše Slofik ( bylo to ovšem plánováno až na pátek večer ) ... ve čtvrtek dopoledne jsem dost cestoval a večer jsem nemohl zabrat ...
... a protože už bylo vše zabaleno ... tak se dodělali poslední přípravy a vyjeli ještě ten den večer ... ohromné ...naprosto prázdné komunikace ...
... po příjezdu v pátek jsme si sehnali na blind apartmán na jednu noc, pač dovolená byla od soboty v jiném ... ale i tak pohoda ... hlavně bez nervozity, po dálnici hezky langsam ... grinning smiley
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 21:08
Díky za info, rozhodnu se v Karlovaci jak píše slofík podle počasí, mam pobyt od pátku 25.6 do soboty 10.7. Vyjíždět budu ve čtvrtek dopoledne, takže mam moře času a nemusim nikam chvátat tak proto bych zkusil tu starou cestu v klídku jěště trochu za světla a nikdy jsem tudy nejel.........jen autobusem. Mě jde o to JESTLI ta stará cesta neni jako třeba když jsem jel v loni na Pag a z Rijeky magistralou kopírovat pobřeží ( samá zatáčka) tudy už nemusim. Po staré cestě TOTO snad nehrozí. Trochu by mohl byt zádrhel v tom, že ................

Chorvati mají právě toho 25. června v pátek ......... den státnosti ... a mohli by z vnitrozemí a Záhřebu PRCHAT ve čtvrtek na 3. volný dny k moři


mira
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 22:06
... 2008MIRA ...jestli jedeš ve čtvrtek a ještě k tomu vyjíždíš dopoledne ... tak to si vychutnej starou cestu ... závidím ... času máš dost ... thumbs up
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 22:09
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My nastupujeme v pátek,odjezd neděle,ideální.


Potvrzuji, super. Tam jezdíme na noc, zpět v neděli přes den. Obě cesty v klidu, jenom v neděli navečer před Vídní dost provoz, ale po obchvatu Vídně zase klídek.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
23. 05. 2010 22:37
Bessy jedu ve čtvrtek někdy po ránu .Tak na TOTO doporučení jsem čekal. Je to vyřešený díky

mira



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2008MIRA (23. 05. 2010 22:41).
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 07:51
to Bessy:
nemas zkusenos jak to bude po stare vypadat v nedeli mezi 4 a 9 hodinou rani?
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 08:43
To parv –
Já jezdím z Chrudimi, na noc /odjezd mezi 18 a 19 hodinou/ ve čtvrtek nebo pátek, ale koncem srpna nebo počátek září a ze těch deset let jsem se nesetkal s frontami. Dříve jsem jezdil H.B, Jihlava, Znojmo ...... Split a Podgora. Nyní to beru přes Brno a maďary. Časově mi to vychází při této hodině odjezdu po dálnici Podgora v 8 hodin ráno a po staré cestě byl dojezd mezi 12 a 14 hodinou. Zdraví Mirek
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 09:27
...Artmle9...smiling smiley ani jsi nenapsal, kdy pojedeš ...yawning smiley
... jednoduše ... vytíženost " staré cesty "... t.j. přes Karlovac, Slunj, Plitvice, Korenica, Udbina, Gračac, Knin ... kolem jez. Peručko, Sinj ... atd. je podle informací nejen z tohoto Fora daleko menší než kdo byl zvyklý před 10 ...15 lety než se natáhla od Karlovace ... ve své plné kráse A1čka ...
... nicméně obecně ... i na staré cestě se dá předpokládat v neděli po ránu menší provoz ve směru na Jadran ... než od Jadranu od kterého se vrací i tou dobou o něco více lidí, kteří využívají sobotního večerního odjezdu ...než těch, kteří po páteční či sobotní dopolední spanilé jízdě vychutnávají dovolenou u kafíčka někde na pobřeží ...
...ale pozor na staré cestě ... a to je tady na více vláknech na silniční kontroly, dopravní omezení fígly HR Policie s tzv. neukončeným omezením rychlosti ... ( na to upozorňují i někteří Chorvati, resp. naši usedlíci v HR )...
... jenže ... komu nevadí jet pěkně langsam a odpočinout si někde u mlýnů na Slunji, na Plitvicích, u kouzelného jezera Peručko, dát si někde cestou na grilu jehněčí, na cestě zpět koupit nějaký ovčí, nebo kozí sýr ( sýrů z kravského mléka máme i u nás dost ) ... a to horstvo ...
...ach jo, ach jo ... grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.