Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!

Autor petwr 
Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 11:26
confused smiley Nejenže už mají dražší benzín než v Rakousku a Chorvatsku i v Česku, ale teď se pomátly i se známkama !angry smiley
Za tu jejich tkzv. 15 km dálnici bych měl dát 15 EUR a přitom v Rakousku jedu po dálnici přes celé Rakousko a zaplatím 7,70 EUR !!!
JInak : ceny benzínu 95, jsou tyto- Česko :0,99 EUR
Rakousko : 1,02 EUR
Slovinsko: 1,047 EUR
Chorvatsko 0,99 EUR
Zdroj : www.amzs.si
Omlouvám se za češtinu a pravopis, ale jsem silně slabozraký a jinak si myslím, že tu nejde o chyby v psaní, ale o užitečné informace !



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petwr (20. 05. 2009 10:20).
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 11:38
Bože, co to příčestí minulé?
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 12:31
No pravda, za to madary maju N95 tiež za 0,93 € a naftu ešte lacnejsiu
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 12:53
Ta cena benzinu ve Slovinsku není 1,08 ale 1,008 ! Koukala jsem, že vloni jsme platili za litr 1,141€. Zase byl lepší kurz, takže to vychází skoro stejně.
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 13:26
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 13:32
tady pár odkazu na stranky s pohonnymi hmotami na ceste do HR:
Rakousko
Slovinsko
Chorvatsko
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 14:32
Jednoduché řešení.

Netankovat
Dálničku objet.

TOD VŠE!!!
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 21:35
Tím lépe. Pořád jsem řešil tankování. Dřív jsem vždycky ve Slovinsku došťouchnul do plné. Při plánované objížďce dálnice nebudu mít kde tankovat.
Krůpnu do nádrže 10 litrů v Rakousku a do plné dotankuju až v HR. Když zdražili, nebudu mít výčitky, že jsem prodělal. grinning smiley
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
30. 04. 2009 22:52
no já sem loni bral při objízdné trase v Ptuju ačkoli sem měl ještě z domu skoro půl nádrže..takže to do HR dojedu a vezmu na INĚ v Lepej Bukvě a pak na Kozjaku taky na INĚsmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (30. 04. 2009 22:54).
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 13:03
Mohol by mi niekto poradiť, že ked idem po 86-tke do chorvatska cez hungyry kde je dobré tankovať na full
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 13:57



[www.omv.cz]
Např.OMV benzinka na kruháči před Hegyfalu,čisté WC,teplá voda(teď si nemůžu vzpomenout jestli tam jsou i sprchy),občerstvení,venkovní posezení atd.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vojto62 (01. 05. 2009 14:11).
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 16:59
...2rik2...předpokládám ...že jedeš přes Bratislavu, resp. jinde na slovenských hranicích bych natankoval tam, kde to znáš...
( tak jako já do plné ... full ... na Shellu v Mikulově )...
tzn. v Mosonmagyarovár ( komunikace č. 86 ) ...ještě tankovat nepotřebuješ ( ale možnost je )
...Hegyfalu ( na trase )...popsal Vojta...
...takže třeba... Szombathely...je několik čerpaček...viz mapa...máš větší výběr...( šel bych do OMV )

