Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

vybavenost apartmánů

Autor Adult 
vybavenost apartmánů
27. 07. 2017 12:41
ahoj,
máme v Chorvatsku sjeté kde co, vyzkoušeli jsme už různá ubytování, ale ještě se mi nestalo, že by nebyly k dispozici ručníky. Prosím vás, stává se to? Položila jsem domácí pro jistotu dotaz, byla jsem si jistá, že mi odpoví, že ručníky mít s sebou nemusíme, ale byla jsem celkem nemile překvapená, že si takovou věc máme brát s sebou. S tím jsem se setkala v Itálii, ale nikdy v Chorvatsku.
Myslím tím ručníky určené do apartmánu, ne na pláž, samozřejmě.

A co povlečení? Bývá vždy?
avatar Re: vybavenost apartmánů
28. 07. 2017 10:44
Povlečení jsme měli vždy, ale ručníky myslím poprvé až vloni, předtím max. 1 v koupelně na podlahu, takže u levnějších AP asi ručníky nejsou standartem...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: vybavenost apartmánů
28. 07. 2017 20:44
Byl jsem na vícero místech a nikdy se mi nestalo, že by nebylo k dispozici povlečení či ručníky. Ba spíše jsem se setkal s možností i několikeré výměny použitých ručníků (osušek) během pobytu.
Re: vybavenost apartmánů
29. 07. 2017 07:52
VZDY BYLY RUCNIKY A TEK MYDLA.
DOMACI CO 3 DNY VYMENUJE RUCNIKY.
smileys with beer
Re: vybavenost apartmánů
29. 07. 2017 21:01
Díky.
No ja jsem z toho celkem otrávena sad smiley navíc na stránkách na Bookingu ručníky uvádějí, takže někomu je asi poskytují. Já je poptala přes jejich www stránky.
Také jsem zjistila že uplne mylně uvádějí velikosti apartmánů...na netu mají psáno 48m2 + 25 m2 terasa, v reálu je to cca 34 + 15 a pořádně se tam nevejde ani nábytek. Mám pocit ze jsem šlápla tentokrát vedle, jede nás 5 rodin a jsem na to vážně zvědavá. S výběrem mi pomáhala kamarádka, já jsem vytipovala 6 domů a oba pak vybrala tento kvůli zahradě. Ale zase si říkám že člověk to potřebuje jen na přespání, tak snad to nějak dopadne.
avatar Re: vybavenost apartmánů
01. 08. 2017 12:23
Asi bych se takovému ubytování vyhnul. Opravdu standardně alespoň na Pelješaci kam jezdím je mýdlo, ručníky a povlečení vždy od majitelů a mění to dle potřeby hostů. Nebo automaticky po týdnu.
Re: vybavenost apartmánů
01. 08. 2017 15:49
My sme sa ešte nestretli aby neboli ručníky, alebo povlečenie.
Myslím, že keď si už človek zaplatí, tak by to mal byť štandard. Predsa je to poskytnutie ubytovacích služieb.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: vybavenost apartmánů
01. 08. 2017 19:32
Absence ručníku je to poslední, co by mi vadilo. Vždy si vozíme vlastní. I do nemocnice si beru svůj ručník. Trenky také zásadně vlastní.
Štandard podle mého je čisté moře atd.
avatar Re: vybavenost apartmánů
02. 08. 2017 13:17
No mě to připadá jako normální vybavení apt. stejně tak jako povlečení. To že třeba v Itálii to není pokaždé standartem je věc jiná.
To bychom si rovnou mohli vozit polštáře a přikrývky...
avatar
mdr
Re: vybavenost apartmánů
02. 08. 2017 13:30
V apartmánu se mi nestalo, že by nebylo povlečení nebo ručníky v ceně. Ale stalo se mi, že se domácí tvářili kysele, kyž jsem chtěl, aby doplnili toaletní papír.
Re: vybavenost apartmánů
02. 08. 2017 13:55
Měla jsem se na to ptát hned v listopadu, kdy jsem apartmány objednávala. Ale vůbec mě to nenapadlo.
Také si myslím, že je to standart. Ale budu doufat, že i když ručníky nejsou, tak to bude celkově dobré. Zase je tam k dispozici venkovní kuchyně s posezením, gril, velká zahrada s hračkami, tak snad se to tím vyváží.
Kdybychom jeli sami, tak to asi neřeším, takto je mi to blbé vůči známým, aby z toho nebyli nějak otrávení.
