Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ruskamen

Autor JAVI 
Re: Ruskamen
21. 10. 2007 12:02
Byl jsem se podívat letos v Ruskamenu a velmi mě tato destinace zklamala.
Pláže nic moc, promenáda žádná, nic pořádného k vidění, sem bych na dovolenou nejel.
avatar Re: Ruskamen
21. 10. 2007 14:38
Tak já nevím, co chceš vidět v Chorvatsku. Památky, tak ty spíše mimo hlavní sezonu, a jinak moře, moře, moře.....Byli jsme letos týden v Ruskamenu v hotelu, a i když někteří naříkali na stravu, my jsme byli spokojeni v rámci cenové relace, a to za 16 000,- 2 dospělí a 11cti leté dítě s polopenzí.Na pokoji klima, takže vedra se dala přežít ve vodě, v chládku pod stromy a v chládku na pokoji.A jinak jsem byla naopak ráda, že jsem pod balkonem měla hned moře, a ne rušnou promenádu. Ale každý chce něco jiného, tak proč ne. A taky vyskočit z auta a podívat se je něco jiného než pobýt.My jsme si taky udělali výlet - Brela, Makarska, a hned jsme utekli před množstvím lidí zpět. Ale určitě bych si tam našla místečko v klidnější lokalitě, což dělám právě teď na internetu....A sním o létu....
avatar Re: Ruskamen
21. 10. 2007 17:39
Musím zde poopravit mou vlastní větu z předešlého příspěvku, protože vyzněla úplně jinak než jsem chtěla.Myslela jsem tím - co ještě víc chceš vidět, než překrásnou přírodu, moře a panoramata.
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 00:32
V Ruskamenu jsem nebyla - takže mohu jen doplnit skutečnost zprostředkovanou... Letos si tam zajel můj bratr. Měl předem zaplacený týdenní pobyt, dokonce s polopenzí... Po dvou dnech odtud utekl a veškeré peníze nechal propadnout... Dle jeho slov se tam cítil jak ve věznici Alcatraz... nikam se nedalo jít, nikde kousek volného místa k nějakému pohybu... Fakt nevím, do jaké míry ten popis odpovídá reálu... vzhledem k tomu, že on se tam dostal na nadšená doporučení svého kolegy, který tam jezdí každoročně, tak místo své příznivce určitě má...
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 10:47
Mám dnes čas, musela jsem si vzít dnes dovču - děsný kašel.
A tak Vám stručně sdělím mé dojmy z míst.
Začnu od jihu, a to Černou horou.
1. Pláž Ada - super a zvláštní koupání - dlouhá pláž - písek - koupání jen tak bez ničeho - ale ubytování bych tam nechtěla.
2. Petrovac - hluk, rušno, ubytko/apartman/ jakž takž, ale krásná kavárno -vinárna s vodopádem ve skalách na konci Petrovace -večer s osvětlením nádhera
3. Bečiči - ubytování hotel -jídlo super,čisto, - pláž krásná, ale moc lidí, rušno a hluk, krásné výlety ke Skadaru a do hor k památníkům,
4. Molunat - fajn koupání - odlehlost a klid - ale zas až moc.
5. Trsteno a ostrůvek Lopud/ stan/ - stojí za vidění a pobytí krásná botanická zahrada, a ostrůvek Lopud nemá chybu, dá se projít pěšky na nádhernou písečnou pláž směrem k jihu, samozřejmě návštěva Dubrovníku.