...no a dále třeba v Kórmendu u Tesca...tj u kruháče při výjezdu z města...ve směru na SLO, HR ...Lendava...Goričan ( ještě se k němu vrátím )...příp. OMV v Kórmendu ...t.j. z toho samého kruháče jen pár metrů do města...a po 86tce musíš přes kruháč...tedy nemůžeš minout...
a jinak přikládám seznam všech čerpaček u obchodních domů TESCO v celém Maďarsku mj. tedy v Szombathely či Kórmend ...kudy musíš jet...
[www.tesco.hu]
(...maďarsky benzinkutak... čerpací stanice ...petrolstations )...v nabídce konkrétních čerpaček u obchodních domů Tesco ...máte i ...
Autópálya matrica (magyar)....maďarskou dálniční známku...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 05. 2009 17:08).
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 17:51
no ja vyrážam viacmenej z Bratislavy a tankujem u nás na OMV lenže stojí tu benzín 1,10 € než to som kukal tak v HU je priemerka 0,94 € čo je rozdiel na naše bývalé korunky 4,82 Sk a na 50 litrov benzínu je to zhruba 250 Sk, ja viem nie je to vela ale aj to poteší keď sa to dá ušetriť, tobôž ked to vynásobím dvoma pre prípad aj cesty späť.
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 18:05
Jedu na dovolenou a neřeším ceny benzinu. Pojedu v červenci a možná přes Maďarsko. Jsem člověk,který dodržuje vše co je možné. Neměl jsem dosud žádné problémy. Pokud bude cena benzínu 40 Kč i přes to pojedu. Čekám samé červené.
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 18:27
FOMA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu na dovolenou a neřeším ceny benzinu. Pojedu v
> červenci a možná přes Maďarsko. Jsem člověk,který
> dodržuje vše co je možné. Neměl jsem dosud žádné
> problémy. Pokud bude cena benzínu 40 Kč i přes to
> pojedu. Čekám samé červené.

Přesně cena benzínu mě možná nas...angry smiley,ale nezastavígrinning smiley
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 20:05
FOMA, housle
Souhlasím. Ušetřit 30 E objetím 15 km předražené dálnice má smysl a např. v mém případě je to věc principu. Ale sáhodlouze tu řešit, jestli natankuju za 1,03 nebo za 1,08 euro litr mi přijde k smíchu. Vždyť je to po přepočtu rozdíl 1 koruny. To vám ta padesátikoruna na nádrži za ty čachry cestou stojí? Vzpamatujte se lidi. Není cestou důležitější pohoda než stres, že někde natankuju o 2 eura dráž?
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
01. 05. 2009 20:33
FOMA, housle,valeri, úplně s váma souhlasím, je blbost řešit takový prkotiny, to by člověk musel sedět doma na zadku a nikam nejezdit.
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
02. 05. 2009 12:07
...Valeri...rozhodně máš pravdu...
...nabídku čerpaček v Maďarsku...jsem tam dal proto, že by si někdo dělal rozpis cesty včetně rozvahy kde čerpat a udělat pauzu...
a pokud jde o cenu pohonných hmot...niance taky neřeším...to snad v případě markantního rozdílu...kdy byl loni rozdíl na litru... u Shellu v Mikulově a Shellu na rakouské A2, kde jsme měli pauzu ... cca 12,- CZK ( když beru cca 50 litrů...rozdíl na nádrži ...600,- CZK )
...loni, 13. června na rakouské dálnici A2 byl na Shellu
Shell V - Power Diesel za 1,649 Eura
Shell Diesel Extra za 1,579 Eura
Benzin Shell V - Power Racing za 1,429

...Slovince objedu z principu ...jednak proto, že...
1) z důvodu i jen podezření na chyby v PINu vozu ...se mnoho lidí vracelo ze Slovinska bez auta...( dostatek zpráv na netu ...ÚAMK ad. )
2) kvůli 2x 15 km slovinské dálnice nedám 850 CZK,-...nevadí mi dát v Chorvatsku za 2 x 567 km 1.750,- CZK
za 1 km ve Slovisku za 28,30 CZK......v Chorvatsku za 1,54 CZK



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (02. 05. 2009 18:30).
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 10:36
Očekávám negativní ohlasy ALE! Za pohodlí se platí.

Je potřeba si uvědomit že cena 30 Euro není jen za 15 km slovinských dálnic, ale za celou slovinskou dálniční síť. Nechci platit? Objedu. Samozřejmě, že se mi ta cena také nelíbí, ale musím ctít politiku státu, kam jedu, a to i tranzitně.

Jezdím do termálů do Maďarska a jen pro to, že se mi nechce jezdit po "staré", kupuji si jejich 7 denní dáílniční známky na každou cestu, protože roční se mi nevyplatí.¨

Až do letoška jsem na své soukromé auto nekupoval dálniční známku českou, protože jsem ji nepotřeboval. Zkrátka nejezdím po dálnici. Na chatu ji nepotřebuji, protože úsek Brno - Česká není zpoplatně, Brno - Kývalka taktéž. A to je jediné, co z českých dálnic používám. Resp. používal jsem. Kvůli lázním v Maďarsku jsem si nakonec letošní známku koupil. Nechce se mni jezdit přes dědiny atd. Což na trase do Bratislavi dělalo jen 2 hodiny rozdíl.

