Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Čistota mora a pláží

Autor Mirod 
avatar
FAT
Re: Čistota mora a pláží
14. 08. 2017 22:38
Tak a je to za nami. Nakoniec sme zakotvili v Promajne. Aj napriek predchádzajúcim príspevkom a nie dobrým referenciám. Niekedy skutočne priplávali peny Boli však aj dni kedy to bolo čisté. Tipoval by som to ako špina doplavená z Makarskej. PenaUpraveno 5krát. Naposledy upravil FAT (14. 08. 2017 23:31).
avatar Re: Čistota mora a pláží
15. 08. 2017 12:54
Vy se snad na dovolené nemažete opalovacími mléky nebo oleji? Nemyjete sebe ani nádobí, nesplachujete? Vynásob si to počtem lidí na pláži. Je úctyhodné jak si s tím moře poradí a pokud to skončí jen několika bublinkami pěny na hladině, je to krásný výsledek. Zvlášť na takovém místě jako hlavní pláž v Promajně, kde v zátoce je minimální pohyb vody.
Nejvíc bordelu se do moře dostane, když dva dny fučí bora a sfoukne do moře vše co v ulicích najde. Pak se to bohužel na hladině vrací několik týdnů.
avatar
FAT
Re: Čistota mora a pláží
16. 08. 2017 21:58
Niekedy mám pocit, že fóra používajú niektorí ľudia pre propagáciu svojich obchodov. Obhajovať nedostatky ako je špina istotne nemôže zákazník. Opaľovací krém je mimo dosah domácich, ale splašky a odpady končiace vedome v mori musia riešiť oni, ak si nás chcú udržať. My turisti by sme mali zase do nich stále biť a dať im najavo, že nám to jedno nie je.
Pedro nebudeš Ty tiež Chorvat? To fakt Ti nevadí ten humus?
avatar Re: Čistota mora a pláží
16. 08. 2017 22:56
Jistě že by mi humus v moři vadil, a o pořádkumilovnosti Chorvatů nemám žádné iluze, stačí se trochu rozhlédnout po okolí. Ale na tvé fotce vidím jen trochu pěny, která podle mne souvisí s tím co jsem popsal.
Já na dovolené žádné splašky a odpady vědomě končící v moři neviděl, viděl jsem každé ráno úklid přetékajících odpadkových košů a popelnic.
A zkus se taky zamyslet nad tím, kolik splašků od nás je prostřednictvím Labe a Dunaje vědomě vypouštěno do moře... zajímalo by mne, koho za to budeš "biť " eye rolling smiley.
Re: Čistota mora a pláží
17. 08. 2017 09:04
No, ještě že Labe a Dunaj neteče přímo do Jaderského moře. Než tam nějaká molekula jejich znečištěné vody doputuje, tak jistě samočistící schopnost mořské vody kdejaké nečistoty vyřeší.
Je ale pravda, že čističek H20 v Chorvatsku jsem moc neviděl, funkční kanály ústící do moře ovšem ano.
A jestli se několikrát týdně na hladině po projetí výletních lodí objeví "hejno" nečistot, tak to bude asi tím, že jsou z těchto lodí odpady vypuštěny.Těžší klesnou ke dnu kde se rozloží, lehčí vytvořit třeba pěnu, která"pění a pění". Protože i kapka Jaru umyje nekonečně mnoho talířů a ještě nějaké k tomu navíc. Takže i to chudák moře má s Jarem, ať už se jmenuje jakkoliv, problémy.
avatar Re: Čistota mora a pláží
17. 08. 2017 12:12
Brela (Jardula) v minulých 12 dnech bez problémů, sem tam nějaké jehličí - to hlavně při víkendové buře. Na začátku pobytu trochu popela (zřejmě po požárech). V jednom dni nějaké plovoucí igelitky a obaly od cukrovinek.
Re: Čistota mora a pláží
28. 08. 2017 08:20
V Rovinji letos strašně špinavé moře na plážích.Jedno ráno v přístavu plavalo 20(asi neprodaných) chlebů.
avatar Re: Čistota mora a pláží
03. 07. 2018 14:00
Kupanie sa na plazi v Dubrovniku len na vlastne nebezpecie. Clanok
avatar Re: Čistota mora a pláží
12. 08. 2018 14:55
Tak letošní čistota moře Drašnice od nějakého 5.8 kdy bylo vidět ,že směr na ostrovy je bouřka a za Biokovem též byla čistota na prd . V moři vložky ,pánské ochrany a hnědý hnus .Drželo se to v pásech podle vln a hlavně u mola v závětří . Jeden den návštěva Makarské ( povozit se na jetsky ) síla jak čistota moře v maríně smetiště mezi loděmi tak čistota pláží .Nechápu jak tam může někdo jezdit takovej svinčík a smrad nachcáno a nasráno všude kde lze .Pláž jak smetiště zátky od piva ,plasty zbytky co kdo dojedl a lehátka 5cm od sebe .Hold noční život tam asi láká

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke,Pula
avatar Re: Čistota mora a pláží
13. 08. 2018 13:32
Brela (Jardula), za poslední týden bez nějakých extrémů, jehličí a trávu nepočítám. Jinak několik kapesníků ( spíše těch nerozpustných).
avatar
FAT
Re: Čistota mora a pláží
13. 08. 2018 22:21
Už neviem presne koľký rok po osebe, ale opäť som zažil nepríjemnú špinu pripomíňajúcu splašky. Neviem, akého je pôvodu, pripadá mi to, že je vypustený odpad z lodí voziacich ľudí na výlety. Žiaľ aj tento rok to priplávalo krátko po preplávaní lode. Na pláži v Baška VodeUpraveno 1krát. Naposledy upravil FAT (13. 08. 2018 22:22).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.