6. Korčula a okolí - / stan a apartman - přemisťování z ostrova na ostrov lodí- doporučuji cestovat z ostrova na ostrov/ - hodně poznávání
7. Hvar - apartmán - moc fajn, ostatně zde na foru je o tom mnoho.
8. Gradac - hotel - fajn, moc pěkné, ale moc lidí a přeplněná pláž/ vždy píšu o sezoně/ příště bych zvažovala ubytko v blízkém Bristu nebo Podaci/
9. Drašnice - útulné a milé - tam jsem však onemocněla - a mé zjištění spočívá v tom, že tam prodávají bez receptu penicilin a výborný sprej do krku s mate
ří kašičkou.Jinak každovečerní jízdy s klukama/ jezdil manžel/ na nádherné fotbalové a basketbalové hřiště - Makarská
10.Zečevo a Primošten/ apartmán/ - Zečevo super - klídek - jen ranní zatroubení, že přijelo pečivo - apartman přímo u moře
11. Lošinj - stan - Cres - soukromí - super dovča
12. Pag - Potočnica - bezva bazén, malá plážička, ticho, klid - za ruchem do Novalji
13. Rab - Lopar - bála jsem se - ale super ubytko i pláž - moc fajn a zase jiné.
14. Baška na Istrii - stan - zaujalo mě krásné panorama, ale každou noc byla nějaká asi Bora.
15. Ruskamen - hotel - to jsem již psala- fajn - tam myslím že byli nespokojeni ti s tou celodenní stravou a pitím - my jsme měli polopenzi a dobré.A tvůj bratr Ifčo reagoval asi zbrkle a unáhleně.Je ale pravda, že my jezdíme všude autem, takže pak máme volnost pohybu - když se nán chce
A kam bych jela znovu? Asi všude, ale je ještě tolik míst, které chci poznat v Chorvatsku....no a taky chci znovu na super Korsiku, oprášit Řecko atd...Musím asi znovu vytáhnout stan a ......Tak se mějte všichni fajn.
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 12:39
Tak to ne, zbrkle a unáhleně nejednal určitě. Maximálně má jiný vkus či představy o dovolené... A právě že ty dva dny tam prý vydržel jen díky tomu, že každý den autem odjížděl jinam... Pak ale usoudil, že mu žádné prachy nestojí za dovolenou v místě, odkud bude každý den utíkat tam, kde se mu líbí a rovnou se přestěhoval... (Taky měl sebou kromě manželky i dvě malé děti a rvát je denně do auta, aby s nimi mohl někam, kde bude místo na jejich hraní - na to měl o dovolené holt jinou představu.)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ifča (22. 10. 2007 12:39).
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 12:47
P.S. - já to samozřejmě nemyslela jako kritiku Ruskamenu. Jen že každý má jiné oči a priority... Někomu se líbí, že má hned pod balkónem moře a výhled na ně... a někdo tu situaci typu silnice - sráz a v něm apartmány - pruh pláže - moře - a už nic jiného, vidí právě jako ten Alcatraz. Takže pro potenciálního návštěvníka je asi dobré, když má možnost oba tyto pohledy porovnat a raději si vybírat s přihlédnutím k tomu, k jakému typu dovolenkáře patří...
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 13:24
No to snad není možné, kolik já mám dne při té dovči času, můžu dne dělat i admina/kdybych to uměla/
Ale:
Ifčo, o tom to právě je, že si vybírám podle svých potřeb a finančních možností.
Dnes už jde každou lokalitu prozkoumat do detailu na internetu, zde na foru i v katalogu/ není to pak takové překvapení, ale přesně vím, co mě čeká/.Jinak se budu rozhodovat, když budu mít malé děti, a pojedu před sezonou - červen - kdy je moře ještě trochu chladnější - pak si vyberu hotel s bazénem vnitřním i vnějším, budu se dívat, zda mají hrací koutek pro děti, nebo apartmán v blízkosti promenády, ať se s dětmi můžu procházet, jinak si vyberu, když pojedu s dětmi většími/ to pak chtěly vedle sportovišť/, a jinak, když pojedem sami dva s manželem. My jsme byli přímo v hotelu, takže do moře pár krůčků, a v termínu od 13.7./ raději doplatím , než před sezonou mít chladnější moře/,takže dražší než v červnu, ale moře super teploučké, a i ty české noviny už byly k dispozici. Pak jsme byli týden na Rabu, a tam je to právě pro malé děti/ doporučuji/ - ty se tam koupaly jako nikde jinde, a myslím si, že už i v červnu vzhledem k plytkosti kraje moře tam bylo moře teplé.Ale už v lednu - jak říkali - mají obsazené apartmany do 80 m od moře. Pravda, nebyly tam klasické promenády, to pak v městě Rab.A pokud chci opravdu promenády, pak na jihu Podgora, Gradac, Brela, Makarská.Myslím, že při dnešních internetových možnostech nemůže být celkem nikdo překvapen tím, jak to vypadá tam, kde si to objednal- snad jen v nějakých detailech.No a před sezonou bych jela možná i na blint, pak si vyberu přímo na místě dle svých potřeb, a co mi vyhovuje.
