Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko bez dálnice

Autor TOTTI 
Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 16:31
Sám nevím, jestli si nevysloužím červenou smršť, ale chtěl bych ostatní a informované spolupisatele poprosit, aby zde uveřejnili stručný itinerář cesty přes Slovinsko do Chorvatska, bez nutnosti použití dálnice, ať se již jedná o kteroukouliv destinaci v Chorvatsku. Tím itinerářem mám na mysli názvy měst a obcí, popř. označení cest, myslím si, že to bude přehlednější pro nás všechny, než to lovit v již tak značně rozvětvených vláknech a samozřejmě se neskrývám za to, že samotného mě to osobně moc zajímá :-) Všem případným ,,rádcům" již předem děkuji!!!!
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 16:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:05).
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 17:13
Tajně doufám, že pokud zde vůbec někdo nakoukne, tak jednoduše napíše, např. město XXL silnice XY - město XXL silnice XY - město XXL silnice XY.... a pokud někdo ještě napíše nějaký krátký postřeh, nebo případný špek, který na cestě může být, bude to jen ku prospěchu věci.
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 17:26
Dobrý den všem, už dlouho jsem se nepřihlásil, nemám totiž nic tak důležitýho, co bych musel veřejně sdělit, jedu příští týden klasiku do Brely nemám v ůmyslu kličkovat někde nočním Slovinskem, 10 let jsem to projel bez problémů stejnou trasou a hodlám v tom pokračovat, pokud to jen trochu půjde, popíšu cestu pro ostatní, ale jedno napíšu už teď : TOTTI, TO TI NEDOŠLO, že zde pouze ze svojí sobeckosti vyrábíš plevel ????? Je to neúcta ke všem, kteří se tady na vláknech k tomu určených snaží ostatním většinou skvělými radami opravdu pomoci . . . . . Jinak VŠEM přeji krásnou dovolenou, Mirek.
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 17:30
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:04).
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 18:18
ne to není sobeckost, je to jenom lenost....
projít příslušná vlákna, pokud někdo umí číst bych odhadl cca 2 hodiny...
a když je línej číst, tak se stačí zastavit u obrázkových odkazů s mapami...
nevím, co smolit nějaké itineráře, když každá mapa dnes na netu po příslušném zvětšení mu ukáže jakoukoli vesničku...navíc třeba i z družice... angry smiley
třeba před 26.5. sem dal vasnivykolista dokonce i dobré video o cestě přes Lenart
[auto.sme.sk]
co chce kdo víc ? stačí hledat...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (09. 06. 2009 18:58).
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 22:10
Dobrá tedy, vidím, že se to neujalo, tak prosím admina o samazání, skutečně nemá cenu, aby zde kdokoliv místo rady přišel a pomohl stylem ,,hledej šmudlo" to jsme do teď dělali všichni, jen nevím, proč se do teď stále někdo ptá, když to je v několika různě rozvětvených vláknech krásně popsáno, že ano? Myslel jsem si, že srozumitelná rada pomůže komukoliv z nás, škoda. Jdeme tedy hledat, ale pak nerozumím několika desítkám vláknům, kde jsou informace z jiných serverů, to stačilo taky napsat jen odkaz a nebo nejlépe nepsat nic, protože proč to psát, když je někdo lenoch to najít na internetu, že Macku? :-) Jooooo, poučka z dávných školních let zněla, že nikdo nemusí nic umět, jen musí vědět, kde tu onu informaci rychle najít a použít, ale zde to funguje jinak, lepší hledat 2 hodiny až 2 dny a pak se pro jistotu zeptat, jestli to skutečně platí, jak skvělé, ale zárooveň i smutné.
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 22:44
Bezproblémová cesta přes Slovinsko bez dálnice

Před řekou Mur Rakousko,sjezd 226 silnice č. 69 na Murfeld hranice Mureck-Trate silnice č. 433 dále na Lenart silnice č. 229 Gočova,Biš,Trnovska Vas, Nova vas pri Ptuju, Ptuj silnice č. 629 silnice č.2 ,silnice č. 9,E59 Macelj Chorvatsko .
Když bude zájem rád vysvětlím nejasnosti
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 23:40
Zde je ještě odkaz na pěkné video cesta bez dalniční známky přes Slovinsko