Re: vybavenost apartmánů
02. 08. 2017 17:22
mdr. toaletak vozím od jisté doby svuj.
Re: vybavenost apartmánů
02. 08. 2017 17:51
ručníky a utěrky vozím svoje..i když v apartmánu bývají-loni jsem neměla utěrky - ale zas by apartmán levný a klimatizací i s troubou.Byl nerenovovaný,ale čistý na přespání stačilo.Letos mám drahý renovovaný apartmán- ale vygooglila jsem,že v přízemí je restaurace.Ale v Rovinji kam jezdím není v tomto termínu už nic použitelného.Na letošek zamluvený apartmán jsem musela ( od mé paní domácí) odříct, skončila jsem ve špitále.Tohle bylo objednávané na poslední chvíli.Tak doufám,že když zavírají o půlnoci,že se půjde aspoň trochu vyspat.Jsem zvyklá že v centru bývá v noci rušněji,ale restaurace bude asi něco.
Re: vybavenost apartmánů
03. 08. 2017 06:53
Holt všechno má nějaké nedostatky.
Raději se ještě pořádně zeptám na povlečení, i když to by mi přišlo už jako vrchol.
Myslím že v jednotlivých apartmánech nejsou ani susaky na prádlo, protože jsou šnůry na zahradě. Coz taky není nic moc. To jsem zjistila také az po důkladném zkoumání fotek.
Re: vybavenost apartmánů
03. 08. 2017 20:48
Po letech skušenostích si vozím. Pánvičku,obracečku na palačinky, ostrý nuž plus brousek, dva skleněné hrnky na kávu,denko(prkénko) toaleták,plus nějakou slivku. S ručníky ani s povlečením jsem nikdy problémy neměl.
avatar Re: vybavenost apartmánů
04. 08. 2017 07:58
No ty jejich noze, to je des jak jsou tupy. Ukrojit jejich chleba je skoro nemozny. Letos jsem mel ale kliku, ze jsem nasel starej keramickej nuz. Sice poradne dobitej, vylamany ostri, ulomena spicka a nesl i stopy ze do nej nekdo shora mlatil. Ale hlavne ze byl keramickej. Pouzil jsem ho jako ocilku a nabrousil ty 2 kovovy noze tak, ze tak ostry nebyly ani jako novy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 08. 2017 08:03).
avatar Re: vybavenost apartmánů
04. 08. 2017 09:09
Jóó to mi pobavilo. Nože v HR jsou opravdu kapitola sama pro sebe v kombinaci s jejich chlebem. Taky si vozím nůž. S těmi jejich se to fakt nedá a brousit neumím.
avatar Re: vybavenost apartmánů
04. 08. 2017 09:55
Pod to se také podepíšu thumbs up smiley
Ještě, že v autě vozím (stále) takové to nouzové "piknikové" vybavení... ostrý nůž, vývrtka, plastové příbory, kelímky, brčka...
Re: vybavenost apartmánů
04. 08. 2017 10:40
Nůž je samozřejmost, vozíme vlastní. Ale na chleba bývá vždy na app pilka, neboli nůž se zoubky. S tím se ta jejich veka ukrojí pohodlně.
Hlavně ať je na app postel, funkčí sprcha se záchodem a kuchyňka. Nejedu tam bydlet, jen přespávat. Požadavky některých na pračku se sušičkou, televizi a jiné "vymoženosti" mi připadá směšné.
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 08:34
Já ze zásady a po zkušenostech vozím komplet kempingové vybavení. Někdy je potřeba ,jindy ne,ale jistota je jistota.Komplet příbory,pánvičku,plastové talíře, a hrnky,ostrý nůž,kempingové hrnce co se dávají do sebe a nezaberou moc místa,malou bombu s vařičem(var2),prkénko,vařečku,utěrky,jar,houbičku na umývání nádobí,toal. papír.Mám to v jedné tašce k tomu vyrobené,takže to nezabere moc místa a vše je po ruce.V Řecku,Albánii,MNE i Bulharsku byly vždy ručníky , povlečení i toaletní papír v apartmánu a to 4-7dnech měnily, jak kde.Klimatizace standard v ceně byly v Albánii,Řecku i MNE.Zatím nejlepší služby a v poměru cena/ kvalita jsou v Albánii.Nové apartmány za 20-25 euro pro 4 lidi letos vyzkoušeno v Ksamilu a Himare.V Řecku aprtmán vždy za 40 euro,letos na Lefkádě cca 45m2 v Kalamitsi.V Chorvatsku je to od 50 euro nahoru a to ještě není všude klima nebo je za příplatek.Toť moje zkušenosti
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 12:01
V kterém měsíci byli ty ap. za 20 až 25 éček.?