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 13:36
Jo, a ještě, normálně si budu muset díky tvému bráchovi prostudovat něco o té věznici Alcatraz.Hrozně mě to začalo zajímat. Jinak na ten problém věznice se dá dívat 2 pohledy, mi zase vyhovovalo, že už tam nechodili žádní cizí lidé zvenčí, tudíž to nebylo přecpáno jak na Makarské atd.Ale až něco provedu, budu chtít být vězněna tam v Ruskamenu, a nejlépe červen - září, a za peníze daňových poplatníků.
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 15:55
Jako věznice Alcatraz vypadá ten betonovej hotel - panelák s reklamou Vítkovice tours.
A že by v Ruskamenu byla vidět nějaká hezká příroda a panoramata ?
Projeli jsme to letos od Trogiru až po Podgoru a Ruskamen jsme vyhodnotili jako nejhorší.
Pokud se někomu líbí betonové městečko, tak ať tam jezdí, to nikomu neberu, nám se tam ale vůbec nelíbilo.
Chápu,že Ifči bratr jezdil každý den jinam, nic jiného mu nezbylo, protože tam opravdu není mnoho k vidění.
Spoustu lidí internet Rero nemá, tudíž si nemůže prostudovat lokalitu, kam by rádi jeli, a tak třeba dají na rady a doporučení kamaráda, známého ...
Ale co se líbí mě, se nemusí líbit druhému.
A že bych v katalogu, nebo na netu do detailu zjistil vše o dané lokalitě, tak to také určitě ne.
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 16:18
Pak skoro každý hotel je věznice - některý trochu víc, jiný míň. Já jezdím různě, od stanu po hotel, vše má něco do sebe.Mimo sezonu si děláme autem poznávačky, jindy se jedu cíleně vybahnit.To co očekávám od dovolené, tak si k tomu vyberu prostředky a prostředí, a pak nejsem zklamaná. Ruskamen, jak já posuzuji, měl sloužit k levnému vykoupání u moře rodinám s dětmi - 2 děti zdarma.Nikdo tam nikoho netahal, hotel byl na všech prospektech i fotkách, včetně toho nadpisu, uspořádání bylo taky přesně popsáno,cenově pod průměrnou hladinou - ono Vás tam někdo nutil?
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 17:24
Nenutil, byla to jedna z mnoha zastávek, abychom si udělali obrázek o tom, jak to kde vypadá. Kam příště vyrazit a kam zase naopak ne.
Ruskamen nás nijak nenadchnul, to to nemůžete spolknout, že se nám nelíbí to, co Vám ano ?
Je mnoho jiných a mnohem lepších destinací v Chorvatsku pro rodiny s dětmi než toto místo.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 17:57
Já jsem neříkala nic, jen že každá lokalita i místo má něco do sebe, jezdíme stejně každoročně na 2 i 3 místa v chorvatsku, nikdy se už nevracíme na stejné místo, takže právě nemám důvod něco obhajovat, ale ani zatracovat. Jen se mi nelíbí,že je to v nabídce přesně napsáno, vyfoceno atd., za levný peníz... a pak....
