Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na kolik výjde cesta na Istrii?

Autor Vládík 
Na kolik výjde cesta na Istrii?
07. 05. 2009 16:35
Nevíte náhodou někdo, na kolik výjde cesta z Českých Budějovic na Istrii do Rovinje? Myslím tím poplatky za dálnice, tunely atd.
Děkuji moc za Vaše odpovědi...
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
07. 05. 2009 17:03
...Vládíku...doplňující otázka...chceš jet přes Slovinsko za 2 známky po 15 Euro ...?
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
08. 05. 2009 13:01
Jo, chci jet přes Slovinsko. Budějovice-Linz-Villach-Ljubljana atd...
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
08. 05. 2009 14:23
zkus to radši přes Itálii, Linz-Salzburg-Villach-Udine-Koper-Rovinj.
Rakuská známka cca 250,- Kč, tunel St. Michael+Tauern 9,50 euro, v Itálii cca 6 euro,
pokud by jsi jel na Ljubljanu platíš ještě Slovinskou známku 15 euro týdení, a myslím tunel Karavanke.
Tom
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
11. 05. 2009 08:56
To pokud pojede vychodni cestou, tj. Viden, Graz,Maribor..tak usetrite tech 9,5 EUR za ty tunely v rakousku + Italie, ale zase musite koupit Slovinskou daln.znamku, takze to vyjde temer stejne, pokud Slovinci neudelaji neco s tou znamkou, verim, ze ano. Ale cesta je to myslim rychlejsi a pohodlnejsi, letos by mel byt i obchvat Mariboru hotovy.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
11. 05. 2009 09:50
Já osobně bych na Istrii jel Vídeň - Tarvisio - Terst - Kopar - Rovinj
Jezdili jsme do Lanterny, což je mezi Novigradem a Porečí, Rovinj je o něco níž než Poreč. Pokud se pamatuji, tak po této cestě žádný tunel nebyl? ovšem při cestě z Brna. No a platba pouze za Rakouskou dálniční známku a poplatek za mýto v Itálii, což tenkrát činilo obousměrně asi 500,00 Kč - 30.000 lir. Ale v každém případě to vycházelo i tehdy levněji než mýty ve Slovinsku.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
11. 05. 2009 09:57
A od hranic do Koperu tam neni dalnice, podle mapy ano tj. Slovinska dalnicni znamka.thumbs down
Ta vychodni se mi zda kratsi a celou dobu po dalnici.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
11. 05. 2009 11:00
Svatosova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A od hranic do Koperu tam neni dalnice, podle mapy
> ano tj. Slovinska dalnicni znamka.thumbs down
> Ta vychodni se mi zda kratsi a celou dobu po
> dalnici.


Nevím, už jsem tam nějaký ten pátek nebyl. Tenkrát tam ještě dálnice nebyla. A byly tam kolony. Kolega to jezdí komplet přes Slovinsko a prý se mu to vyplatí.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
11. 05. 2009 16:06
Cau nevite nekdo jestli se da jet do Rabacu tudy pres Italii? Myslim, ze na Istrii by to vyslo nejlevneji tudy, pokud by se na tom useku nic neplatilo, ale to prave nevim.

pres mesta Terst (Italie), Krvavi Potok, Kozina, Obrov, Podgrad az do Šepjane (Chorvatsko)
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
19. 05. 2009 19:14
Ahoj, já se pokusím odpovědět, protože jsem to teď sám řešil. Třeba pomůžu někomu méně zkušenému nebo naopak mě někdo opraví či s aktuálnější informací doplní. Mluvím o západní cestě + cíli jako např. zmíněný Rabac, ale také přes Brestova na ostrovy.
V každém případě zaplatíme rak. dál. známku + 9,5 E tunel Tauern (St. Michel) na dálnici A10 Salcburg - Villach. Tak to nechávám stranou. Přes ten drahý tunel (kdo to máme přibližně nastejno v km) považuju západní cestu za lepší.
- Dálnice v Rakousku je lepší (nerad vzpomínám na ty dlouhé desítky km 80kou na cestě Vídeň-Graz i Linz-Graz x let po sobě).
- Přes Lublaň nejsou takové fronty jako přes Maribor.
- Teď přibyl třetí motiv - možnost objet Slovinsko přes Terst. Objížďka je o moc kratší a o moc příjemnější, nežli objížďka Maďarskem na východní větvi (tu jsem vyzkoušel na jednu cestu vloni).