avatar Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 12:51
Toaleťák domácí dává ,když požaduji další dá ,nebo dokoupím. povlečení je vždy základní vybavení kuchyně též. Letos lahev vína na uvítanou .Klima v ceně .lednice rychlov. konvice sušák na prádlo parkování u vchodu Tekuté mýdlo i jar na nádobí též. Vozit sebou celou kuchyň -no nevím zda bych chtěl .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 14:17
pračku mívám-je to super na vyprání věcí po noci v autobuse-televizi tam mám taky,zapínám ji vyjmečně chorvatská televize je stejně blbá jako naše,SAT Tv a přehrávač DVD nevyužívám, letos tam prý mám i knihovnu,kdyby bylo něco v chorvatštině půjčím si na pláž,není to od domácích až tak marný nápad,ještě tam mají i společenské hry.Klimatizaci beru jako nutnost a ještě vybírám apartmány s troubou na rybky.Ve starým městě gril nelze.Toaleťáku mívám dost- i když tohle není problém koupit, jezdím do města.Když je jar tak je, když není tak ho koupím a zbytek tam nechám.Vozím houbičku na nádobí ,tu tam pak taky nechám (abych nemusela koupit celý balení)a když se mi chce táhnout tak teflonovou pánev na palačinky( s fíkovým džemem se zakysanou smetanou nemají chybu).Letos mám dost věcí,tak pánev neberu, tak povezu lahvičku džemu do Česka.Co vozím tak grilovací misky bez dírek-na rybky do trouby nemusím mýt připečené nádobí.Velikost akorát tak na 1 oradu.Letos mám i utěrky, ty jsem loni v levném apartmánu neměla.Má paní domácí má i tablety do myčky,tekuté mýdlo, pur,cif,papírové utěrky(jo až takové rozmazlování turistů-) letos jsem termín ze zdravotních důvodů musela odříct a už se u ní nenašel volný týden,tak sem vybírala z přebraných apartmánů),myčka u paní domácí je taky supr naháže se nádobí tam a člověk se může jít projít do večerního města.Tu letos nemám.
avatar Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 14:39
Vše, co potřebujeme v koupelně i k vaření a mytí nádobí, máme k dispozici - myčku nepotřebujeme, prádlo nám vypere na požádání paní domácí, sušák stojí na terase. Když dojde toaleťák a WC sprej, tak si vybereme a koupíme svůj.
S sebou vozíme větší nůž, upravený nožík na čištění ryb, chňapky, kolíčky na prádlo, loupáček na brambory a dvě osušky na pláž. Letos i hezčí sklenky na víno - holt v závěru sezóny už je mnohé sklo od turistů rozbité. A pít z hrnečku je hřích spinning smiley sticking its tongue out
Ryby pečeme zásadně na venkovním grilu nebo smažíme na pánvi na plynovém vařiči - výhodou je, že nesmrdí celý dům ještě dva dny poté... yawning smiley
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 15:13
nůž,škrabku na brambory a kolíčky na prádlo taky vozím,ryby mi očistí,zbaví hlavy a vykuchají grátis v rybárně ještě to paní nabízí,někteří turisti si nechávají z ryb dělat filety,ale to s té ryby moc nezbyde
myčky se taky nedožaduji,ale když je,gril ve starým městě je scifi tak volím troubu.Rybičková vůně mi nevadí.
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 15:34
Mě se několkrát stalo, že v apartmánu nebyly veselý kalíšky, tak si vozím svoje. Zvyk z montáží, povinná výbava tašky na montáž byl velký hospodský panák. smileys with beer
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 15:41
Ještě vozím velký hrnek na kafe
avatar Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 16:20
Janča12: rybičková "vůně" nevadí jen nám, ale i paní domácí smiling smiley
Oblíbený hrnek na kafe - kupuju si každý rok nový s potiskem města a pak z něj následující rok piju. Už jich mám 13 kousků.... jeden umřel sad smiley
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 16:39
Rosmarine:já si vozívám jedlé suvenýry-ajvar, fíkový džem s pomeranči a šípkovou marmeládu a kdybych mohla(v autobuse je na to teplo) tak beru i štangličku baraniho kulenu
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 16:48
Apartmány v Albánii 20-25 euro bylo 7-9.7.2017
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.