[auto.sme.sk]
Re: Slovinsko bez dálnice
09. 06. 2009 23:48
to Pedro111, nemám co dodat, nic lepšího neznám a takhle jsem si to představoval!!!!! moc díky!!! a pokud někdo jezdí jinudy, nebo z jiné strany, nechť to popíše podobně :-) Já jsem věděl, že jsme lidi!!! :-)
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 06:46
Díky a je to vyřešený.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 08:13
to Pedro111 a TOTTI, stručně a jasně shrnuto, přičemž podrobnosti si každý může dohledat v jiných vláknech. Jen dejte pozor, jakou "kulišárnu" Slovinci vymyslí u Ptuje v polovině července, až otevřou dálnici Maribor - Ptuj. Já osobně (můj vlastní názor) si myslím, že právě nájezd na silnici č. 9 u Ptuje (jedná se vlastně o místo, kde bude končit nová dálnice) dopadne podobně jako slavný kruháč u Mariboru. Pak by se musel dle situace hledat jiný "konec" objížďky klasické trasy.
Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 10:30
Jestli jsem to pochopil dobře tak se má jet v A sjezd na B69 směr Mureck přes Unterschwarza,Murfeld,Weitersfeld,Mureck.Přejezd do SL a po 433 až do Lenart,pak po 229 přes Radehova,Gočova,Biš,Janežovci a Ptuj.V Ptuji najet na 2 směr Hajdina(Mariborská cesta) a tam se napojit na E 59 (9)směr HR?!
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 10:35
Pavkakrál: JJ přesně tak.thumbs up
Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 12:12
Ahoj všichni, mám informaci, že od 1.7.2009 bude silnice E59 z Ptuje na hraniční přechod do Chorvatska zpoplatněna. Neslyšeli jste někdo o tom něco??? Já jedu 3.7., takže to do té doby musím zjistit. Díky všem za info.
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 17:45
spring07
kdo Ti tu informační BOMBU dal....?
napiš kdo...
jestli je to PRÝ i od toho "informátora", tak se na to příště vyser....smileys with beer
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 18:46
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> spring07
> kdo Ti tu informační BOMBU dal....?
> napiš kdo...
> jestli je to PRÝ i od toho "informátora", tak se
> na to příště vyser....smileys with beer

Co tu šíří za paniku??????
Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 18:47
Aj ked som tu novy, neodpustim si tento prispevok:

Na mnohych forach su udrziavane hlavne temy, tzv. "vyvesene", kde su len tie najhlavnejsie prispevky k veci. T.j. v tomto by bola presne popisana trasa a nic ine. Diskusia nech prebieha v inej teme. Pretoze, ak niekto si ma precitat x stran a citat prispevky, kde parny potvrdzuje predosle tvrdenie a neparny nazor ho neguje, je o nicom. Potom ma dotycny este vacsi chaos...
Preto by som sa prihovaral za zriadenie par hlavnych tem, kde by boli "skutocne pravdive a overene" informacie, danu temu "vyvesit" a zamknut.

Urcite by sa informacna hodnota fora pozdvihla.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ali4e (10. 06. 2009 18:48).
Re: Slovinsko bez dálnice
10. 06. 2009 18:51
Pojedu tam tudy hned tuto neděli.smileys with beer
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
11. 06. 2009 16:10
Minulý rok jsem popsanou trasu jel celkem 4x, 2x do Chorvatska a 2x zpět. Cesta úplně v pohodě, provoz minimální, jen to chce trochu sledovat ukazatele. Jen jednou jsem trochu tápat a to při vjezdu na silnici Maribor - hranice u městečka Ptuj. Výjezd je dost za městem, už jsem se chtěl otočit.confused smiley Ale jak říkám, není se čeho bát, na všech důležitých křižovatkách jsou ukazatele.
Re: Slovinsko bez dálnice
11. 06. 2009 23:00
Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem rádcům, myslím si, že Ti, mezi které se řadím i já, co si i přes několik informací v různých vláknech stále lámali hlavu, jak to asi dopadne jsou teď klidní, nebo minimálně klidnější :-) Pokud někdo pojedete přes výše uvedná místa, podělte se případně a aktuální info :-)
Re: Slovinsko bez dálnice
11. 06. 2009 23:32
Nestrašte mě s nějakýma změnama od července. Jedeme 10.7 a nerad bych pak koukal jak bulík, že je to zpoplatněnésmiling smiley)
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
12. 06. 2009 08:12
pane strážmistr prej ste říkal, že tuto válku nevyhrajem a císař pán je vůl a dobytek..taky od informátora (Pepek Vyskoč)smiling bouncing smiley







Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (12. 06. 2009 08:16).
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
12. 06. 2009 19:37
Tak podle poslední mapy Slovinska bude pravděpodobně průjezd Ptujem snadnější.Je vybudován obchvat Ptuje,který končí na kruhovém objezdu,který je asi tak 4 km za tou velkou křižovatkou u Sp.Hajdiny,ve směru na HR. Příjezd do Ptuj po 229 kolem Merkator /obchod/ pak na křižovatce odbočit vlevo na 713 /Dornavska cesta/ , první kruhový objezd rovně a hned druhý,třetím výjezdem vpravo,Puhova ulica /kolem obchodů Merkator Center,Era,Labod,Beti,Alpina /, pak následuje další kruhový objezd,na něm rovně /vpravo obchody Fabiani a Hipermarket Ptuj/,následuje další kruhák s jedním výjezdem,most přes řeku a jste venku z města na novém obchvatu,který končí na kruháku. Mám mapu od Data Source 2009.02 ze dne 3.4.2009

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (12. 06. 2009 19:42).
Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 09:24
Ahojte,

mozno ze je to tu pisane ale vie mi niekto poradit chcem ist cez madarsko tak ako roky chodievam dalej cez hranicny priechod redecs slovinsko lendava varazdin .....
Jedna sa mi hlavne o kratky usek dialnice cez slovinsko. Min. rok sa neplatilo nakolko sa na nej este pracovalo. Nema niekto skusenosti tento rok ci sa plati alebo nie??? Vopred dik.
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 09:53
jelo napsal(a):
> mozno ze je to tu pisane ale vie mi niekto poradit
> chcem ist cez madarsko tak ako roky chodievam
> dalej cez hranicny priechod redecs slovinsko
> lendava varazdin .....

kdyby TOTTI nezaložil další duplicitní vlákno, tak bys mohl číst zde :
[www.ihvar.cz]
mne by to zajímalo také....
zatím nikdo asi nic neví...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (16. 06. 2009 10:05).
avatar
XXX
Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 10:40
@ tvsat:
Trasou přes PTUJ ,kterou popisuješ jsem jel minulý rok dvaktát.Poprvé začátkem června ze středy na čtvrtek,
a podruhé v polovině srpna v sobotu odpoledne.Pokaždé naprostý klid s minimálním provozem.Mohu doporučit.
Jenom pro upřesnění.Po vjetí do města PTUJ ze silnice č.226 je ta odbočka vlevo značená na ORMOŽ.
Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 11:21
Minuly rok som isiel jun-jul aj aj a taktiez pohoda otazka ci to plati aj pre tento rok!
Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 13:48
V loni jsem byl nazván Frantou panikářem, když jsem viděl značku vinjety a policajty na kruháči pod Mariborem. :-) Letos jsem se zkusil optat na DARSu dřív (29.5.2009). Ten človíček mi pomohl vyměnit i známku z prasklýho okna, akorát jsme to na druhou jízdu nestihli. Pro rýpali jsem se ptal na výjezd u Zgornoj Gajdiny, pro jistotu, že kruháč na výjezdu z dálnice bude zpoplatněn. "Need me the vinjete on the traffic from Zgornja Hajdina roads Nr. 9 (E59) to the border with Croatia?"
Toto je odpověď "This is still the »main road« and is not obligatory to have vignette."
Myslím, že až tudy 1. července pojedeme může být všechno jinak. :-)
avatar Re: Slovinsko bez dálnice
16. 06. 2009 18:55
"Je to stále hlavní silnice (silnice 1.třídy) a není povinnost mít vinjetu."
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.