Hlavním tématem tohoto vlákna ale je jak dále z Villachu:
Když pojedete dále nejkatší cestou, tedy přes Lublaň, zaplatíte 15 E slovinskou známku, ale ještě předtím tunel Karawanken na hranici A / Slo (6,5 E).
Druhá možnost je ve Villachu odbočit na Itálii, přes Udine, Terst a cestou, kterou uvádí Zenda, to práskat na Opatii (nebo na Rjeku, kdo už bude toužebně koukat po nápisu LPG). Italská dálnice vyjde (podle webu) na 8,2 E resp.na 8,5 pro auta nad 1,3 m výšky. (Zajímavé, kolikrát jsem byl v Itálii a nikdy jsem si nevšimnul, že s osobákem a s MPV platím jinak.)

Rozdíl tedy dělá 13 E ušetřených - za zajížďku cca 60 km. To, že v Itálii fronty nebudou a přes Lublaň být můžou, to je bonus.
Já osobně hodnotím úsporu 500 Kč za obě cesty jako problematickou, na druhé straně mnozí z nás ze zásady ty prachy radši dají Italům než Slovincům.

Bylo by ale dobré, kdyby se našel někdo, kdo ten poslední úsek cesty (Kozina - přechod Šepjane) ze zkušenosti potvrdí. Jestli tam nezpoplatnili kruháč nebo nepostavili nějakou barikádu nebo značky "jen pro rezidenty".

Šťastnou cestu, já už "čuchám slanej vzduch".



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vrnued (19. 05. 2009 19:26).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
20. 05. 2009 07:46
Psal jsem jeste na UAMK, tam mi rekli, ze zatim je to zadarmo (Terst - Kozina - Obrov - Šapjane), ale mam se ozvat jeste tesne pred dovolenou, muze se stat, ze to jeste nejak zmeni. Jinak jsem koukal na ViaMichelin, a vyslo mi tady nekolik cest, ale ve finale naklady na cestu tam i zpatky vychazi skoro stejne

Cesta do Rabacu
Spotreba: 6,5 l/100
Cena nafty: 26,-/l
Rakouska d.znamka 8 €
Euro: 26,5,-

Vimperk - Passau 80 km
Passau - Sankt Michael in Obersteiermark 239 km 4,5 € za tunel + 8 € dalnicni znamka
Sankt Michael in Obersteiermark - Klagenfurt 134 km
Klagenfurt - Udine 163 km 5,7 € za italskou dalnici
Udine - Terst 75 km 2,4 € za italskou dalnici
Terst - Kozina - Obrov - Šapjane 47 km
Šapjane - Rabac 73 km
811 km 20,60 € 1622 km + 33,2 € = 3630,- Kc


Vimperk - Passau 80 km
Passau - Salzburg 121 km 8 € dalnicni znamka
Salzburg - Udine 314 km 9,5 € za tunel + 5,7 € za italskou dalnici
Udine - Terst 75 km 2,4 € za italskou dalnici
Terst - Kozina - Obrov - Šapjane 47 km
Šapjane - Rabac 73 km
710 km 25,60 € 1420 km + 43,2 € = 3549,- Kc


Vimperk - Passau 80 km
Passau - Sankt Michael in Obersteiermark 239 km 4,5 € za tunel + 8 € dalnicni znamka
Sankt Michael in Obersteiermark - Klagenfurt 134 km
Klagenfurt - Ljubljana 84 km 35 € za dalnicni znamku
Ljubljana - Rupa 95 km
Rupa - Rabac 70 km
702km 47,50 € 1404 km + 52 € = 3756,- Kc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zenda (20. 05. 2009 07:47).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
20. 05. 2009 16:07
zenda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Psal jsem jeste na UAMK, tam mi rekli, ze zatim je
> to zadarmo (Terst - Kozina - Obrov - Šapjane), ale
> mam se ozvat jeste tesne pred dovolenou, muze se
> stat, ze to jeste nejak zmeni.