Když jsme vloni jeli do Chorvatska přes Rakousko (po dlouhé době) musel jsem si měsíční známku koupit, a to kvůli úseku 3,5 km za 310 Kč nebo 3 stovky, ale to je fuk). Zkrátka a dobře, 7 km dálnice mě stálo 310 Kč. A to kvůli zpoplatnění úseku okolo Pohořelic. Do předloňska tento úsek spoplatněn nebyl a nebylo problém jet po "staré" a před Pohořelicema na dálnici najet a pokračovat na Mikulov. Vloni už bych musel projet dědinou a pak se zase vracet na dálnici.

Za pohodlí se platí, a při cestě na dovolenou to platí dvojnásob. Pokud pojedu přes Slovinsko, klidně ty nekřesťanský prachy zaplatím.

Na druhou stranu je nesmyslné, aby známka byla jen půlroční a roční. To je to, o co mi jde. Kvůli dvěma cestám do Chorvatska si platit půlroční známku je holý nesmysl. Protože jezdím na více než 10 dní, musím si platit stejně dvě rakouské známky. Mohu stejně tak nadávat, proč není známka 15ti denní. Ale na dovolenou jedu většinou jen jednou za rok a za ty prachy mi to stojí.
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 11:17
...Sally ...to je neuvěřitelné...čert vem ty prachy ale ...prosím Tě...( i když pokud nemusím ...neplatím )...můžeš mi popsat ten 3,5 km úsek u Pohořelic blíže...? chápu to tak...že vyjedeš z Pohořelic jako po staré na Brno...a pak se dáš...na Mikulov do prava na ten 3,5 km úsek R 52ky...? yawning smiley ...předpokládám správně, že vyjíždíš z Pohořelic...?

...proč nenajedeš z Pohořelic na Mikulov po 395tce...tedy na konec R 52...odkud se už neplatí...?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (03. 05. 2009 11:27).
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 12:04
SALLY, plně souhlasím, taky si myslím, že za pohodlí se platí a taky raději slovinskou zaplatím, jedeme na Krk, takže pojedeme až na Ljubljanu, takže tu dálnici trochu využijeme. Loni jsme objížděli a cesta se nám nelíbila, ne že by byla špatná, ale prostě jetos kupujeme známku.
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 12:22
Sally
Kašlu na to,že oněch 30 euro je za celou jejich dálniční síť! Zrovna tak jako oni kašlou na většinu z nás co využíváme právě těch 15 km dálnice! Nedá se hovořit ani o pohodlí dokud Slovinská dálnice nebude komplet od Šentilj po Macelj !!!
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 12:29
Bessy,
jedu z Brna.
Nezpoplatněno po Rajhrad, resp. Brno až exit Rajhrad, a pak je zpoplatněno až na exit Znojmo. Dříve, když jsi jel po staré, sjelo se z kopce a na 23 km jsi najel na "dálnici". Teď je přeci úsek až po 26. km zpoplatněn. Dříve jsem toto dosti využíval.

Jasně, když nemusím, neplatím. Jenomže někde něco sjíždět, objíždět, v noci se mi ale vůbec nechce. Předloni jsem jel přes Maďary a v Chorvatsku kromě Varaždin - Karlovac také a cestu jsem si za dne parádně vychutnával.

Felil jsem se o půl km. Takže ne 3,5 km, ale 3 km. Holt jsem se blbě vyjádřil.

Jinak je samozřejmé, že každý má na věc nějaký - SVŮJ názor.