Ale to se netýká tebe, u tebe mi není jasné, proč něco odsuzuješ, aniž jsi tam pobyl.
Já bych taky mohla ledacos odsoudit u druhých, ale proč?
Například se divím, jak někdo může bydlet od moře dál než 50 m, ale nebudu to nikomu kazit, když má sílu se pokaždé balit a plahočit s věcmi - je to jeho věc - zase to má levnější, a možná komplexnější výhled, vždy je něco za něco, jiný nutně potřebuje k životu promenády - já ne/jen někdy/ a tak můžu pokračovat. A tím, že jezdíme na různá místa, vždy každé místo přijímám se vším všudy.
Ta budova se mi taky nelíbí, ale hodnotím komplexně - na hotel jsem se vlastně vůbec nekoukala, byl tam stín, dostala jsem na terase s krásným pohledem na moře a ostrov najíst, napít, nemusela jsem se tudíž plahočit s jídlem, na pokoji chládek, večer klid, vykoupaná dosyta, a to vše za cenu v porovnání s ubytováním v apartmánu velmi, velmi nízkou.Měla jsem se ten týden bezstarostně fajn.A budu zase zvídat další místa...to je vše....No tak mě inspirujte, kde jste byli, a kde to bylo super, stejně něco hledám pro příští rok, a to vždy po týdnu 2 místa..tak budu ráda - někde, kde jsem ještě nebyla a hned u moře.....
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 18:00
Ano přesně o to mi šlo. Že dnes už má každý lokalitu prozkoumat např. i na tomto fóru. To byl jediný důvod, proč jsem svůj příspěvek připojila. Aby ti, kdo budou prozkoumávat lokality na internetu měli informace z obou stran - těch spokojených hostů i těch druhých. Nemyslím, že bychom tu měli dojít k nějakému konečnému závěru - zda je Ruskamen úžasný nebo fuj... Ale budeme vědět, že jsou lidé, co se jim tam líbí (a proč) a naopak nespokojení (a taky i se zdůvodněním). Když už pak vím, co od dovolené chci já, snáz si vyberu.
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 18:11
Rero - minuly jsme se...
V tomhle asi budou právě ty rozdíly. Já např. nikdy 50 m od moře nebydlela a pokud ano, tak to bylo místo přeplněných pláží a vždy jsme se tedy chodili koupat někam úplně jinam. Klidně i ráno 2km tam a navečer zpátky... Ani to plahočení s věcmi mi nevadí (karimatka, ručník a krém na opalování zas tolik neváží). Mám sedavé zaměstnání a celý rok prakticky jen přesedám ze židle v kanceláři do auta, takže právě tady ty momenty, kdy nikam nespěchám a můžu si dovolit se jen tak beze spěchu courat, třeba i bez cíle, prostě zastavím a zůstanu, kde se mi líbí, si úžasně užívám... Někdy najdeme to nej místo a chodíme tam dál, jindy vyrazíme druhý den na opačnou stranu... atd.
No, my dvě si očividně inspirace na dovolenou nevyměníme, každá bychom asi to, co ta druhá preferuje, považovaly za ztělesněnou hrůzu...
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 18:19
Jo, jo, Ifčo, konec dobrý, všechno dobré. Já už mám nejmladší dítě 12cti leté, takže co se týče terénu, můžu být kdekoliv s jakýmkoliv přístupem k moři, jen se mi čím dál tím míň chce vařit. Ale asi budu muset příští rok, protože všude jsou slevy pro děti jen do 12cti let - respektive i zdarma - no tak už mi vzhledem k cenám nic jiného nezbude než nějaké super apartmány - hned u moře.Jinak měj se fajn - no a kde ten tvůj brácha tedy nakonec byl?