Díky za dobré zprávy. Nevím, kdy vyrážíš (já taky ještě nejsem přesně rozhodnutý), ale dej sem prosím zprávu před odjedzem - zda AMK potvrdil.

Jinak se v podstatě shodneme. Já na Klagenfurt nechci - z dálnice sjedu kvůli principu (SLO), ne kvůli placenému tunelu. Ale přesto se v závěru (že úspora přes Itálii dělá do 500 Kč za obě cesty) v podstatě shodneme. Čágo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrnued (20. 05. 2009 16:09).
v2x
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
03. 06. 2009 22:10
Je ještě možnost Linz , dálnice A9 - v Trieben odbočit a jet do Klagenfurtu, pak Loibl pass a po Slovinské dálnici. Z Budějovic na Istrii to bude méně než 600 km za asi 7 hodin + zastávky. Jel jsem tudy a pojedu zas, jsem od Trhové Sviny.
V Rakousku na A9 se platí asi 6 E za tunel. Trápit se ve Slovinsku mimo dálnice určitě nebudu. 35E jednou za rok unesu.
Ještě součet - necelých 8 E za Rak. dálnice, 2x6 E za tunel na A9 (tam i zpět) a k tomu Slovinská viněta dle data odjezdu a počtu dní (15 až 35 E). To máme 35 až 50Euro celkem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil v2x (04. 06. 2009 14:50).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
03. 06. 2009 23:29
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
04. 06. 2009 18:51
No ja so na istriu síce z Českých Budejovíc síce nešiel, išiel som totiž od Bratislavi, ale ak by som šiel z Budejovíc tak by som si zrejme vybral trasu Budejovice - Salzburg - Vilach a potom na Taliansko - Tarvisio - Udine - Trieste - slovinský Koper a Rovinj - nádherná rýchla cesta celá po dialnici 700 km za 8 hodín smileys with beer
v2x
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
05. 06. 2009 13:30
2rik2 - jo , přes Salzburg jezdí soudruzi ze západního Německa. Tam je velká naděje užít si zácpu!
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
05. 06. 2009 14:36
v2x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2rik2 - jo , přes Salzburg jezdí soudruzi ze
> západního Německa. Tam je velká naděje užít si
> zácpu!

Teoreticky ano - pokud byste jel přesně v pátek či sobotu, kdy v některé spolkové zemi začínají prázdniny. Pokud vím takový nebezpečný víkend je půlka 7. měsíce a přelom 7. a 8. měsíce.
Vy ostatní (kdo jedete jindy / ve všední den / v noci) se touto teriií nenechte zmást. Mám za sebou přes 25 cest a přes polovinu z nich západní větví. Se zácpou jsem se setkal nejdříve ve Slovinsku. Jak jsem psal už v tomto vláknu nahoře, podle mého sledování je A10 (tj. Salzburg) lépe průjezdná nežli Vídeň-Graz i Linz-Graz, a to zvláště při větším provozu.
Nechci pro západní cestu nějak moc horovat, zdá se mi že na tomto fóru je více Moraváků a pro ty to nemá smysl. Ale máte-li v km přibližně stejnou vzdálenost západní i východní větví (což mimo východních asi platí pro celé Čechy), doporučuju vyzkoušet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrnued (05. 06. 2009 14:39).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
06. 06. 2009 14:31
Tak nevím, kolega mi říkal, že okolo Koperu ve Slovinsku je už letos zpoplatněno a tady se nic neví.. Hoďte tu zkušenost nebo volat na UAMK...?
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
08. 06. 2009 17:30
Počítal bych stejně jako zenda. Jezdím z Brna přes Bratislavu, takže ještě slovenská dálniční známka (140 kč).
Ke Koperu: jel jsem minulý týden Koper - Rovinj, zpáteční cesta Rovinj, Pazin, Lupoglav, Buzet. Druhá cesta se je pro mě zajímavější, časově stejná (můj názor). Tuto cestu jezdim i na Rabac. A když už je to o penězích, je to ušetření 14 KN (platba za Umagem).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
18. 06. 2009 10:16
Když už tady byl zmíněn Rabac.., můžete mi někdo prosím poradit jak se tam obvykle jezdí z Opatije?
Buď rovnou dolu k moři na Lovran a stále okolo pobřeží
a nebo přes tunel?, Vranja a pak to až stočit dolu na Labin...

