Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na kolik výjde cesta na Istrii?

Autor Vládík 
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 18:49
Buď v Postojně nebo Kozině a nebo taky až Stepani yawning smiley
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 18:58
Chci sjet asi v Postojny a jet přes tunel Učko. Zdá se mi to nejlepší cesta, ale nikdy jsem tudy nejel, tak nevím jak je to s kolonama atd.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 19:13
Jel sem tudy asi 5x a na žádnou kolonu jsem nikdy nenarazil... a většinou to byla i sobota dopoledne...
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 19:24
A co cesta jako taková? Dá se jet plynule nebo řadíš 2,3 max. 4 stupen?
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 19:39
Počítej tak 2hod klidný jízdy Postojna - Rabac
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
14. 07. 2009 12:03
TAk to už je rychlejší sjet v Kozině a jet tudy ne? Postojna prý bývá docela ucpaná a samá zatáčka.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
14. 07. 2009 18:35
Nevím, přijde mi to skoro nastejno... letos to zkusím až do Stepani a pak na Buzet...
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
15. 07. 2009 05:45
No kdo jede teď z pátka na sobotu na Istrii do Rabacu tak se na cestě určo potkáme :-)
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
15. 07. 2009 17:22
Ve Sm č.27/2009 vyšel článek,který odpovídá na otázku vašeho témata:
Suma sumárum jsme za veškeré poplatky/Z Prahy na Krk-788 km/ k chorvatskému moři zaplatili sedm stovek/Rakousko 231Kč,Slovinsko 0 Kč-objezd Ilz,Feldbach,Ptuj-Chorvatsko 465 Kč.Díky chytrému objezdu slovinského cancourku dálnice jsme tak ušetřili 35% nákladů
Spotřeba 6,0/100-Peugeot 308 1,6 HDI 80 kW,Vyšla nám cesta se vším všudy na 1850 Kč
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
15. 07. 2009 17:30
Chtel by jsem se opytat ci muzu v Madarsku platitit za benzin Eurami ???
Prosim potrebuju tuto informaci .. MOC DEKUJI za radu
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
20. 07. 2009 08:12
Zlín - Pula, přes Maďarsko na 7 dní (12 - 18.7.2009)

SK dálniční známka 5 euro ...............................135 Kč
poplatky na HR dálnici tam 23 + 60 Kn .............305 Kč
poplatky na HR dálnici zpět 60 + 23 Kn ........... 305 Kč
nafta na 1500 km (80 litrů) ..............................2000 Kč
--------------------------------------------------------------------------
celkem............................................................ 2745
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
20. 07. 2009 15:58
Brno - Pula 2x725km = 1450km + 250km výletů = 1700km
Rakouská dálniční známka - 240,-Kč.
Slovinskou nepočítám - koupil jsem půlroční za 500 a za 500 znovu prodal.
Náklady na LPG 1960,-Kč. Celkem 2200,-Kč.
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
22. 07. 2009 20:57
urboo7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtel by jsem se opytat ci muzu v Madarsku
> platitit za benzin Eurami ???
> Prosim potrebuju tuto informaci .. MOC DEKUJI za
> radu


NEEE,je to jako u nás!!eye rolling smiley
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
23. 07. 2009 01:55
A také je nutno započítat ojetí pneumatik, spotřebu oleje, opotřebování brzd a další, t.j. i s pohonnými hmotami je možno počítat dle druhu vozidla s takovými 5,50 - 6,-- Kč za 1 kilometr, navíc dálniční poplatky.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
23. 07. 2009 05:59
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A také je nutno započítat ojetí pneumatik,
> spotřebu oleje, opotřebování brzd a další, t.j. i
> s pohonnými hmotami je možno počítat dle druhu
> vozidla s takovými 5,50 - 6,-- Kč za 1 kilometr,
> navíc dálniční poplatky.


