Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Výbava auta v HR a SLO

Autor forester 
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 06:52
Zde je ten § 25

(1) Tabulka rozlišovací značky státu je tvořena elipsovitým tvarem o rozměrech minimálně 175 mm šířky a 115 mm výšky. V této tabulce jsou vepsány znaky tvořící písmena "CZ". Výška znaků je nejméně 80 mm a šířka čar znaků je nejméně 10 mm.

(2) Tabulka rozlišovací značky státu je barevně provedena tak, že podklad je bílé barvy a znaky jsou černé barvy.

(3) Po obvodu tabulky rozlišovací značky státu je barevný okraj, jehož šířka čáry je 4 mm. Barva okraje je černá.

(4) Podklad rozlišovací značky státu může být vyroben v reflexním provedení a opatřen jistícími prvky. Na tabulce rozlišovací značky státu a v její těsné blízkosti se nesmí umístit žádné nápisy nebo rušivá vyobrazení, které by mohly snížit čitelnost rozlišovací značky státu.

(5) Vzor rozlišovací značky České republiky je přílohou č. 15 vyhlášky.
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 08:16
Z toho vyplývá, že každé auto směřující z ČR do Chorvatska by tak mělo být označeno.
avatar Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 08:19
Tak to jsem si třeba loni nevšiml. Většina aut už má evropskou RZ a na té je v modrém proužku označení státu. Což podle mě naprasto stačí. A nejen do HR.
elo
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 08:21
Modrý proužek s označením státu na RZ platí jen v EU, rudla má pravdu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil elo (17. 06. 2009 08:22).
avatar Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 09:05
Ne-európska značka, aj keď má označenie napriklad "SK a Slovenský znak" - nestačí ani do EU.
Európske značky, ktoré majú označenie CZ/SK v modrom pruhu stačia do EU, nie je treba elipsu s rozlišovacím znakom štátu.

Všetky značky mimo EU musia mať aj CZtko (označenie SK) podľa normy - detaily zverejnil "som70" o pár príspevkov vyžšie.
avatar
XXX
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 09:11
Přesně tak,jak píše rudla.Modrý pruh na RZ platí pouze v EU.Mimo EU a tudíž i do Chorvatska
Musí být auto označeno samostatným nápisem CZ.To že jej většina aut nemá,to je druhá věc.
Na hranicím to většinou nekontrolují.(Také nálepku nemám,ale vozím jí v autě,kdyby někdo prudil).
A pokud má někdo RZ ještě bez modrého pruhu,musí toto označení mít i v rámci EU.
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 09:23
Nálepku mám, ale ne bílou a ani tak velkou jaká má být.
V Chorvatsku mě policisti stavěli, nic ze mě nedostal, tak chtěl vidět platnou lékárničku a CZ_tku. Mám ji menší a zlatou. Vůbec mu to nevadilo a byl spokojený, že aspoň něco na tom autě bylo. Takže faktem je, že jde jen o to na koho se narazí, a i kdyby tam měl člověk jakékoli CZ či SK než-li vůbec nic, je to pořád lepší.
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 12:22
Dnes to právě vyšlo na serveru IDNES v rubrice Cestování , kde píší , že je třeba oválná CZ , jinak pokuta ..............
[cestovani.idnes.cz]
Re: Výbava auta v HR a SLO
17. 06. 2009 18:04
CéZetku mám nalepenou na magnetické folii a vždy když jedu do zahraničí tak ji připlácnu na zadek mého kombíku. Není to můj nápad, poradili to kamarádi z fóra.
Re: Výbava auta v HR a SLO
18. 06. 2009 08:21
to Palko
Kolik stojí ta magnetická Cz-tka , a zda je běžně k dostání, nebo to je nějaká specialitka??
Re: Výbava auta v HR a SLO
18. 06. 2009 10:08
Ta magnetická CZ-ka se neprodává, nebo aspoň o tom nevím. Já jsem si ji udělal z magnetické folie z reklamního zápisníku na lednici a na ni jsem nalepil samolepku CZ. To jsem pak obstřihl podle okraje samolepky a bylo to.
Re: Výbava auta v HR a SLO
18. 06. 2009 10:25
Da sa kupit magneticka A4-ka. Co som zbezne kukol, tak 2ks v baleni stoji okolo 2 Eura co je pohoda. A mas po problemoch
pgp
Re: Výbava auta v HR a SLO
18. 06. 2009 10:32
kDE SE DA KOUPIT?
pgp
Re: Výbava auta v HR a SLO
18. 06. 2009 10:40
pgp napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kDE SE DA KOUPIT?


díky, už jsem našel.
Re: Výbava auta v HR a SLO
20. 06. 2009 23:26
Tak CZku mám taky magnetickou, loni to tady někdo radil...a z vlastní zkušenosti vím, že označení na SPZ opravdu nestčí.
Re: Výbava auta v HR a SLO
21. 06. 2009 17:45
Batulin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak CZku mám taky magnetickou, loni to tady někdo
> radil...a z vlastní zkušenosti vím, že označení na
> SPZ opravdu nestčí.


Jakou si měl zkušenost s CZkou?
avatar Re: Výbava auta v HR a SLO
21. 06. 2009 18:01
A bude stačit CZ s logem Chorvatska a nickem?
Re: Výbava auta v HR a SLO
21. 06. 2009 18:27
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A bude stačit CZ s logem Chorvatska a nickem?

Ta bude stačit tak na Slovensku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 246
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.