A co se týče PHM? Vím že ještě snad vloni bylo výhodnější tankovat ve Slovinsku. Nevím, neřeším to a na ceny PHM se nedívám. Pokud tankuji, a je jedno kde v tu chvíli jsem, tak tankuji u Shellu (i když je relativně nejdražší), pak OMV, spokojím se i s Agipem nebo Aralem. V nouzi beru i Benzinu. V Chorvatsku pouze OMV nebo INA. Jinde netankuji a díky své špatné zkušenosti nikdy u Slovnaftu. Mj. mám blbý zvyk, že ve většině případů jezdím na doraz, ne sice v cizine, ale u nás. Když jsem venku, tak zhruba při čtvrtině nádrže se začínám dívat po pumpách. Na pumpě NO @#$%& bych nenatankoval. A pokud někdo namítne, že když jezdím na doraz, tak co bych dělal, kdyby mi někdy benzín došel, odpovím rovnou - nevím - nestalo se to ještě. A kanystr s rezervou s sebou nevozím. Už i proto, že jako hasičský preventista to neuznávám.
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 12:36
to je pravda ale já teda dle zkušeností u nás preferuji benzinu- zn. verva a venku v Rakousku a Slovinsku OMV, Rakouskou neřeším Slovinskou z principu objedu, v Chorvatsku větší pumpy INA
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 13:15
housle

Jesně, až bude komplet dálnice, bude to o něčem jiném.

Kašleš na to, že za 30 Euro je celá dálniční síť. O.K. Je to Tvůj názor, budiž. Ale je nutno to brát v úvahu. Oni nejsou povinni brát ohledy na ostatní a dfc. proč by měli vyčleňovat zrovna těchto 15 km z poplatku.

I KDYŽ. Bylo by to od nich gesto, a toho se asi nedočkáme, kdyby udělali tento úsek bez poplatku, tak jako je třeba M15 v Maďarsku pro osobáky.

Ono s tím zpoplatňováním - pokud se nepletu, u nás byl opětovně zpoplatněn úsek Frýdek-Místek _ Ostrava, stále je snaha opětovně zpoplatnit Brno _ Kývalka, případně i obchvat okolo Brna. Je fakt, že u nás si mohu koupit kratší známku. Možná měli ponechat mýta, byly by opět kolony, ale vydělali by na tom možná víc než s těma vinětama.
avatar Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
03. 05. 2009 15:02
FOMA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu na dovolenou a neřeším ceny benzinu. Pojedu v
> červenci a možná přes Maďarsko. Jsem člověk,který
> dodržuje vše co je možné. Neměl jsem dosud žádné
> problémy. Pokud bude cena benzínu 40 Kč i přes to
> pojedu. Čekám samé červené.

souhlasím s tebou jedu tak jako tak
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
04. 05. 2009 11:34
Snad tu nejde o češtinu, ale o skutečné informace !eye rolling smiley
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
04. 05. 2009 11:42
petwr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Snad tu nejde o češtinu, ale o skutečné informace
> !eye rolling smiley



Právě že jde o informace nezkreslované děsivou úrovní projevu. Ono takové příčestí minulé či chybná interpunkce mnohdy zcela změní význam slov, obsah vět a sdělení.
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
04. 05. 2009 20:55
No tak už môžete kúpiť aj mesačnú ....
zdroj Net.hr
Kako je javila slovenska tiskovna agencija STA, po tom prijedlogu, dosadašnja cijena godišnje vinjete povećala bi se od 55 na 95 eura, tjedna vinjeta koja bi se uvela stajala bi 15 eura, a predlaže se i uvođenje jednomjesečnih vinjeta po 35 eura, koje bi kako se računa većinom kupovali strani vozači u tranzitu.
Len tak ďalej...
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko zdražuje a blbne ! Benzín a známky!
04. 05. 2009 22:19
Vše zůstává po starém. Jenom možná bude k mání měsíční známka za 35. A na tu jim kašlu. Potřebuji jenom 1x 15 E tam a 1x 15 E za čtrnáct dní zpátky. A pokud to objedu tak ode mne nemají NIC a jásmileys with beer mám 810 kč v kapse a za to si koupím třeba i to Karlovačko. Laško mi nechutná protože je to slovinski výrobek tak proč ho pít. A je to humus bez chuti ale se zápachem. A to nejsem pivař a prostě mi nejde.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 141
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.