Díky.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
18. 06. 2009 15:42
pre AdamB: načo preboha kupuješ slovenskú dialničnú známku ? Veď cez slovensko prejdeš rovnako rýchlo a tiež pohodlne od Brna aj bez známky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (18. 06. 2009 15:42).
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
18. 06. 2009 17:35
Pre bifcb

Ahoj pytaš sa ako sa ide na RABAC môzes ist aj na Opatiu vedla mora dolu aš na Labin a v Labine odbočiš na Rabac asi tak 15 km.

Da sa ist aj na tunel učko, kde sa plati poplatok 28 kun a pokračujes na PAŽIN potom na LABIN a RABAC tadial je to rychlejšie a pekna cesta.

Tak ked odbočiš na Opatiu tak ideš vedla mora , ked pôjdeš rovno na učko na tunel ideš na Pažim. Daj si pozor vedla mora na šmyk potom chod opatrne su same zakruty. Ja chodim len na UČKO vždy tak sa rozhodni ja uz idem zajtra 19.6. na Poreč. Tak štastnu cestu a príjemnu dovolenku na Rabaci Ti prajem..
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
19. 06. 2009 13:00
Prosím víte někdo když pojedu do poreče z č. budějovic linz-salcburg-willach-terst-koper-poreč zda se v okolí koperu musí jet po slovinské dálnici nebo ne ?
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
19. 06. 2009 13:23
Já tam neplatil, pravdou však je, že to bylo před asi 5 lety !!
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
19. 06. 2009 13:24
Napis na UAMK, tam ti to presne reknou!
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
19. 06. 2009 13:53
díky zkusím
avatar Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 06. 2009 00:30
bifcb napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když už tady byl zmíněn Rabac.., můžete mi někdo
> prosím poradit jak se tam obvykle jezdí z
> Opatije?
> Buď rovnou dolu k moři na Lovran a stále okolo
> pobřeží
> a nebo přes tunel?, Vranja a pak to až stočit dolu
> na Labin...
>
> Díky.


Já jsem byl v Rabacu 13.6-20.6.09. Jel jsem přes tunel Učka (platí se při vjezdu 28 kun) a za tunelem hned odbočit v pravo směr Labin, Rabac.Asi 500 metrů je to taková stará hrbolatá cesta, která hned odrazuje pokračování v jízdě, ale pak je až do Labinu udělaná fungl super nová cesta. Mám projetou cestu i kolem pobřeží (září 2008), pomalá klikatá a minimum míst k zastavení a sejít k moři. Ovšem je tam jedna super vyhlídka nad mořem. Teď jsem ale využil tunel. Je to určitě rychlejší.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
24. 06. 2009 15:01
jel jsem loni a můžu potvrdit je lepší jet přes tunel učka a hned po výjezdu za pumpou ina jet do prava z kopce a je pohodová cesta skoro až do Rabacu
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 09:59
Cau, ted mi odpovedeli z UAMK, tak ta cesta Terst - Kozina - Obrov - Šapjane je prujezdna bez poplatku.
Re: Na kolik výjde cesta na Istrii?
13. 07. 2009 18:42
Já jedu tento pátek na Istrii do Rabacu. Ještě pořád zkoumám kde sjet na dálnici Slovinský. Nechci se trmácet přes různý prdele a tak radši zaplatím za slovinskou dálniční známku. Ale kde nejlépe sjet? Postojna? Kdo jel do Rabacu poraďte, díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.