Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cena za ubytování v corona krizi

Autor Market 
cena za ubytování v corona krizi
13. 07. 2020 19:36
Ahoj,chtěla bych se Vás zeptat jestli jsou znát nižší ceny ubytování v coronakrizi. My jsme byli v červnu v Tučepech apartmán kuchyň s obývákem,ložnice 2 balkony celkem pro 4 osoby za 40 euro noc. Dva dospělí. Teď,když scháním apartmán na srpen tak chtějí kolem 110 euro což se mně zdá hodně.
Re: cena za ubytování v corona krizi
14. 07. 2020 00:54
Musíš hledat, já kolem 25. 6. začal a pro 4 mám za 65. Dá se.
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
14. 07. 2020 10:29
Dá se i levněji. Díky koroně letos hodně moc funguje pravidlo - čím níže, tím výrazně levněji. Od severu někam do střední dalmácie mají obsazenost 70-100% (100% Istrie a okolí Rijeky, 70% Zadar). Jižní Dalmácie tím jak moc lidí nechce jet autem o 2-3 hodiny déle, tak mají obsazenost okolo 30-40%. Úplná tragedie je to v okolí Dubrovníku. Jsou ale i Výjimky, jako je poloostrov Pelješac, kde i v této době se ubytování hůře shání. Je to dáno jeho specifičností a hlavně díky tomu, veškeré pobyty tam se už rezervují několik let vždy od podzimu na léto a podzim následujícího roku. TAkže když přišla na jaře korona, tak už měli téměř plno a minimum lidí svoje ubytování rušil.
Re: cena za ubytování v corona krizi
14. 07. 2020 16:21
Do 60E musíš sehnat bez problému na nějakém méně profláklém místě na Makarské, ale jestli to chceš konkrétně v Tučepi a první řadu u moře tak klidně těm 110E věřím.
Re: cena za ubytování v corona krizi
14. 07. 2020 22:11
Díky všem za odpovědi,ale v Tučepech právě už ne tam jsme byli spíš bych právě chtěla někde kolem Šibeniku nebo Trogiru.
Re: cena za ubytování v corona krizi
15. 07. 2020 11:56
Zkus airbnb, jen když si zkusmo zadám okolí Šibeniku v půlce srpna, tak mi ukáže zhruba padesát nabídek do 60E pro 4 osoby.
Re: cena za ubytování v corona krizi
15. 07. 2020 16:42
Díky jsme jen dva tak snad něco seženu do těch 60 éček a taky záleží jak se bude vyvíjet situace s covidem do karantény bych teda nešla po návratu.
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 16:47
ahoj, nechci zatím zakládat nové téma, ale snad dostanu nějaké odpovědi.

Začala jsem shánět dovolenou na rok 2022 pro tři rodiny. Mám určité preference na lokalitu - nechceme nahoru, chceme tak Split a níže. Naposled jsme byli loni na Pagu, kde jsme platili asi 80 Euro za opravdu krásný apartmán za 4 osoby.

Teď sháním na ten příští rok, chtěla bych Bol anebo případně jedno z klidnějších letovisek na Makarské riviéře. Já vím, že Bol je drahý sám o sobě, ale trochu jsem v šoku z toho, že všechny apartmány, které jsem zatím prošla (na východní straně města) jsou tak od 120 Euro a výš. Je to tak letos normální? Když bych změnila Bol za Makarskou riviéru, bude to o něco lepší? Nechi přímo Makarskou, chtěla bych třeba Čaklje, nebo Živogošče, akorát bych chtěla, aby ten apartmán nějak vypadal. Tzn. nepotřebuji úplný luxus a koupelnu v mramoru a ratan na terase, ale trochu zánovní apartmán, slušnou koupelnu, sprcháč se zástěnou, trochu pohodlnější sezení na terase než holé plastové židle apod.

Myslela jsem si, že ceny jsou vysoké všude, ale zmátlo mě, že tu píšete, že apartmán za 60 Euro.

Takže bych ráda zkušenosti od vás ostatních, jaké jste platili ceny v srpnu letos? Myslím takové nějaké klasické ubytování, které člověk prostě sežene "nově" - tzn. ne nic takového, kam třeba jezdíte roku a máte už nějakou lepší cenu.
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 16:49
a těch 110 Euro prosím Tučepi?
To se mi na Tučepi zdá ještě celkem v pohodě...
ale samozřejmě celkově je to šílené, to jo.
Připadá mi, že přstává mít smysl jezdit do Chorvatska, pokud dám za ubytování 30 tisíc. To si dalších 30 přidám a pojedu na All do Řecka. Protože ještě doprava, útrata, restaurace... a jsem na 50.
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 17:39
Pokud Tučepi a nižší cenu, tak mimo sezónu. Tedy první 3 týdny června a potom září. Červen pokud vyjde počasí, je parádní. Pro někoho možná studenější voda, ale je to o pocitu a zvyku. Hlavně je tam tak méně než polovina lidí co v hlavní sezónu. Září už je zase trošku jiné, dny kratší a taky je větší rozdíl teplot ráno-poledne-večer. Ceny u dalmatinců, kteří ještě postaru posedávají u cesty budou asi různé, dům od domu a co člověk ukecá. Zbývající už mají ceny i na internetu. V sezónu minulý rok paráda, polovina lidí kvůli covidu, ale letos už bohužel narváno covid necovid. Takže jak bude 2022 těžko odhadovat, ale pokud stejně jako letos, tak ceny za 110 Euro asi budou ještě slušné. Za pěkný čistý apartmán bez mramoru, kde se nebudete mačkat a velký balkón s výhledem na moře od leva do prava bych počítal tak kolem 125 Eur.
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 18:54
Adult napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Připadá mi, že přstává mít smysl jezdit do
> Chorvatska, pokud dám za ubytování 30 tisíc. To si
> dalších 30 přidám a pojedu na All do Řecka.
> Protože ještě doprava, útrata, restaurace... a
> jsem na 50.