Re: Ruskamen
22. 10. 2007 18:25
Rero, to jsem od prázdnin už asi zapomněla... výhledově se zeptám... :-)
Vím, že první týden byl v Zatonu u Zadaru, kde už to měl zprubnuté od loňska... Ne tedy v té známé turistické fabrice, ale o nějaký kilák dál, v apartmánu v domě se zahradou... Vím, že z toho Ruskamenu odjížděl s tím, že se asi vrátí do Zatonu, ale něco se jim zalíbilo už po cestě... zjistím. :-)
avatar Re: Ruskamen
22. 10. 2007 18:43
Tak a končím svou dnešní dovolenou. Jen se mi ještě vybavil důležitý fakt, proč musím mít ubytko hned u moře. Každé brzké ráno totiž chodím plavat, a miluji pozorovat východ slunce právě z moře. Je to takový můj rituál,ze kterého pak čerpám sílu skoro celý rok.A večer západ.No co k tomu dodat. To je zase potřeba pracovnice školství. Měj se fajn.
MJ
Re: Ruskamen
22. 12. 2007 10:25
Jak jsou od sebe daleko pláže Staniči - Ruskamen? Lze to doplavat? Díky za odpověď.
Re: Ruskamen
23. 12. 2007 16:44
No, doplavat to asi jde, ale nikdy jsem to nezkoušel, počítej odhadem 5 - 6 km?
Na člunu se to nedá úplně odhadnout. Ale pokud to chceš plavat, tak dololedne. Odpoledne se trochu zvedají vlnky a jde to o dost hůř. Já bych to teda nedal vůbec...
Re: Ruskamen
23. 12. 2007 23:51
Já bych to řekl tak do 1 km, Staniči a Ruskamen na sebe vlastně navazují. Dle mého je to z Ruskameno do Omiše tak 4 až 5 km.
Re: Ruskamen
24. 12. 2007 09:43
No, já to asi špatně pochopil. Uvádím vzdálenost z hlavní dlouhé pláže v centru Staniči. Pokud se jedná o nějakou plážičku na konci Staniči směrem k Ruskamenu, tak to jo. Ale z hlavní pláže ani náhodou.
MJ
Re: Ruskamen
24. 12. 2007 13:35
Díky. Myslel jsem to za předpokladu, že by se plavalo z východní části Staniči na západní část Ruskamenu.
Re: Ruskamen
25. 12. 2007 07:52
Ve Staniči jsme byli letos a já se několikrát snažila doplavat k hotelu Ruskamen a vždy jsem to raději vzdala.To na opačnou stranu do Nemiry, kde jsme byli na dovolené vloni, jsem v pohodě doplavala.A tu vzdálenost nedovedu odhadnout, nevím jak daleko od hotelu jsem to vždy zabalila.
MJ
Re: Ruskamen
25. 12. 2007 21:23
Znamená to že plavat ze Staniči do Nemiry je blíž? Díky za info.
Re: Ruskamen
25. 12. 2007 22:35
Tam jde spíše jakým směrem jde proud a fouká vítr. Jinak k té vzdálenosti, když jsem byl před 4 lety s CA Vávra, tak k navedení k apartmánu uvedl od mostu v Omiši je to k apartmanu, dle denního počítadla na tachometru např. 3400 metrů a opravdu to sedělo a bylo to od Omiše na konci Staniči, ale už si nepamatuju zda to bylo 3 nebo 5 km, ale víc to nebylo.
Re: Ruskamen
12. 02. 2008 16:09
Lidi, jak to v tomu Ruskamenu teda je?? Chci vidět fotky, nemáte? Někdo, prosím....úplně jste mě vystresovaly!!!!
Re: Ruskamen
12. 02. 2008 21:21
V Ruskamenu zdechl pes. Není tam fakt nic, co by stálo za to tam jet. Jen to moře je pěkné, ale to je skoro všude, takže nač utrácet peníze za nic.I když tam neutratíš, tam nic není. Jen nepořádek. Na těch malých plážích není WC, takže lidi chodí všude okolo. Paráda!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.