Ještě jsi zapomněl započítat cenu vozidla rozpočítanou na km. Pokud budu připočítávat všude amortizaci vozidla, nemá cenu si ho kupovat. Auto stárne jestli stojí nebo jede. A co ošoupané gatě od sedačky v autěspinning smiley sticking its tongue out.
Vždycky jsem počítal jen přímé náklady na cestu - tj.PHM a poplatky
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
23. 07. 2009 23:42
Gatě si o sedačku ošoupeš i v autobusu. Amortizace ceny auta, ať stojí v garáži nebo ne, je samozřejmá. Ale teoreticky - když ojedeš pneumatiky za x cest pouze do Chorvatska (dejme tomu), potom před novou cestou nastane den, kdy si budeš muset koupit nové a tu cenu pneumatik (oleje, brzd, ...) prostě musíš započítat do přímých nákladů na cestu. Zkus do "ojetého" auta nalít jen PHM. Myslíš, že do Chorvatska (kamkoliv jinam) dojedeš?
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 07. 2009 06:33
fargas:
Auto musím udržovat ať jezdí nebo nejezdí. Kupovat gumy apod. tak jako tak. Když mi bude stát auto v garáži dejme tomu 4 roky, tak musím gumy (podle výrobce) vyměnit tak jako tak - ať auto jede nebo nejede a gumy jsou sjeté nebo s plným vzorkem.
A nekupuji si auto jen na cestu do Chorvatska (dejme tomu).
A když už bych měl orientačně počítat amortizaci, tak je stejně podle vyhlášky asi 3,50 na kilometr (myslím že to snížili - ale na tom nesejde).
K tomu PHM, což je třeba v mém případě 2,30 Kč na km. Povinné ručení s pojištěním dělá ročně 11.000,-. Auto stálo před 6 lety přišlo se vším všudy na leasing na 210 tisíc. najeto 60.000 km. Takže mě to vychází další náklady (prozatím) na další 4,6 Kč na km. Tak suma sumárum jsou provozní náklady na auto (bez poplatků) na cestu na 10,40 Kč na kilometr. Když si vezmu, že cesta na Istrii a zpět do Brna je průměrně 1500 km, tak mě cesta bez dálnic stojí dfc. 15.600 Kč.

Takže já NEBUDU NIKDY uvažovat s cenou auta, gumami, brzdovými destičkami, technickými prohlídkami, olejem apod. Pak mohu chodit pěšky a nemusím si pořizovat auto a nebo sedět doma na pr........ Vždycky budu počítat jen přímé náklady, a to PHM a dálniční poplatky, které mě zajímají při cestě kamkoliv. Ty si počítej co chceš. Můj problém to není.
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 07. 2009 09:32
soused se včera vrátil z dovolené a měl náklady 895 tisíc Kč, týden před dovolenou si koupil Superba a ten stál 865 tisíc korun...smiling smiley
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 07. 2009 12:59
Tu cenu Superba nemůžeš započítavat do nákladů.Tak stejně se nepočítá cena konzervy, kterou si koupíš doma na dovolenou a nespotřebovanou ji přivezeš zpátky. Pokud tam tu konzervu ale použiješ a nepřivezeš zpět, už je v nákladech. Stejně je to i s tím Superbem, ale nikomu to nepřeji, ať má auto jakékoliv. Šťastnou cestu všem. spinning smiley sticking its tongue out
Anonymní uživatel
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 07. 2009 13:58
To fargas:
K amortizaci- ta sazba "ošupného" pro cesťáky n je nějak stanovena. Před časem se objevil v MFDnes článek na téma ztráty hodnoty auta. Nepamatuji si, jak to bylo s faktorem času, ale tvrdili tam, že znehodnocení auta kilometrem jízdy je někde okolo 0,5 Kč za jeden km.
Je to asi reálnějí, než ta "cesťákováí hodnota", Před pár letyjsem za 295 tis Kčkoupil fabii, má 238 tis. km najeto, takže jsem ji podle cesťákové sazby znehodnotil o 836500,- Kč, což je pochopitelně nesmysl, neb i dnes má nějakou hodnotu, dejme tomu sedmdesát tisíc. Ne tyto výpočty všechny jsou poněkud kulhající.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
31. 07. 2009 01:44
Karavanken tunel stoji 8 nebo 10 euro
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.