Pokud ti nevadí být jako "pes u boudy", tak All je nejlevnější varianta i v Chorvatsku smoking smiley
Pokud počítáš ubytko v AP + (každodenní) obědy, večeře, piva, víno, pitíčka, zmrzliny, tak AI je suverénně nejlevnější varianta... "pro socky" grinning smiley
On někdo tvrdil, že Chorvatsko je levné? eye popping smiley Nedejbože v poměru s kvalitou služeb...
Nicméně, když ho miluješ, není co řešit... thumbs up smiley

Řešili jsme sestřence s rodinou Řecko... levné letenky (všichni pouze příručák v ceně + si doplatili jeden společný velký kufr), ubytko po netu, transfer domluvený po netu...
Moc tomu nejprve nevěřila (nedomluví se jinak než česky... a sprostě)... vše klaplo... naprosto nadšená.
Nemám psát cenové porovnání s Chorvatskem autem, že ne?

K těm cenám AP v HR, letos (u nových domácích - poprvé) na Pelješcu... AP 2+2 (ložnice + rozkládačka v kuchyni), malá kuchyňská linka, balkón "na knap", koupelna s WC, 1. řada - výhled na moře... 360€ za 6 nocí (1. polovina srpna).
U Branka v Pisaku, AP 2+2 (poněkud větší), předsíň, ložnice, kuchyň vč. sporáku s troubou (2 rozkládačky), balkón i na lehnutí s výhledem na moře... 400€ za 6 nocí (1. polovina srpna), běžně si bere 90€ za noc... a to patří v dané lokalitě k těm levnějším...

Vše napřímo mimo agentury, Booking apod.
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 19:15
Bohužel se v Chorvatsku od Splitu směrem dolů začínají rok od roku víc a víc objevovat světové celebrity. Snad to na ceny a další zvědavce nebude mít časem vliv. Raději bych, kdyby zůstali u těch svých profláknutých míst mimo HR a Dalmácie nadále zůstala pro nadšence, fanoušky a skalní.
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 22:06
Letošní sezóna je mimořádna v tom, že HR je covidovè nejdostupnější z "mořských" destinací. Najelo hafo šprechťáků a ti jaksi pomršili ceny. Byli ochotni dát téměř cokoli, jen aby bydleli. Již se zde psalo, že domácí odmítl ubytovat již předem nasmlouvané i za cenu pokuty od agentury či cestovky jenom proto, že mu šprechťák na místè nabídl více.
Vyber si nějaké konkrétní místo, řekni velikost a kvalitu ubytka a on ti někdo do SZ určitě něco pošle.
avatar
mdr
Re: cena za ubytování v corona krizi
30. 08. 2021 22:09
My jsme si teď na poslední chvíli rezervovali apartmán pro čtyři (2 ložnice, obývákokuchyň, terasa, 55 m2) v Bašce na Krku za 428 € na 6 nocí. Pravda, ještě budeme doplácet 72 € za dva psy. Pro nás je ale důležité, že sedneme celá rodina i se psy do auta a za 8,5 hodiny jsme tam (no tak dejme tomu v reálu 10 hodin) a nic jiného nemusíme řešit. A jak napsal Slavkov, pro nás není co řešit. grinning smiley
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
11. 04. 2022 08:43
Jezdím do Chorvatska proto, že to tam mám prostě rád. Cena extra neřeším. Nicméně, mám už předplaceny Vodice za 80€ noc, pro 3 osoby, app 120m2. Což je myslím výborná cena (pláž 60m). Vzhledem k tomu, že jsem to zabookoval v lednu a zaplatil zálohu a během poslední doby rapidně stouply ceny energií, tak v rámci solidárnosti dám na místě i více, pokud mi majitelka řekne .. nemám s tím problém. Oněch zmiňovaných 120-130 € jak tady někdo psal, tak to už i s bazénem ... pokud bych měl za app dát 150€, tak to už raději řeším cestou hotelového app s nějakou snídaní aspoň ....
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
11. 04. 2022 08:58
Máme od novembra/ listopad/ objednaný apartmán v Igrane 8+1 -4 spálne,3 kúpeľne ,3 balkóny-20m od pláže za 160€/noc prelom august/september spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
11. 04. 2022 12:05
@Dada jasný, ta cena odpovídá ... vždyť tam máš 4 ložnice ... 3 koupelny a 3 balkóny ...160€ je zadarmo ... 20m od pláže ...super cena
avatar Re: cena za ubytování v corona krizi
11. 04. 2022 15:48
Áno,MichallI som veľmi spokojná,lebo pod 200€ na Makarskej riviére, tak blízko pri pláži som veru taký veľký apartmán nenašla thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.